Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 19:35:49

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 314 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 28 kwietnia 2018 15:34:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Witek: chodziło mi o cenzurę po prostu.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 03 sierpnia 2018 13:46:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
https://www.rp.pl/Muzyka/180809828-Owsiak-Straz-pozarna-nie-chciala-schlodzic-uczestnikow-PolandRock-Festival-PSP-Nie-chcielismy-wjezdzac-ciezkim-wozem.html

Przyznam, że kiedy zobaczyłem ten news, od razu w głowie usłyszałem Skandala: widziałem straż pożarną, można skropić tutaj, 15 minut przerwy dla wszystkich. Czy są panowie strażacy? :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 23 sierpnia 2018 18:05:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..Dezerter wystąpi w Katowicach na tegorocznym Ars Cameralis 22 listopada. Gdzie jeszcze nie wiadomo, ale przypuszczam ze w Rialto.
Festiwal ma być poświęcony punk rockowi. Jak na razie nie ma jeszcze całościowego programu.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 23 listopada 2018 23:04:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
wuka pisze:
..Dezerter wystąpi w Katowicach na tegorocznym Ars Cameralis 22 listopada.

..oooooo..post z sierpnia :) Byłem wczoraj. Zaprosił mnie kumpel.
Towarzysko super. Przed koncertem trochę ponad godzinę pogadanki..jak dla mnie to stanowczo za długo :wink:
Repertuar w większości znany (mi)..Muzycy naprawdę w bardzo dobrej formie! Hmmmm..mam problem z przekazem, ponieważ teksty Dezertera nie są już dla mnie ważne, a to duży minus. Być może są one cały czas aktualne,ale mnie to już "nie bierze". Ja to wolę już raczej budować niż burzyć...

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 10 grudnia 2018 11:49:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Byłem w sobotę na koncercie Dezertera. Koncert był miły. Dezerter grał ładnie. Na basie grał Tony von Kinsky. Jak grali stare kawałki (<1995), to sobie śpiewałem. Jak grali "nowe" (1995>), to sobie nie śpiewałem, bo nie znam, albo nie pamiętam. W klubie było bardzo dużo starych ludzi i trochę młodszych też, ale mniej. Jedni i drudzy wyglądali na zadowolonych. Ja też byłem zadowolony, dopóki jakiś najebany chuj nie oblał mnie piwem. Do akademika wróciłem pół-zadowolony.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 10 grudnia 2018 11:50:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 02:25:03
Posty: 878
Skąd: toruń
i pół-zmęczony? ;)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 10 grudnia 2018 12:15:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
OLD SENIORHAND pisze:
i pół-zmęczony?


A nie. Całkiem wypoczęty. Samochodem pojechałem. :)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 11 grudnia 2018 11:23:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 02:25:03
Posty: 878
Skąd: toruń
:P


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 09 kwietnia 2021 10:36:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Na youtube jest taki koncert Dezertera z 1991 roku, dokładnie z Torunia, 22 czerwca (50 rocznica pójścia Hitlera na wschód - przypadek? ;) ). Dezerter w 1991 - wiadomo, klasa. Moim zdaniem najmocniejszy skład, repertuar oparty głównie na "Wszyscy przeciwko wszystkim", szalony Pablo na basie, nawet jedna zajawka "Blasfemii" się pojawia, pełen pot i energia. Ale najfajniejsza jest cała częśc dokumentalna tego wideo, zajmująca jego początkową część, która prezentuję atmosferę przedkoncertową - biforek na chacie (można się dowiedzieć, że masę jedzenia ziomek przygotował dla Dezertera), podróż busem z zespołem, Piotrowski w stylówce na Suicidal Tendencies, noszenie gratów, akustyk, który zajmie się włączeniem basu i gitary "dwa razy w linie i dwa razy przez mikrofon, stereofonicznie" dopiero jak jego ziomek za 5 minut wróci z obiadu na mieście, ścisk w kolejce po bilety, cała galeria fryzur i ubrań (duzo białych koszul!), ekumeniczna przemowa skina, który później dostojnie maszeruje przez salę ze szlugiem, ekspresowe naprawianie dziury w centrali....Z jednej strony - mocny dokument. Z drugiej - kiedy ponad ćwierć wieku później sam grałem i organizowałem koncerty to masa rzeczy (poza modą, ściskiem w kolejce i skinami) wyglądała IDENTYCZNIE :) (swoją drogą dwa razy w życiu grałem w Toruniu i to, na bazie niewielkich, ale jednak, doświadczeń, moje ulubione miasto do grania koncertów). OLD SENIORHAND, byłeś?

phpBB [video]

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 09 kwietnia 2021 16:02:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 czerwca 2010 23:53:10
Posty: 1029
Skąd: Frakcja Astralna
Ale że Robalowi zatok nie przewiało w tym busie...! Szok!

Heh, koszulki też charakterystyczne dla tamtych lat :D Verbal Assault, So Much Hate, Rostock Vampires.. Były czasy :wink:

_________________
...sailin`on...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 09 kwietnia 2021 16:22:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ech, też oglądałem z rozrzewnieniem - zwłaszcza te pierwsze minuty :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 09 kwietnia 2021 16:44:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Taka ciekawostka jeszcze mi się przypomniała. Rok temu wpadli mi w ręce "Galernicy Wrażliwości", wydany w 1981 roku pierwszy tom z serii opartej na konwersatoriach Marii Janion na Uniwersytecie Gdańskim, wypełniony wierszami, tłumaczeniami, artykułami, zapisami dyskusji. Kiedy przeglądałem to wydawnictwo, od razu rzuciło mi się w oczy, że w odstępie kilku stron, jest tam wydrukowany wiersz Justice'a "Rejestr Wariatów" i wiersz Bursy "Wiatroaeroterapia". Spytałem nawet Grabowskiego czy to przypadek czy komuś z nich wpadła ta książka w ręce i dlatego śpiewali oba te wiersze. Grabowski szczerze przyznał, że nie pamięta, ale to bardzo możliwe :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 11 kwietnia 2021 06:51:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 02:25:03
Posty: 878
Skąd: toruń
oczywiście że byłem! razem z ówczesną toruńska załogą hc/punk skupioną w Toruńskim Stowarzyszeniu Muzycznym (powołanym do życia rok wcześniej) współorganizowałem ten koncert (a niedawno namówiłem koleżków z naszej ekipy żeby w końcu upublicznili te materiały zabunkrowane w piwnicznych kartonach bo jest jeszcze fragment audio -> https://www.youtube.com/watch?v=q0eb4ylGCVs )...

filmik rzeczywiście idealnie oddaje atmosferę tamtych lat. na dzień dobry (od 0:17...) wejście smoka w kapturze Verbal Assault w osobie mojego ówczesnego mega kumpla Wojtka Lewandowskiego aka Levy - wielkiej persony z przełomu transformacji w grodzie Kopernika który był współmózgiem pierwszych edycji festiwalu Africa Is Hungry a potem w duecie z innym legendarnym załogantem Benkiem też aka Levy stworzyli duet organizatorski "Levy & Levy Production" za przyczyną którego odbyło się masę koncertów kapel z całego świata w wielu piernikowych klubach muzycznych (w tym wiele w słynnym Pilonie)...

tego dnia (kurde! rzeczywiście co za zbieżność dat!) akacja dezerterowa rozpoczyna się właśnie u niego na chacie gdzie w mistrzowski sposób przy dźwiękach doorsowych odgrywa (od 1:10...) gazetową scenkę. wymienia tu też nazwę naszej załoganckiej kapeli która supportowała wtedy główne danie... przy okazji: jedzonko dla kapeli to też dzieło naszych zacnych załogantek które zawsze nam pomagały!

trochę wcześniej (od 0:29...) pojawia się kolejna miejscowa persona i kolejny mój ówczesny mega kumpel tj. Rafał Kołacki aka Sabon znany bębniarz wielu toruńskich kapel m.in. Stagnation Is Dead i Hati oraz współorganizator pierwszych edycji Africa Is Hungry a w czasach nowożytnych awangardowego CoCArt Music Festival. widać go w w koszulce Rostock Vampires - kapeli której dwa miesiące wcześniej współorganizowaliśmy razem z toruńskimi anarchistami koncert z inną niemiecka kapelą Sumpfpäpste...

następnie akcja przenosi się (od 1:50...) na nasz osiedlowy (Rubinkowo I) parking przy którym przycumowało auto gwiazdy ze stolicy... widzimy tam na biało ubranego w koszulce The Clash kolejnego słynnego załoganta Grzegorza Kazuro który nie dość że czynił wtedy z nami koncerty to za chwilę będzie basować w zacnym Hooded Man a potem będzie pisać w słynnym zinie Partyzant... ale do historii polskiej alternatywy na pewno przejdzie przede wszystkim dlatego że to właśnie on w archiwum studenckiego Radia Centrum wyszperał zaginioną w akcji oryginalną "taśmę matkę" ze słynnej sesji Kryzysu z czerwca 1981 którą niezwłocznie zawiózł do Roberta "Afy" Brylewskiego by nasz śp. Miszcz dokonał remasteringu nagrań tak aby trafiły na magnetofony i patefony każdego z nas...

teraz Dezerter dociera pod klub. w koszulce So Much Hate (od 4:15...) widzimy tu mojego brata Mariusza aka Marian. dzięki swojej krzepie zazwyczaj ogarniał ciężkie tematy techniczne a później będąc adeptem aikido wielokrotnie nadzorował naszą bramkarską ekipę na organizowanych przez nas gigach...

przenosimy się na próbę naszego Up & Up (od 5:00...) który wcześniej działał pod nazwą A Passer-By. na wokalu mój ówczesny serdeczny kolega Krzysiek Garwoliński aka Kazik - sąsiad z klatki z 4 piętra. ile on mi poprzegrywał płyt to głowa boli! miał słynnych w Toruniu w latach 80-tych kuzynów punkowców: starszy aka Igieł był totalnym zabijaką i postrachem skinoli a młodszy aka Młody szył wszystkim chętnym odjazdowe skóry i malował naszywki (nawet mnie wydziargał piękną czarną papę)...

warto też wspomnieć o właścicielu perkusji która błyszczy na scenie. na koncert wypożyczył ją ówczesny instruktor MDK - Jarosław Wroniecki aka Gierek. w naszym lokalnym środowisku postać kultowa (niestety nie widzę go na tym wideo). obok Zbyszka Cołbeckiego (Bikini) i Szymona Ornitologa (który wystąpił na pierwszej edycji Festiwalu Nowej Fali w Od Nowie w 1980) był jednym z pierwszych punków w Toruniu (przełom 1978/79). w latach 80-tych uczył się grać na perkusji w szkole muzycznej razem z Siatką z Rejestracji i... z moją późniejszą małżonką ;)

tuż przed samym występem Dezertera widać pod sceną wielu młodych załogantów m.in. w koszulce z Myszką Miki i z irokezem Michał Piszczek aka Misza (od 18:00...). wspomnę tylko że był wokalistą kilku lokalnych kapel punkowych (np. Watykan) oraz ruchów alternatywnych (np. Kolektyw Autonomistów). chyba nie ma w Toruniu człowieka który by go nie znał i nie szanował za to co robi w sprawach prospołecznych. ogromny lokalny autorytet bez parcia na szkło...

i jeszcze niekonwencjonalne wystąpienie lokalnej "gwiazdki" - Ferdynanda (od 19:30...). wpierw był punkowcem a potem - jak często wtenczas - został skinem. jednorazowo zawarliśmy traktat rozbrojeniowy ze skinami bo wcześniej stanowczo nie wpuszczaliśmy ich na żadne organizowane przez nas imprezy. tym razem uzgodniliśmy że do klubu wejdą tylko ci którzy zadeklarują niestosowanie przemocy a jeśli spróbują dymić to od razu wyrzucamy ich z klubu. podczas koncertu oczywiście w powietrzu można było wyczuć "iskrzenie" między stronami ale generalnie był względny spokój. natomiast ci skini którzy nie weszli do klubu - jak się później okazało - totalnie kroili ludzi na zewnątrz... kilka lat później jak doszło do następnego koncertu Dezertera w tym miejscu skini obrali inną taktykę... gdy tylko Dezerter zaczął grać to jeden z nich zadzwonił z budki na policję że w klubie jest podłożona bomba i koncert za chwilę został skutecznie przerwany... ;)

jako post scriptum dodam że zorganizowanie koncertu Dezerterowi było dla mnie wielkim przeżyciem emocjonalnym. poprzednio Dezerter wystąpił w Toruniu w sierpniu 1984 na piątej edycji Festiwalu Nowej Fali. więc był w mieście ogromny głód ich koncertu. gdy tylko został w rozmowie telefonicznej z Pablo przyklepany ogarnęła mnie nieopisana radość i podniecenie że legendarny Dezerter przyjedzie do nas. jednak potem po roku pod wpływem przemyśleń zdezerterowałem i zaciągnąłem się do niewidzialnej Armii która od czasu Legendy stała się dla mnie najważniejszą polską kapelą... ;) co ciekawe Pablo też zdezerterował do Armii i po jakimś czasie znowu gadałem z nim przez telefon o przyklepaniu koncertu w Toruniu ha ha ha...

:faja: :faja: :faja:


Ostatnio zmieniony ndz, 11 kwietnia 2021 07:38:27 przez OLD SENIORHAND, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 11 kwietnia 2021 07:35:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
:D :brawa:

A tak swoją drogą - nowa płyta bardzo dobra :!:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 11 kwietnia 2021 08:05:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Jakie super rzeczy w tym wątku dzieją się! :aniolek:

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 314 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group