Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 16 czerwca 2024 20:31:06

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1390 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 93  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 16 marca 2015 15:12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22933
Klatka z soboty (w wersji niekanonicznej,ale z Owcem na wokalu)
https://youtu.be/1Hm2e3I22Bs

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 marca 2015 11:24:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22933
Cytat:
Pora się zwijać? List do słuchaczy i przyjaciół Spirita
17 marca 2015 o 09:14

Zespół Spirit of 84 ma niewielkie, lecz rosnące grono oddanych słuchaczy. Ma kilka płyt, kilkadziesiąt, mam nadzieję, dobrych kawałków. I jednego w tym wszystkim nie ma – szczęścia. Półtora z hakiem roku temu wydawało się, że to koniec, a jednak po odejściu Przema, najpierw z Krzychem, a później z Piotrem przygotowaliśmy nowy materiał, który dla mnie osobiście jest najlepszą płytą Spirita. Teoretycznie i zdroworozsądkowo powinno być tak, że gdy zespół nagra płytę, z której wszyscy są zadowoleni, ogrywa ją na żywo, by dotrzeć z muzyką do jak największej grupy ludzi. W przypadku Spirita natomiast kolejny raz wygląda na to, że koncert grany pod hasłem „release party” jest równocześnie pożegnaniem kogoś, kto płytę nagrywał. Podobnie było w dniu wydania „Na wszystkich giełdach świata”, wtedy jednak przynajmniej grając koncert byliśmy świadomi sytuacji. Tym razem o odejściu z zespołu kolegi Piotra dowiedzieliśmy się z maila dzień po wspólnym zagraniu w Znośnej Lekkości Bytu. Piotr to bardzo sympatyczny facet, który do kapeli wniósł naprawdę dużo, a płyta „Twoja klatka świadczy o tobie”, choć w dużym stopniu napisana przed jego pojawieniem się w Spiricie na pewno bez niego byłaby zupełnie inna lub nie byłoby jej w ogóle. I za to, tak samo jak za kilka wspólnych koncertów i wiele innych rzeczy należą się Piotrowi duże podziękowania. Część powodów decyzji Piotra znam, innych mogę się domyślić, mogę je zrozumieć, choć jak zawsze „plan wyglądał inaczej”. Kto dużo wnosi, ten znikając dużo zabiera. Czy zespół Spirit of 84 będzie kontynuował granie, okaże się w najbliższym czasie, nie jestem jedyną osobą, od której zależy ta decyzja – podejmiemy ją wspólnie. Spirit pod tą nazwą gra od prawie 12 lat, jestem jedyną osobą, która została z pierwszego składu (nie licząc oczywiście Szkieleta, którego jednak fizycznie z nami nie ma). Tupak jest w Spiricie od lat ośmiu, Kuba – trzech, od pół roku śpiewa z nami Éowina. Jeśli uznamy, że pora się zwijać, to się zwiniemy. Jeśli nie, kolejny raz będziemy szukać gitarzysty, co tak czy inaczej oznacza kilkumiesięczną przerwę w „zewnętrznej” działalności zespołu. Tak czy inaczej różne plany i pomysły znowu będą musiały zaczekać. W sobotę żartowaliśmy sobie, że trzeba było napisać, że to koncert pożegnalny, to przyszłoby więcej znajomych. Niedziela pokazała, że faktycznie trzeba było.

dr Krzysztof Karnkowski/Budyń

PS. Na razie wstrzymuję się z umieszczeniem tej informacji na profilu Spirita, tam napiszę więcej, gdy już coś się wyjaśni. To mój list do Was, a nie oświadczenie zespołowe. Na oficjalne komunikaty jeszcze przyjdzie pora.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 marca 2015 12:16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 31 maja 2007 23:28:36
Posty: 1071
Skąd: W-wa
:(
Powodzenia Budyń, nie poddawaj się!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 marca 2015 12:48:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4885
drogi Budyniu, najgorszą rzeczą jaką mógłbym Ci tutaj zaoferować byłyby jakieś tanie pocieszenia, więc pozwól że napiszę kilka wyrazów poparcia

fanem Spiryta nie jestem, nie jest to zupełnie moja bajka, choć muszę przyznać, że kilka Waszych numerów mam zgranych na kompie i odtwarzają mi się z przyjemnością

jestem natomiast pod wielkim wrażeniem zaangażowania i serca jakie wkładasz w działalność zespołu, są to rzeczy z których mogę czerpać i jakiś wzór i jakieś lekcje dla siebie

myślę że wielu z nas czasem porównuje zespół Spirit i zespół Soundrops, na zasadzie stylistycznej przeciwwagi, ale też wspólnego backgroundu, którym jest forum Armii

zespół Spirit zaszedł oczywiście dalej, między innymi właśnie dlatego, że masz w sobie tyle ciśnienia, żeby robić rzeczy które ja już dawno odpuściłem, typu prawdziwa okładka, prawdziwy nośnik, prawdziwe studio

no i oczywiście masz na tyle dużo pokory żeby wciąż się ludziom przypominać w kwestii koncertów, nowinek i innych aspektów działalności (drukować teksty utworów dla widowni? ja bym nigdy nie pomyślał - jest to w najgorszym razie dające do myślenia, w najlepszym razie: bardzo chwalebne)

nie wiem dlaczego zatem tak jest, że mimo tych wszystkich starań, ciągle idzie Wam jak po grudzie (to znaczy w dużej mierze wiem, ale nie nadaje się to do druku ;) - a chodzi o ten z betoonu świat ), ale pewnie takie są właśnie realia grania niezawodowego: zawsze będzie pod górkę :)

dlatego nie ma co się zastanawiać - trzeba dalej grać :)

wiem, że wchodzę teraz w sprawy osobiste Twojego zespołu, trudno ;) - jeśli jesteś jedynym członkiem-założycielem, to od Ciebie tylko zależy decyzja czy dalej grać pod tą nazwą czy nie i oczywiście decyzja jest tylko jedna - zespół ma w miarę rozpoznawalną markę i target, a na uboczne projekty zawsze będzie miejsce, a może i tak się wybiją

dlatego Simon & Gerfunkel mówią ci atłasowym głosem - spokojnie szukać nowego gitarzysty i tyle, najwyżej wrócicie za rok, jak to mówi Stiw, ze zdwojoną siłą - proszę nam tu nic nie zakańczać i naszego ducha nie gasić

ament

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 marca 2015 12:56:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 14:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Chyba nie trzeba daleko szukać przykładu zespołu, który nadal z powodzeniem gra, mimo wielokrotnej wymiany całego składu, co?
Powodzenia!

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 marca 2015 14:56:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 17:48:09
Posty: 6421
chciałbym tylko napisać, że podpisuję się pod postem Gero

dla mnie jesteś roninem :wink:
wolny poza nawiasem
powodzenia

PS
ładnie napisałeś o kolegach z zespołu


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 marca 2015 16:04:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 12:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Nie poddawaj!

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 marca 2015 21:38:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
przyłączam się do przedmówców

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 marca 2015 21:59:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 10043
Budyń, rozumiem Twój mało optymistyczny nastrój, sama jestem pierwsza do poddawania się, jak coś nie idzie dobrze..

Ale Ty zrobiłeś już wiele, masz swoich fanów, nawet jeśli mi muzycznie nie zawsze po drodze ze Spiritem, to Wasze piosenki potrafią mnie mocno poruszyć i zapaść gdzieś głęboko od serca, i wierzę, że dla wielu ludzi to co robicie jest bardzo ważne. Spirit of 84 może nie wypełnia stadionów, ale to zespół, który ma coś istotnego do przekazania i swoje miejsce na ziemi, którego nikt inny za Was nie wypełni.
Nawet, jeśli będziecie musieli na jakiś czas zawiesić działalność - to co? Który zespół przez to nie przechodził? :)

Nie poddawajcie się, naprawdę byłoby szkoda!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 marca 2015 23:00:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22933
Ja oczywiście bardzo Wam dziękuję za wszystko, co piszecie, natomiast czy cokolwiek będzie się dalej działo będę w stanie napisać najwcześniej w poniedziałek.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 marca 2015 09:28:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21462
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Tak sobie przeczytałem co napisałeś wcześniej, przeczytałem to co napisał Gero i tak pomyślałem, że może powinniście (powinieneś) takie zawirowania personalne przestać traktować jako przeszkodę/powód do zakończenia działalności, ale jako zwykły i stały element historii zespołu - standard po prostu. Z tego co widać to cykl jest powtarzalny: opracowywanie nowego materiału -> stopniowe ogrywanie go na koncertach -> nagranie płyty -> roszada w składzie -> i dalej. Napisałeś, że odejście kogoś kto dużo wnosił, dużo także zabiera. Z drugiej strony wpuszczenie na jego miejsce kogoś kto wnosi inną jakość jest w sumie ożywcze dla Was, jako dla zespołu i przyczynia się do tego, że Spirit nie stoi w miejscu, tylko ciągle ewoluuje.

Oczywiście rozumiem, ze odejście kolegi Piotra akurat w tej chwili (kiedy ledwie co wypuściliście w świat nową płytę) jest dla Was z całą pewnością frustrujące, ale może zamiast zawieszać cały zespół na kołku, to podejść do tego z "pogodną rezygnacją" i, tak jak mówiłem wcześniej, potraktować to jako żelazny element Waszej działalności i szukać wartościowego zastępcy na jego miejsce.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 marca 2015 11:27:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25464
Budyń pisze:
W sobotę żartowaliśmy sobie, że trzeba było napisać, że to koncert pożegnalny, to przyszłoby więcej znajomych.

:| :| :|
A niech to.
Może bym chociaż dojechał na 22 i załapał się na ostatni numer...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 marca 2015 16:33:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22933
http://nemesister78.blogspot.com/2015/0 ... of-84.html
Koncert bez dwóch kawałków. Bez tego właśnie i jeszcze jednego. Za to warto zobaczyć sam koniec tej historii, czyli "Latarkę"

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 20 marca 2015 18:19:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 18001
..ja lubię. Ostatnia płyta jak dla mnie bardzo dobra. Pod względem muzycznym , tekstowym i wydawniczym.
Trochę dziwi mnie brak chętnych muzyków. Ja jak był bym młody i ktoś zaproponowałby mi granie w kapeli punk rockowej to polau bym się ze szczęścia..Chyba by mnie duma uniosła jak balon wysoko..
Ja życzę Wam powodzenia i czekam na obiecany koncert na ślunsku.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 marca 2015 10:49:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11826
wuka pisze:
Ja jak był bym młody i ktoś zaproponowałby mi granie w kapeli punk rockowej

...to od razu bym zapytał: kiedy próba? :)

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1390 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 93  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group