Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 23 maja 2024 08:06:48

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 841 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 57  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 lutego 2012 15:10:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 grudnia 2009 10:47:39
Posty: 485
Szósta i ostatnia część wywiadu z Mikolajem Trzaską, w której opowiada m.in. o swych planach na przyszłość.

A TUTAJ z kolei rozmowa z Henry Threadgillem o życiu w Nowym Jorku, o muzyce, czasie, fotografii i dlaczego robi to, co robi.

_________________
Robert Skruszony


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 23 lutego 2012 09:02:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 21:04:57
Posty: 14029
Skąd: ze wsi
Obrazek

My, saksofon - Jacek Delong (PWM edition) 2011


Książka składa sie w dużej, a może nawet większej części ze spisu ilustracji, spisu tytułów płyt, indexu nazwisk, spisu treści, informacji zaczerpnietych z encyklopedii i obszernych cytatów między innymi z autobiografii Milesa Davisa.... :oops: Jak na 134 stronicowa objętość książki, która prezentowana jest we folii, by chyba nikt na własne oczy nie mógł się samemu ostrzec przed pochopnym wydaniem około 40 złotych polskich :? :shock: , sprawia, że tekstu autorskiego jest niewiele. Autor zajmuje się banalnymi informacjami na temat historii saksofonu, wyliczeniu kilku saksofonistów jazzowych oraz kompozytorów i instrumentalistów z kręgu muzyki poważnej, oraz daniu kilku swoich rad jak uczyć dziatki gry...

Książka jest ładnie wydana.
Ładnie zrobiła mnie w bambuko, dlatego odreagowuję teraz słuchając na całą parę Art Ensamble of Chicago.... i wystawiam książkę na sprzedaż, okazyjnie, choć uczciwie przyznaję... nie jest warta 10 złotych!
Dziadostwo.
1/2 gwiazdki.

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 16 marca 2012 11:24:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Obrazek
wczoraj byliśmy z Natalią :D bardzo dobry koncert ! z tego co wiem to chyba dziś grają w Gdańsku ...polecam!

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 19 marca 2012 12:19:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
....dziś Mikołaj Trzaska gra w Poznaniu na zamku !!!

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 19 marca 2012 15:18:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 grudnia 2009 10:47:39
Posty: 485
elrond pisze:
....dziś Mikołaj Trzaska gra w Poznaniu na zamku !!!

Czekamy na relację :wink:

Rozminąłem się z Resonance Ensemble w zeszłym tygodniu, więc pocieszę się nową płytą od p. Winiarskiego

Obrazek

A ta nowość chyba ucieszy nie tylko mnie :D

Obrazek
tak, to kolejna płyta Dariusa Jonesa. Tym razem kwartecik (Jones + Matt Mitchell: piano, Trevor Dunn: bass, Ches Smith: drums).
Recenzja bardzo bardzo... 8-)

Acha, Clean Feed ma wiosenną wyprzedaż na część katalogu. Za 6 i pół ojro z wysylką brać i nie grymasić :D

_________________
Robert Skruszony


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 19 marca 2012 16:07:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 21:04:57
Posty: 14029
Skąd: ze wsi
wreszcie wróciłeś z wojaży! :D

robertz pisze:
Rozminąłem się z Resonance Ensemble w zeszłym tygodniu

takoż i ja
robertz pisze:
A ta nowość chyba ucieszy nie tylko mnie

:D mnie nawet bardzo. Bardzo jestem ciekaw w którą stronę pójdzie Darius.

no i z zakupów w Clean Feed nie mogę nie skorzystać.

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 20 marca 2012 08:01:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 grudnia 2009 10:47:39
Posty: 485
Pietruszka pisze:
wreszcie wróciłeś z wojaży!

Ano :) A że z powodu różnic czasowych spanie mam trochę poprzestawiane, to z rana przed robotą była chwila na

Obrazek

i już wiem co będzie płytą(-ami) tygodnia 8-)

_________________
Robert Skruszony


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 marca 2012 13:38:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 grudnia 2009 10:47:39
Posty: 485
Wytwórnia MVD wrzuciła na YT All the Notes - 70-minutowy dokument o Cecilu Taylorze, dotąd dostępny jedynie na DVD :)

Natomiast TriCentric Foundation "zapodaje" 26 bootlegów Braxtona z lat 70. i 80. Nagrania do ściągnięcia bezpłatnie, trzeba się tylko zarejestrować.

_________________
Robert Skruszony


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 marca 2012 18:39:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 20:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
nie słuchałem wcześniej Braxtona, ale to co słyszę, to mi się podoba a dodam, że są jeszcze dwie płyty do sciągnięcia za darmo oprócz bootlegów:
Composition, Improvisation, Synthesis
i
Sax Quintet (Middletown) 1998 - Part I

dzięki robertz za info :piwo:

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 02 kwietnia 2012 12:36:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 grudnia 2009 10:47:39
Posty: 485
Obrazek

Zooid - This Brings Us To Vol. I and II - *****
Pi Recordings 2009/2010

Henry Threadgill – flet, saksofon altowy
Liberty Ellman – gitara akustyczna
Jose Davila - tuba, puzon
Stomu Takeishi – akustyczna gitara basowa
Elliot Humberto Kavee – perkusja
-----------------------------------

Słucham tych płyt od prawie dwóch tygodni i wciąż nie bardzo wiem, co mógłbym o nich napisać. Wiem natomiast dwie rzeczy, po pierwsze muzyka już nigdy nie będzie taka sama, jak przed dniem, gdy wrzuciłem Zooida po raz pierwszy do odtwarzacza; po drugie – 5 gwiazdek to stanowczo za mało ;)

Trzeba by poetyckiego pióra Pietruszki, aby opisać tę muzykę, zaprzeczającą logice, jak życie i jak życie, tworzącą własną logikę, za nic mając wszelką analizę. Słuchanie Threadgilla i kolegów to podziwianie organicznej, pulsującej kolorem i lekkością całości; rozkoszowanie się nieprzewidywalnością powstających i rozpadających się wzorów i struktur; podsłuchiwanie zwiewności strun i namacalności blachy; śpiew wespół z fletem i wędrowanie z tubą... :)

Melodia i rytm, konsonans i dysonans, solo i akompaniament – zapomnijcie! Takie kategorie nie mają już zastosowania, utraciły swą moc i ważność. Śnieg topnieje i budzi się nadzieja. W Wielkanocny poranek rozbrzmiewa muzyka i wiesz, że nic nie dzieje się przypadkowo.
-----------------------------------

EDIT (11.04): Jako uzupełnienie - sfilmowany przez Roulette TV występ, podczas którego Zooid wykonał kompozycję “All The Way Light Touch". Pierwsze kilka sekund filmu robi szczególne wrażenie :wink:

I jeszcze coś dla wielbicieli

_________________
Robert Skruszony


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 kwietnia 2012 10:53:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
właśnie żem się dowiedział ,że Awiszaj gra za tydzień w Krakowie... :? ....jesteśmy tego dnia na drugim końcu Polsk...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 kwietnia 2012 11:43:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 21:04:57
Posty: 14029
Skąd: ze wsi
mnie sprawy rodzinne nie pozwolą być

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 28 kwietnia 2012 21:15:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 grudnia 2009 10:47:39
Posty: 485
Perry Robinson i Wacław Zimpel (klarnety), Michael Zerang (perkusja), Raphael Rogiński (gitara) wydali niedawno płytę z żydowską muzyką z Jemenu. Posłuchać w całości można TUTAJ - miałem nie kupować nowych płyt, ale chyba zrobię wyjątek... :wink:

_________________
Robert Skruszony


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 29 kwietnia 2012 00:04:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Dzięki za informacje - płyta bardzo przyjemna.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 03 maja 2012 22:24:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 21:04:57
Posty: 14029
Skąd: ze wsi
Jan Garbarek - Affric Pepperbird (1970)

Jan Garbarek - saksofon tenorowy, klarnet, saksofon basowy, flet, instrumenty perkusyjne
Terje Rypdal - gitara, instrumenty perkusyjne, bugle
Arild Andersen - kontrabas, ksylofon, jakieś dziwne pianino
Jon Christiansen - perkusja

Obrazek


Skarabée przeciągły przeciągnięty i znów przeciągający, spłaszczony dźwięk, dzwoneczki ze skrzypiącym zapachem, nastrój jakiejś melancholii, jak przy czytaniu starego, ulubionego menu... PO TERMINIE - jutro zaśpisz...
PO TERMINIE - jutro zaśnisz...
PO TERMINIE łuuuu łuuuuu.... łiiii ... łiiii iiii iiiiiuuuuu i odgłosy nóżek... biegacz zwężony, nad stawo-nogami Makbeta czarownice... aaaaaaa.... aaaaa. aaaaa... ten spokój jakiś pozorny, a niepozorny, nieprzezorny
- Kulamy sieeee kulamyyyy... - saksofonisto skąd żeś wziął to imago... zespół ze Zwierzyńca, poniedziałkowe granie, zostanie zostanie.
Instrumentaliści drążą te chodniczki, coś się przy tym rozpada, a jakby najwyżej przeprowadzka, na zdjęciach nie widać im czułków dzięki którym następuje ich wzajemna komunikacja. One muszą tam być! One na pewno są! Utkane z ciała wspomnień.
Cudowny człowiek opiętek zastukał się zastanawiająco intensywnie. Jak tak mógł? jak zrobił to co zrobił? Jak przebiegł przez ten pokój!?!
Z kąta w kąt? Szybszy niż skrzypnięcie śmierci.
Mah-Jong
wyśmienity motyw kontrabasu, a pojękiwań gitary subtelnych trochę; pociąga jak palcem po mapie, i nikt nie rzeknie, że dobrze, że tak drapie... zbliżamy się.... minuta z sekundami... bo już za chwilkę, za jeden moment... z tej pohukanej w kawałki muzyki... z tej wysmukłej ciszy, wzleci rytm potężny, potężny jak brak słów, mocny jak taniec-opętaniec, zasysający jak perpettum mogile...
zadrżą skrzydła uszu potężnym łomotem
to
to
Beast of Komodo uciekaj przed tym przed czym nie uciekniesz! Ooooo ... łkaj łkaczu... jego nie ma jeszcze a zzieleniały już dreszcze!
Płaczące płuca. Bezsilna czarna magia w zawiniątku jak sztrucla. Oooooo...
Płaczące odgłosy jak z jakiejś jamy gębowej ginącego potwora.
Z Tematem o YOYO chuchają na siebie, jeden jest w piekle, a drugi już w niebie. Gitarzysta w końcu wyprowadza ich na zewnątrz. Wyjątkowe akordy z tajemniczej aorty. Jak oni robią to co robią!? W pokoju farba przybiera wyraz zupełnego zdziwienia.
Zawyją się na jakąś śmierć jeśli nie odpowiesz!
Tańczę..pam...pamm.. bam... rytm jest prosty... pulsuje jak sasanka... SA-SA-SA-sanka, albo BA-BABA-BA-ranka...
krzesła! - WYNOCHA!
stole! - PA!PA!
łóżeczko! - ADIOS pioseneczko! Ba!

Będę... tańczył!

jeśli coś ma być CZAD! rwij głowy, kosztuj uszu: rzucaj w NAD,
anioł ze smokiem jakiś taniec lub bitka...?...
ochżesz! wpadłbym w kogoś sidła!
Blow Away Zone
potężna dawka odgłosów z piwnicy,
o kimś w niej zapomniałem? że tak jęczy i krzyczy?
drapie strunami po ziemniaku i winie,
"cóżem uczynił twojej bambinie?"
a może to tylko podmuch na noże,
murzyński obrzęd u białych w oborze?
jakieś wygłosy spod ziemi
albo mowę uzyskali dotąd niemi

wariat piłuje i zedrze swe struny!
ja ciszę zamknę i wrzucę do rury...

Myb wreszcie spokojniej, i ciszej, kontrabasista imieniem Stryczek, a jednak się czają, bo tak dziwnie grajom....

Concentus kolejna miniaturka o przekrwionych z niewyspania oczach
Afric Pepperbird jak to zrobić by umrzeć i się narodzić? to skrzydlata muzyka, taneczny grot w zajęcze serce strachu wbita, mruczy do uszuuuuu..... grrrrrrr..... grrrrrr... gryzie coś w duchu?
mówi, że tak, owak, wspak.... kochany wariat i pęka złudzeń flak, gulgocze, gulgota, zaspana, tańcząca była miernota...
wyciąga saksofon basowy! :shock:
jakbyś dął w wymię od krowy!!! :shock:
ucieczka już po ptakach
sen budzi mnie w nieborakach

Blupp jak śliwka w kompot.... jak anioł w świat....



AH AH AH
--------------


Obrazek

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 841 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 57  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group