Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 26 kwietnia 2024 07:49:29

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 314 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 27 września 2008 09:31:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Budyń pisze:
więc nie wiem, czemu teraz Dezerter nagle jest symbolem czegoś złego, lewactwa?
...akurat Dezerter nie jest dla mnie jakimś symbolem lewactwa...natomiast dyskusja w jakiej biorę udział dotyczy głównie tekstów tego zespołu ,
które mi się po prostu nie podobają ....

Bialy_Kruk pisze:
czegos nie rozumiem. graliscie na song of songs, a nie jestscie zepolem o przekazie chrzescijanskim. graliscie na punk rock later z jakiej okazji?gracie kawalki siekiery, ktora w ksiazce Radykalni Erlondzie raczej nie pochwalales.

..proszę mi powiedzieć kiedy to nazwałem Armię zespołem "chrześcijańskim" albo "punkowym" ?....nigdy nie pochwalałem i zawsze ODCINAŁEM się od tzw " lewackiej punkowej ideologii" .....a to , od samego początku istnienia Siekiery a potem Armii, dla ideologów z pisemka QQRYQ był wielki problem, ....bo żaden z tych zespołów (Siekiera iArmia) nie przystawał do ideologii głoszonej przez Maximum Rocknroll i jej polskie klony. Jeżeli można mówić o związku Siekiery i Armii z punkiem to tylko i wyłącznie pod kątem ESTETYKI a nie ideologii..a i to, jeżeli chodzi o Armię na płycie Legenda wykroczyło poza ramy tej estetyki. Później jeszcze bardziej.Pomiędzy tekstami Siekiery a Dezertera jest przepaść . To samo można powiedzieć o Armii.
W pamięci mam nawet felieton niejakiego Piotra Bratkowskiego napisany w miesięczniku "Literatura" gdzieś pod koniec lat osiemdziesiątych , w którym napisał (chyba po festiwalu w jarocinie 1987) ,że dla niego Armia to nie jest żaden punk ...punk to jest Dezerter!

Bialy_Kruk pisze:
wrocic do tych potepionych kawalkow czy tresci.

..mógłbyś mi przypomnieć tytuły kawałków , które POTĘPIŁEM ?

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 27 września 2008 12:09:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22881
noemi777 pisze:
Poza tym co ten Grabowski proponuje poza buntem i krytyką systemu takiego czy owego...Czy wskazuje na drogę wyjścia, na coś czego można się uchwycić, aby ocaleć w tym wszystkim, na coś co miało by sens?

Cytat:
Chciałbym powiedzieć coś innego
Tym że można żyć szczcęśliwie
I żeby życie miało jakiś sens
Nie trzeba aż tak wiele twojej siły

Chciałbym powiedzieć ci coś o miłości
Bo o nienawiści prawie wszystko wiesz
Że miłość może stać się twoją bronią
Jeżeli tylko, jeżeli tego chcesz

Chciałbym powiedzieć ci trochę o wolności
O tej, której mamy aż tak wiele
O tej, która siedzi w naszych głowach
I której nikt nam nigdy nie odbierze

Chciałbym powiedzieć ci coś o miłości
Bo o nienawiści prawie wszystko wiesz
Że miłość może stać się twoją bronią
Jeżeli tylko, jeżeli tego chcesz

Wystarczy tylko chcieć
Wystarczy bardzo chcieć

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 27 września 2008 13:13:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22881
noemi777 pisze:
Od sztuki oczekuję większego wyrafinowania, odpowiedzi na pytanie gdzie tę miłość można znaleźć, kto jest jej źródłem, w czyim imieniu mam walczyć

dla mnie to zdanie jest wewnętrznie sprzeczne, albo oczekujesz wyrafinowania, albo łopatpologii, z tego co piszesz wynika jednoznacznie, że szukasz tego drugiego. Ja lubię, jak artysta zmusza mnie do samodzielnego poszukiwania odpowiedzi, a nie tłumaczy jak debilowi trzeba to, tamto, a tego nie wolno. Przykładem tej pierwszej postawy jest właśnie Dezerter, a drugiej np Muniek Staszczyk czy późny Alians.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 27 września 2008 13:24:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17992
noemi777 pisze:
Kapele punkowe natomiast grają nieskomplikowane siekanki do odreagowania w pogo...Nie jest to z pewnością ta sama estetyka, ten sam czad i to samo brzmienie...

.....oooooo , ja bym tego tak nie upraszczał. Dezerter bo o nim jest ten wątek ,muzycznie raczej nie gra tylko takich "siekanek". Głównie to jest spór o warstwę tekstową a nie muzyczną jak mniemam...
Ja akurat rozumię o co chodzi Noemi 777 i Elrondowi..., ale też rozumię doskonale Budynia i Białego Kruka....
Może teksty Dezertera u słuchacza w pewnym wieku stają sie jakby "utopijne"(jeżeli w ogóle kiedyś się z nimi zgadzał...bo ja to i owszem!!) ,ale jeżeli ktoś się identyfikuje z takim tekstem to jego sprawa i zasadniczo nie widzę problemu...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 27 września 2008 13:49:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 23:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Noemi, z Dezerterem jest tego typu "problem", że nie ma podanej odpowiedzi, jest zmuszenie do myślenia. W tej sztuce jest człowiek, jest odbiorca. To odbiorca przez pryzmat swoich doświadczeń, przez samego siebie przefiltrowuje teksty i interpretuje to samodzielnie. Mówisz o wyrafinowaniu w kontekście sztuki - jeżeli to nim nie jest, to nie wiem, co jest.

Czy przez w jakikolwiek sposób można interpretować, w jakikolwiek przefiltrowywać przez siebie armijne "Jezus Chrystus Panem jest / Po najdalszy świata kres" czy "I tak trwają / I tak trwają / Wiara, nadzieja i miłość" ? Te teksty są proste, tutaj nie ma żadnego miejsca na odbiorcę, żadnego miejsca na myślenie. W przeciwieństwie do innych tekstów Elronda, często nawet prostszych, jeżeli chodzi o konstrukcję (np. "Dobra śmierć", "Jeżeli", "Przemiany"), które są znacznie lepsze po prostu i znacznie bardziej wartościowe.

Pozdrawiam,
Uldor

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 27 września 2008 13:54:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4699
Cytat:
.Nie tknęłabym np. albumu' Sympathy for the devil ' Stonsów

[off-top]Ale "Sympathy fot the Devil" jest utworem mówiącym o tym, iż za wszystkie złe rzeczy jakie wydarzyły się na Ziemi (np. II WŚ) odpowiada Szatan...czyli chyba nie jest on tak bardzo satanistyczny ?[/off-top]

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 27 września 2008 14:12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 23:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
[c.d. offtopa]poza tym, "Sympathy for the Devil" to nic innego, jak "Współczucie dla Diabła"; swego czasu twórcy słynnej listy zespołów propagujących "szatanizm" wpisali Stonesów właśnie na tę listę, niezbyt zdając sobie chyba sprawę, co wyraz "sympathy" po angielsku znaczy [/ koniec c.d. offtopa]

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 27 września 2008 14:45:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 23:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Tylko że prawda, nie zależnie, przez jakie "p" jest w tym wypadku pojęciem względnym. To, co dla Ciebie jest prawdą przez "P", dla innych prawdą nie musi być. A taka łopatologiczna jednoznaczność może zniechęcić. Bo cała moc tekstów Elronda to ich wielka poetyckość. Zawsze jest miejsce na słuchacza w nich, na odbiorcę, z jego prywatne ja i jego prywatne doświadczenia.

Skąd wiesz, że dla Grabowskiego to, co Ty nazywasz prawdą, jest prawdą? Jak rozumiem, dla Ciebie świat byłby znacznie ciekawszy i lepszy, gdyby wszyscy artyści śpiewali o Jezusie?

Noemi pisze:
...A miejsce na myślenie, drogi Uldorze, jest tu, gdzie podejmujesz decyzję: czy tę Prawdę przyjąć czy odrzucić, po której opowiedzieć się stronie, o co walczyć aż do krwi...


Nie rozumiemy się chyba. Dla mnie myśleniem w kontekście sztuki nie jest "co ja zrobię z >>Prawdą<<pt>>Jezus Chrystus Panem jest<<", bo jeżeli nie uważam tego za prawdę, to przejdę obok tego lub będę z politowaniem kręcił głową. Miejsce na myślenie jest, gdy podana jest jakaś sytuacja, nad którą trzeba się zastanowić. Cytowany tekst Elronda jest łopatologiczny, to nic innego jak fe/cacy. Znacznie ciekawiej wypada w tym wypadku Houkowe "Wstań".

Poza tym: "żadna idea nie jest warta życia".


Noemi pisze:
To jest kwestia tożsamości... a ja nie utożsamiam się z textami Grabowskiego, który nie potrafi się jednoznacznie określić, powiedzieć kim jest i w co wierzy, co jest dla niego najważniejsze, czym jest dla niego miłość, dlaczego warto kochać...
Elrond w czasach swojej świetności potrafił takie rzeczy...


Cóż, a nie przyszło Ci do głowy, że to jego "nieokreślenie się" może raczej polegać na tym, że w tym wypadku ważniejszy jest ODBIORCA a nie NADAWCA komunikatu? "Chciałbym powiedzieć Ci coś o miłości / Bo o nienawiści już prawie wszystko wiesz", "Zabijemy cię, abyś nigdy nie był lepszy / Zabijemy cię, to my, twoje kompleksy". Grabowski nie musi mówić o sobie. Nie robi z siebie kogoś, kogo trzeba naśladować, kogoś, o kim trzeba mówić, o kim trzeba słuchać. On mówi do kogoś, czyni odbiorcę ważniejszym.

Pozdrawiam,
Uldor

EDIT

Noemi pisze:
Diabeł nie zasługuje na współczucie, tylko na jezioro siary i ognia, gdzie też wyląduje ostatecznie razem ze swoimi demonami, o czym można poczytać w Apokalipsie...


Ach to pomnikowe miłosierdzie...

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 27 września 2008 18:00:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 20:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
noemi 777 nie obraz sie, ale mam wrazenia ze jestes osoba nawiedzona. zieje od ciebie fundamentalistycznym ogniem. teksty Grabowskiego nie sa dla ciebie. nie katuj sie i nie sluchaj Dezertera. nie udreczaj sie w ten sposob. naprawde dziewczyno, wyluzuzj.
uldor graba. wypunktowales to wszystko co ja chcialem powiedziec.
kazdy znas prowadzi swoje male wojny. kazdego dnia w kazdej minucie, zaczyna sie na nowo. wojna o zycie, wojna o swadomosc. :wink:

a jeszcze jedno. zyczylbym sobie pelno takich lewackich i anarchistycznych zespolow jak Dezerter. w filmie o nich Nie ma zagrozenia, to Tekieli wyrazla sie o nich bardzo cieplo. mimo, ze jak powiedzial nie zgadzaja sie w zadnych fundamentalnych kwestiach. i ze powiedzieli urabanowi fuck of, gdy ten chcial z nimi w roli glownej zorganizowac koncerty proaborcyjne. ten Grabowski jak sie wyrazasz Noemi, to jeden z lepszych teksciarzy w tym kraju. no i na koniec na kulturoznastwie na pewnym uni, sa anlizowane teskty dezertera. zaszczyt dla zespolu, czy moze upadek szkolnictwa wyzszego?
no i na koniec. trawestujac Malenczuka. gusta sa jak d... kazdy ma swoja. :wink:
na szczescie slucham i Armii i Dezertera i nie jestem chory na schizofrenie. :cry:

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 27 września 2008 18:24:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 20:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
dziekuje. mam nadzieje, ze Twoje natchnienie nie uleci i zyjesz zgodnie z tym w co wierzysz i jestes wyrozumiala dla heretykow i grzesnikow. trzymaj sie :lol:

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 27 września 2008 19:18:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 20:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
dobra lece posluchac dezertera :lol:

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 27 września 2008 22:10:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 23:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Biały Kruku, jesteśmy tacy sami, też sobie włączę :lol: .

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 października 2008 16:13:50 

Rejestracja:
śr, 08 października 2008 16:10:04
Posty: 1
Budyń pisze:
z tego składaka to tylko zespół Wrony Na Śniegu mi się spodobał... najbardziej żąłosny zaś był zespół Thuoc, śpiewający w "Pałacu" "środek Europy przygnieciony pięścią kapitalizmu"...


Pragne Panu niezwlocznie oznajmic, ze jest tam GLOBALIZM... a nie kapitalizm :) prosze uwazniej sluchac ... jako ze slowo KOMUNIZM nie jest juz na czasie, a GLOBALIzM byl...

pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 października 2008 21:22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22881
mój błąd, słuchałem tego nagrania tylko raz. Niestety dalej uważam, że jest to absurdalna zamiana, ponieważ Pałac Kultury był, jest i pozostanie symbolem komunizmu, natomiast z globalizmem nie ma sam w sobie nic wspólnego. Pzdr.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 09 października 2008 11:54:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 06 września 2007 14:57:13
Posty: 1878
Skąd: Warszawa
najwyżej z internacjonalizmem, ale to jednak nadal co innego, niż globalizm

_________________
http://nemesister.tv


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 314 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 21  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 160 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group