Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 04 czerwca 2024 16:26:18

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1717 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105 ... 115  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 23 maja 2010 22:01:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28032
No, niezbyt uważne to słuchanie było, ale dla mnie też na plus - do sklepu nie biegnę ale kiedyś może posłucham uważnie :) . Intrygująca rzecz!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 23 maja 2010 22:12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25440
dziwne, widzę, że we wcześniejszych tu recenzjach przewija się słaba ocena utworu o stworzeniu świata. dla mnie jednoznacznie na plus! oczywiście zupełnie inny to rodzaj rozpoczęcia niż takie z grubej rury. Ten utwór to raczej intro niż klasyczny otwieracz. Tym niemniej super i jaki tekst! (obcy w drewutni :D)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 30 maja 2010 00:38:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25440
Znakomity koncert na tym Jarmarku Dominikańskim. Wprawdzie nadal Lao pozostaje dla mnie zespołem studyjnym bardziej niż koncertowym, ale naprawdę mi się bardzo podobało.

Dużo nowych utworów i cóż - Pigularz mnie prześladuje od kilku dni, ale na koncercie całkowicie wyprzedził go tytułowy utwór o prądzie. Wypadł wprost rewelacyjnie (best moment?) i na dzień dzisiejszy to mój ulubiony numer z nowej płyty.
Inne świetne momenty - jak zwykle mocno rozwinięta muzycznie Barykada, był czad w środku, bujanie na początku i pełne puszczenie wodzy fantazji na końcu. I jeszcze super wypadł pierwszy bis, czyli "nie będę do Pana telefonował" - ale energia się wyzwoliła! :D

Bardzo na plus perkusista, pierwszy chyba raz zwróciłem na niego baczniejszą uwagę, a gość zapodawał znakomicie!

Ach, no i best moment koncertu - rzeczywiście podczas Prądu stałozmiennego, ale ze względów również pozamuzycznych. Kiedy po kilku osobach falujących na rękach tłumu (niezbyt wielkiego, ale wystarczył), nagle nad głowami pokazał się... wózek inwalidzki!!!!! Normalnie został uniesiony do góry - tak jak zwykle jakiś długowłosy młokos w glanach, tak tu wózek z człowiekiem w środku... przypomniałem sobie od razu poprzedni koncert Lao, na którym byłem, w Proximie, gdzie widziałem po raz pierwszy w życiu pogo na wózku inwalidzkim. Czyżby ten sam niesamowity fan?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 30 maja 2010 00:53:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22924
szkoda, że się nie spotkaliśmy. Koncert nam tez się bardzo podobał. Nagłośnienie średnie, ale to nawet dodało pewnego uroku. Kawałki na ogół ostrzej, niż na płycie, tylko "Wielki kryzys" trochę słabiej, ale tez fajnie. Ogólnie - bardzo się ciesze, że tam byliśmy, bo wcale nie było to takie pewne.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 30 maja 2010 14:32:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 14:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Oo, mnie się też podobało! Choć nie jestem zupełnie fanem nowej płyty, na koncercie LC pokazało, że właśnie TO jest teraz ich klimat i dobrze się w nim czują, dlatego - mimo że końcowa wersja "Astrologa" mi się nie podobała - fajnie widzieć, że nie trzeba odpękiwać co do nuty swoich utworów, tylko można je przekształcać wg tego, co właśnie w duszy gra. Koncerty LC cenie za to, że każdy, na którym byłam, był inny, a wszystkie pokazywały, że zespół dobrze się bawi i nie gnuśnieje w jednym sukcesie. Zdecydowanie wolę klimat "Guseł" i "PW", chętnie posłuchałabym całego występu złożonego wyłącznie z tych dwóch płyt, ale wczorajsze miejsce i pogoda były spójne z tym, co na scenie - melodyjnie, tanecznie i z bardzo fajnym powerem. Po raz pierwszy chyba spodobał mi się refren "Do Syna Józefa Cieślaka", a i zgadzam się z Krejzim, że
Cytat:
tytułowy utwór o prądzie. Wypadł wprost rewelacyjnie

Bardzo, bardzo pozytywny odbiór, fajnie, że udało mi się to zobaczyć (nie wiem, jak początek, dotarliśmy gdzieś na 3 kawałek chyba).
Nie wiem, kogo poznałam :? Miki?

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 30 maja 2010 15:49:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11824
Moja obecność na występie Lao Che podczas lubelskich Kulturaliów była raczej trochę przypadkowa, gdyż w ostatnim czasie stylistyka tego zespołu coraz mniej mnie interesuje. Koncert zapewne można zaliczyć do udanych, ale poza kilkoma utworami z "Powstania Warszawskiego", a także dwoma świetnymi piosenkami z "Gospel" w mojej pamięci nic nie pozostało... jeszcze nie słuchałem nowej płyty, ale zdaje mi się, że ta muzyka do mnie nie przemówi (a chciałem tylko nadmienić, że po koncercie przed wydaniem Gospel byłem bardzo pozytywnie nastawiony do nowego albumu - a tutaj niestety nie)

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 30 maja 2010 16:35:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25440
manool pisze:
mimo że końcowa wersja "Astrologa" mi się nie podobała - fajnie widzieć, że nie trzeba odpękiwać co do nuty swoich utworów, tylko można je przekształcać wg tego, co właśnie w duszy gra.

bardzo dobrze pedziane! mi się też ten Astrolog nie podoba (mi się w ogóle niezbyt podoba, dla mnie to jeden z najsłabszych punktów Guseł ;-)), ale zespół na pewno potrafi pójść pod prąd powszechnym oczekiwaniom, co zresztą wielokrotnie pokazywał.

Co do początku - dość powoli się rozkręcało.
Zaczęli Krzywoustym, który do mnie nie przemawia, więc na chłodno.
Potem Godzina W, która w takim momencie koncertu też do mnie nie przemówiła, za jasno jeszcze, zbyt chłodna atmosfera.
Dalej a wuja kasza, której to piosenki zbytnio nie lubię, ale po pierwsze publiczność wyraźnie lubi, i zrobiło się bardziej żywo, a po drugie już nie pierwszy raz przyznać muszę, że dobrze się to sprawdza na żywo.

Nie wiem, czy już wtedy przyszłaś?... Po Chłopakach poszli Magister i Ciotka, oba wypadły już zdecydowanie in plus, ten slimszejdowy początek Ciotki jest suuuper! :D
Co dalej? Hmm, chyba już w stronę pierwszego best momentu, czyli najpierw świetne Bóg zapłać - wtedy po raz pierwszy naprawdę zachciało mi się śpiewać na cały głos z zespołem! - który szybko i sprawnie przeszedł w Barykadę - jak mówiłem rewelacja, wersja na pięć gwiazdek.

Gdzieś tam jeszcze był wtedy Czas z nowej płyty, ale nie podobał mi się w porównaniu do wersji studio.

Gubi mi się dalsza kolejność, ale na pewno z nowej płyty poszły jeszcze Samotnosk (chyba zaraz po Barykadzie dla uspokojenia), Wielki kryzys i Tramwaj - wszystkie nieźle, choć bez rewelacji,
i na pewno po Tramwaju i "umarłem!" Spięty ogłosił, że teraz coś weselszego i przyłożyli Kowboje w wersji ze dwa razy przyspieszonej ;-), a po nich chyba od razu Krystian.
I Stare Miasto jakoś blisko końca, świetnie wypadło.
I Hydropiekło.
I na koniec Prąd - jak mówiłem best moment w ogóle, piękny utwór!

Potem domaganie się bisów i czuło się, że to tak naprawdę, nie jak czasem, że z definicji się wykrzykuje o bis, ale sprawia to wrażenie, że albo z przyzwyczajenia, albo z takiego poczucia, że jak już grają, to niech pograją nieco dłużej. Tu było czuć takie autentyczne łaknienie na więcej.
Wiele więcej niestety nie było, bo na bis tylko Drogi Panie i Astrolog.
Ale Drogi Panie rewelacja!

manool pisze:
Nie wiem, kogo poznałam ... Miki?

ja poznałem Ergo, nie wiem - może Ty też?
ale że też Cię nie spotkałem i nie miałem okazji osobiście pogratulować :-(
Budynia i Martę przy okazji pozdrawiam, szkoda że się nie spotkaliśmy znowu (zresztą w miejscu sąsiadującym z lokalem naszego poprzedniego spotkania ;-))

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 30 maja 2010 20:50:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22924
pozdrawiamy również :)

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 30 maja 2010 21:12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28032
hm! po takich opisach aż poszłoby się na koncert!
tymczasem zaparzę herbaty, włączę Gospel... :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 30 maja 2010 23:44:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 14:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
O, to straciliśmy 2 utwory, to dobrze. Podziwiam, że można pamiętać kolejność utworów.

Cytat:
ja poznałem Ergo, nie wiem - może Ty też?

Może, ma na imię Grzegorz.


Cytat:
ale że też Cię nie spotkałem i nie miałem okazji osobiście pogratulować

Nic straconego, będziemy na 25-leciu i z przyjemnością Cię zobaczę.


PS A gość na wózku rzeczywiście - wrażenie!

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 31 maja 2010 09:52:18 

Rejestracja:
sob, 23 stycznia 2010 18:08:02
Posty: 786
Skąd: Warszawa
Melduje się na liście obecności. ( Grzesiek, łysy, w arafatce :P )

Jakoś wcześniej nie miałem okazji szczególnie przyjrzeć się temu co gra Lao ( może jakieś 2-3 piosenki ), szedłem na ten koncert zupełnie na "świeżo". I zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony. Mimo, że bardziej podobały mi się numery gdzie przeważały gitary całość wypadła naprawdę dobrze.
Była też bardzo dobra akustyka ( co mnie zaskoczyło bo miałem pewne wątpliwości jak to wypali ).

Moment z chłopakiem na wózku, był wręcz "epicki".

manool, rozmawialiśmy zaraz po zakończeniu koncertu tak ? bo ciężko mi skojarzyć...
Miło było poznać Crazy'ego ( przy najbliższej okazji zobaczę to dvd, bo rekomendacja przednia ) i znowu spotkać Mikiego z żoną ( 28 czy młociny :) )


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 31 maja 2010 10:01:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14524
Skąd: nieruchome Piaski
Przepraszam, ja tylko na chwilę, by potwierdzić, że poznałaś Ergo.
Co do samego koncertu, to mógł się podobać i z tej możliwości skwapliwie skorzystał. Nowe utwory muzycznie do mnie przemawiały, tekstowo zdecydowanie mniej, choć i tak utkwiły mi w głowie, więc może w końcu skuszę się na zakup płyty. To zapewne nic nowego, ale miło było widzieć zespół w świetnej formie: nie dość, że zgrani (jak na ucho laika nie grającego na żadnym instrumencie :wink: ), to jeszcze zadowoleni i tym zadowoleniem (może nawet radością) bycia na scenie budujący świetną atmosferę.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 czerwca 2010 23:33:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21448
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Conieco fot strzelonych podczas koncertu Lao Che na klasztornym dziedzińcu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 12 czerwca 2010 14:19:48 

Rejestracja:
sob, 09 sierpnia 2008 21:41:01
Posty: 919
Na myspace Spiętego pojawił się nowy utwór pt. " Być jak Kazimierz Deyna" :D
http://www.myspace.com/spiety

_________________
Hej, hej, którędy do gwiazd?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 07 września 2010 16:06:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24346
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
17.09. Zamek
Wybieramy się.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1717 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105 ... 115  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group