Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 19:20:17

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 09 grudnia 2022 19:00:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Przyszedł mi do głowy temat "topowy", a że akurat siedzę przed kompem, a ostatnio jak czegoś od ręki nie zrobię, to natychmiast zapominam, to impulsowo zakładam.

Jeśli temat nie jest do dość jasny, to tłumaczę: chodzi o kapele, które miały potencjał, żeby eksplodować, zrobić rewolucję, wykreować nowe nurty, pchnąć muzykę na nowe tory... noooo... tylko jakoś nie pykło. Bo nie ten wydawca, bo zły czas, bo trafiły w zły target, bo funkcjonowały w cieniu jakiś większych tuzów, bo coś tam... W końcu zakończyły działalność ich spuścizna kurzem porasta i pies z kulawą nogą do nie wraca, bo ci, którzy ją jakoś tam znali, kompletnie o niej zapomnieli, a ci którzy jej nie znali, raczej już jej raczej nie poznają, bo nawet nie bardzo wiedzą, że coś takiego w ogóle istniało.

Znacie takie? Przychodzą Wam jacyś siedzący w głębokiej naftalinie wykonawcy? No to już. Wyciągamy, wietrzymy i robimy listę.

U mnie póki co tak:
1) Dog Faced Hermans (bo zawsze ustawiono ich za The Ex i The Kift, a po co komu trzy takie pojebane kapele - tymczasem IMHO byli lepsi i od jednych i od drugich)
2) Victims Family (bo w undergroundzie rzucało na nich cień NoMeansNo, a w overgroundzie Primus, więc ani tu, ani tam nie mogli należycie błysnąć)
3) Manufactured Romance (bo punk 77 potrzebował romantyzmu jak kalosze obcasów, więc na wydaniu singla i obecności na składaku Back-Stage Pass się skończyło... po latach co prawda się reaktywowali, wydali swój niewydany materiał na CD-R w jakimś mikroskopijnym nakładzie zagrali się kilka efemerycznych koncertów i znowu pogrążyli się w letargu)
4) Life... But How To Live It (bo po co komu europejska kopia The Gits... i co z tego, że opublikowali swój materiał na płytach, zanim zrobiła to ekipa z Seatlle)

CDN.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 09 grudnia 2022 22:15:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
Wszystkie zespoły, w których grałem ;)

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 09 grudnia 2022 23:18:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
Pancerne Rowery (może napiszę coś więcej)

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 10 grudnia 2022 14:28:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
ja nie słucham jakichś wielce nieznanych, ale moim zdaniem większą rozpoznawalność (za różne swoje talenta) powinni byli zdobyć:

1) Emitt Rhodes
2) Anthony Phillips
3) Roy Wood
4) Bobby Elliott
5) zespół Providence
6) zespół Pacific Drift
7) zespół Orchestra (niby popłuczyny po ELO ale o niebo lepsze od ELO PartII)
8) irlandzki zespół Freshmen
9) Poznański Zespół Szkół Samochodowych
10) Grzegorz Turinthepast

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 11 grudnia 2022 13:14:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Ja kluczem łódzko-regowym pójdę.
Jezabel Jazz. No kurde. Gdyby w tym samym czasie (pierwsza połowa '90) grali w stanie Waszyngton... Za młody byłem, żeby widzieć i wiedzieć dlaczego nie zabanglalo. Kasetę Prąd celebrowalem w pierwszej klasie szkoły średniej. Dynamika, lekka psychodelia, pseudomistyka tekstów...
Moutza. Koniec '90 początek 2000. Pomiędzy hardcorem a numetalem. Dwie demowki, silna pozycja lokalna, duży fanbase. O przyczynach niepowodzenia mówi film dokumentalny w całości na kanale YT Filmików o gitarach.
5000 lat. Projekt Gumy. Za późno na legendarne za wcześnie na nowoczesne polish reggae. W sumie Guma chyba zarzucił go po dokoptowaniu do Power of Trinity i stworzeniu najlepszego w mojej ocenie bandu po linii: Bad Brains - Houk - Będzie Dobrze. Na chwilę po której poszli swoimi ścieżkami. Nie wiem, może nie do tego zestawienia?
Ave Lion. Osobiste powiązania nie pozwalają mi zachować obiektywizmu ale muszę podzielić się przekonaniem,.że zespół był na najlepszej drodze żeby wyznaczyć przyszłość polskiego reggae.na przecięciu między tradycją a nowoczesnością bez nachalnego naśladownictwa czy to jamajskich klasyków, czy jamajskiej współczesności.

Gero pisze:
Poznański Zespół Szkół Samochodowych

Inżynier Tański - humor szampański!

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 12 grudnia 2022 09:14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
zasada pisze:
Jezabel Jazz.


O!!!! I właśnie dla takich wpisów założyłem ten wONtek! Przecież ja nawet miałem w swoim czasie ich naklejkę na szafce z kasetami. A kompletnie ich wyparłem ze świadomości.

A polski gotycki zespół Black and Shadows (znany też jako B.A.S.) ktoś pamięta?

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: OT
PostWysłany: pn, 12 grudnia 2022 10:09:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Pet pisze:
dla takich wpisów

Super. Ja natomiast wyszukałem, że Prąd został wznowiony na CD: https://kultowenagrania.pl/product/jeza ... foria-2cd/

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 12 grudnia 2022 10:50:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
zasada pisze:
Pet pisze:
dla takich wpisów

Super. Ja natomiast wyszukałem, że Prąd został wznowiony na CD: https://kultowenagrania.pl/product/jeza ... foria-2cd/
Na Spotify jest album z 2021 "Euforia".

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: OT
PostWysłany: pn, 12 grudnia 2022 11:00:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Miki pisze:
Na Spotify jest album z 2021 "Euforia".

To jest właśnie to: reedycja plus. Zamówię kopię fizyczną.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 13 grudnia 2022 12:19:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
zasada pisze:
To jest właśnie to: reedycja plus


Właśnie słucham. Pewien sentyment jest, ale słychać po tej muzyce upływ czasu. Pozostanę na stanowisku, że równie zapomnianej Gardenii (a może nawet jeszcze mniej rozpoznawalnej w tamtym czasie) udało się ładniej pokryć patyną. A przynajmniej w przypadku niektórych kawałków.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 15 grudnia 2022 22:13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Bardzo ciekawy temat.

Właśnie chciałem pisać o Gardenii, ale kreator tego wątku mnie ubiegł. "Ta rozmowa" czy "Inny rytm" bardzo lubię do dziś.
To był fajny pomysł na granie.

Bardzo krzywdząco los obszedł się też z Klausem Mit Fochem. Wiadomo, że po latach płyta "Mordoplan" ma w wąskich środowiskach status kultowej, jednak wówczas - pod koniec lat 80 - jej wydaniu towarzyszyła generalnie zupełna obojętność. I to zresztą zaważyło na zniechęceniu muzyków i rozwiązaniu zespołu. Szkoda.

Ciekawe rzeczy proponował też szczeciński Kafel (to w nim pierwsze kroki stawiała Katarzyn a Nosowska). Do dziś mam nagrany na kasecie ich genialny "Psalm" (mało kto wie, że tekst tego utworu to wcale nie taka luźna trawestacja tekstu Karola Wojtyły z dramatu bodajże "Promieniowanie ojcostwa"). Bardzo interesująca mieszanka industrialu, punka i nowej fali. Mało kto chyba teraz to kojarzy...

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 17 grudnia 2022 03:09:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
arasek pisze:
"Ta rozmowa" czy "Inny rytm" bardzo lubię do dziś.

ciekawe1 - w ogóle nie kumam tych numerów, sprawdzę. Wracam natomiast bardzo często do "hiciorów", czyli "papierosów i zapałek" i "soboty czwartej rano". I też sobie myślę, że w tym przeciwstawieniu gardenia - Jezabel Jazz wypada u mnie chyba remis ze wskazaniem na gardenię. Bo nie słuchałbym płyt w całości, ale za to dwóch numerów słucham od lat przynajmniej raz, dwa razy na miesiąc. JJ posłuchałem teraz z zainteresowaniem w całości, ale raczej powrotów częstych nie będzie
ciekawe2 - kiedyś dotarłem do trzeciej płyty gardenii, przy czym za bardzo mnie te płyty nie zainteresowały. Teraz widzę, że oni cały czas coś nagrywają, nawet w tym roku coś wyszło, wszystko jest na Spotify, razem... 7 płyt. Jest też jakaś latynoska wokalistka Gardenia, ale nie jestem targetem ;)

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 08 stycznia 2023 15:45:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
O! Jeszcze Drewno from Las.
Mega sprawni instrumentaliści poruszający się swobodnie w wielu stylach szeroko rozumianego niezalu. Mimo zróżnicowania, bardzo spójne granie. Świetne, długie koncerty. Silny etos DIY. I co? I psińco.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 08 stycznia 2023 17:25:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 02 stycznia 2023 19:20:59
Posty: 175
Skąd: Łódź
W świecie metalu był taki zespół Creation of Death. Moim zdaniem bardzo dobry. No ale z takim przesłaniem to nie mógł się utrzymać. Od razu został zglanowany i mimo świetnej, jak na polskie warunki muzyki, nie przetrwał.

Z innej bajki to był taki zespół No Limits, grający pop/muzykę środka z lekkimi naleciałościami post-falowymi. W czasie, gdy zastniał (upadek prl) nie miał szansy się przyjąć. No i niestety nie przyjął się. A była to bardzo pogodna muzyka środka w stylu np. Sade.

Poza tym cała masa grup ze sceny rzeszowskiej, moim zdaniem, zasługiwała na większą uwagę np. Aurora. No i z mojego podwórka grupy EBM jak Trumpet and Drums czy Wieloryb. Przebiły się tylko Hedone i Agressiva 69.

Można by pewnie jeszcze wymienić parę grup i to tylko z Polski.

_________________
Alternativepop.pl


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 08 stycznia 2023 17:42:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
alternativepop pisze:
był taki zespół No Limits
Ich teledysk "Stay on the river" bodaj raz pokazali jako ciekawostkę w MTV. Pamiętam, że w Trójce ciągle o tym mówili, ale w sumie nic z tego nie wynikło.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group