Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 23 maja 2024 04:32:18

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 493 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 33  Następna

Którą z pierwszych czterech płyt Led Zeppelin uważasz za najlepszą?
Pierwszą 28%  28%  [ 18 ]
Drugą 35%  35%  [ 23 ]
Trzecią 17%  17%  [ 11 ]
Czwartą 20%  20%  [ 13 ]
Liczba głosów : 65
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 15 lutego 2007 09:19:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 14:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
No chiba trzeba... :D

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 15 lutego 2007 10:05:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19453
Skąd: z prowincji
Może to ostania okazja zobaczenia i usłyszenia w Polsce na żywo któregoś Zeppelina.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 15 lutego 2007 23:30:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
ja będę na pewno to jakieś 10 minut z chaty by car :D

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 16 lutego 2007 15:44:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25424
no chyba NIE BĘDZIE WYJŚCIA TYLKO JECHAĆ!!!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 16 lutego 2007 15:45:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24337
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
No! Zapraszamy! :D

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 czerwca 2007 14:56:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19453
Skąd: z prowincji
No i nie będę jutro na koncercie :cry: :(

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 czerwca 2007 15:01:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24337
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Nikt nie będzie, bo i koncertu nie będzie. Odwołano go dawno temu i pisaliśmy o tym, ale w sumie w innych wątkach.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 czerwca 2007 15:18:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19453
Skąd: z prowincji
Peregrin Took pisze:
Nikt nie będzie, bo i koncertu nie będzie.

A ja jakoś nigdzie nie trafiłem na wzmiankę o odwołaniu.

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 czerwca 2007 15:21:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24337
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Zabawię się w Mikiego (tyle tylko że nie umiem zamieniać tekstu w link tudzież linka w tekst):
Wszystko, podparte linkiem do odpowiedniego artykułu, znajduje się tu:
http://ultimathule.nor.pl/viewtopic.php?t=959&start=15

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 czerwca 2007 15:42:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19453
Skąd: z prowincji
Dzięki.


Peregrin Took pisze:
nie umiem zamieniać tekstu w link tudzież linka w tekst

[url=link]tekst[/url]

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 czerwca 2007 16:23:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19453
Skąd: z prowincji
Cytat:
Powrót Led Zeppelin

Legenda muzyki rockowej, grupa Led Zeppelin powróci na jeden koncert.

Wokalista Robert Plant, gitarzysta Jimmy Page, basista John Paul Jones oraz syn oryginalnego perkusisty zespołu, Jason Bonham, spotkają się, by uczcić pamięć założyciela wytwórni Atlantic Records, Ahmeta Erteguna w Londynie.

Pragnący zachować anonimowość informator powiedział: - Page, Plant i Jones zgodzili się, by zagrać na tym koncercie. Czekają jeszcze na ostateczną datę.

Co ciekawe, podobno muzycy rozważają też zagranie całej trasy.

źródło

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 czerwca 2007 09:12:09 
Zaczęły się wakacje (podobno... chociaż w sumie tłok w metrze widocznie zmalał, więc coś w tym musi być...) i powróciła mi ochota na Led Zeppelię. Ciekawe, czy Antiwitkowi też się tak zrobi?


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 01 lipca 2007 13:20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28025
Hehe, ja teraz nie jestem na forum więc nie pisałem, ale około czwartku i w piątek świetnie słuchało mi się płyty Led Zeppelin II. Więc zrobiło się, Kamiku. Przyszło mi nawet kilka uwag do głowy.
Led Zeppelin bardzo ok.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 02 lipca 2007 10:04:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19453
Skąd: z prowincji
antiwitek pisze:
Led Zeppelin bardzo ok.

I tej linii proponuję się trzymać ;)

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 14 lipca 2007 22:55:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
Dobrze więc. Najpierw może o samych Zeppelinach. Kapela jak dla mnie bardzo dobra, w chwili obecnej lokująca się gdzieś w okolicach drugiej dziesiątki(a jeszcze niedawno było niżej :wink:).

* * *

Na samym początku był składak z serii Legendary Rock Stars i dziewięcioletniemu bachorowi bardzo się podobał. Był nawet w czołówce tej serii (bo trochę tego typu kasetowych wydań w domu było) no i Zeppelinów lubiłem....lubiłem...lubiłem i swego czasu moja Ciocia kupiła płytę Led Zeppelin I słuchałem...słuchałem i jakoś tak kiepsko mi wchodziła. Jakiś czas później (gdy w domu pojawił sie już odtwarzacz CD) Doszła płyta Led Zeppelin IV i podobała się bardziej. I tak słuchałem sobie tego co było.
Następną rzeczą był już koncert w formie Divix i owszem podobał mi się i po jakimś bliżej nieokreślonym czasie z bliżej nieokreślonych przyczyn od muzyki Led Zeppelin zacząłem się oddalać. Może z powodu pojawiającej się coraz większej ilości muzyki w naszym domu?- w sumie możliwe, jak by na to nie spojrzeć Led Zeppelin odszedł w zapomnienie, może nie całkiem ale jednak...

* * *

Jakoś tak całkiem niedawno, (po raz kolejny z bliżej nieokreślonych przyczyn) muzyka Led Zeppelin wróciła a konkretniej ich pierwsza płyta. Bardzo dobra z resztą może nie doskonała i może nie pięciogwiazdkowa ale na pewno był to powrót z klasą.

* * *

No i w tej dobie zadowolenia, z powodu odkrycia Zeppelinów na nowo zacząłem się zastanawiać nad tym co kiedyś mi się z ich dobytku tak najbardziej podobało... i wyszło na to, że moją ulubioną pozycją był...koncert, tym koncertem jest oczywiście The Song Remains The Same, który jakiś czas temu zdecydowałem się kupić.

Led Zeppelin The Song Remais The Same * * * * *

To może najpierw od strony wydawniczej- bardzo ładny Digipack, sprawiający wrażenie mocnego i dobrze sklejonego. Stylizowany na dawne płyty winylowe, szkoda tylko, że wymiar trochę inny niż standardowe pudełko bo mi się w folię nie mieści...no ale cóż zrobić :wink:
No to teraz popatrzmy na to cacko od strony czysto muzycznej...
Zacznę od wad żeby optymistycznie skończyć :wink:
Pierwszą rzeczą która rzuca się w ucho i wypada gorzej niż w studiu jest głos Planta, wydaje mi się, że z całej czwórki to właśnie ten pan był w studiu nieco mocniej podkręcany....Nie jest to oczywiście jakaś tragedia bo ten pan śpiewać potrafi z tym, że na żywo wypada po prostu nieco gorzej tak więc jego robotę na tym koncercie możemy uznać jedynie za niezłą :wink: i jeszcze jedno a mianowicie motyw klawiszowy w Rain Song taki niby smyczkowy- być może dla niektórych piękny, dla mnie jednak lekko irytujący i mam wrażenie, że trochę się postarzał... no i może wymienił bym Celebration Day na coś tam innego co bardziej lubię:wink:
Cała reszta.... wprost rewelacyjna. :D Mam wrażenie jak by było to przedstawienie gdzie główną rolę gra Page jego partie gitarowe to absolutne mistrzostwo świata, zarówno solówki jak i wszelakiego rodzaju zabawy jak np smyczek w Dazed And Confused...wrażenie, że tak rzeknę pospolicie niesamowite. Rolę drugoplanową gra tutaj niewątpliwie Bohnam. I mimo tego, że nie jest w tym wszystkim najważniejszy na mnie robi zdecydowanie największe wrażenie. Jego gra jest taka "pełna" tam po prostu bardzo wiele się dzieje. Przy okazji Moby Dicka dzieje się w moich uszach coś dziwnego a mianowicie: zdecydowanie wolę tego słuchać niż oglądać, w ogóle wersja CD robi na mnie większe wrażenie niż film co jest jednak nieco dziwne... :wink: Powoli powoli Moby Dick wyrasta u mnie na najlepszą solówkę jaką słyszałem a Bohnam na najlepszego bębniarza. Co do zmian w stosunku do oryginałów...kolosalne, wszystkie wersje mocno wydłużone co wcale nie znaczy, że męczą wręcz przeciwnie- chce się tego wszystkiego słuchać.
Bez wątpienia jest to najlepszy album Led Zeppelin i na pewno jedna z najlepszych koncertówek w ogóle. Wrażenie ogólne śmiało można nazwać totalnym. Zobaczymy czy podobnie będzie w przypadku Alchemy i Absolutly Live :wink:

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 493 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 33  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group