Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 23 kwietnia 2024 13:36:17

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 314 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 września 2008 18:36:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17991
arasek pisze:
Powstaje pytanie: kto kkkkto kkto kkkkkkto kto za tym wszystkim stoi?

...to ci sami ludzieeeeee, to ci sami ludzieeee.... :wink:

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 września 2008 19:41:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 23:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Ja tak trochę na boku: miał ktoś może styczność ze składakiem trybutowym "Nie ma zagrożenia, jest Dezerter" ? Warte to-to zakupu?

Bo kapele, który nagrywały kowery, warte uwagi. Apatia, Atomico Patibulo.. z tego, co widziałem...

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 września 2008 20:49:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17991
Uldor pisze:
Ja tak trochę na boku: miał ktoś może styczność ze składakiem trybutowym "Nie ma zagrożenia, jest Dezerter" ? Warte to-to zakupu?

....chcesz to Ci pożyczę :wink:
To są dwie płyty, jedna dosyć fajna a druga jak dla mnie średniofajna...
Ale dosyć ciekawa , jak ktoś lubi Dezertera.....właściwie to możesz śmiało kupować....

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 września 2008 21:09:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 23:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Jeden z moich znajomych miał mi pożyczać, ale nic z tego nie wyszło ;). Wtedy myślałem o zakupie, ale jakoś wyszło, że stwierdziłem: nie pali się i stopniowo odkładana inwestycja nie doszła do skutku. Teraz, skoro polecasz, może się uda ;).

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 września 2008 21:11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:05:18
Posty: 3786
oj nie ! spożytkuj te pieniądze na coś innego, np. na kebab albo camele.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 września 2008 22:02:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Nie warto kupować. Słuchać tez niespecjalnie.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 września 2008 22:58:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22876
z tego składaka to tylko zespół Wrony Na Śniegu mi się spodobał... najbardziej żąłosny zaś był zespół Thuoc, śpiewający w "Pałacu" "środek Europy przygnieciony pięścią kapitalizmu"...

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 25 września 2008 06:21:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17991
ceigrektezet pisze:
oj nie ! spożytkuj te pieniądze na coś innego, np. na kebab albo camele


azbest23 pisze:
Nie warto kupować. Słuchać tez niespecjalnie.



Budyń pisze:
z tego składaka to tylko zespół Wrony Na Śniegu mi się spodobał... najbardziej żąłosny zaś był zespół Thuoc, śpiewający w "Pałacu" "środek Europy przygnieciony pięścią kapitalizmu"...


......jam napisał : Ale dosyć ciekawa , jak ktoś lubi Dezertera.....właściwie to możesz śmiało kupować....
...wniosek :

" trzech na jednego to banda łysego" :wink: ...to moze jednak Ci pożyczę? ...kiedyś.... :D


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 26 września 2008 12:45:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 20:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
o gustach sie nie dyskutuje. mnie akurat Dezerter lezy jak najbardziej. teksty Grabowskiego to takie luty zdrowrozsadkowego myslenia. Osiecka kiedys pytana o Grabowskiego, powiedziala ze to taki polski Bertold Brecht. zgadzam sie z ta pania w stu procentach.
Dzezerter to wielki szacunek i respekt. za to, ze nigdy nie odcinali kuponow, za zelazna konsekwencje. za to, ze nigdy nie uslyszalem z ich ust. zdan typu. to co robilismy kiedys, to be, zle drzewo ktore wydaje grzeszne owoce. punk to byla zla droga, a teraz gramy tak naprawde co lubimy. by za pare lat znowu grac utwory, ktore tak potepiali. a to sie niestety zdarzylo np. wokaliscie zepolu Armia.

Tribute mam. niektore numery w nowych wersjach zaskakuja baardzo pozytywnie. fajnie, ze tyle zespolow grajacych rozna muze. wyrazilo uznanie i szacunek dla Dezertera. suma sumarum dla mnie przedsiewziecie to jest udane. pytanie kiedy np. plyta Tribute Armia sie ukarze, kto to zorganizuje, i kto na niej zagra? 8)

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Ostatnio zmieniony pn, 14 marca 2011 20:34:19 przez Bialy_Kruk, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 26 września 2008 22:47:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 23:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
O ile mnie pamięć nie myli, był taki plan, coby w takim tribucie (plan? gdybanie prędzej!) miały znaleźć się dwie płyty: jedna z "profesjonalnymi kapelami", na drugiej miały grać forumowe. No ale to wszystko plotki i pomówienia ;).

A takie wydawnictwo na 25 czy 30 lecie zespołu to byłoby coś :).

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 27 września 2008 00:13:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Bialy_Kruk pisze:
to co robilismy kiedys, to be, zle drzewo ktore wydaje grzeszne owoce. punk to byla zla droga, a teraz gramy tak naprawde co lubimy. by za prae lat znowu grac utwory, które tak potepiali. a to sie niestety zdarzylo np. wokaliscie zepolu Armia. pozdr
....nie bardzo rozumiem co kolega ma na myśli, dla kolegi zespół Armia jest dziś zespołem punkowym ? :shock: :shock: :shock: ...czyżby Armia grała utwory Dezertera ? albo innych punkowych ,lewackich i anarchistycznych kapel ???:shock: :shock: :shock:
Uldor pisze:
O ile mnie pamięć nie myli,
...pamięć okrutnie cię myli

Bialy_Kruk pisze:
teksty Grabowskiego to takie luty zdrowrozsadkowego myslenia.

... Chrystus na defiladzie....itd...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 27 września 2008 01:17:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 23:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Znaczy, wróć. Elrondzie, nie chodziło mi bynajmniej o plan oficjalny, ze strony zespołu, czy cokolwiek. Niemniej jednak kojarzę, że czytałem na forum o czymś takim i pojawiła się taka propozycja "oddolna".

Pozdrawiam,
Uldor

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 27 września 2008 02:57:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 12 marca 2007 14:01:11
Posty: 389
Skąd: cudne manowce
elrond pisze:
zespół Armia jest dziś zespołem punkowym ?


a jakim zespolem jest dzis Armia ?

dla mnie Armia to byla przede wszystkim bajka.. troche czadu, troche poezji... punku najmniej..

_________________
http://www.lastfm.pl/user/crazydiamon87


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 27 września 2008 04:03:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 20:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
czegos nie rozumiem. graliscie na song of songs, a nie jestscie zepolem o przekazie chrzescijanskim. graliscie na punk rock later z jakiej okazji?gracie kawalki siekiery, ktora w ksiazce Radykalni Erlondzie raczej nie pochwalales. a u dezertera nie znalazlem wypowiedzi, kawalka. w kotrym chlopaki odcinali sie o przeszlosci. by w dalszych latach. kierowani nostalgia, wrocic do tych potepionych kawalkow czy tresci. i za to szacun dla nich
chrystus na defiladzie. super tekst pokazujacy tzw. przejawy religijnosci oficjalnej. cos takiego troche mielismy po smierci papieza i dalej mamy. ironia i tyle. fajnie jakby do tej dyskusji wlaczyl sie Krzysiek z Dezertera. ale pewnie nie sledzi foruuf i internetowych napinaczy.
jestescie kapela punk czy nie? jakie to ma znaczenie? etykietki won

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 27 września 2008 07:30:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22876
hm... przecież tekst "Chrystusa na defiladzie" można zinterpretować jako opis próby wykorzystania religii do niekoniecznie dobrych celów przez państwo, a w tym przypadku - wojsko, nie widzę w tym tekście niczego antychrześcijańskiego. Co więcej, warto przypomnieć sobie kontekst - rok 1990, "cudowne nawrócenia" komunistów, trepów itd., co potem uchwycił Kukiz w tekście "Bolszewicy na mszy w pierwszych rzędach siedzą". Gdy wydawało się, ze komuna się wali, niektórzy próbowali podczepić się pod kościół, widzac w nim nowego gwaranta swojego statusu, jednak było to cyniczne i oportunistyczne, nie zas szczere i z potrzeby serca.

Cytat:
Oto w mieście wielkie poruszenie
Zjechali działacze wziąć udział w naradzie
Bo ksiądz z ambony ogłosił w niedzielę
że Chrystus weźmie udział w defiladzie
Wierni w kolejce do konfesjonału
Rachują grzechy by się dobrze wyspowiadać
A działacze w miejskiej radzie
Radzą jak tu z księdzem się dogadać
Do dnia zwycięstwa już tak mało czasu
I jedni i drudzy wieszają chorągiewki
Dzieci miasto ubierają w kwiaty
Chłopcy dla wojska Chrystusowi dziewczynki
I oto jest już dziś za chwilę
Wielka defilada z Chrystusem na czele
Słychać już marsz i płacz wzruszenia
Wielki dzwon odzywa się w kościele
Gdy przechodzą szeregi i już widać czołgi
Działacze czują ulgę wierni nie wierzą
Lecz nagle ksiądz zrywa się na nogi
I wrzeszczy: jest!... ale drewniany i na krzyżu!...


dla porównania:

Cytat:
Bolszewicy na mszy w pierwszych rzędach siedzą
Całują sutannę i opłatki jedzą
A ksiądz ich przytula i garnie do siebie
SB-ków, kapusiów co chcą miejsca w niebie
(...)


Dezerter nie wydaje mi się zespołem lewackim, ten anarchizm w trochę inną stronę ciągnie, niż lewacki, niechęć do komuny im do dziś została, vide ostatni felieton Grabowskiego w TR, gdzie co prawda prymitywnie dość jedzie po Kaczyńskim, ale pisze też, że nierozliczenie komunistów było wielkim błędem.

Przy okazji, nie szukając daleko, podczas któregoś z czatów przy okazji premiery UT Elrond wypowiadał się ciepło o Dezerterze (gdy pytałem, czy możliwy jest wspólna trasa Armii i Dezertera co ułatwić mógłby wspólny wydawca, jak wiemy - ze dwa razy takie koncerty się potem zdarzyły, raz z NMA na dokładkę), więc nie wiem, czemu teraz Dezerter nagle jest symbolem czegoś złego, lewactwa? Teksty Dezertera mnie osobiście prowokują do myślenia, kilka krytycznych wobec chrześcijaństwa się zdarzyło, po prostu się z nimi nie zgadzam, mam swój rozum, ale zdarzył się też "Jezus"... Krytyka kapitalizmu? "Kapitalizm kanibalizm" wydaje się być lewacki i głupi, póki się nie płaci 5 zł za wejście na molo w Sopocie po zmroku, gdy i tak nic z niego nie widać.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 314 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group