Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 16 czerwca 2024 09:47:59

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 288 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 01 grudnia 2008 17:01:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21461
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
MAQ pisze:
Nie mów mi proszę, że stadiony śląskiego nie da się dobrze nagłośnić....


Nie wiedziałem, że o Śląski Ci chodzi. Co do tego koncertu, jak przytomnie zauważył Pippin to chyba tylko ty az tak narzekasz na nagłośnienie.

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 01 grudnia 2008 17:05:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
Peregrin Took pisze:
MAQ, to nie są czasy gdy Kaczkowski uczynił w Polsce zespołem popularnym Budgie, a Beksiński zrobił to samo z Marillion.

Gdyby KISS był wypromowany w tak jak Budgie w swoim najlepszym okresie to sprawa wyglądałaby inaczej.
Poza tym ten fragment:
Cytat:
Gdyby KISS grał tak dobrze jak The Cure czy Iron Maiden to byłby w Polsce dziś popularny. I kropka.

nie wydaje mi się trafiony. Nigdy popularność nie była dla mnie miernikiem jakości.
To tak jak byś napisał gdyby Armia grała tak dobrze jak Doda to była by w Polsce popularna i kropka.

Pet pisze:
Co do tego koncertu, jak przytomnie zauważył Pippin to chyba tylko ty az tak narzekasz na nagłośnienie.

Na tym forum owszem, ale generalnie nie jestem niestety w tej opinii odosobniony. Nie pamiętam już w której gazecie, ale recenzja tego koncertu nosiła tytuł mocno ale słabo czyli zagrali mocno ale było ich słabo słychać. Czy coś takiego.
Jeszcze kilka przykładów by się znalazło :wink:

_________________
http://freemusicstop.com


Ostatnio zmieniony pn, 01 grudnia 2008 17:11:17 przez MAQ, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 01 grudnia 2008 18:13:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24357
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
MAQ pisze:
gdyby Armia grała tak dobrze jak Doda to była by w Polsce popularna
Nie jest popularna?
Zgoda, nie chodziło mi o rankingi bestsellerów, tylko o miarę popularności jaka istnieje u nas w sferze rocka.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 grudnia 2008 13:23:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21461
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
MAQ pisze:
Gdyby KISS był wypromowany w tak jak Budgie w swoim najlepszym okresie to sprawa wyglądałaby inaczej.


Promocji Budgie w Polsce sobie nie przypominam, za to promocję KISS, łącznie z wywiadami i plakatami w pismach od Metal Hammera do Bravo, owszem. ;)

Zdrówka życzę

PS: Sam dowiedziałem się o ich istnieniu tworu o nazwie KISS za sprawą naklejki z Brava właśnie :)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 grudnia 2008 13:27:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24357
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Pet pisze:
Sam dowiedziałem się o ich istnieniu tworu o nazwie KISS za sprawą naklejki z Brava
Hmmm... Jak miałem lat 5? 6? to mój kuzyn miał na ścianie kilka plakatów KISS!
Mogło to być również Bravo, gdyż miał on (kuzyn) dostęp do prasy niemieckiej. Chyba że były to plakaty z "Razem", "Panoramy", "Zarzewia" tudzież innego "Magazynu Muzycznego".
Czyli promocja KISS w Polsce była, tylko jakoś bezskuteczna. :cry:
Pet pisze:
Promocji Budgie w Polsce sobie nie przypominam
Boś za młody. Ale uwierz że (w Trójce w latach 70tych) była. :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 grudnia 2008 14:12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21461
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Peregrin Took pisze:
Boś za młody. Ale uwierz że (w Trójce w latach 70tych) była.


Za to w latach 80-tych i 90-tych o Budgie jakoś nikt nie mówił, za to o Kiss całkiem sporo i jakoś im to nie pomogło, więc chyba nie jest to kwestia promocji ;)

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 grudnia 2008 14:20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24357
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Pet pisze:
chyba nie jest to kwestia promocji
... o czym pisałem kilka postów temu. :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 grudnia 2008 15:47:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Peregrin Took pisze:
Załóżmy że było gówno słychać, bo nikt prócz Ciebie raczej o tym nie wspominał (przepraszam jeśli się mylę) - a na koncercie byli Elsea, Crazy, Bogus czy Marecki.

nie no na ostatniej Metalice na Śląskim z dźwiękiem było słabo, przede wszystkim uszy bolały od basu ale żeby od razu z tego wyciągać tak dalece wnioski co do całego bandu, to niestety po raz kolejny MAQ przeginasz :nonono:

MAQ pisze:
Sam powrót wyszedł dość spontanicznie przy okazji Unplugged.
:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: no tu żeś dał, naprawdę w to wierzysz? :puknijsie:

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 grudnia 2008 16:05:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24357
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
MAQ pisze:
Reunion w oryginalnym składzie. Trudno się dziwić, że się nie odbył skoro reklama była żadna

Dobra, sprawdziłem.
Zamknijmy oczy i wyobraźmy sobie.
Jest końcówka zimy 1997. Mieszkam w niewielkim mieście na południowym zachodzie Polski. Niedawno skończyłem 18 lat, powoli rozpoczynam przygotowania do matury.
Mam się za całkiem niezłego znawcę muzyki rockowej, ale wciąż jestem otwarty na nowe nazwy. Swą wiedzę o muzyce czerpię głównie z trzech źródeł - Encyklopedii Rocka Weissa, Programu Trzeciego Polskiego Radia oraz miesięcznika "Tylko Rock". Plus trochę od kolegów. Bo MTV już ze dwa lata wcześniej zostało w mojej kablówce zastąpione przez beznadziejną Vivę.
I czytam w Tylko Rocku że odbędzie się koncert zespołu Kiss.
Myślę sobie - coś tam kojarzę, piąte przez dziesiąte, trzy utwory na krzyż... I że od lat rechoczę z wyglądu.
No i nagle - numer marcowy, Kiss na okładce, wywiad z Simmonsem. Czy łatwo o lepszą zachętę?
Więc czytam. Pal diabli że pół wywiadu jest o problemach alkoholowych połowy składu i wywiad ten mógłby się ukazać w każdym zakątku świata.
Ale jest wreszcie fragment o Polsce:
Cytat:
Wybieracie się do Polski. Co chciałbyś powiedzieć polskim fanom w przededniu waszego przyjazdu?
– Co chciałbym powiedzieć? Mam chętkę na wszystkie wasze kobiety. Wszystkie bez wyjątku. Zostawcie swoich facetów i przyjdźcie do mnie. Uszczęśliwię każdą po kolei. Albo wszystkie naraz.


Promocja była... Ale ręka do góry, kto się dziwi że nie zachęciła specjalnie ludzi i przy takim zainteresowaniu darowano sobie sprzedaż biletów.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 grudnia 2008 17:06:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
marecki pisze:
no tu żeś dał, naprawdę w to wierzysz?

spontanicznie w sensie nagle. Zostali zaproszeni do MTV i na trzy numery zaprosili Crissa i Frehleya, kiedy okazało się, że nadal nadają się do grania ogłoszono Reunion i tyle. Nie było to pewne gdyż przez wiele lat Ci panowie praktycznie ehem nie trzeźwieli o czym było również w wywiadzie o którym pisze Pippin.

Peregrin Took pisze:
kto się dziwi że nie zachęciła specjalnie ludzi

Simmons to idiota i tyle :wink:

Co do tej promocji nieszczęsnej, znam kilkanaście przykładów osób które na KISS wyczekiwały długo a o tym koncercie nawet nie wiedzieli....
Hevik też coś wspominał, że zespół w pewnym momencie zadeklarował, że zagra za darmo niech tylko rozdadzą te bilety, niech hala będzie pełna bo wtedy całe to widowisko naprawdę ma sens....nawet to się nie udało :?
Poza tym brak promocji czy jakiś aktualnych recenzji ostatnich archiwaliów grupy to rzecz jak najbardziej aktualna, o czym była już zresztą rozmowa kiedy podsumowałem trasę KISS ALIVE 35.

Ja mam po prostu nieodparte wrażenie, że ta kapela została u nas w jakiś sposób zamilczana, w moim środowisku znam kilkanaście osób które słuchają takich kapel jak The Beatles, Pink Floyd, Metallica...blablabla i o KISS nawet nie słyszeli....jednym się podoba innym nie, ale zastanawia mnie jak kapela która na ostatniej trasie wyprzedała większość obiektów w Europie może być nieznana w tym kraju ludziom którzy generalnie wokół Rocka się mocno kręcą....

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 grudnia 2008 19:35:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21461
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
MAQ pisze:
The Beatles, Pink Floyd, Metallica



Wybacz MAQ, ale walisz coraz bardziej jak kulą w płot. Wyżej wymienionym zespołom Kiss nawet nie tyle do pięt, co wręcz do zelówek nie dorasta.

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 grudnia 2008 20:24:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
To jest akurat nic innego jak kwestia gustu.
Pet obiektywista? :lol:

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 grudnia 2008 20:45:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 23:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Wiesz, to nie chodzi nawet o gusta muzyczne, ale o pewnego rodzaju świeżość, oryginalność i odkrywczość wyżej wymienionych zespołów no i... ich klasa, nie bójmy się tego słowa.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 grudnia 2008 21:43:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21461
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
MAQ pisze:
To jest akurat nic innego jak kwestia gustu.



Uldor pisze:
Wiesz, to nie chodzi nawet o gusta muzyczne, ale o pewnego rodzaju świeżość, oryginalność i odkrywczość wyżej wymienionych zespołów no i... ich klasa, nie bójmy się tego słowa.


I tu Uldor ujął rzecz idealnie. Nie MAQ, to nie jest kwestia gustu, to jest kwestia tego ile każdy z tych zespołów wniósł prekursorskich elementów do szeroko rozumianego rocka. O Kiss nie można nawet powiedzieć, że wnieśli jako pierwsi makijaże, pelerynki, czy buty na koturnie, bo Dawid Bowie czy Marc Bolan wymyślili to wcześniej.

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 grudnia 2008 22:31:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
Pet pisze:
to jest kwestia tego ile każdy z tych zespołów wniósł prekursorskich elementów do szeroko rozumianego rocka.


Pet pisze:
Wyżej wymienionym zespołom Kiss nawet nie tyle do pięt, co wręcz do zelówek nie dorasta.


subtelna różnica.

Uldor pisze:
pewnego rodzaju świeżość, oryginalność i odkrywczość

WSZYSTKIE wyżej wymienione elementy odnajduję w KISS.

A rzeczona klasa hmm z czym to się łączy w przypadku muzyki rockowej?
Bo dla mnie np przykładem klasy czy wręcz jej wyznacznikiem jest pokazanie np czegoś w stylu pokażemy wam, że nadal potrafimy dać czadu, KISS udowodnił to na ostatniej trasie i to w wielkim stylu....rzekłbym z klasą.

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 288 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 20  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group