Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 19 kwietnia 2024 04:31:22

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 314 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 10 października 2006 12:09:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 20:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
zasadniczo mam chyba wszystkie numery Brumu więc pewnie ten też. Poszukam i dam znać.
uff wiedzialem ze apel poskutkuje. to moze dogadamy sie mejlowo? zkserowalbym ten wywiad. jesli oczywiscie Kolega bedzie tak laskawy.
kiedy nowa plyta Dezertera? czy ktos slyszal o zapowiedziach plyty ze strony zespolu? pozdrowka :wink:

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 25 listopada 2006 21:09:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22873
Słuchałem wczoraj strony A, a dzis strony B Blasfemii, nigdy nie miałem kompaktu, winyla ani mp3, więc słuchałem tego pierwszy raz od kilkunastu lat. jedno co mnie tkneło... Zawsze przy okazji Kolaborantów mówiło się o fascynacji tego zespołu Dezerterem i wpływach tegoz na ich muzykę, a ja na Blasfemii odkryłem.. wpływy Kolaborantów, najwięcej w piosence "Twoje kompleksy", brzmi jak Kolaboranci z pierwszej płyty, a ogólnie ta płyta jakoś mi się mocno kojarzy z pierwszymi dwiema płytami tychże. Dziwna ta płyta jest, najmniej punkowa chyba, dlatego nie przypadła mi w swoim czasie do gustu. Natomiast po tych wszystkich latach jeszcze bardziej uderzyło mnie podobieństwo spokojnych części pierwszego utworu do Klausa Mitfocha.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 04 czerwca 2008 14:44:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
Kurde, dopiero przed chwilę usłyszałem w "Jutro" z "Wszyscy przeciwko wszystkim" cytat z Mazurka Dąbrowskiego... :shock:

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 04 czerwca 2008 15:11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22873
ja do dziś nie usłyszałem, nie martw się.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 04 czerwca 2008 15:24:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
No, bo to jest trochę zakamuflowane :wink: . Fragment na samej gitarze po słowach "przypomina im o ich roli w tym przedstawieniu" a przed sfermentowanym wiadomo czym.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 04 czerwca 2008 16:42:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22873
tak myślałem, ze o ten fragment chodzi, ale dla mnie to było nieczytelne. A to mój ulubiony kawałek Dezertera chyba.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 14 czerwca 2008 21:08:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17991
....a ja byłem dzisiaj nz koncercie Dezerterów w Wirku , na Dniach Rudy Śląskiej.....na targowisku miejskim. Niezłe miejsce na robienie koncertów. Jest taka półkolista bardzo duża i wysoka wiata , czyli miejsce zasadniczo jest plenerowe, ale jakby deszcz padał to nikt nie zmoknie.
Koncert był konkretny , na temat i ....za krótki. Z bisami nieco ponad godzinę. Ale generalnie fajnie. Ludzi dosyć dużo i nawet prawdziwi punkowcy byli! I niektórzy tak na oko to nawet starsi ode mnie...ci punkowcy - ortodoksi z łańcuchami u spodni , a niektórzy "napruci" na sto dwa...I nawet był punkowski incydent, ale pisał o nim nie będę, bo to długa historia :wink: . Podsumowując. Dezerter koncertowy jest świetny, jeżeli ktoś lubi tego rodzaju muzykę. Grali większość rzeczy które znam. Same "przeboje"...a na bis :Polska złota młodzież, Spytaj policjanta (milicjanta)i jeszcze jeden kawałek , a jaki to już nie pamiętam.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 września 2008 19:56:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4698
Obrazek Obrazek
Dzisiejszego popołudnia słuchałem sobie różnych punkowych płyt i słuchałem też obie Kolaboracje. Szczerze mówiąc zawsze traktowałem te płyty, jako jedną całość - tylko, że podzieloną na dwie części - z powodu realiów wydawniczych lat 80 Dezerterzy umieścili na tych dwóch płytach chyba wszystkie swoje klasyczne utwory i powstało coś w rodzaju dwuczęściowego Greatest Hits . Ale do rzeczy - po raz pierwszy dokładnie wsłuchałem się w teksty tych utworów i zrozumiałem czemu Dezerterzy są słuchani nawet przez ludzi, którzy z punk-rocka wyrośli. Oni nie śpiewali że otacza nas zło, a my jesteśmy OK tylko potrafili równo dowalić nawet sobie samym
Jesteśmy tacy sami
Mali, głupi, zarozumiali

Doceniam też u Grabowskiego umiejętność dobrego uchwycenia istoy problemu w krótkich zdaniach
Już bardziej bliski
Jest mi strach
Przed jazdą autobusem
Niż przed wojną nuklearną

albo
Wszyscy walczą o pokój
... aż się leje krew

Muzycznie też jest nieźle. Zawsze dziwiły mnie opinie (czytane także na tym forum), że Dezerter to proste punkowe granie. Jak dla mnie w ich muzyce jest naprawdę kupa kombinowania, zmian tempa, rozmaitych stylizacji, fragmentów akustycznych przemieszanych z łupanką itd. Bardzo lubię te transowe numery w rodzaju pierwszej Kolaboracji czy Mój Kraj (vel. Taniec Wszystkich Narodów). No i muszę przyznać, że płyty mają dobrze ułożoną kolejność utworów - szczególnie jest to widoczne na "jedynce" - najpierw Anarchia a'capella, później akustyczny wolny fragment i nawet nie zauważamy jak ten akustyczny fragment przechodzi w punkowy łomot. Na końcu zaś wspomniany Mój Kraj - bardzo dobry na zakończenie.
Dziwią mnie też opinie, iż druga Kolaboracja ma łagodne brzmienie - przecież tam jest bardzo dużo punkowego mięcha i ostrych gitar - dla mnie (jak na tamte czasy) brzmi OK.
Gwiazdek nie umiem przyznać, w tym wypadku, ale myślę, że w przypadku obu płyt było by ich między **** , a *****. Kolaboracja I jest nieco równiejsza, ale z drugiej strony bardziej niezwyciężona (te wszystkie utwory to już absolutna klasyka i niczym mnie już nie zaskakują).

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 września 2008 21:10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 23:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Przez chwilę miałem nadzieję, że pojawił się news odnośnie nowej płyty :( :oops: .

Dezerter to dla mnie zespół zjawiskowy, zjawiskowy w swojej - pozornej - prostocie. Smaczki, pomysły, sola, pseudosola, zwolnienia, przyspieszenia, połamane rytmy, efekty, no i - w myśl zasady, że ostatni będą pierwszymi - TEKSTY. Teksty to jedna z ważniejszych części składowych stanowiących o tym, czym jest Dezerter. Teksty Grabowskiego otwierają oczy, rozliczają, zostawiając jednak cały czas wszystko "wnętrzu Twojej głowy". Nie ma tam nachalnej propagandy. Wszystko poddawane jest pod rozwagę odbiorcy. Nikt nie mówi, że czarne jest czarne, a białe jest białe. Jest przede wszystkim obrona wolności myślenia. I dlatego Dezerter cały czas jest słuchany przez ludzi, którzy wraz z kapelą dorastali, jak i tych, którzy urodzili się w tym samym roku, w którym została wydana "Blasfemia".

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 września 2008 08:49:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21392
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Uldor pisze:
I dlatego Dezerter cały czas jest słuchany przez ludzi, którzy wraz z kapelą dorastali, jak i tych, którzy urodzili się w tym samym roku, w którym została wydana "Blasfemia".


Ale się staro poczułem :( . Kupiłem "Blasfemię" w dniu jej wydania w sklepiku (a właściwie kiosku) Dża, w którym sprzedawano głównie polską muzykę niezależną/undergroundową. Wtedy ten sklepik znajdował się na przeciwko kina Bajka, a później przeniesiono go za kino Relax. Teraz kina Bajka już nie ma, kina Relax też nie, Dża nazywa się Hej Dża i ma zupełnie inny profil sprzedawanej muzyki. Panta rhei.

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 września 2008 09:25:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Uldor pisze:
Teksty Grabowskiego otwierają oczy, rozliczają

?

Uldor pisze:
Nikt nie mówi, że czarne jest czarne, a białe jest białe.

??
no to w końcu jak ? :D

Uldor pisze:
Jest przede wszystkim obrona wolności myślenia.

...przykro mi mówić ale właśnie z tym "myśleniem" to jest z lekka słabo...
ps. fanem tekstów dezertera nie jestem wcale...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 września 2008 10:17:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24318
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Prazeodym pisze:
Dzisiejszego popołudnia słuchałem sobie różnych punkowych płyt i słuchałem też obie Kolaboracje
Ciekawy zbieg okoliczności. W tym samym czasie słuchałem "Kolaboracji II". :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 września 2008 10:47:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21392
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
noemi777 pisze:
A Blasfemia, w roku wydania której młodociani fani Dezertera się urodzili, to chyba najsłabsza płyta



A ja się z tym nie zgadzam. W moim prywatnym rankingu to jedna z lepszych płyt Dezerterów. Może nie jest taka równa jak "Kolaboracja", ani tak przebojowa jak "Ile % duszy", ale na bank jest lepsza od "Mam kły mam pazury", nie mówiąc już o późniejszych płytach.

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 września 2008 11:58:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17254
Skąd: Poznań
Hmmm... no ja "Blasfemii" jakoś wyjątkowo nie trawiłem . Ale nie słuchałem (w efekcie tego) jej już wiele lat, może teraz by mi bardziej podeszła.
A co do tekstów... nie wszystkie są dobre, czasem jest to kręcenie się wokół własnego ogona. Ale są też świetne... czuję klimat wypowiedzi Uldora... chodzi o to, ze Grabowski często pokazuje coś, jakiś punkt, problem, zadrę, sytuację i robi to tak "nieobojętnie" ale też nie wynika z tego, że musisz przejmować jego pozycję. To jest raczej "Zobacz to..." niż "Słuchaj, musisz wiedzieć że...".
A kawałek:
"Śniło mi się wczoraj że jestem potworem
ohydną bestią ziejącą smrodem
zostałem stworzony bez udziału mojej woli
w podziemiach tajnej fabryki Coca-Coli
w wyniku badań nad bezsensem istnienia
stworzono istotę niezdolną do myślenia..."

jest genialny!
Jest to oczywiście zupełnie inna optyka patrzenia na świat, inna wrażliwość i stylistyka jej ukazania niż "armijna"... no ale to też dobrze, ze są różne...

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 września 2008 12:02:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24318
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Słabo pamiętam dziś "Blasfemię", ale sama obecność "Pierwszego razu" jest niewątpliwym atutem.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 314 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group