Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 06:08:03

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 562 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 26 listopada 2011 13:51:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22829
Okładka mi się nawet podoba, ale jeszcze bardziej podoba mi się teza, że przed premierą płyty nie wolno oceniać okładki :)

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 26 listopada 2011 14:07:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
:D

w ogóle nie wolno niczego oceniać!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 26 listopada 2011 19:40:22 

Rejestracja:
pn, 06 marca 2006 11:39:55
Posty: 692
nie wolno ale szybko.
wolno oceniać ,ale budyniu,skoro ci się podoba ta okładka to nie znasz się na rzeczach dobrych,zgodnie z tezą elronda


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 grudnia 2011 18:16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
Słucham nowej płyty i szkoda, że Arka Noego nie nagrała nowej Siekiery. Jest moc!!

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 grudnia 2011 21:31:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Po przesłuchaniu promomiksu mam raczej negatywne wrażenia. Punk wbrew temu, co niektórzy mówią, to nie tyko moda odzieżowa ;-), a tak właśnie został tu potraktowany. Są teksty, które wymagają pewnej dojrzałości czy choćby doświadczenia i nijak mi z nimi nie współgra dziecięcy głosik. Nie wiem, gdyby to były standardy dżezowe, może by tak mogło być – nie jest ważne o czym śpiewają, ważne jak. Tu jednak są teksty o milicjancie jako nośniku wszystkich skojarzeń z aparatem przemocy państwa totalitarnego, czy o walce z tymże w Janerkowej metaforze kurdupelka i słonia. Sorry, ale z tego wszystkiego to chyba tylko Para mieszana nie wywołuje zgrzytu...

tyle w tym punka, ile w Cool Kids of Death – punk rock, owszem, ale punk?

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 grudnia 2011 21:50:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11807
Panek, posłuchaj całej płyty (albo chociaż kilku całych utworów) i odpowiedz sobie na pytanie: czy siłą tej płyty nie jest przypadkiem właśnie to, że te teksty w ustach dzieci nabierają CAŁKOWICIE innego znaczenia??

Cytat:
tyle w tym punka, ile w Cool Kids of Death – punk rock, owszem, ale punk?

założeniem tej płyty chyba nie był punk... może raczej pank?...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 grudnia 2011 23:32:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:39:34
Posty: 2858
Skąd: bydzia
Smok pisze:
czy siłą tej płyty nie jest przypadkiem właśnie to, że te teksty w ustach dzieci nabierają CAŁKOWICIE innego znaczenia??


o to to!

ja plyte lubie, a i moje dziecie sie do niej przekonalo :)
Tylko nie wiedziec czemu, od lat zylam w przekonaniu, ze oryginalnie "Pare mieszana" gra AzylP..

_________________
you create your hell...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 06 grudnia 2011 08:30:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Szczegółowe wrażenia kiedy indziej, jak posłucham więcej razy - ale na razie nie mogę oprzeć się poczuciu, że najlepsza mimo wszystko jest ostatnia piosenka, jedyna oryginalnie arkowa :!:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 11 grudnia 2011 13:46:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Całkiem zdecydowanie podoba mi się ta płyta. Zasiadłem do niej, mając w pamięci powyższe zastrzeżenie panka - ale jakoś mi nie zgrzyta. Może czasem pasuje to lepiej, czasem gorzej, ale nie zgrzyta. Heh, pamiętam, jak dziesiątki razy sami wykorzystywaliśmy refren Kurdupelka podczas mycia głowy naszym małym dzieciątkom: co by im szampon do oczu nie spływał, śpiewaliśmy "do góry głowa, niech się słoń schowa"... i jakoś też nie zgrzytało :-)

Natomiast coś innego mi zazagrzytało. Nie wiem, o co to chodzi, ale jakoś nie podoba mi się brzmienie chóralnego śpiewu dzieci. Kiedy jest solo, nie ma problemu, a kiedy śpiewa ich kilka na raz (co dość często się tu zdarza, zresztą od samego początku, na "Runął już ostatni mur"), to brzmią jakoś... jak z komputera :? Chodzi mi właśnie o brzmienie, jakby cyfrowo wysterylizowane, do tego metaliczne i pozbawione tej typowo arkowej chropowatości. Dziwna to sprawa i nie we wszystkich miejscach mi przeszkadza, ale i całkiem nierzadko, zwłaszcza na początku płyty.

Natomiast nic nie przeszkadza mi w obu Brygadach Kryzys (Tylko ty i Centrala), które stanowią jeden z najmocniejszych punktów płyty. Świetne jest to i nie wiem co się dzieje!, tak jak Smok i DiBi pisali, w ogóle o coś innego zaczyna w piosence chodzić, wszystko brzmi znakomicie. A naprawdę zadziwiające jest, jak dobrze wypadła Centrala, utwór wszak do bólu dorosły. Tu akurat nie wydaje mi się, żeby tekst jakoś zmienił swoją wymowę - trudno coś zrobić, żeby "udziecięcić" słowa o jakieś bliżej nieokreślonej wszechpotężnej centrali, ale jednak całość ma siłę, która tworzy się gdzieś na przecięciu wybitnego oryginału z nowym wykonaniem. Dali radę!

Zawsze najtrudniej jest z najlepszymi utworami, bo więcej się od nich wymaga... O wiele więc prostszym zadaniem było przekonywujące wykonanie np. Lokomotywy z ogłoszenia czy Pary mieszanej - wymieniam jednak te dwie, bo moim zdaniem też wyszły świetnie. najbardziej po "staroarkowemu", w sensie energii i dziecięcego spontanu. Jeżeli na początku narzekałem na nieprzyjazne brzmienie dziecięcych chórków, które odebrało im nieco autentyczności, to na tych dwóch - i zaraz potem w "najlepszy na świecie" - ta autentyczność wraca w pełni. Kupię sobie jąąąą! :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 11 grudnia 2011 15:09:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 02:25:03
Posty: 878
Skąd: toruń
Crazy pisze:
Kupię sobie jąąąą!

:P


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 15 grudnia 2011 09:43:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17983
..w dziale kultura w "GN" wywiad z Litzą. Trochę o płycie Pan Krakers i trochę o zyciu.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 grudnia 2011 22:15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 21 grudnia 2004 23:34:02
Posty: 1480
Skąd: Brwinów
Płytę pewnie w końcu kupię, ale mam takie dziwne wrażenie, że - paradoksalnie - to jest płyta Arki zdecydowanie bardziej dla dzieci niż dla dorosłych :P Mam nadzieję, że mój synek się ucieszy i przy okazji pozna nieco klasyki, ale dla mnie jako dorosłego, który osłuchał się z oryginałami, ta muzyka jednak nie ma takiej siły wyrazu. "Zwykłe" płyty Arki trafiają zarówno do dzieciaków, jak i do starych, ale tutaj, jak dla mnie, nie ma porównania z oryginałami.

_________________
It's the terror of knowing what this world is about


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 grudnia 2011 22:28:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 13:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
lotan pisze:
osłuchał się z oryginałami, ta muzyka jednak nie ma takiej siły wyrazu.
cuś w tym jest...

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 08 stycznia 2012 18:36:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11807
ależ czad: http://owsiaknet.pl/transmisja
!! na żywo jeszcze przez kilkanaście minut.

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 08 października 2012 21:32:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11807
coś się dzieje:
http://www.youtube.com/watch?v=sET08G2Hy7c

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 562 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group