Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 16 czerwca 2024 07:39:18

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 481 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 33  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 lutego 2009 01:42:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 27 listopada 2004 15:20:01
Posty: 107
Skąd: Olsztyn/Linden/Warszawa
marecki pisze:
po pierwsze All You... i How to Dismantle są całkiem dobrymi płytami o niebo lepszymi od (Re)Loadów. Ale to może być jeszcze kwestia subiektywna.


Zaczne od tego ze analogia miala posluzyc porownaniu pewnych procesow, a dokladnie naciskow zewnetrznych na tworczosc bo zespolow jako takich porownac nie chce. To ktora para plyt jest lepsza to jest kwestia subiektywnych opinii, tym bardziej ze ja uwazam wrecz odwrotnie - Load/Reload byly dla mnie odwaznym krokiem w kierunku przeciwnym od dotychczasowego i uwazam ze bronia sie do dzis bardziej niz czarny album, ktory mnie kompletnie nudzi. Za to wymieniona para plyt u2 jest szczerze mowiac co najwyzej srednia, a z racji mojego stosunku do zespolu jest to naprawde cienko.

Zeby jakos nakreslic kotekst mojej wypowiedzi dodam iz moimi pierwszymi zespolami, ktore naprawde pokochalem byly wlasnie U2 i Metallica. Dlatego tez analogia, mimo iz nie jasna moze dla wielu jak dla mnie jest bardzo naturalna. Po prostu w pewnym okresie nie moglbym wskazac dwoch zespolow, z ktorymi bylbym bardziej emocjonalnie zwiazany.

A wracajac do sedna, nie chodzilo o okres wyczekiwania na plyte, o nie! Chodzilo o widoczny odwrot artystyczny obu bandow. Oba mimo ogromnych sukcesow plyt POP i Load/Reload i tras koncertowych ktore nastapily po nich zdecydowaly sie nie kontynuowac tych kierunkow rozwoju. Moim zdaniem z powodu duzego wplywu krytyki ze strony bardziej konserwatywnych fanow, z ta roznica ze Metallica obrala droge nagrywania wszystkiego tylko nie nowego materialu, a U2 zwrocilo sie do zachowawczego rocka srodka.


marecki pisze:
po trzecie przepraszam ale gdzie zauważasz w ostatnich latach U2 syndrom pod tytułem "Przejęli sie chłopcy i co... trauma, covery, symfonie, soundtracki" Shocked


Z powodow wyzej wymienionych twierdze iz U2 kolokwialnie rzecz biorac zabraklo jaj, badz determinacji zeby pchac swoja muzyke w ciekawsze obszary bo wszyscy wiemy ze mimo sukcesu trasy POPmart album byl conajmniej kontrowersyjny.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 lutego 2009 01:56:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
OK teraz rozumiem o co ci chodziło, tylko tak to napisałeś, jakby poszczególne zarzuty odnosiły się wprost do działań U2 stąd :shock: ale teraz jasne
schemat wycofania na z góry upatrzone pozycje rzeczywiście podobny, choć w moim odczuciu w przypadku U2 mniej radykalny i zdecydowanie okupiony mniejszymi rozterkami czyli cytowanymi już soundtrackami, symfoniami itp :wink:


rajza pisze:
można posłuchać całej płyty w całości.
i mieć swoje zdanie.
całośc legalnie, niecodzienne posunięcie :o

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 lutego 2009 02:06:22 

Rejestracja:
pt, 06 lutego 2009 10:39:10
Posty: 1497
^ dużo zespołów tak robi - dają albo na myspace albo na swoją stronę (tak sobie kiedyś zgrałem NIN "Year Zero", hehe)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 lutego 2009 02:09:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
na Myspace raczej nie trafia całapłyta a kilka utworów chyba, nie?
NIN OK ale to jednak chyba był wyjątek

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 lutego 2009 02:25:43 

Rejestracja:
pt, 06 lutego 2009 10:39:10
Posty: 1497
marecki pisze:
na Myspace raczej nie trafia całapłyta

zdarza sie - ostatnio tak słuchałem np. nowej płyty callisto (ale teraz już ją zdjęli) i też była przed oficjalną datą premiery

a Reznor to w ogóle ma ciekawe zagrania - "the Slip" był do ściągnięcia za darmo (podobnie jak "Niggy Tardust" Saula Williamsa, który TR produkował - notabene świetna płyta), pierwszy krążek "Ghosts" też.
A jak ktoś chce, to se może ściągnąć trzy koncerty z ostatniej trasy NIN po Stanach (nie zmontowane pliki filmowe, nagrane w formacie DVD = 400GB :D )


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 lutego 2009 10:21:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24357
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
rajza pisze:
zdarza sie

Zdarza. Gutter Twins w zeszłym roku na przykład.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 lutego 2009 16:59:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4937
Skąd: Biadacz
Cytat:
Zdarza. Gutter Twins w zeszłym roku na przykład.

no tak, ale U2 to gigant... to jakby Metallica udostępniła album za free...

do alez'a:
kompletnie nie zgadzam się z tezą, że
alez pisze:
Chodzilo o widoczny odwrot artystyczny obu bandow. Oba mimo ogromnych sukcesow plyt POP i Load/Reload i tras koncertowych ktore nastapily po nich zdecydowaly sie nie kontynuowac tych kierunkow rozwoju. Moim zdaniem z powodu duzego wplywu krytyki ze strony bardziej konserwatywnych fanow, z ta roznica ze Metallica obrala droge nagrywania wszystkiego tylko nie nowego materialu, a U2 zwrocilo sie do zachowawczego rocka srodka.

moim zdaniem POP to był zdecydowany odwrót od drogi (albo raczej ślepej uliczki) którą U2 brnął od trasy Zooropa... na POP wraca rokowe granie w starym stylu (Discoteque, If God Will Send His Angels, Staring at the Sun, Last Night on Earth, Please, Wake up Dead Man) na tle Zooropy, Pasangersów, soundracków do MI i Million Dollar Hotel POP to klasyczny rock ! ale moim zadniem jedynie krok w dobrym kierunku (który wyznaczyły ATYCLB i HTDAB niż porządny album...

Nowa płyta jest wyśmienita i rzeczywiście widzę analogię do Metalliki, która po latach błądzenia i nagrywania słabiutkich płyt (Load, Reload, St. Anger) nagrqała świetną płytę...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 lutego 2009 17:53:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24357
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
KoT pisze:
rokowe granie w starym stylu (Discoteque

Wybacz.... :lol:
(Ok, czepiam się, reszta tytułów pasuje do tezy :) )

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 lutego 2009 18:08:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4937
Skąd: Biadacz
ten numer to zwykła rokowe granie... w porównaniu do Numb czy Lemon to wręcz rokowy hymn !

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 lutego 2009 08:43:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 27 listopada 2004 15:20:01
Posty: 107
Skąd: Olsztyn/Linden/Warszawa
KoT pisze:
moim zdaniem POP to był zdecydowany odwrót od drogi (albo raczej ślepej uliczki) którą U2 brnął od trasy Zooropa... na POP wraca rokowe granie w starym stylu (Discoteque, If God Will Send His Angels, Staring at the Sun, Last Night on Earth, Please, Wake up Dead Man) na tle Zooropy, Pasangersów, soundracków do MI i Million Dollar Hotel POP to klasyczny rock ! ale moim zadniem jedynie krok w dobrym kierunku (który wyznaczyły ATYCLB i HTDAB niż porządny album...


Kocie, ja się z grubsza zgadzam, ale myślę że kierunek bądź co bądź rockowy na POPie był ciekawszy bo podszyty mrokiem i niesamowitymi hook'ami gitarowymi. Przykładem tutaj może być "Gone". Niesamowity utwór, który jest na płycie takim aktorem drugoplanowym, bo sztandarowe piosenki to właściwie już wymieniłeś. Niestety na ATYCLB i HTDTAB jest tylko pare oczywistych utworów które wszyscy znamy a potem nic. Płyty te są bez drugiego dna.

Zdecydowanie wolę rock zaoferowany na POP podszyty gdzieniegdzie techniawka niż zestaw jedenastu piosenek zachowawczego Rock'a z dwóch ostatnich płyt.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 lutego 2009 14:18:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 02 października 2006 13:09:41
Posty: 2805
Skąd: f'karium
alez pisze:
Płyty te są bez drugiego dna

o, wg mnie trafne określenie. Na ATYCLB i HTDAAB jest niby fajnie, miło i sympatycznie ale czegoś tam brak. A na POPie jest coś co nie pozwala przejść obok niego obojętnie (przynajmniej mi :) ). Ta surowość, wyrazistość i bezkompromisowość są wielkimi atutami tego albumu.

_________________
tory wyjeżdżają z lasu a tam...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 lutego 2009 14:52:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Wg mnie na ATYCLB i HTDSSB jest po prostu dobrze, choć sa miałkie momenty, za to na Popie są wzloty i bolesne upadki (zwłaszcza fragment Miami/Playboy Mansion), co z jednej strony nie pozwala mi przejść obok niej obojętnie ale tez czasami zachęca do omijania szerokim łukiem :roll:

Tymczasem No Line On The Horizon w sklepach!! Atakujcie!!! :D

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 28 lutego 2009 09:48:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25460
nowym albumem U2 to muszę przyznać mnie zainteresowaliście. ale nie będę niczego słuchał, póki ktoś znajomy nie kupi płyty i będę mógł sobie pożyczyć ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 28 lutego 2009 12:28:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14870
Skąd: wieś
Ja słuchałem wczoraj w Trójce fragmentów i dziś rano, jak się na moment przebudziłem też jedna piosenka akurat leciała i wygląda na to, że pierwsze wrażenie po singlu jest mylące. Czuję się mocno zachęcony do posłuchania.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 marca 2009 12:45:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 27 listopada 2004 15:20:01
Posty: 107
Skąd: Olsztyn/Linden/Warszawa
I co drodzy państwo? :) Jak wrażenia? Wątek spada w otchłanie mimo że wieści o płycie zdają się atakować nawet z lodówki.

Jeśli o mnie chodzi to minął już ten dwutygodniowy okres który zazwyczaj pozwala mi odróżnić czy płyta jest dobra od tego czy mi się tylko wydaje taką być. Wynik jest in plus, a najlepszym utworem jawi się "Breathe". Nawet to "Get on your Boots" zdaje się nie razić.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 481 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 33  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group