Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 16 czerwca 2024 01:15:44

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1390 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 93  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 07 kwietnia 2015 22:19:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 18 października 2014 09:01:45
Posty: 241
To ja się rozpisze, po raz pierwszy chyba, ponieważ "Twoją klatke...." przesłuchałem już wielokrotnie i bardzo mi podeszła. Nieczęsto się zdaża zespół który podobałby mi się muzycznie i jednocześnie nie odstręczał wokalnie. Lub na odwrót. Tu jest wszystko ok :-)
Płyta jest naszpikowana świetnymi melodiami, urozmaicona wokalnie, do tego dochodzą niebanalne teksty i kozackie brzmienie, Spirit of 84 to "moje" odkrycie roku 2015. Ze spokojnym sumieniem daje 5/5

1. Chodnikom i ścianom - mocne wejście 3,5/4
2. Pół studenta, pół frajera, tekstowo mnie nie porywa ale muzycznie super kawałek i melodie oraz narastająca intensywność zmierzająca do wersów o nocniczku (to mi akurat nie podeszlo).... plus fajne solo. Outro zauważyłem teraz że jest :-) 3,5/5
3. Twoja klatka świadczy o tobie - Wściekły wokal szybkie tempo, jeden z lepszych utworów na płycie 4,5/5
4. Co ma wisieć nie utonie - fajnie słychać bas z kaczką chyba? Tekst i wokal! No i te optymistyczne przesłanie, mój nr jeden na płycie 5/5
5. Piosenka pisana po pijaku - podobają mi sie te partie gitary w refrenie no i ostro i do przodu plus dobry tekst 5/5
6. Kilka - muzyka 5/5, tekst jak dla mnie nierówny, fragmenty 5/5 ale i takie które do mnie nie trafiaja, ale zaśpiewane świetnie, razem 4/5
7. Pętla - luli laj :-). Mi tam akurat mniej podchodzi ten numer. Jakkolwiek daj Boże wszystkim takie słabsze momenty na płytach. 3/5
8. Pora się zwijać. Początkowo mój faworyt. Najostrzejszy numer na płycie, bije i równa z ziemia słuchacza tak jak wizja którą roztacza. Najlepszy tekst na płycie, oderwany od muzyki to imho wciąż dobry wiersz! 5/5
9. Sprawy idą w złym kierunku - dużo się tu dzieje, bdb numer 4,5/5
10. Koreański film - na całej płycie dużo się dzieje, tu coś innego. Sztos! 5/5
11. Daj mi jeszcze chwilę - zwrotki 4/5, refren 3/5. Razem 3,5/5
12. Z północy na południe - czołówka płyty. 4/5
13. Każdy pragnie każdy chce - 5/5
14. Piosenka pisana po Wietnamcu - wow 5/5
15. Tomie - trochę mnie męczy, przyszlaby już. 3/5
16. Zostań - mam słabość do utworów o rozlewanym tłuszczu - 5/5
17. O Sacrum Convivium - nie rozumie. Ale ładne


Największymi atutami są:

 Brzmienie - jestem zaskoczony jakością produkcji a samo brzmienie instrumentów strasznie mi się podoba. Mógłbym na okrągło słuchać takiej muzy
 Wokal - to nie za czesto sie spotyka, wszystkie teksty są doskonale zrozumiałe, nie trza książeczki. No i wielka różnorodność! Sam Budyń ma conajmniej kilka wcieleń a jest jeszcze wokalistka oraz koledzy instrumentaliści. Szacun
 Melodie / kompozycje - niby punk/hc ale często rozbudowanei przemyślane jest to co się tu dzieje. Dzieki temu trudno się nudzić
 Teksty - dla mnie najlepszym utworem Spirit jest Naklejka i tego typu publicystyka (?) najbardziej mi sie podoba. Zachęcam do podążania tą ścieżką :-) niezależnie od tematyki teksty to mocna strona płyty!

Na zakończenie dodam, że cieszy mnie jedyna słuszna decyzja o kontynuowaniu działalności zespołu, macie we mnie kibica!

_________________
Dzień jeszcze trwa i wszystko można


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 12 kwietnia 2015 18:48:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25460
Od siebie dodam teraz tyle, że najbardziej lubię sobie włączyć ostatnie cztery numery - końcówka płyty po prostu świetna!

Do Kraszana dodam, że ogromnie się cieszę, że to Twoje odkrycie roku, tym bardziej, że chyba pierwszy raz usłyszałeś Spirit u nas w domu, nie?
Za to w szczegółach mocno się różnimy, np. na linii Pętla-Pora się zwijać ;-)
Ale mniejsza o szczegóły, zresztą muszę jeszcze więcej posłuchać, żeby mówić o szczegółach.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 25 kwietnia 2015 09:52:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 18 października 2014 09:01:45
Posty: 241
Cytat:
Do Kraszana dodam, że ogromnie się cieszę, że to Twoje odkrycie roku, tym bardziej, że chyba pierwszy raz usłyszałeś Spirit u nas w domu, nie?

Tak u was, tzn widziałem na forum, że to będzie support na koncercie, ale wy caly czas o nich gadaliście i nie rozumiałem o co to halo :-) teraz to zazdroszcze bluzy (lub koszulki) Mikoszowi

Cytat:
Za to w szczegółach mocno się różnimy, np. na linii Pętla-Pora się zwijać

Jak wiadomo wielkie dzieła budzą skrajne emocje :-)
Wczoraj jechała ze mną kobieta w średnim wieku z blablacar i chcac nie chcąc przesłuchała kawałek "Na wszystkich giełdach świata" i większą część "Twojej klatki". Nawet coś tam jej noga podrygiwała do rytmu hehe

_________________
Dzień jeszcze trwa i wszystko można


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 01 sierpnia 2015 13:51:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22933
28 sierpnia zagramy w Puławach z zespołami Na Zewnątrz, Diablop, Od Początku Do Końca.
Zapraszamy tym bardziej, że w obecnej sytuacji zespołu takich okazji zbyt wiele w najbliższym czasie nie będzie.

https://www.facebook.com/events/462564923920906/

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 19 sierpnia 2015 13:57:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22933
Raczej powinno się to oglądać po 22, ale skoro już jest...‪#‎krew‬ ‪#‎przemoc‬ ‪#‎catfight‬ ‪#‎horror‬
;)

Spirit of 84 - Z północy na południe (nieoficjalny teledysk, sklejony z kilkunastu koreańskich horrorów i kryminałów)
https://youtu.be/eFHaJnOgQII

przypominam o koncercie w Puławach, który zapowiada się wyjątkowo ;)

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 30 sierpnia 2015 23:28:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22933
setlista z Puław, dla porządku

O SACRUM CONVIVIUM
TWOJA KLATKA ŚWIADCZY O TOBIE
DAJ MI JESZCZE CHWILĘ
PIOSENKA PISANA PO WIETNAMCU
W.K.N.I.
TRAMWAJOWY
LATARKA
LANGENORT
CHODNIKOM I ŚCIANOM
POLICJA
KMWTW
KOREAŃSKI FILM
PĘTLA
KAŻDY PRAGNIE, KAŻDY CHCE
ZOSTAŃ

z powodu pewnego nastawionego wrogo gościa skończyliśmy kilka minut przed czasem, w związku z czym nie zagraliśmy będącej w planach "Pułapki". Koncert byłby udany, gdyby nie ta akcja i fakt, że co chwila padał sygnał od basu...

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 14 października 2015 00:42:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22933
17 XI gramy w Ośrodku Kultury Ochoty, a jak się uda, to nawet nagramy przy okazji coś w rodzaju płyty koncertowej.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 16 października 2015 21:33:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25460
Dawno nie byłem... dobra wiadomość! Może się uda?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 24 października 2015 01:29:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22933
Będziemy grali również 13 XI, tyle, że na Pradze. Tak wyszło - dostaliśmy zaproszenie, a potem pomyśleliśmy, że taka próba generalna przed nagrywaniem nam dobrze zrobi.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 16 listopada 2015 01:10:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22933
Podbiję sobie temat, bo we wtorek gramy w OKO i zapraszamy. Koncertu na Pradze nie było, został przeniesiony na 21 XI.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 17 listopada 2015 12:46:31 

Rejestracja:
pn, 12 kwietnia 2010 12:07:34
Posty: 329
Budyń pisze:
Podbiję sobie temat, bo we wtorek gramy w OKO i zapraszamy. Koncertu na Pradze nie było, został przeniesiony na 21 XI.


Byłem wczoraj w OKO i widziałem plakat na ścianie. Sam będę poza Wwą, ale życzę udanej koncertówki, niech momentów, gdzie każdy gra inaczej (moje ulubione fragmenty koncertów) będzie niedużo. Ale niech będą, toz to koncertówka.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 17 listopada 2015 12:53:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22933
Koncert przesunięty na potem z przyczyn oczywistych - dziś zmarł mój ojciec. Na to są inne wątki, tu piszę pod kątem osób, które się jak wiem wybierały. Będzie lepszy moment. Może przynajmniej nauczę się nowych tekstów na pamięć.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 28 listopada 2015 19:50:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 18000
..sprawdzam opcję video :)
phpBB [video]

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 29 listopada 2015 13:39:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22933
O, to ja sprawdzę, wrzucając jutro teledysk do "Zostań". A dziś będzie można zobaczyć go na pokazie teledysków w Kinotece o 19.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 30 listopada 2015 00:58:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22933
phpBB [video]

zdjęcia Marty, montaż mój. Komentarz odautorski:
Proszę się zapoznać. W sumie to chyba bardziej etiuda niż teledysk i tak: 1. jestem z niego zadowolony 2. ten teledysk oddaje kilka różnych emocji i stanów emocjonalnych równocześnie, jest wielokierunkowy i chyba inny w tym momencie być nie mógł. Po tym krótkim wprowadzeniu zapraszam do obejrzenia obrazka.
Podziękowania dla Marty i Eowiny.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1390 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 93  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group