Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 24 maja 2024 13:14:12

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 288 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 03 grudnia 2008 21:22:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
KoT pisze:
wątek walki o sprawę przegraną ! Wchodzę tu, żeby sobie ciśnienie podwyższyć i nie pisałem do tej pory nic wyłącznie dlatego, żeby nie przykładać ręki do rozwoju wątku, który powinien się merytorycznie skończyć gdzieś tak w połowie i zawierać wyłącznie wpisy o nowościach, kolejnych genialnych koncertach, setlistach itp. dziś coś we mnie pękło... i się tu odzywam...

ja rozumiem, że Twoim ulubionym zespołem MAQ jest Kiss... trudno...

ciekawi mnie co Cię w tym aż tak bardzo boli?, to jakiś problem dla Ciebie, że jestem fanem tego zespołu?
Ciekawi mnie też dlaczego nie powinno być w tym wątku rozmowy....obiektywna prawda oczywista?

KoT pisze:
zrozum, że kicz którym jest Kiss może się ludziom zwyczajnie nie podobać i to może nie chwytać

Ależ ja nikomu nie narzuciłem przez ani jeden moment czegoś typu musisz uważać, że KISS jest genialny po prostu wyrażam swoją opinię.
Nie podoba Ci się ok, ja tylko piszę dlaczego lubię i dlaczego mnie dziwi, że nie lubi\nie zna tego zespołu część ludzi obracających się w kręgu muzyki rockowej w naszym kraju.

Pet pisze:
Przecież to jasne jak słońce! MAQ miał już dośc drętwoty panującej w tym wątku i postanowił wywołac w nim za wszelką cenę jakąś dyskusję. W tym celu zaczął wypisywać takie banialuki jak te powyżej (samemu w nie nie wierząc), żeby sprowokować rozmówców do jakieś wymiany zdań na temat tych wymalowanych dziadków. No i trzeba przynać, że mu się udało.

hehe tutaj przyda się komentarz.
Ciekawiło mnie, że wcześniej nie zwróciłeś uwagi na to, że założyciel sam nieco trolluje w swoim temacie.
Aby wywołać dyskusję specjalnie sięgnąłem po takie kapele jak Pink Floyd czy The Beatels.
Tutaj zgoda, i cieszę się, że:
Pet pisze:
sukces został osiągnięty - rozmowa się toczy.

:)
teraz co do tego:

Pet pisze:
A ja ani jednego, bo nawet kiedy byli u szczytu popularności i nagrywali swoje najlepsze płyty nie pokazywali niczego, czego nie wymyśliłby już wcześniej ktoś inny.

to nie zgadzam się ani trochę. KISS jako było nie było pewnego rodzaju zjawisko w kwestii podejścia do grania na żywo było czymś ZUPEŁNIE innowacyjnym.
Powiedzmy tak, na koncertach żadnego innego zespołu nie widziałem aby tak doceniana była...publika. Na koncercie KISS fan czuje się istotny. No i dobrze reagująca publika jest po prostu integralną częścią show, gdzie nawet pirotechnika potrafi być dostosowana do reakcji tłumu.
Właśnie takie podejście do klienta mi odpowiada.
I to, że muzycznie KISS nie był jakąś rewolucją w porównaniu to The Beatles, czy Pink Floyd jest dla mnie rzeczą mniej istotną, ponieważ ich innowacyjność polegała na czymś zupełnie innym.
Dla mnie była wystarczająca aby stawiać te kapele w jednym rzędzie.
Muzycznie, był i nadal jest to przekład niezwykle czadowej Rock N Rollowej kapeli która nadal trzyma się doskonale. I to, że stają za tym miliony dolarów jakoś mi nie przeszkadza, powiem więcej, niezwykle mnie cieszy....kapitalizm w czystej postaci :faja:

Peregrin Took pisze:
Czy mi się wydaje, czy to właśnie Ty niedawno zachwycałeś się tym, jak oni teraz grają ten numer?

Tu też warto się na moment zatrzymać.
W 2006 roku zaczęli grać ten numer i rozpoczęli nim w Berlinie, wyszło to rewelacyjnie, następnie sytuacja powtórzyła się w Arnhem. I te dwa wykonania bardzo mi się podobały.
Niestety wykonanie z Rock Am Ring z roku 2008 było dużo słabsze....James jakby się odrobinę dusił, a Lars grał wolniej.
Dlatego też podałem ten numer jako przykład.

marecki pisze:
Może ja też zrobię wątek np. o a-ha i będę siał ferment stwierdzeniami o ich wyższości nad Bitlami i Flojdami

gdzie napisałem o wyższości KISS nad tymi zespołami?

jaroslawus pisze:
ehhh,młodośc poprostu-nie widzę innego wytłumaczenia.

mam nadzieję, że ta pisanina nieco rozwieje rozjaśni.

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 grudnia 2008 08:50:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21439
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
MAQ pisze:
Ciekawiło mnie, że wcześniej nie zwróciłeś uwagi na to, że założyciel sam nieco trolluje w swoim temacie.



Pet 6 maja 2008 roku pisze:
MAQ, ale zauważyłeś już, że od dłuższego czasu rozmawiasz tu sam ze sobą?


;)

MAQ pisze:
to nie zgadzam się ani trochę. KISS jako było nie było pewnego rodzaju zjawisko w kwestii podejścia do grania na żywo było czymś ZUPEŁNIE innowacyjnym.
Powiedzmy tak, na koncertach żadnego innego zespołu nie widziałem aby tak doceniana była...publika. Na koncercie KISS fan czuje się istotny. No i dobrze reagująca publika jest po prostu integralną częścią show, gdzie nawet pirotechnika potrafi być dostosowana do reakcji tłumu.
Właśnie takie podejście do klienta mi odpowiada.
I to, że muzycznie KISS nie był jakąś rewolucją w porównaniu to The Beatles, czy Pink Floyd jest dla mnie rzeczą mniej istotną, ponieważ ich innowacyjność polegała na czymś zupełnie innym.
Dla mnie była wystarczająca aby stawiać te kapele w jednym rzędzie.
Muzycznie, był i nadal jest to przekład niezwykle czadowej Rock N Rollowej kapeli która nadal trzyma się doskonale. I to, że stają za tym miliony dolarów jakoś mi nie przeszkadza, powiem więcej, niezwykle mnie cieszy....kapitalizm w czystej postaci


MAQ, ale skoro już Twój chytry plan został zdemaskowany, to naprawdę nie musisz pisać więcej takich bzdur jak te powyżej (zwłaszcza tyczy się to wytłuszczonych fragmentów). Słuchać śmiesznego zespołu to jedno, ale ośmieszać się samemu to rzecz druga ;)
Ja w każdym razie przestaje karmić trola, który się w Tobie zalągł i wypisuje się z tego wątku. Zobaczysz, jeszcze mi kiedyś za to podziękujesz, kiedy uświadomisz sobie ilu banialuków, ktore mógłbyś jeszcze napisać (a później się za nie rumienić) nie opublikujesz dzięki temu. ;)

Für mich EOT 8)

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 grudnia 2008 12:53:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4884
MAQ, ja pozwalam Ci słuchać Kiss i nawet uważać, że jest lepszy niż The Beatles. Co więcej, pozwalam Ci również myśleć, że Kiss są lepsi niż Skaldowie!!! :!:

:D

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 grudnia 2008 13:13:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11820
Gero pisze:
MAQ, ja pozwalam Ci słuchać Kiss i nawet uważać, że jest lepszy niż The Beatles. Co więcej, pozwalam Ci również myśleć, że Kiss są lepsi niż Skaldowie!!


:piwo:

będąc u Maq udało mi się fragmentarycznie obejrzeć najlepsze z najlepszych momentów zespołu KISS (na defałde),,, na pewno nie jest to zupełnie moja stylistyka - zwłaszcza jeśli chodzi o tzw. "szoł", muzycznie mógłbym sobie nawet tego posłuchać raz na jakiś czas,,,

,,,czasem słuchając niektórych zespołów i utworów, u człowieka (mam na myśli tylko i wyłącznie siebie) włącza się element sentymentalny,,, czasem lubię sobie włączyć jakiś totalny shit lat '90 - bo kiedy byłem małym chłopcem lubiłem czasem posłuchać i plastikowej vivy (choć w sumie w domu nie miałem - ale mam trochę kaset z tamtego okresu),,, muzyka to taki wehikuł czasu - który potrafi człowieka przenieść na zupełnie inny poziom świadomości i czasem zupełnie zaburza ocenę rzeczywistości,,, poza tym uważam, że aby zespół był świetny - nie musi co piosenkę odkrywać nowych akordów,,,

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Ostatnio zmieniony czw, 04 grudnia 2008 15:02:24 przez Smok, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 grudnia 2008 13:52:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28026
Ej, co za powaga i obiektywizm tu wykwitają :hahaha: .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 grudnia 2008 15:07:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
Gero pisze:
MAQ, ja pozwalam Ci słuchać Kiss

oł jea! :D 8)

Smok pisze:
będąc u Maq udało mi się fragmentarycznie obejrzeć najlepsze z najlepszych momentów zespołu KISS

hehe mówiłem Ci, że najlepszego fragmentu nie mam z wizją :wink:
Widziałeś bardzo dobre momenty :mrgreen:

antiwitek pisze:
Ej, co za powaga i obiektywizm tu wykwitają

ten świat jest zaczarowany :wink:

Do ostatniego posta Peta nie mam zamiaru się odnosić, gdyż uważam go za bełkot jedynej słusznej opinii połączonej z definicją niejakiej banialuki (a może niejakiego banialuka?) którą oczywiście zna tylko Pet.
Ale jak ja śmie z tym dyskutować.....przecież powinienem podziękować za swego rodzaju prawdę objawioną którą dzięki Petowi poznałem.
:roll:

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 grudnia 2008 17:22:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 23:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
MAQ pisze:
niejakiej banialuki (a może niejakiego banialuka?)


A może niejakich banialuków po prostu? Nie spotkałem jeszcze pojedynczego banialuka.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 grudnia 2008 18:06:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Uldor pisze:
Nie spotkałem jeszcze pojedynczego banialuka

to wtedy kiedy MAQ powie tylko jedno słowo :wink:

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 grudnia 2008 19:06:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
marecki pisze:
to wtedy kiedy MAQ powie tylko jedno słowo

widzę, że nie smakowało Ci ostatnio wino z grejpfrutów :twisted:

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 grudnia 2008 09:14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21439
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
MAQ pisze:
Do ostatniego posta Peta nie mam zamiaru się odnosić, gdyż uważam go za bełkot jedynej słusznej opinii połączonej z definicją niejakiej banialuki (a może niejakiego banialuka?) którą oczywiście zna tylko Pet.
Ale jak ja śmie z tym dyskutować.....przecież powinienem podziękować za swego rodzaju prawdę objawioną którą dzięki Petowi poznałem


Jak widzę troszkeś się MAQ chyba na mnie naindyczył. Jeśli Cię obraziłem to przepraszam. Nie było to moim zamiarem. Nie neguję, ani nie podważam tego, że SUBIEKTYWNIE KISS może stać dla kogoś na równi z Bitlami, Flojdami, czy nawet Mozartem (w moim prywatnym rankingu wyżej od Żuków, których zresztą za bardzo nie lubię, stoi chociażby takie Social Distortion). Chodziło mi tylko o to, o czym wspomniał już marecki:

marecki pisze:
ze swoich skrajnie subiektywnych oczekiwań wywodzisz super obiektywne prawdy o klasie zespołu, znaczeniu, niebywałym sukcesie itp.


Do takiego wniosku doszedłem po przecztaniu tych słów:

MAQ pisze:
Ja mam po prostu nieodparte wrażenie, że ta kapela została u nas w jakiś sposób zamilczana, w moim środowisku znam kilkanaście osób które słuchają takich kapel jak The Beatles, Pink Floyd, Metallica...blablabla i o KISS nawet nie słyszeli....jednym się podoba innym nie, ale zastanawia mnie jak kapela która na ostatniej trasie wyprzedała większość obiektów w Europie może być nieznana w tym kraju ludziom którzy generalnie wokół Rocka się mocno kręcą....


Po prostu nie zgadzam się z tym, że fakt , że ktoś słucha wymienionej trójki, a jednocześnie nie zna/nie słucha KISS-ów, jest wynikiem jakiegoś mrocznego spisku mającego na celu pozbawienie Całuska promocji - po prostu OBIEKTYWNIE to nie ta klasa (chociaż SUBIEKTYWNIE można ich stawiać na równi, a nawet wyżej niż te tuzy) i ludziom, którzy łykają klasykę rocka najzwyczajniej nie musi się to podobać tak jak w/w kapele.

Zdrówka życzę

PS: I pomyśleć, że taka burzliwa dysputa wzięła się stąd, ze ubawiły mnie wieści o "spekatkularnym sukcesie" ostatniego tourne ;)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 grudnia 2008 16:10:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25424
Karolina pisze:
może i na równi z flojdami ale na pewno wyżej od bitelsów!!!

ha ha ha :D

Dobry ten wątek, pacz Witek a myśmy go chcieli skasować :twisted:

Swoją drogą chyba trochę rozumiem, co MAQ ma na myśli, jeżeli chodzi o pewną rewolucyjność Kissów w aspekcie grania na żywo. Bo jeżeli nawet nie wymyślili niczego nowego, to zadziałali na taką skalę, która wielu innym po prostu nie wyszła. Nie byli może prekursorami, ale pewnym ukoronowaniem jakiegoś tam nurtu? (już nawet nie muzycznego, ale w sensie takiego show making)

Szczerze mówiąc powiedziałbym (dolewając oliwy do ognia nietrafionych porównań ;-)), że taki Led Zeppelin też wcale nie wymyślił za wiele nowego. Oni po prostu zagrali to, co inni (również przed nimi) grali, najlepiej ze wszystkich :-)
Może i KISS tak ma z koncertami.

Ale i tak najbardziej w tej dyskusji podoba mi się, że króluje w niej obiektywizm! :D :brawa:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 grudnia 2008 19:12:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28026
Moim zdaniem to on się tu kompromituje :wink: .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 14 grudnia 2008 19:40:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 23:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
KISS nagrywa nową płytę kończy się kasa?

Smacznego, MAQ ;).

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 grudnia 2008 15:56:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
Uldor pisze:
kończy się kasa?

hehe nie, kończy się niekorzystny kontrakt finansowy z poprzednią wytwórnią. To jest główny powód dlaczego od 10 lat nie ma płyty.

Uldor pisze:
Smacznego, MAQ

dziękuję :)

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 grudnia 2008 15:58:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24337
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Aha, 10 lat nie wydawali płyty, bo się nie opłacało?
MAQ pisze:
Właśnie takie podejście do klienta mi odpowiada

:twisted:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 288 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 20  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group