Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 16 czerwca 2024 22:43:57

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1881 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107 ... 126  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 28 maja 2013 13:07:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 19:49:54
Posty: 2283
Skąd: Warszawa
w sumie jeżeli chodzi o sam Kult to zawiesiłem się na Krachu. Jeżeli przez ostatnie 10 lat nic się nie zmienia to moim zdaniem słabo świadczy o zespole.

Moim zdaniem nie wyrosłem z takich płyt jak Spokojnie czy Posłuchaj to do Ciebie. Moim zdaniem Kult artystycznie zamiast się rozwijać to od Mojego Wydafcy zaczął się zwijać. Kiedyś to była bardzo różnorodna i zaskakująca kapela, z utworu na utwór. Dziś ani różnorodności ani zaskoczenia niestety.

_________________
"Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy krok do przodu!"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 28 maja 2013 13:13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21462
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Adrian pisze:
Moim zdaniem nie wyrosłem z takich płyt jak Spokojnie czy Posłuchaj to do Ciebie. Moim zdaniem Kult artystycznie zamiast się rozwijać to od Mojego Wydafcy zaczął się zwijać. Kiedyś to była bardzo różnorodna i zaskakująca kapela, z utworu na utwór. Dziś ani różnorodności ani zaskoczenia niestety.



Okazało się, że całą moja pisaninę można zawrzeć w dwóch linijkach. :D

Muszę sobie kupić poradnik "Conciseness for Dummies".

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 28 maja 2013 13:33:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6850
Przesłuchałam raz na Deezerze (zdziwiona, że tam się to znalazło, nie spodziewałam się z Kazika strony) i nie chce mi się słuchać znów. Dobre wrażenie po pierwszym razie jest jedno: tytułowy. Co do Układu, to to samo miałam, co Budyń, tj. z teledyskiem słuchało się lepiej.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 28 maja 2013 13:58:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7700
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Ja się chyba gdzieś lokuję między Budyniem a Petem. Zaakceptowałem to, że Kult nie jest tym Kultem, co kiedyś. Pozwala to na słuchanie go, jeśli nie z zażenowaniem, to z pobłażliwością. Żeby jednak jakieś wzruszenia czy choćby poruszenia - to nie za bardzo. Tu mogę się skłonić ku teorii wyrośnięcia czy nawet zdziadzienia (zwłaszcza jeśli chodzi o teksty, bo teraz już mało który i mało czyj tekst robi na mnie wrażenie). Z perspektywy chyba dużo gorzej oceniam właśnie Wydawcę, którego długo miałem za ulubioną płytę Kultu, a więc jedną z ulubionych płyt w ogóle. Nie próbuję też już sam siebie przekonywać, że 45-89 czy połowa Tanu albo Kasety mnie powinna poruszać, skoro nie porusza.

a w ogóle to
panek 7 lat temu pisze:
Tak się zastanawiam, dlaczego Kult w zasadzie przestał mi się podobać. Tzn. nowe dokonania Kultu, bo stary Kult zostanie Kultem. (Wiem, że wygląda to jak marudzenie w stylu "bez Bryla to nie Armia" Wink )
Po pierwsze, co wyrażałem już po wielokroć - Kazik się rozdrobnił.
Kiedy tworzy się setki dzieł, łatwiej wśród nich o mało wartościowe.
Ale chyba nawet nie tylko o to chodzi. Bo przestał mi się podobać też Kult jako taki, a nie tylko różne wcielenia Kazika. Początkowo myślałem, że coś się musiało w Kulcie jakoś wywrócić na drugą stronę. Szukałem punktów przegięcia - OKSK? Taty? Mój wydawca? Ostatecznie jednak wydaje mi się, że Kult tak naprawdę nie zrobił żadnej rewolucji w swojej działalności, że po prostu to, co kiedyś wyróżniało Kult, teraz go - w moim odbiorze - przytłoczyło. Kult zawsze robił rzeczy, które można nazwać dziwnymi. Pierwszy nagrany utwór - Piosenka młodych wioślarzy była wszak w jkaiś sposób "dziwna". Ale kiedy to były jakieś pojedyncze Elektryczne nożyce pośród Kultów, Wódek, Polsk, Do Ań itp., to był to ciekawy zabieg, interesująca odskocznia. Kiedy do muzyki dochodził saksofon albo waltornia, albo klawisze, to było interesujące urozmaicenie.
Teraz zaś (tj. w czasach Salonowo-Poligonowych) akcenty się odwróciły. Teraz są same dziwności, a piosenki w porządnym, rockowym stylu są wyjątkami. Teraz Kult to nie zespół rockowy, ale jakaś formacja dęta z gościnnym udziałem gitary.
I dlatego wolę stary Kult.


Hurra i Prosto są lepsze od Poligono-Salonów, ale to już nie to...

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 28 maja 2013 14:09:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21462
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
panek pisze:
Ja się chyba gdzieś lokuję między Budyniem a Petem. Zaakceptowałem to, że Kult nie jest tym Kultem, co kiedyś. Pozwala to na słuchanie go, jeśli nie z zażenowaniem, to z pobłażliwością.



Zaryzykuję twierdzenie, że wszyscy siedzimy chyba w jednej bandzie. Bo to nie tak, że nowych płyt Kultu kijkiem nawet nie tykam. Wprost przeciwnie. Może moje uwagi zabrzmiały tak, jakby odsądzał zespół od czci i wiary i definitywnie przekreślał jego dorobek po roku 1995-tym, a tymczasem nowych płyt słucham od czasu, do czasu - a i owszem (ostatnio chyba nawet Poligono Industrial przyznałem jedną gwiazdkę więcej niż w chwili jej ukazania). I tak jak napisałem dostarczają mi nawet czasami odrobinę radochy i satysfakcji. Chodzi jednak o to, że nie mogę ich słuchać w zbyt małych odstępach czasu od wydawnictw z lat 80-tych, bo wtedy niestety dysonans jest zbyt duży i cała zabawa o kant sosny.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 28 maja 2013 20:41:53 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:31:23
Posty: 3423
Nie podoba mi się.
Nie przepadam za Kultem w formie coraz bardziej dętej orkiestry, nie lubię gdy wokalista śpiewa byle co, aby do rymu...
Pewien znajomy artysta powiedział mi niedawno, że nie nagra nigdy płyty, którą będzie uznawał za słabą, bo za wiele ma do stracenia. Ciekaw jestem, czy Kazik ocenia nowe wydawnictwo jako dobre (znaczy, że stracił rozeznanie w temacie), czy też wie, że wydał z siebie miernotę, ale dom tu i tam trzeba utrzymać... Takiego cynizmu bym nie zniósł - gdybym się jeszcze przejmował Kultem, a tak nie jest już od co najmniej kilku lat.
Tak, czy inaczej, jestem jednym z tych, którzy uczciwie nabyli płytę - ciekawość zwyciężyła i cel handlowy wydawcy został osiągnięty. Ale to już ostatni raz, kredyt zaufania dla Kultu się skończył.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 28 maja 2013 20:52:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 12:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Erkej pisze:
Tak, czy inaczej, jestem jednym z tych, którzy uczciwie nabyli płytę - ciekawość zwyciężyła i cel handlowy wydawcy został osiągnięty.

Czyli sprzedaje się. Znaczy, że dobra.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 28 maja 2013 21:00:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21462
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Erkej pisze:
Nie przepadam za Kultem w formie coraz bardziej dętej orkiestry, nie lubię gdy wokalista śpiewa byle co, aby do rymu...


Adrian dowiódł, że moje zarzuty można streścić w dwóch linijkach. Erkej zrobił to w jednej. Chcecie mnie wpędzić w kompleksy, czy jak? :|

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 28 maja 2013 21:05:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4731
Cytat:
ciekawość zwyciężyła

Jak dobrze, że nie jestem ciekawy 8-)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 28 maja 2013 21:06:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 12:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Prazeodym pisze:
Jak dobrze, że nie jestem ciekawy

ty jesteś zwyczajnie młodszy. i to pewnie o to cho. :)

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 28 maja 2013 21:09:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4731
Jak czytam ten wątek, to tak myślę :) Wszyscy tu się dziwią, a dla mnie ta płyta jest tak bardzo obojętna, jak, nie wiem, siedemnasta solowa płyta Stinga czy coś takiego. Różnica pokoleniowa po prostu, chociaż i wśród moich rówieśników są ludzie, którzy podchodzą do sprawy z emocjami :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 28 maja 2013 21:32:59 

Rejestracja:
czw, 23 czerwca 2011 10:03:09
Posty: 906
Skąd: Kraków
Prazeodym pisze:
Wszyscy tu się dziwią, a dla mnie ta płyta jest tak bardzo obojętna, jak, nie wiem, siedemnasta solowa płyta Stinga czy coś takiego.

z różnicą taką że wszystkie te Kaziki/Kulty/Knżety itd
wydają cały czas nowe premierowe albumy,a Sting z tego co pamiętam to nowych "własnych" kawałków już nie wydaje
więc Sting przynajmniej nie męczy swoją twórczością ludzi.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 28 maja 2013 22:37:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4731
Bez przesady - nikt nie zmusza nas do słuchania tej kazikowej nadprodukcji :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 29 maja 2013 00:11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 22:19:21
Posty: 7646
Skąd: Kraków
Posłuchałem dzięki Deezerowi. Niestety, Kult brzmi jak skrzyżowanie czegoś w rodzaju "Europe" ze zdaje się, Cyganami, którzy w moje imieniny grali mi pod oknami na dęciakach. Tekstowo też jest, delikatnie rzecz ujmując, nie za dobrze, za przykład może posłużyć utwór tytułowy, który niebezpiecznie przypomina teksty czasem dolatujące zza okna na wielkim blokowisku. Pewnym wyjątkiem jest tu tylko słynny "Układ zamknięty". Ale jedna jaskółka wiosny nie czyni, choć ten akurat utwór pewnie pozostanie mi w pamięci. Ogółem, może da się słuchać, ale nie jest to, niestety, nic szczególnego.

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 29 maja 2013 18:36:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4731
Mam jeszcze jedną (dość karkołomną teorię). Kult od początku był dość eklektycznym zespołem - przeciez już ich pierwsza płyta brzmi jak nic innego (szczególnie z tamtych czasów!), tam są i utwory funkowe, i post-punkowe, i sophisti-pop (coś jak Sade), wszystko. A potem dochodziły kolejne elementy: brzmienie waltorni, psychodelia, cięższe gitary, miejski folk, jeszcze cięższe gitary...W pewnym momencie zespół ten mogł nagrać niemalże wszystko i nikt nie widziałby w tym niczego złego! Mogło to sprawić, że pogubili swoje punkty odniesienia i po prostu pobłądzili w tych możliwościach, idąc w jakimś dziwnym kierunku. Do tego brak wyzwań artystycznych - skoro mogą nagrać wszystko, to czy jakikolwiek eksperyment może być dla zespołu pubudzający? (tak jak np. nagranie "Freaka" zaczęło nowy etap Armii). Zaznaczam, że całej płyty nie słyszałem, tak strzelam sobie ;)


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1881 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107 ... 126  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group