Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 24 maja 2024 13:40:09

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 390 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 22 maja 2008 22:45:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28026
Crazy, wielkie dzięki za ten opis!
Tak sobie właśnie wyobrażałem ten koncert :P . Bardzo fajnie.
Ale chętnie poznałbym też opinie innych uczestników :wink: .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 23 maja 2008 00:48:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 08 lutego 2005 13:34:20
Posty: 803
To może ja spróbuje coś od siebie dodać o tym niezapomnianym dla mnie wieczorze. Koncert zaczął się z małym opóźnieniem, ale czas oczekiwania w sumie był przyjemny bo, jak już wspomniał Crazy, Nina Simone wypełniła swoim głosem Kongresową, wiec tak ok. 21.20 Polly wkroczyła na scenę, a publika już szalała, naprawdę reakcja publiczności w trakcie całego koncertu niesamowicie żywiołowa, super! Polly w tej długiej sukni z bufiastymi rękawami od razu chwyciła za gitarę i wybrzmiał charakterystyczny riff początkowy do 'To bring you my love' a ja w tym momencie wiedziałam, że ten koncert to będzie coś wyjątkowego, aha zapomniałam wspomnieć o scenie, to że za dużo na niej nie stało to już Crazy napisał, ja chciałam tylko dodać, że oświetlenie, szczególnie w postaci tych rzędów małych lampek oplatających fortepian i wzmacniacze i prawie brak scenicznych świateł podczas koncertu powodowały że atmosfera zrobiła się taka bardzo intymna, może i przytulna nawet (?) Set na gitarze elektrycznej ostry, zadziorny, naprawdę czadowy (Snake!! Shame!!To bring you..., Man-size) na gitarze akustycznej (C'mon Billy- na bis, Desperate Kingdom of Love- wybrzmiało jako ostatnie) fortepian to oczywiście set z White Chalk (When under Ether, White Chalk, The Devil, Silence- jeden z moich ulubionych na płycie ale muszę tylko powiedzieć ze trochę tu mi jednak brakowało tych charakterystycznych dwugłosowych(?) harmonii w końcówce , ale co tam.., The Mountain) set z harfą, bardzo ciekawe dźwięki wydobywała z tego instrumentu no i ta inna wersja Down by the Water! Parę utworów też z 'Is this Desire' z użyciem automatu perkusyjnego i rożnych innych urządzeń, z których już poleciały bardziej elektroniczne dźwięki, tak zresztą charakterystyczne dla tej płyty ( My Beautiful Leah, Electric Light, Nina in Ecstasy) muszę tu powiedzieć, że jak raczej nie byłam wcześniej przekonana do 'Is this desire' po tym koncercie muszę dać tej płycie jeszcze jedną szansę, bo podobał mi się ten elektroniczny eksperyment, warto tu też dodać, że szczególnie w tym secie uwidocznił się u Polly tzw. ruch sceniczny, fajnie się gibała przy tych urządzonkach, taki taniec łamaniec hehe, w pewnym momencie zawadiacko poprawiła swoje bufiaste rękawki w sukience, łyk wody i przejście do następnego utworu i instrumentu. Naprawdę wielki szacunek dla niej, że w 1,5 godziny potrafiła sama jedna na scenie przykuć uwagę tysiąca ludzi, obsłużyć całe instrumentarium i świetnie zaśpiewać, jej głos czasami miałam wrażenie że, szczególnie w utworach z White Chalk, wypełniał i dochodził z każdego zakamarka Kongresowej. Niesamowity wieczór, świetny kontakt z publiką, Polly rozgadana, to co już zresztą Crazy opisał, fajny moment gdy wyszła na bisy i ktoś z sali bardzo domagał się 'Lying in the Sun', Polly usiadła i raz dwa zaintonowała parę wersów dla natręta , a co :) Można by tu opowiadać dużo, dla mnie ten koncert był niesamowitym przeżyciem i długo będę go wspominać! (szczególnie przy utworach PJ) aha no i mam nadzieje że nie rzucała słów na wiatr mówiąc, że jeszcze zawita do Polski!
P.S. pozdro Elsea, Crazy i Marecki, bardzo miło było was poznać! :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 23 maja 2008 12:13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Crazy pisze:
Lubię Kongresową!
pierwszy raz tam byłem na koncercie rockowym i mam bardzo pozytwne wrażenia! a trochę się obawiałem


Crazy pisze:
tam z głośników... Nina Simone
właśnie nie wiedziałem kto to był :oops: teraz już wiem


Crazy pisze:
Rytm z Angelene przeszedł bez przerywania pracy automatu na następną piosenkę, której nie znałem i nie pamietam tytułu, i wtedy robi się najbardziej elektroniczna, nieco trip-hopowa część koncertu, Pidżej kombinuje coś na keyboardzie i innym niewiadomoczym, konczy się ten fragment piosenką Electric Light, która akurat podoba mi się najmniej z całego koncertu.

ten utwór po Angeline to było My Beautiful Leah z Is This Desire? Potem jeszcze był B-side Nina in Ecstasy (niezła zapowiedź :D) i na końcu setu Electric Light (znów z Is This Desire?). Rzeczywiście był to dość trip-hopowy fragment, ale już ostatnio słuchając po raz pierwszy rzeczonej płyty uznałem, że gdyby nie wokal to mógłbym ją pomylić z Massive Attack.

Crazy pisze:
A potem najostrzejsza część występu, znowu elektryczna gitara, Shame i Snake (ale czad).
Shame to był dla mnie chyba najbardziej wyczekany fragment koncertu, bo ten utwór wyjątkowo uwielbiam (chyba najlepsza rzecz z Uh Huh Her). I zabrzmiał przepięknie, ten wokal!!!!
A Snake to rasowy punk!


Crazy pisze:
Zaskakująca (dla nieuważnych czytelników wkładki w Tylko Rocku) historia o jej występach w Warszawie pod koniec lat 80.
cóż za samokrytka :wink: było, było w Teraz Rocku, jesczze raz sprawdziłem :)
z wypowiedzi fajny był też fragment o mieszkaniu w Warszawie przez chyba 10 dni i niedogodności bycia wegeterianinem :D


Crazy pisze:
mój stosunek do jej muzyki ma chyba w sobie wiecej podziwu niż sympatii

tu się muszę nie zgodzić, u mnie podziw pozostał ale dzięki tym gadkom pomiędzy utworami pojawiła się znacznie większa sympatia również

Sula pisze:
uwidocznił się u Polly tzw. ruch sceniczny, fajnie się gibała przy tych urządzonkach, taki taniec łamaniec hehe
też zwróciłem uwagę na ten taniec :) W wersji ograniczonej dało się go nawet zaobserwować jak siedziała przy pianinie :D

Sula pisze:
w pewnym momencie zawadiacko poprawiła swoje bufiaste rękawki w sukience, łyk wody i przejście do następnego utworu i instrumentu.
hehe patrz fragment o sympatii wyżej :)

Sula pisze:
pozdro Elsea, Crazy i Marecki, bardzo miło było was poznać!
i wzajemnie :)


Bardzo się cieszę, że się skusiłem na ten koncert. Nie byłem do niego w 100% przekonany i bilet kupiłem dość późno (praktycznie w ostatniej chwili) ale chyba taka okazja już się nie powtórzy. Bo przecież znając trochę panią Polly może się okazać, że teraz znów nagra mocno rockową płytę i na trasę ruszy z pełnym zespołem.

Wyjątkowy Koncert!!!

Setlista:
To Bring You My Love
Send His Love To Me
When Under Ether
The Devil
White Chalk
Man-Size
Angelene
My Beautiful Leah
Nina in Ecstasy
Electric Light
Shame
Snake
Big Exit
Down By The Water
Grow, Grow, Grow
The Mountain
Silence
----------------------
C’mon Billy
The Piano
Desperate Kingdom Of Love



recenzja z CGM-u tu też fajne zdjęcia!!

i jeszcze z Onetu

oraz z GW + wywiad

video dostępne na TVN24!!! fragmenty Man-Sized i Devil, na końcu fajnie widać jak podoba jej się reakcja publiczności :D

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 23 maja 2008 15:44:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25424
dzięki za linki!
przy okazji okazuje się, że harfa była cytrą ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 23 maja 2008 20:17:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
ach, ach, ach.
dziś słuchałam sobie idąc na mp3. mam tylko nadzieję, że znów przyjedzie kiedyś. niedługo. malejonek powiedział: czarodziejka.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 23 maja 2008 21:02:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 06 września 2007 14:57:13
Posty: 1878
Skąd: Warszawa
od koleżanki z innego http://www.renifer.aplus.pl/jezycjada/forum/index.phpforum :
marian_ka pisze:
na bis ludzie ktoś krzyknął "C'mon billy" (tytuł jednej z jej piosenek), ktoś inny "c'mon pj", a ja po chwili "c'mon polly" i się zaśmiała z tego. dowiedziałam się, że podobno po moim "c'mon Polly!" odpowiedziała "OK, why not", a ja tego nie dosłyszałam ;(

_________________
http://nemesister.tv


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 23 maja 2008 22:09:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25424
a ja słyszałem :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 24 maja 2008 17:29:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 08 lutego 2005 13:34:20
Posty: 803
bootleg z koncertu:
http://rapidshare.com/files/117152511/PJHARVEY_21.05.2008.WARSZAWA.zip.html
a zaraz o 17.35 wywiad w Trójce z PJ


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 stycznia 2009 10:34:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
wklejam info:

PJ Harvey będzie promowała płytę w Europie
Nowy album PJ Harvey zatytułowany "A Woman A Man Walked By" ukaże się 30 marca. Płytę artystka będzie promowała na trasie koncertowej w Europie. Niestety żadne polskie miasto nie znalazło się na liście jej występów.
Premierowe nagrania PJ Harvey przygotowała z Johnem Parishem. Ostatni raz pracowała z nimie nad albumem "Dance Hall At Louse Point" wydanym w 1996 roku.

Kompozycje na nowy album odbywały się w Bristolu i Dorset. Miksu całości podjął się Flood.
Terminy koncertów:

15.04 Brighton, Corn Exchange
16.04 Oxford, Regal
18.04 Bristol, Anson Rooms
20.04 London, Shepherds Bush Empire
22.04 Birmingham, Town Hall
24.04 Manchester, Ritz
26.04 Edinburgh, Queens Hall
02.05 Porto, Casa Da Musica
04.05 Milan, Auditorium
06-05 Stuttgart, Theaterhaus
07.05 Berlin, Passionskirche
09.05 Stockholm, Nalen
10.05 Oslo, Rockefeller
11.05 Copenhagen, Vega
13.05 Amsterdam, Paradiso
14.05 Brussels, Ancienne Belgique
17.05 Paris, Bataclan


jest Berlin, hm

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 stycznia 2009 12:42:55 
nowa płyta ma być czadowa czy coś jak white chalk?


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 stycznia 2009 12:50:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24337
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Chyba głównie jak "Dance Hall At Louse Point", skoro znowu z Parishem.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 stycznia 2009 21:13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 08 lutego 2005 13:34:20
Posty: 803
Karolina pisze:
nowa płyta ma być czadowa czy coś jak white chalk?

chyba raczej nie będzie w klimacie 'White Chalk' ale zaciekawiła mnie PJ opisem tej płyty w wywiadzie dla Machiny:

W porównaniu z naszą poprzednią wspólną płytą ("Dance Hall at Louse Point" – przyp. red.), tu jest więcej mocy. Wszystko zostało uwypuklone. Delikatne i ciche fragmenty stały się jeszcze cichsze i delikatniejsze, a głośne momenty są przerażająco agresywne. Po dziesięciu latach jesteśmy silniejsi jako ludzie, jako muzycy i chyba trochę więcej jest w nas gniewu. Czuję, że z wiekiem staję się mądrzejsza i wyraźniej zdaję sobie sprawę z mojej roli w świecie, nabieram takiej samoświadomości. Czasem chciałabym być bardziej wściekła na rzeczy, które mi się nie podobają. Mam nadzieję, że z wiekiem gniewu mi przybędzie. Ta płyta pokazuje rozstrzał pomiędzy utworami bardzo pięknymi oraz tymi pełnymi agresji. Nie będzie to łatwy album, niektóre utwory szokują i nie słucha się ich z przyjemnością.

szkoda, że nie zawita z tym do Polski..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 stycznia 2009 21:25:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6848
Cytat:
Po dziesięciu latach jesteśmy silniejsi jako ludzie, jako muzycy i chyba trochę więcej jest w nas gniewu. Czuję, że z wiekiem staję się mądrzejsza i wyraźniej zdaję sobie sprawę z mojej roli w świecie, nabieram takiej samoświadomości. Czasem chciałabym być bardziej wściekła na rzeczy, które mi się nie podobają. Mam nadzieję, że z wiekiem gniewu mi przybędzie


Dobre, zgadzam się hehe...
Zapowiada się dobrze.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 30 stycznia 2009 01:29:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
może jakiś zorganizowany wspólny wypad nach berlin? hę? zastanowimy się?

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 30 stycznia 2009 13:31:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6848
Generalnie pomysł super. Zwłaszcza, że potem jest weekend (dla mnie), a w Berlinie nie byłam nigdy i mogłabym zostać dłużej. Ale za to w czwartek, w dzień koncertu, pracuję do późna i nie wiem, czy cokolwiek uda mi się ewentualnie przełożyć...

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 390 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 26  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group