Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 16 czerwca 2024 10:21:10

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 698 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 47  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 03 lipca 2008 15:51:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 20:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
wlasnie odkrylem dla siebie zespol Dubska. graja rewelacyjnie. a ostatnie ich dokananie, plyta wspolna z Gero Moralesem, istan rewelacja.
polecam. dvd swietny pomysl :lol:

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 03 lipca 2008 15:59:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11825
Bialy_Kruk pisze:
Dubska

byli na SOS i trochę posłuchałem w radyjku ich dokonania,,, całkiem przyjemnie się słucha,,,

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 03 lipca 2008 16:03:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 20:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
ja na zywca ich nie widzailem. ale ma ich trzy plytki. no i rewelacja. maja taki subtelny sound. fajnie graja

edit: przesluchalem polecany kawalek. swietny pomysl.

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 lipca 2008 15:55:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 05 lutego 2007 16:39:37
Posty: 190
Bialy_Kruk pisze:
wlasnie odkrylem dla siebie zespol Dubska. graja rewelacyjnie. a ostatnie ich dokananie, plyta wspolna z Gero Moralesem, istan rewelacja.

I ja tak samo. Po przesłuchaniu płyty z Moralesem stwierdziłem, że język rosyjski nadaje się idealnie do śpiewania reggaeowych kwałków.

_________________
i wasn't born with enough middlefingers


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 05 lipca 2008 01:42:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 20:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
ta plytka z tym rosyjskim rastamanem ma swoj urok. niby rege, ale czuc ta rosyjska dusze. super pomysl. ponad podzialami. muzyka przeciwko uprzedzeniom. ciagle jej slucham. fajny jest film dolaczony na dvd do plytki. polecam :lol:

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 lipca 2008 18:00:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7699
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
dam linka do grupy ukraińskiej (choć , na moje ucho, śpiewają po rosyjsku):
Obrazek

(Акуэна! - Марс)

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 20 sierpnia 2008 15:38:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 05 lutego 2007 16:39:37
Posty: 190
Ktos słyszał już nowego Burning Spear'a? Ja czekam aż przyjdzie płytka, którą kupiłem na ebay'u.

_________________
i wasn't born with enough middlefingers


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 03 października 2008 08:23:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:55:19
Posty: 3170
Skąd: Poznań
Na MySpace DWT pojawił sie drugi numer, tym razem jest to wersja rytmu Habakuka - Jestem Twój.

Dymol, Mucha i Tom Alla ujechali go wspólnie - każdy po swojemu.
Dla szukających prawd objawionych - raczej odpada, dla szukających serca, czucia i wspólnych historii - jazda obowiązkowa.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 28 października 2008 22:10:55 

Rejestracja:
czw, 19 stycznia 2006 11:00:07
Posty: 82
Chciałbym zaprosić na audycje poświęconą zespołowi Habakuk.
Czas 8 listopad (sobota) po 14, miejsce fale radia er www.radioer.pl lub 87,9 okolice Lublina
Co będzie w trakcie? Muzyka reagge (nie tylko Habakuk klasyką może pojedziemy Brygada mi sie marzy a może młodzież i tu marzy mi się Dubska i jeszcze jedna kapela ale to jeśli się uda będzie szczególna niespodzianka dla forumowiczów ultimathule), wywiad jakiś na żywca, konkursy z fajnymi nagrodami DVD i CD.
Audycja nazywa się Muzyka do kawy i nie tylko i zazwyczaj Zbyszek Sapiński gra w niej kawowo siestowe klimaty czyli też fajnie. Zapraszam


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 01 listopada 2008 18:04:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Za to ja chciałem podzielić się opinia, iż ukazała się pierwsza "nowa" polska płyta reggae która bardzo mi się podoba! Zespół ów nazywa się Ragana, a ich piosenka do usłyszenia o tu: http://www.myspace.com/studioasone


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 02 listopada 2008 10:44:35 
O!, naprawdę niezłe! Niestety, wokal przypomina, że to tylko polskie rege...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 02 listopada 2008 15:00:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
A mi się podoba. Z resztą wydało to.. Universal Egg!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 02 listopada 2008 18:26:45 
Ten wokal Ci się podoba?
Bo mi chodziło o to, że gdyby nie on, to by było świetnie, a tak...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 03 listopada 2008 00:16:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28039
Kamik pisze:
tylko polskie rege...


hehe, no...


w polskim rege interesujące wydają mi się takie trochę hybrydy: że forma rege ale rokująca jak w Izraelu lub inna jak w Immanuelu;
ale teraz mam na myśli coś innego: że forma jest rege natomiast teksty wyłażą poza to co z rege sie zwykle kojarzy; albo dzieje się coś innego co sugeruje, że artyści mieli na uwadze coś innego niż imitowanie muzyki z Jamajki, że jest to dla nich naturalna forma wypowiedzi...

z tymi tekstami: np. jakie były w utworach Miki Mausoleum

Nie jest brzydka, nie jest śliczna / Czarna wołga balistyczna / Nie jest brzydka, nie jest śliczna / Czarna wołga balistyczna / Co za hałas / Co za krzyki / Maszerują żołnierzyki / A za nimi czarne wołgi / Za wołgami jakieś czołgi / Babilon pałę przegina / Babilon się nie utrzyma / Babilon pałę przegina / Babilon się nie utrzyma …

one były (lata osiemdziesiąte) mocno polityczne i osadzone w realiach (stanu wojennego), ale równocześnie bardzo w klimacie i pasujące do muzyki bardzo - coś jest w tych archiwaliach żywego i mocnego do dziś


albo jest coś co proponują bracia Erszkowscy (Galago) na płycie "Er" (ich wcześniejsza domowa dyskografia: 1."Orginal" 1975, 2."Soł sonio" 1975, 3."No bady reggae" 1996, 4."Bamba jo" 1977, 5."Szi ła ła" 1977, 6."Destinado" 1978, 7."Folio" 1979, 8."Afrikan pheli" 1981, 9."Amerikana" 1982, 10."Stil alama" 1984, 11."Murmur dub" 1988, 12."Dżast in łer"1990 13."Janode" 1993, 14."Ona lon" 1994, 15."Imagic dela" 1995, 16."Rocco" 1996, 17."Asjeda" 1997, 18."Jada" 1998, 19."O gosz" 1999 [wersja na kasecie], 20."O gosz" 2000 [wersja CD].)

po pierwsze muzyka: Erszkowscy tworzą (w domu! w szafie!) rootsową sekcję rytmiczną jak widać od ponad trzydziestu lat...
Jan: Tak naprawdę nasze muzyczne doświadczenia, wyrastają z bluesa. Graliśmy go do połowy lat 70-tych, do chwili gdy zetknęliśmy się z reggae. Wtedy nie wiedzieliśmy jednak, że to w ogóle jest reggae. Tak mało było w tamtym okresie nagrań, których można było posłuchać. Pamiętam, jak pewnego dnia, siedząc w pralni i grając na perkusji własnej roboty, usłyszałem marleyowskie ,,No woman no cry" w wersji granej przez gitarzystę Jeffa Becka i klawiszowca Iana Hamera. Usiłowałem wówczas rozgryźć ten bit, w czasie trwania radiowej emisji. Nie udało mi się, nie zdążyłem, ale bit pozostał we mnie.
nie wiem czy wiem o czym mówię, ale są bliżej stylu Sly&Robbie niż braci Barrettów od Marleya... grają super, choć nie jest to ultraatrakcyjne rege - rzekłbym, że zyskuje przy uważnym słuchaniu za sprawą wielu subtelności; śmiesznie czasem brzmi gdy do rootsowego tematu dodają elementy skankujące

po drugie: śpiew/teksty: wiele we własnym ale jamajskoangielsko brzmiącym języku - to czasem brzmi zbyt miękko jak dla mnie; ale polskie! sprawa dość wyjątkowa: zabawa słowem! synoptacy przywidują ptacysyny zalatują - są przeważnie bardzo fajne!!!

całość w związku z tym wszystkim jest dosyć oryginalna, choć to odbywa się tak mimochodem, naturalnie - są numery, które łączą tradycję polskiej i jamajskiej remizy (moim zdaniem najcenniejsze, np. Zadziwienie) - ociupkę mogą kojarzyć się z Orkiestrą na Zdrowie ale są dużo bardziej deprymujące, hehe - trudno powiedzieć o co w ogóle chodzi, ale jakoś mi się to podoba - chyba jestem ich fanem


i jeszcze jedno: te różne polskie kapele, które zajmują się rege, które mam na myśli - począwszy od Brylewskiego - to są, jak mi się wydaje, tacy wieczni amatorzy (Immanuel!), naturszczycy - ale właśnie dla nich rege staje się taką naturalną, luźną formą wypowiedzi, dla mnie ma to wiele uroku

ale tak na prawdę ja nie znam polskiego rege, nie interesuję się nim, nie znam ani jednej piosenki/płyty Papriki, Habakuka czy innych (nawet nazw za bardzo nie znam)

po prostu przejaw malkontenctwa zmobilizował mnie by napisać to co i tak zamierzałem :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 03 listopada 2008 10:17:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7699
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
. pisze:
Zespół ów nazywa się Ragana, a ich piosenka do usłyszenia o tu: http://www.myspace.com/studioasone

Hm... jakoś nic mnie tam nie poruszyło, a tym bardziej wokal...

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 698 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 47  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group