Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pn, 17 czerwca 2024 01:37:42

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 476 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 32  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 czerwca 2007 23:45:10 
Zdecydowanie mniej (bo to zapuszczanie kudłów z boków już mnie wściekło i znów zgoliłem), a po senacie Uczelni (wygrałem wybory), może i brodę skoszę (na razie trochę skróciłem).

I jeszcze relacja z koncertu Pearl Jam w Danii (b. ważnego i można sobie przypomnieć dlaczego: http://www.nuta.pl/news.html?nid=18315)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 28 czerwca 2007 01:55:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:05:18
Posty: 3786
/offtop/ - 3jajek - czemu na tych fotkach patrząc na Ciebie widzę siebie ? :shock:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 28 czerwca 2007 10:31:21 
hehehe
coś w tym jest, tylko oczywiście na odwrót ;)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 27 marca 2008 15:02:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24359
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Na stronie Tylkoteraz Rocka informacja że Pearl Jam zaczyna powoli brać się za nowy album. A w tejże informacji
nielubiany przeze mnie Jordan Babula pisze:
Zeszły rok był dla legendy grunge'u raczej mało aktywny. Muzycy zagrali razem raptem dwa koncerty

Czy ten pan się nie wyspał? A gdzie ja (i paru innych forumowiczów też) niby byłem w czerwcu? :roll:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 27 marca 2008 15:12:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
może to jakaś mikrotrasa była :wink:

prawdę mówiąc po ostatnich dokonaniach na płytę czekam mniej niż na trasę, może znów zawitają do Polski?

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 27 marca 2008 23:51:02 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 15:16:01
Posty: 2647
na nowe plyty pearl jam to ja juz wogole nie czekam. a trasa tym razem (jesli bedzie "starym zwyczajem") omija europe. azja i australia this time.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 marca 2008 00:24:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 21 lutego 2007 23:27:13
Posty: 906
Skąd: Warszawa
Avocado to świetna płyta...nie jestem też wcale pewien,że nie zagrają w Europie we wrześniu.Zobaczymy.

Nowa płytka to pewno w styczniu/lutym 2009 najwcześniej :wink:

_________________
Moja kapela: www.youtube.com/user/poligonnr4


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 21 maja 2008 10:05:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 12:21:40
Posty: 5834
Pearl Jam powoli przygotowuje się do swojego występu podczas festiwalu Bonnaroo w Tennessee. Muzycy chcą zaprosić do wspólnego grania kilku gości. Jednym z nich jest Jack White z formacji The White Stripes, który jest jednym z idoli członków Pearl Jam. "To byłoby niesamowite doświadczenie. Jack świetnie gra na gitarze i ma wspaniały głos" tłumaczył podczas jednego z wywiadów gitarzysta, Mike McCready.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 13 czerwca 2008 14:46:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 12:21:40
Posty: 5834
to już rok od koncertu w chorzowie.. szybko zleciało ale często go wspominam

taki post z dupy :|


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 14 września 2008 22:59:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Obrazek

Eddie Vedder "Into the Wild" * * * * * -


O większości płyt PJ wszystko już chyba zostało napisane... Zastanawia mnie tylko totalny brak reakcji na świetną solową płytę Veddera. Na początku narzuca się skojarzenie z solową płytą Cornella - oj, jakże błędny to wniosek! Gdy "Euphoria Morning" była nudnym i mdłym nie-wiadomo-czym, to "Into the Wild" powala klimatem, energią i świeżością. Idealna muzyka do jazdy samochodem po pustych drogach :-). W porównaniu z ostatnimi (mega słabymi) dokonaniami macierzystego zespołu, Vedder nagrał płytę o wolności, z pięknymi tekstami - idealnie wpasowującą się w nastrój filmu do którego został stworzony. Album jest wybitnie amerykański, w dodatku śmierdzi tu trochę piosenką drogi, country, folkiem, Dylanem czy czymś w rodzaju Temple of the Dog / Frusciante. Polecam i film, i płytę - gratka nie tylko dla fanów PJ.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 14 września 2008 23:28:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6850
. pisze:
W porównaniu z ostatnimi (mega słabymi) dokonaniami macierzystego zespołu (...)


Właśnie dlatego nie chciało mi się już sięgać po Veddera solo. Fajnie, że ktoś coś napisał o tym konkretniejszego, i to jeszcze tak zachęcająco :!:

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 września 2008 00:37:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 21 lutego 2007 23:27:13
Posty: 906
Skąd: Warszawa
To ja się odniosę do 2 ostanich postów i w 2jaki sposób:

1. "Into the wild" to świetna płyta i bardzo nastrojowa.Idealnie współgra z filmem,który także każdemu polecam.Piosenki sa bardzo proste i oszczędnie zaaranzowane a jadnek mają moc.Eddie w świetnej formie wokalnej.Większość zaspiewana mocno i nisko,co jak wiadomo dobrze zawsze szło Vedderowi.

Warto dodać,że to 1 solowa płyta wokalisty PJ i obok Bayelaf Gossarda jest świetna.

Ciekawostka tez jest to,że niedawno tym razem basista Pearl Jam Jeff Ament zrobił solowy album,dostepny za sprawą sklepu a stronie ww.pearljam.com Album ma być w klimatach min Three fish(poprzedni poboczny projekt Amenta)

2.
Cytat:
W porównaniu z ostatnimi (mega słabymi) dokonaniami macierzystego zespołu (...)


Osobiście mam odmienne zdanie.Avocado bardzo miło mnie zaskoczyło pod względem muzycznym jak i tekstowym(Gone,Life wasted).Ed pokazał,że ma jeszcze pazur a Gossard,że ma sporo piosenek w głowie do napisania.Przeszkadza mi tylko od czasów poTENowskich ta surowość w pj bo to juz nie ta rozległa przestrzeń,jaką emanowały wszystkie piosenki z ich debiutanckiej płyty.

Wracając do Avocado to piosenki z tej płytki świetnie wypadaja na żywo o czym sie przekonałem osobiście będac na koncercie w pradze.

_________________
Moja kapela: www.youtube.com/user/poligonnr4


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 września 2008 07:30:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4937
Skąd: Biadacz
. pisze:
astanawia mnie tylko totalny brak reakcji na świetną solową płytę Veddera.

wydawało mi się, że gdzieś tu wspominałem, że to wybitna płyta... ale nie mogę znaleźć... moim zdaniem jeden z najlepszych albumów ostatniego roku... króciutki i tym jego siła... opisowy, bo to soundtrack... Zanim oglądnąłem film przeczytałem gdzieś, że płyta taka marna jak i film... o filmie na pewno pisałem wątku filmowym (była krótka dyskusja na ten temat) - bardzo dobry, ale płyta jeszcze lepsza... dla mnie to najciekawsza rzecz w której palce maczał Vedder od ponad 10 lat (nie icząc pojedynczych udanych kompozycji), bo w pełni się z kropkiem zgadzam, że :
. pisze:
W porównaniu z ostatnimi (mega słabymi) dokonaniami macierzystego zespołu, Vedder nagrał płytę o wolności, z pięknymi tekstami - idealnie wpasowującą się w nastrój filmu do którego został stworzony.


ale mam jedno zastrzeżenie:
. pisze:
Album jest wybitnie amerykański, w dodatku śmierdzi tu trochę piosenką drogi, country, folkiem, Dylanem czy czymś w rodzaju Temple of the Dog / Frusciante.

PACHNIE !

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 września 2008 08:33:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24359
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Given to fly pisze:
Piosenki sa bardzo proste
Niestety przy kilku powiedziałbym: niedokończone. :(
Ale strasznie lubię tę płytę!

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 września 2008 14:30:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4937
Skąd: Biadacz
Wczoraj wpadła mi w łapy w lokalnym MM płytka Riot Act za jedyne 16 zł... ładny digipack... pamiętałem, że jest niespecjalna, ale zakupiłem i po przesłuchaniu stwierdzam, że jest całkiem niezła... ale o tym kiedy indziej...

dzisiaj postanowiłem odświeżyć sobie płyty PJ, za którymi nie przepadam...
Vitalogy ***+ i No Code *... obu słuchałem jak wychodziły, z tym, że Vitalogy znacznie intensywniej więc kilka kawałków kojarzyłem, z No Code nie pamiętałem nic !

no i jakie są wnioski z tego eksperymentu... Nic się w mojej ocenie nie zmienia - o ile Vitalogy to nienajgorszy album z kilkoma perełkami, z których możnaby zrobić świetna epkę (Nothingman, Corduroy, Better Man, Immortality i Spin The Black Circle), to No Code jest kompletnym nieporozumieniem - jeden fajny kawałek - Hail, Hail, ni może jeszcze Off He Goes... tragedia... nie dziwię się, że po tej płycie nie czekałem już na albumy PJ...

no i jak już tak poszło to odpaliłem też Yeld ***... Ta płyta kiedyś przywróciła mi wiarę w ten zespół... Genialny amerykański z krwi i kości Given To Fly położył mnie na łopatki - ten numer kojarzy mi się autostradą taką amerykańską - prostą i po horyzont i wiatrem we włosach... Przepięknie się rozwija i ma fajny przytup: flying High... ale cała płyta mnie znowu rozczarowała... znowu kilka świetnych numerów - jeszcze Faithfull, Wishlist, MFC, może jeszcze Do The Evolution... ale całość znowu nie zachwyca... ostatnich 3 utworów w ogóle nie pamiętałem, bo zawsze wyłączałem tą płytę dużo wcześniej...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 476 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 32  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group