Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 23 maja 2024 11:44:39

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 339 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 02 lipca 2007 20:19:56 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 15:16:01
Posty: 2647
to powiedz mi azbescie co bylo pierwsze: korn korna, czy chaos ad sepultury? wtedy bedziesz wiedzial kto sie od kogo uczyl.
prawda jest taka, ze sepultura "wymusila" narodziny nu metalu, a korn sie lepiej sprzedaje, wiec ich okrzyknieto ojcami gatunku, ale to blad. wie to kazdy kto wtedy byl na bierzaco i nie ma klopotow z liczeniem. (przy czym dokonan, w zasadzie maxa, nie okeslilbym nu, tylko "skocznym trashem").
nie bede tu wiecej o "narodzinach" i "ojcach" pisal, ale wiedz, ze sepultura na prawde zasluzyla na szacunek, ktory mansonowi sie nie powinien nalezec. dlatego ten nieszczesny cover to porazka, ktorej nie potrafie zrozumiec.
najgorszy jest tu wlasnie fakt
Armijny Smok pisze:
że to manson
ktorego nie dzierze i nie szanuje.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 02 lipca 2007 20:23:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Armijny Smok pisze:
nie znam całej dyskografii Korna, ale etniczne brzmienia to jednak jakoś nie za bardzo kojarzą mi się z Kornem,,,,
etniki to tam dużo nie ma - myślałem o brzmieniu elektryki.
Armijny Smok pisze:
ale o jakim projekcie teraz piszesz, bo się pogubiłem
o zespole Marilyn Manson. Nie chciałem używać dwa razy słowa Manson w jednym zdaniu i stąd ten projekt.

q51 pisze:
to powiedz mi azbescie co bylo pierwsze: korn korna, czy chaos ad sepultury?
Powiem tak: nie wsłuchiwałem sie do upadłego w debiut Korna, ale niezbyt mi przypomina Chaos AD. Z kolei Roots przypomina mi wcseśniejsza o rok jedynkę Korna.

q51 pisze:
epultura na prawde zasluzyla na szacunek, ktory mansonowi sie nie powinien nalezec. dlatego ten nieszczesny cover to porazka, ktorej nie potrafie zrozumiec
Ten Cover to porażka bo Max na siłę dołożył swój niepasujący do reszty wokal. Czy Mansonowi należy się szacunek czy nie, "Beautiful People" to w oryginale fajny kawałek. W wersji Soulfly już nie.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 02 lipca 2007 20:52:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11820
azbest23 pisze:
Nie chciałem używać dwa razy słowa Manson w jednym zdaniu i stąd ten projekt.

bo wiesz, myżlałem że o tym projekcie z coverami o którym pisał Q.

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 lipca 2007 09:46:21 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 15:16:01
Posty: 2647
roots to choas ad w prostej linii (co najwyzej z lekka inspiracja kornem. jestem tez jednak pewny, ze chaos ad mial na debiut korna duzy wplyw...

co do wokalu: slyszales territorial pissings nirvany w wykonaniu soulfly (bodajze na koncercie we fracji)? wokal zupelnie inny, a czad konkretny. tu nie chodzi o glos. sam kawalek mansona jest kiepski, dochodzi do tego sam fakt, ze to manson i zle wykonanie (+ ten kompromitujacy kontekst) soulfly, ale to nie wokal...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 lipca 2007 17:12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 12:21:40
Posty: 5834
nie znam za dobrze orginału ale kower średniawy ( a fakt Max zrobił parę fajowych coverów... war Marleya, wspomniany teritorial pissing, etc. )

a co do sporu myślę, że roots to jedna z bardziej przełomowych płyt. ale tam się nie znam 8)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 lipca 2007 17:16:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
q51 pisze:
roots to choas ad w prostej linii (co najwyzej z lekka inspiracja kornem. jestem tez jednak pewny, ze chaos ad mial na debiut korna duzy wplyw...
Dla mnie te inspiracje w Roots są więcej niż lekkie, ale dla pewności musiałbym odświeżyć sobie te płyty
q51 pisze:
co do wokalu: slyszales territorial pissings nirvany w wykonaniu soulfly (bodajze na koncercie we fracji)? wokal zupelnie inny, a czad konkretny. tu nie chodzi o glos. sam kawalek mansona jest kiepski, dochodzi do tego sam fakt, ze to manson i zle wykonanie (+ ten kompromitujacy kontekst) soulfly, ale to nie wokal...
Coveru Nirvany nie słyszałem, ale nie wątpię, że wokal Maxa do niego pasował. Było nie było "TP" i "BP" to dość różne kawałki.
W życiu mnie nie przekonasz, że "BP" to kiepski kawałek - chyba zbyt różne mamy gusta.
Kompromitujący kontekst? Zespół przy okazji przeróbki może się skompromitować nieudolnym wykonaniem a nie doborem oryginału. Boli to tym bardziej, że Max nagrał wcześniej kilka bardzo udanych coverów. Każdemu może zdarzyć sie zły dzień.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 lipca 2007 17:44:40 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 15:16:01
Posty: 2647
dwa cytaty odnosnie coveru:

Cytat:
Kerrang! sent me a list of songs that I could do for the compilation from England with many different covers we could do. Most of the stuff was classic; stuff like AC/DC, Def Leppard, and Marilyn Manson. There was even Sepultura, but there was no way I'm going to cover my own song for Kerrang!. Then I thought that Marilyn Manson would be cool, because it's a very weird song already. It's a heavy song, in a way, but it's also very different from the type of stuff that we usually play. So I thought it could be one of those songs that I can do into a cool cover, and I can stamp the Soulfly spirit and my vibe on top of it. It was very exciting, and I'll tell you what, Marc went crazy in the studio. He recorded guitar for 11 hours or something like that. It was in L.A. and was engineered by Logan Mader (currently of the production team Dirty Icon), who is a former Soulfly member and the former Machine Head guitarist. So it's going to be very cool, very kick ass, and I can't wait for people to hear it.

Cytat:
"The last time I spoke with Manson was in London at the Kerrang! Awards. It's always good to see Manson, although we're pretty much from very different music and visual styles, there's much respect and admiration and the fact that we both don't give a fuck about this bullshit society we live in. The track came out just as I was hoping it would: direct and to the point. Like a hostage crisis, cannibal holocaust or like Marilyn Manson meets the Brazilian Godzilla with four heads ready to destroy the planet!"


i bonus dla azbesta: territorial pissings z tuluzy z 2003.03.27


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 lipca 2007 20:13:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Dzięki za skrót: podobało mi się bardziej, ale największe wrażenie zrobiła na mnie publika. Prawie zagłuszyli Maxa. Potęga. :D

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 lipca 2007 22:35:45 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 15:16:01
Posty: 2647
to juz kwestia nagrania. widac tym razem nie ze stolu...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 10 lipca 2007 19:36:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 12:21:40
Posty: 5834
Max i Igor Cavalerowie pracują nad nową płytą. W studiu pojawią się muzycy trzech nacji

W nagraniach nowego album udział weźmie Marc Rizzo, który na co dzień gra na gitarze w Soulfly i III Nino. Poza nim bracia zaprosili do studia Jean Michela Labadie, francuskiego basistę, znanego z formacji Gorjira. Za produkcję materiału odpowiedzialny będzie Logan Mader, który kiedyś gitarzysta Machine Head i Soulfly. Max Cavalera krótko podsumował swój międzynarodowy skład muzyków: "W studiu będziemy mieli jednego Francuza, jednego Amerykanina i dwóch Brazylijczyków. To powinno sprawić, że nasza muzyka nabierze nowego styulu".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 20 lipca 2007 08:53:37 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 15:16:01
Posty: 2647
no to juz wiadomo: projekt maxa, igora, macka rizzo (ktory juz dawno nie gra w ill nino!) i joe duplantier'a nazywa sie inflikted! swoja muzyke wstepnie okreslaja jako metal/hardcore/punk.
siedza teraz w miescie aniolow i tworza, a to jest ich oficjalna strona ms (na razie, jak zreszta na niej pisza, w budowie): http://www.myspace.com/officialinflikted

glowni sprawcy:

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 sierpnia 2007 00:35:14 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 15:16:01
Posty: 2647
majspejsowy profil inflikted zamiescil taka informacje:
Cytat:
Inflikted with be special guest at the 11th D-Low Memorial Show in Tempe, AZ on August 31st at the Marquee Theatre. There will not be another Inflikted show until after the release of their debut album, which is due out February 2008.

czyli ostro pracuja nad plyta, szosty soulfly sie pewnie opozni, ale mi to juz mniej przeszkadza... to juz coraz mniej moja muza. :cry:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 sierpnia 2007 09:22:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11820
Inflikted jakoś wcale mnie nie przekonuje, zwłaszcza te zapowiedzi,,, chętnie posłucham, ale wątpię aby mnie czymś zachwycili,,, a szósty Soulfly,,, hmmm,,, zobaczymy,,, tu jeszcze coś może się wydarzyć,,,

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 września 2007 12:31:55 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 15:16:01
Posty: 2647
inflikted zmienia nazwe (jest juz ponoc pare zespolow o tej nazwie) na cavalera conspiracy (w zwiazku z czym nowy adres ms to: http://www.myspace.com/thecavaleraconspiracy), zagrali juz pierwszy koncert na memoriale d-low, ale jakos tak cicho o nim w sieci.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 06 stycznia 2008 11:31:37 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 15:16:01
Posty: 2647
cavalera conspiracy na blogu myspace pisze:
As it has been revealed earlier this week by our friends at Soulfly France and Soulfly Polska, Cavalera Conspiracy arrived in Paris, France today to begin filming promotional material for their debut album. The band will be in Paris for the video filming and photo session until January 15. Also, artwork for the album will be finalized during this meeting of the band.


The album, which is entitled Inflikted, is currently scheduled for release internationally on March 24, 2008 and in North America on March 25, 2008. The tentative tracklist for the album is:

1. Inflikted
2. Sanctuary
3. Terrorize
4. Dark Ark
5. Ultra-Violent
6. Hex
7. The Doom Of All Fires
8. Bloodbrawl
9. The Exorcist (or Hearts Of Darkness)
10. Nevertrust
11. Must Kill

The debut single from the album will be "Sanctuary", and it will hit airwaves on March 3, 2008.

Obrazek
*from "Hard N' Heavy"


czytajac to przed chwila, poczulem ze jednak troche czekam na te plyte...


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 339 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 23  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group