Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest śr, 24 kwietnia 2024 12:04:11

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 314 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 25 czerwca 2010 00:41:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22878
sorry, chciałem już Cię ochrzaniać, że czytasz nieuważnie, a widzę, że ja niejasno napisałem - przepraszam. Więc wyjaśnię...

Koncert nie był oczywiście przeciwko PiS, nie te czasy to były... Natomiast występowało tam od cholery artystów, nazwijmy to mainstreamowych, taka piękna akademia ku czci ze zbiorowym wykonaniem "Murów" na końcu. I choć idea dla mnie słuszna, to jednak ten Dezerter tam trochę jak pięść do nosa pasował.

Natomiast potem się zaczęły felietony Grabowskiego w TR, w których odnosząc się do spraw w miarę bieżących, z jednej strony pisał o braku rozliczenia komunizmu jako błędzie, a z drugiej krytykował PiS, ale z pozycji - o ile pamiętam - argumentów bardziej ze strony tych żenujących, niż takich, które bym uznał za godne "proroka moich gniewnych lat" :wink: Już nie pamiętam, co to było, ale się bardzo poważnie zawiodłem wtedy. Stąd moje wrażenie, że się odnalazł, jak większość dawnych buntowników, w tym muzycznym BBWR. Jeżeli się mylę, to tym lepiej, wywiadu z Pasażera nie czytałem, jakbyś mógł napisać, który to numer, postaram się nadrobić zaległości.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 25 czerwca 2010 01:26:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 20:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
Budyń pisze:
Koncert nie był oczywiście przeciwko PiS, nie te czasy to były... Natomiast występowało tam od cholery artystów, nazwijmy to mainstreamowych, taka piękna akademia ku czci ze zbiorowym wykonaniem "Murów" na końcu. I choć idea dla mnie słuszna, to jednak ten Dezerter tam trochę jak pięść do nosa pasował.

Akurat jak pamietam to gral tam Brylewski z Matera, jako Dezerter z Kryzysem. Grabowskiego nie widzialem. Co nie umniejsza faktu, ze zagrala na tej imprezie polowa starego Dezertera. Tez mnie to zdziwilo. Do tego Mis Niedziwecki. Ale o to warto zapytac samego Matere.
Z innej bajki. Na 25-leciu zagral w Deuterze Matera. A z tego co pamietam, nie daza panowie postawy swiatopoglodowej Toma zrozumieniem. Tez chcialbym zapytac czemu zagral?
A co do wywiadu w Pasazerze, to mniej wecej to samo mogles wyczytac w wspomnianych juz felietonach Krzyska w TZ.
Czy Dezerter odnalazl sie w tym tzw. BBWR muzycznym? Nie wiem. Masz na mysli tez udzial w filmie Beats of Freedom?
Ciekawi mnie, jak sie odniosa do slow wlasnej piosenki 40-letnia mlodziez? Kazdy bunt dojrzewa. Dla mnie mimo tylu lat, nie dali ciala. Czego nie powiem o kapeli W. z Szczecina. Trzeba miec klase, a Dezerter ja ma.

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 25 czerwca 2010 12:40:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22878
Bialy_Kruk pisze:
Akurat jak pamietam to gral tam Brylewski z Matera, jako Dezerter z Kryzysem.

piszemy o innej imprezie... Ty piszesz o imprezie, która sie odbyła rok temu chyba, 4 czerwca. Ja pisze o imprezie z roku bodajże 2006, w Warszawie, na Placu Teatralnym. Wtedy Dezerter grał w zwykłym składzie, "Spytaj milicjanta" i jakiś drugi kawałek.
Bialy_Kruk pisze:
Czy Dezerter odnalazl sie w tym tzw. BBWR muzycznym? Nie wiem. Masz na mysli tez udzial w filmie Beats of Freedom?

nie, nie widziałem tego filmu. Chodzi mi o ogólne wrażenie, które wyniosłem z felietonów KG w Rocku, czyli "Kaczynski zły, Tusk - no chyba jednak mniej zły". O ile rozumiem i szanuje postawę całkowitej, postanarchicznejj krytyki wszystkich polityków, o tyle uleganie propagandzie i uznanie, że jednak wszytko-lepsze-niż-PiS wydaje mi się sytuacją z kawałka "Uległość" jednak. A to postawa zdaje sie dominująca w tym środowisku (ale tu już wchodzimy w kompetencje Awanturum). Ale może się mylę w ocenie Grabowskiego, mam za mało danych - więc pisze o swoich wrażeniach.
Bialy_Kruk pisze:
Ciekawi mnie, jak sie odniosa do slow wlasnej piosenki 40-letnia mlodziez? Kazdy bunt dojrzewa. Dla mnie mimo tylu lat, nie dali ciala. Czego nie powiem o kapeli W. z Szczecina. Trzeba miec klase, a Dezerter ja ma.

A bo ja wiem... Paulusa już nie ma we Włochatym, a nowej płyty nie znam. Poniekąd ostatnie propozycje obu kapel do mnie nie za bardzo trafiały (np. o "Nielegalnym zabójcy czasu" pisałem dość dobrze, a jakoś, oprócz dwóch kawałków, nie chce mi się do tej płyty wracać). Zobaczymy.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 25 czerwca 2010 23:54:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 20:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
Budyń pisze:
O ile rozumiem i szanuje postawę całkowitej, postanarchicznejj krytyki wszystkich polityków, o tyle uleganie propagandzie i uznanie, że jednak wszytko-lepsze-niż-PiS wydaje mi się sytuacją z kawałka "Uległość" jednak. A to postawa zdaje sie dominująca w tym środowisku (ale tu już wchodzimy w kompetencje Awanturum). Ale może się mylę w ocenie Grabowskiego, mam za mało danych - więc pisze o swoich wrażeniach.

Rzeczywiscie to juz chyba Awanturum sie szykuje. Ja chcialbym poznac te dane. Wiec czekam na jakis obszerny wywiad z Grabowskim i kumatego dziennikarza. Ach, gdzie te czasy zinowe, no gdzie?

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 05 sierpnia 2010 18:30:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17991
http://www.wiatrak.art.pl/info_dezerter.html
..pisze że koncert będzie promował nową płytę.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 05 sierpnia 2010 18:33:14 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 20:24:08
Posty: 3118
WuKa pisze:
..pisze że koncert będzie promował nową płytę.

W Jarocinie grali kilka nowych utworów, no i mówili, że na jesień ma nowa płyta wyjść.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 06 sierpnia 2010 09:46:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 20:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
Mi z tych nowych kawałków zaprezentowanych przed jarocińska publicznością, zapadł jeden: Made in China

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 września 2010 07:08:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 05 lutego 2007 16:39:37
Posty: 190
Nowa płyta coraz bliżej.

_________________
i wasn't born with enough middlefingers


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 września 2010 10:04:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 20:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
Pojadę klasykiem. Czekamy, czekamy.......

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 05 października 2010 10:25:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 20:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
11 paxdziernika wychodzi nowa płyta ,,Prawo do bycia idiotą"!!
W ostatnim TERAZ ROCKU z października jest obszerny wywiad z Krzyśkiem Grabowskim a w nim taki fragment o książce PORONIONA GENERACJA: Będzie to książka o zespole na tle historii Polski-od samego początku naszej działaności po dzień dzisiejszy. Wiele rzeczy przepada, ucieka i odchodzi w niebyt, ludzie piszą swoje historie, które kompletnie nie zgadzają się z moja wizją wydarzeń, więc postanowiłem to samemu opisać. Nie mogę już słuchać bzdur o tych wszystkich
Perfectach i podobnych zjawiskach. Uznałem, żę trzeba wreszcie zabrać głos, bo inaczej ktoś go zabierze za mnie i naopowiada głupot.
W książce znajdzie się z pewnością spora piguła informacji, ale też moich przemyśleń oraz archiwalnych dokumentów. Choć od razu chciałbym zastrzec, że nie jestem jakimś zagorzałym biografem czy archiwistą. Mnóstwa rzeczy nie pamiętam-zwłaszcza nazwisk czy innych tego typu szczegółów. To będzie książka o tym, co pamiętam. Jeśli komuś będzie czegoś brakować, albo chciałby dopisać kolejne rzeczy, musi to juz zrobic na własna rękę. Obecnie jestem na etapie składu książki. Całość będzie urzymana w estetyce fanzinowej, dlatego proces przygotowani trwa tak długo. Ale mam nadzieję, że jeszcze w tym roku książka trafi do księgarń.

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 07 października 2010 11:25:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17259
Skąd: Poznań
Książka może być ciekawa... A płytę to może nawet kupię (przestałem kupować Dezertera po "Blasfemii", która wyjątkowo mnie znudziła - ale to już lata temu... dam im szansę )

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 07 października 2010 11:50:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14521
Skąd: nieruchome Piaski
Nowe numery: "Jesteśmy sektą" do obejrzenia, a "Ratuj swoją duszę" do posłuchania na majspejsie.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 07 października 2010 13:49:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22878
dobra, może ja jestem uprzedzony przez lekturę bloga Grabowskiego, ale mam wrażenie, że ten drugi kawałek to taka wyliczanka, w której kompletnie o nic nie biega, poza tym, żeby jakoś brzmiało i jakoś się rymowało. A szkoda, bo sam numer fajny.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 07 października 2010 15:14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 20:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
Teledysk obejrzałem. Tekst Grabowskiego do bólu prawdziwy i baaardzo aktualny.

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 10 października 2010 11:32:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Płyta do odsłuchania na IchSpace:
http://www.myspace.com/dezerter.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 314 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 21  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group