Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 16 czerwca 2024 09:11:31

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 698 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 47  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 10 sierpnia 2009 15:07:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4729
Jakis czas temu Poczta Polska dostarczyła mi przesyłkę, w skład której wchodziły dwie płyty CD zawierające nagrania z nurtu roots reggae wyselekcjonowane i nagrane przez forumowicza Antiwitka w celu zapoznania młodego człowieka tzn. mnie z ta wspaniałą muzyka. Jako ze obiecałem Witkowi, iz opisze swoje wrażenia w tym watki nadszedł czasu żeby wypełnić zobowiązanie :)
Burning Spear - ooo, tak się składa, ze zanim jeszcze dotarła do mnie ta kompilacja zapoznałem się z płytą, z której pochodzi ten utwór. Płyta ta bardzo mi sie spodobała i napisze o niej szerzej w przyszłości. W każdym razie podoba mi się - nie jest to utwór genialny, ale dobrze wprowadza w klimat :)
Black Uhuru - Leaving to Zion - genialne ! Jest to jedna z lepszych rzeczy jakie słyszałem w życiu. Przede wszystkim bas - w reggae zawsze brzmi on pięknie, ale tu jest wręcz królewski - szczególnie w momencie gdy inne instrumenty przestają na chwile grac, a on wysuwa się na pierwszy plan. Perkusja - cóż za minimalizm ! Gitara interesująca - niekiedy również prosta i minimalistyczna, niekiedy jej partia jest bardziej złożona, ale wszystko doskonale uzupełnia. Najbardziej lubię końcówkę kiedy wokaliści przestają śpiewać i zostają same instrumenty, a muzyka swobodnie płynie do końca. Silne piec gwiazdek :D
The Congos - Fisherman - co za perkusja ! - brzmi jakby była nagrywana na strychu, ciekawe czy to zamierzony efekt czy faktycznie nagrywali to na strychu :wink: O ile poprzednie nagranie od razu mnie zachwyciło, o tyle Fisherman zwrócił na siebie moja uwagę dopiero po kilku dniach od pierwszego przesłuchania kiedy to zauważyłem, ze jest moja piosenka dnia. Podoba mi się w nim taka niewymuszona, naturalna melodyjność - Jamajczycy chyba maja to we krwi - która sprawia, ze w ogóle nie zwracam uwagę na to, iż całość trwa 6 minut. No właśnie, znalazłem cechę wspolna reggae i krautrocka :wink: - czasem gdy słucham jakiejś powiedzmy 6 czy 7 minutowej typowo rockowej piosenki to po zakończeniu myślę - fajny utwór, ale dobrze, ze już się skończył, bo jakby trwał jeszcze trochę dłużej to byłby nudny...Natomiast w reggae i krautrocku po przesłuchaniu utworu o takiej długości myślę - kurcze, czemu to sie tak szybko skończyło ? :wink: Wracając jeszcze do Fishermana - zawsze urzeka mnie w nim wejście tego korzennego wokalu w okolicach 4:15 :)
Burning Spear - Black Disciples - Burning Spear w drugiej odsłonie - tym razem mniej wpadającej w ucho, co oczywiście nie oznacza , ze gorszej. Klawisze i bas kojarzą mi się momentami z piosenka Izraela ''Młodzi walczą'' - zresztą podobny motyw pojawia się z tego co pamiętam w jednym utworze z płyty ''Gravey's ghost''. Podoba mi się gitara i ta dziwna, jakby odrealniona trąbka. Ten utwór (razem z innymi kompozycjami z tej składanki ) ostatecznie obala dla mnie zupełnie fałszywą teorie, iż reggae to stękanie - tutaj nikt nie stęka, tutaj wszystko pięknie gruwi i z gracja sunie do przodu :D Tylko co tak krotko ? - zaledwie 4 i pół minuty...
Prince Far I & the Arabs - Blackman Land - już to przemówienie na początku wzbudza pewien respekt :) a później jest jeszcze lepiej. Mogę jedynie domyślać się co on tam mówi, ale muszę przyznać, iż Prince Far I (bo to on przemawia, tak ?) ma w sobie pewna charyzmę. Tlo muzyczne raczej oszczędne...te bębny - podobnie gral Magura w Kryzysie, tylko trochę szybciej.
Sinead O'Connor - Jah Nuh Dead - zmiana klimatu - współczesny przerywnik na płycie wypełnionej piosenkami głownie z lat 70. Nigdy właściwie nie słuchałem Sinead O'Conner, ale bardzo cenie jej zdolności wokalne, które pięknie objawiają się także w tym utworze. Zastanawiam się nad zakupem całej płyty, z której pochodzi ta piosenka - warto ? Słyszałem tez ''War'' Marleya w jej wykonaniu i tez mi się podobało...
Burning Spear - Social Living - to chyba klasyk, tak ? :) Niektóre utwory reggae kojarzą mi się nieco z karawana idąca przez pustynie i jest to właśnie idealny przykład takiego utworu - wgl. zresztą często reggae kojarzy mi się z Afryka i podobnymi klimatami - niby muzycy mieszkali na Jamajce, ale mieli chyba bardzo silne poczucie swoich korzeni i przekładało się to na muzykę. Wszystko w tym utworze jest takie powolne - zupełnie jak na ''Nabij faję''...ten utwor mógłby spokojnie trwać pól godziny, byłby wtedy jeszcze lepszy.
Peter Tosh - Johnny B. Good - pisałem o ''Nabij faje''...początek tego utworu strasznie mi sie kojarzy brzmieniowo z ta właśnie płytą Izraela. Później robi się trochę osiemdziesionowo, ale osiemdziesiona jest raczej dyskretna - glownie w klawiszach ja słychać. Chorki - jak przystało na rege - urocze, szczególnie to tiruttu, choć skanga tez mi się podoba :wink: Gitara gra solo, które niezbyt kojarzy mi się z reggae, ale tez nie przeszkadza. W sumie pomysłowy cover, odległy od oryginału, z jajem. Podoba mi się.
Black Uhuru - Slaughter - tu z kolei robi się jakby...reggae apokaliptyczne ? Suche brzmienie perkusji kojarzy mi się tu z...Public Image Limited (dygresja: uważam, ze basista tego zespołu Jah Wobble był pod wielkim wpływem jamajskich basistow - posłuchajcie sobie jak brzmi basik na pierwszej plycie PIL, jest wyeksponowany i głęboki - zupełnie jak w reggae !) . Dodatkowo klawisze - jest w tym utworze pewna sztuczność, tworzona właśnie przez perkusje i klawisze, tyle, ze jest to chyba sztuczność zamierzona, mająca podkreślić apokaliptyczność tej kompozycji - zresztą wokale i chórki tez nie są wesołe. Strasznie odrealniony utwór.
I Jah Man - Jah Heavy Load - wracamy do lat 70. Jeden z bardziej przebojowych utworów na tej składance i kolejny idealny kandydat na piosenkę dnia. Podoba mi się tu gitarowa solówka - niby takie brzdąkanie, ale ma urok. W ogóle podoba mi się struktura reggae'aowych piosenek - ten wysunięty bas, leciutko stukający bębniarze i gitara raczej jako ozdobnik, niż jako główny instrument. Tu mógłby zacytować to co napisałem o Fishermanie - niewymuszona melodyjność, świeżość, naturalność - super !
U-Roy - Natty rebel - jak wyżej - jeden z otworów, które urzekają mnie swoja melodyka. Nie mam pojecia co spiewa wokalista, ale gdy śpiewa rebel in the morning, rebel in the evening mam wrazenie, ze jest w tym więcej buntu niż w niektórych piosenkach Rage Against The Machine :). Kiedy słucham tych wszystkich piosenek mam wrażenie, ze rozumiem problemy mieszkancow Jamajki z lat 70 - chociaż wychowałem sie w innej czesci Swiata, w innej rzeczywistości, w innych czasach i mam nikle pojecie o życiu na Jamajce - ciekawe...
I Jah Man - I'm a Levi - wolna, długa piosenka - to co lubię. Jej charakter kojarzy mi się trochę psalmowi, urzeka mnie ten flecik w tle...Reggae to muzyka dobra do odpoczynku, ale nie bezmyślnego odpoczynku, odpoczywając można wsłuchiwać się, zwracać uwagę na strukturę utworów, na rożne efekty w tle - to mi się w niej m.in. podoba.
Peter Tosh - Creation - długi utwór, z reggae niewiele ma chyba wspólnego...wzbudza we mnie rożne uczucia. Niekiedy myślę, ze jednak Tosh przesadził trochę i próbował nagrać coś jednak zbyt ambitnego, a czasem mi sie to po prostu podoba - szczególnie gitara akustyczna. Na pewno jest to utwor intrygujący, wymykający się jednoznacznej ocenie.
King Tubby/Rupie 3dwards - Ire Feelings (Skanga) - bardzo byłem ciekawy tego utworu, bo King Tubby to postać, o której wiele słyszałem, natomiast nigdy nie słyszałem wcześniej jego muzyki. Słysze tu jakby lekkie zdubowanie (perkusja!), jak zwykle uroczy bas - chyba tak mniej więcej wyobrażałem sobie jego muzykę. Chyba to dobry finał.
Ogólnie: Kingston Potockie Compilation vol. 1 - *****+ !

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 10 sierpnia 2009 15:34:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24357
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Prazeodym pisze:
nagrania z nurtu roots reggae wyselekcjonowane i nagrane przez forumowicza Antiwitka w celu zapoznania młodego człowieka tzn. mnie z ta wspaniałą muzyka

Jak można coś takiego robić młodym niewinnym ludziom? :(

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 10 sierpnia 2009 15:48:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4729
Cytat:
Jak można coś takiego robić młodym niewinnym ludziom? Sad

Moje zainteresowanie reggae to akurat nie jest wina Witka, ale panów z zespołu The Clash, który to zespól otworzył mi oczy na istnienie tego gatunku - także powinieneś zadać to pytanie raczej Mickowi Jonesowi i Paulowi Simononowi :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 10 sierpnia 2009 17:06:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 05 lutego 2007 16:39:37
Posty: 190
Peregrin Took pisze:
Jak można coś takiego robić młodym niewinnym ludziom?

Ja będę do końca mych dni wdzięczny ludziom, dzięki którym poznałem reggae.

_________________
i wasn't born with enough middlefingers


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 sierpnia 2009 00:17:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28039
Prazeodym pisze:
Leaving to Zion - genialne !


To czemu nie zapoznać się z całą płytą "Guess Who's Coming to Dinner" Black Uhuru? :) - zwłaszcza że tam większość utworów zmiksowanych jest tak, że wersja podstawowa przechodzi płynnie w piękny dub, czyli
Prazeodym pisze:
wokaliści przestają śpiewać i zostają same instrumenty, a muzyka swobodnie płynie do końca

:) .

Prazeodym pisze:
The Congos - Fisherman - co za perkusja ! - brzmi jakby była nagrywana na strychu, ciekawe czy to zamierzony efekt czy faktycznie nagrywali to na strychu

Hehe, na strychu to może nie, bo zdaje się że u Lee Perry'ego w BLACK ARK STUDIO. Mnie w tym numerze poraża ten niski wokal, ja od razu widzę ciemne twarze śmiertelnie wymalowane na biało itd.

Prazeodym pisze:
Burning Spear - Black Disciples (...) Klawisze i bas kojarzą mi się momentami z piosenka Izraela ''Młodzi walczą'' - zresztą podobny motyw pojawia się z tego co pamiętam w jednym utworze z płyty ''Gravey's ghost''
Tak, na to ostatnie zwrócił mi kiedyś uwagę Boski :) . Izrael pieczołowocie odnosił się do jamajskiej tradycji - dla mnie to jest ok.

Prazeodym pisze:
Prince Far I (bo to on przemawia, tak ?) ma w sobie pewna charyzmę
- tak to on, nikt inny tak nie przemawia :D . Podobno zanim został wokalistą był ochroniarzem w studiu nagraniowym :wink: .

Prazeodym pisze:
Sinead O'Connor - Jah Nuh Dead (...) Zastanawiam się nad zakupem całej płyty, z której pochodzi ta piosenka - warto ?

Płyta jest w porządku tyle że droga. Niby dlatego, że jest to album podwójny, ale czy te duby z drugiej płyty aż tak różnią się od wersji niby podstawowych?

Prazeodym pisze:
reggae kojarzy mi się z Afryka i podobnymi klimatami
- ja myślę, że to pamięć genetyczna, pewnych spraw się nie zapomni i za tysiące lat :wink: .

Prazeodym pisze:
Peter Tosh - Johnny B. Good (...) robi się trochę osiemdziesionowo, ale osiemdziesiona jest raczej dyskretna - glownie w klawiszach ja słychać.
- taa, to problem późniejszych płyt Tosha... Większość jednak da się wytrzymać (najtrudniej jest z No Nuclear War).

Prazeodym pisze:
Public Image Limited (dygresja: uważam, ze basista tego zespołu Jah Wobble był pod wielkim wpływem jamajskich basistow - posłuchajcie sobie jak brzmi basik na pierwszej plycie PIL, jest wyeksponowany i głęboki - zupełnie jak w reggae !)
W którymś filmie o Pistolsach chyba właśnie Lydon mówi, że część zespołu nie mogła wytrzymać w trasie w busie gdyż leciało tam tylko reggae, może przełozyło się to potem na brzmienie PIL (swoją drogą ciekawy ten ich debiut).

Prazeodym pisze:
I Jah Man - Jah Heavy Load
On podobno nawrócił się w więzieniu i te dwa jego numery powstały właśnie w tym okresie. Ja mam słabość też do tej wersji :) . No i jeszcze jest "Perłowa łódź" (Łódź?) Antoniny Krzysztoń (nie wiem czy znasz. Na kasecie jako autor muzyki wymieniony był I. Jachman, zawsze się śmiałem, że pewnie Ireneusz :wink: ).

Prazeodym pisze:
U-Roy - Natty rebel
A ten numer w ogóle oparty jest na piosence Marleya (tam nawet ścieżkę z jego głosem trochę słychać). Słyszałem, że to właśnie kolesie tacy jak U - Roy jako pierwsi nawijali na gotowym podkładzie, potem z tego wyewoluował hip - hop...

Na naszym forum są ludzie, którzy mają dużo lepsze pojęcie o muzyce z Jamajki, znają też jej znacznie więcej... Tym bardziej cieszę się, że ta składanka znalazła uznanie w uszach Kolegi. Super :) . No i fajne to opisy!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 sierpnia 2009 11:02:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25460
bardzo podobną składankę mam i ja (z tego samego źródła ;-))

też mi się podoba, bardzo lubię sobie czasem posłuchać, jednakże wyraźnie tu się różnimy:

Prazeodym pisze:
Black Uhuru - Leaving to Zion (...) Najbardziej lubię końcówkę kiedy wokaliści przestają śpiewać i zostają same instrumenty, a muzyka swobodnie płynie do końca.

bo o ile piosenka ta i mi się podoba, to właśnie ta końcówka jest dla mnie mocno męcząca i całkowicie po nic.
Rege - tak
Dub - nie!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 sierpnia 2009 11:36:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
Crazy pisze:
Rege - tak
Dub - nie!

I ja się pod tym podpisuję. Duby strasznie mnie męczą...

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 sierpnia 2009 11:47:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 20:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
Nie wyobrazam sobie rege bez dubów!

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 sierpnia 2009 12:41:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4729
Cytat:
To czemu nie zapoznać się z całą płytą "Guess Who's Coming to Dinner" Black Uhuru? Smile - zwłaszcza że tam większość utworów zmiksowanych jest tak, że wersja podstawowa przechodzi płynnie w piękny dub, czyli

O, to moze byc ciekawe. Generalnie to rege - tak ! dub - tak ! :wink:

Cytat:
Tak, na to ostatnie zwrócił mi kiedyś uwagę Boski Smile . Izrael pieczołowocie odnosił się do jamajskiej tradycji - dla mnie to jest ok.

Musze przyznać, ze poznanie nieco roots reggae sprawiło, ze jeszcze bardziej zaczynam doceniać Izraela - okazuje się, ze wcale nie jest słabszy od tych grup, na których się wzorowali jego muzycy ! :)
Cytat:
- ja myślę, że to pamięć genetyczna, pewnych spraw się nie zapomni i za tysiące lat Wink .

O to mi mniej więcej chodziło :)
Cytat:
A ten numer w ogóle oparty jest na piosence Marleya (tam nawet ścieżkę z jego głosem trochę słychać). Słyszałem, że to właśnie kolesie tacy jak U - Roy jako pierwsi nawijali na gotowym podkładzie, potem z tego wyewoluował hip - hop...

No właśnie, reggae ma całkiem sporo wspólnego z hip-hopem - w sumie wyroslo z podobnych korzeni, podobne problemy (slumsy, no i kwestia rasy). Ciekawe jakie dziś byłyby reakcje gdyby ktoś robił u nas taki rege-hip-hop ? Większość znanych mi fanów hip-hopu nie podeszłaby raczej do tego entuzjastycznie :wink: ale pewnie ktoś by to docenił...

Cytat:
On podobno nawrócił się w więzieniu i te dwa jego numery powstały właśnie w tym okresie. Ja mam słabość też do tej wersji Smile . No i jeszcze jest "Perłowa łódź" (Łódź?) Antoniny Krzysztoń (nie wiem czy znasz. Na kasecie jako autor muzyki wymieniony był I. Jachman, zawsze się śmiałem, że pewnie Ireneusz Wink ).

:D ten unplugged całkiem mi się podoba , daleki do oryginału, ale ciekawy, dość natchniony :) Wersji Antoniny Krzysztoń nie znalem wcześniej, dzięki za link.
Cytat:
Mnie w tym numerze poraża ten niski wokal, ja od razu widzę ciemne twarze śmiertelnie wymalowane na biało itd.

O, właśnie !
Cytat:
W którymś filmie o Pistolsach chyba właśnie Lydon mówi, że część zespołu nie mogła wytrzymać w trasie w busie gdyż leciało tam tylko reggae, może przełozyło się to potem na brzmienie PIL (swoją drogą ciekawy ten ich debiut).

Jah Wobble z PIL po tym jak odszedł (został wyrzucony ?) z zespołu na solowych płytach poszedł w kierunku dubu - słyszałem jego pierwsza solowa płytę - w większości utworów trochę przesadził z elektronika, ale np. utwór Beat the drum for me jest całkiem ciekawy (choc wokal robi z tego trochę kocia muzykę :wink: )

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 06 września 2009 14:47:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 12:21:40
Posty: 5834
Obrazek

rastasize - day by day

kurcze, dawno się tak nie zachwyciłem żadną płytą reggae, a tym bardziej
-poniekąd- polską po trzech przesłuchaniach mocne **** i pół

..a jak się wam podoba ?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 września 2009 00:18:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
Słuchałem fragmentów na myspace - nie wzięło mnie.
Za to nowy Matisyahu całkiem ciekawy... Choć mam wrażenie, że coraz mniej na jego płytach reggae ;)

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 września 2009 10:18:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
a ja bym zrobił taką składankę roots rege ( innego rege tzn.tego współczesnego-nie uznaję)

1. Ras Michael
2. Burning spear
3. Peter Tosh
4. Prince fari
5. Black uhuru
6. Misty in roots
7. I Jah Man
8. Bob Marley
9. Linton Kwesi Johnson

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 września 2009 07:10:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 02 kwietnia 2009 22:02:07
Posty: 24
DOBRA SELEKCJA ELROND :piwo:
ZCZEKUJCIE TO - SOLOVA PLYTA PABLOPAVO Z VAVAMUFFIN
8 NUMEROW PRZEDPREMIEROWO NA MY SPACE
TOTALNE ZASKOCZENIE COS PIEKNEGO
http://www.myspace.com/pablopavo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 września 2009 07:48:32 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 20:24:08
Posty: 3118
stiw pisze:
..a jak się wam podoba ?

zgadzam się z Tobą ;) pierwsza płyta, która mnie nie nudzi po 3 przesłuchaniach (z ostatnich polskich płyt), świetny wokal, dobra muzyka i "to coś", jakby wszystkie płyty reggae były tak zrobione, to zostałbym rastuchem :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 września 2009 19:33:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 17 marca 2008 11:20:50
Posty: 1289
Skąd: Frysztak
Ja też uważam, że "Day by Day" to bardzo dobra płyta. Dawid Portasz ma wspaniały wokal i uważam, że dość dobrze radzi sobie z tym jamajskim akcentem. Ciekawy tylko jestem czy jest to projekt na jedną płytę czy kiedyś będzie jeszcze jakaś kontynuacja....


Jedyny minus co do wydawnictwa Rastasize, który mnie kłuje w oczy to okładka...ja osobiście wolałbym żeby to było cośbardziej "jamajskiego"...na przykład motyw z palmami na myspace pasowałby mi dużo bardziej

_________________
po co ta wrogość do siebie, to co w Tobie prawdziwe jest piękne


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 698 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 47  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group