Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 17:19:37

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 390 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 lutego 2011 10:30:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
ja na razie nie jestem zachwycona. wolę jak pj śpiewa jak pj a nie jak bjork-siuoxie-frazer. mam wrażenie, że koniecznie chce nagrywać inne płyty niż poprzednie. ale z całkowitą oceną daję sobie czas do normalnego odsłuchu z płytą w ręku. no i koncert za 11 dni.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 lutego 2011 10:14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
natalia pisze:
mam wrażenie, że koniecznie chce nagrywać inne płyty niż poprzednie


też mi to przeszło przez myśl
ale jeszcze nie słuchałem
poczekam aż będzie okazja posłuchać z płyty

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 lutego 2011 12:59:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Bardzo ciekawie się zapowiada, poza numerem z flangerem na wokalu (czy czymś podobnym). Podobnie jak Miki mam lekki problem z tymi rejestrami, ale ogólnie ładne te piosenki.
Natalia, a idziecie na ten 21 czy 22? Możliwe, że uda mi się na ten 21.02 :).

http://www.youtube.com/watch?v=CWBrWhrKchQ

Podoba mi się to bardzo.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 lutego 2011 13:33:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
będziemy 21. ale fajnie byłby spotkać się w berlinie :faja:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 lutego 2011 13:37:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Ba! Zobaczymy czy się uda.

Ej, ta płyta jest zajebista jak zajebisty dorożkarz!!!
http://www.youtube.com/watch?v=YyfLy8ZOruo
:shock:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 15 lutego 2011 09:00:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Przy pierwszym odsłuchu jakoś mi nie podeszło... Dziwne to.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 lutego 2011 18:11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 21 stycznia 2005 20:57:59
Posty: 1742
Skąd: Stettin Hockendorf
http://wyborcza.pl/1,75480,9130038,PJ_H ... anio_.html


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 lutego 2011 18:37:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
piosenki na koncercie piękne

i pj też piękna

czarodziejka

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 lutego 2011 18:54:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ale super, że byliście. Czekam na więcej :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 lutego 2011 19:30:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
jak się wyśpię i ocknę, bo potem u koleżanki świętowaliśmy spotkanie do późnych godzin a raczej wczesnych, a ja ostatnio długo dochodzę do siebie.
ale płytę muszę kupić natychmiast.
i były ze dwie piosenki z white chalk.
a nawet największy hit, który nie wierzyłam, że spiewa jeszcze na koncertach. dobre półtoragodziny plus 10 minut jeszcze.

próbka z berlina

http://www.youtube.com/watch?v=Xjfmq4_8Uuk

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 lutego 2011 23:25:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
http://www.youtube.com/watch?v=r68kj2Eg ... E&index=10

świetna piosenka!!!!!

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 23 lutego 2011 00:02:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...Pj.Harvey - 21 luty 2011 Berlin
Koncert odbywał sie w bardzo przyjemnej sali admirals palast,na około tysiąc osób z balkonami i zaczął sie z 35 minutowych opóźnieniem. Pierwsze zaskoczenie to dość dziwne ustawienie artystuff. Proszę zwrócić uwage na linka od Natalii. Z lewej strony nasza wspaniała artystka ,w niezwykłej "kruczej" kreacyi a daleko z prawej- starsi panowie trzej, to znaczy perkusista ( bardzo czujny ) , John Parisz ( głównie na gitarze) oraz sam Mick Harvey na basie i klawiszach !!! Repertuar to w znakomitej większości utwory z nowej płyty, które na żywo są sto razy lepsze. Mam tu na mysli magię ,która rozsiewa nasza krucza Polly. Podobał mi się dosłownie każdy utwór. Mimo tego ,że pomiedzy utworami były duże przerwy na strojenie i zmianę instrumentuff ( jak ja tego nie znoszę !!! ) wystarczyło aby zaczęli, a czar pojawiał sie natychmiast. Koncert był świetnie nagłośniony , było wręcz -można by powiedzieć -za cicho! Pełna kultura! Polly grała głównie na elektrycznej cytrze ale i na różnych gitarach. Ze starszych kawałków zagrała : "Down by the water", kamon Billy , co najmniej dwa utwory z White chalk i tyle samo z "Is this desire" . Zostałem całkowicie Z A CZ A R O W A N Y !!!!!!!!!!!!!!! . Wspaniały koncert WSPANIAŁEJ ARTYSTKI!!! na TAKIE :shock: koncerty moge chodzić codziennie !!!
http://www.youtube.com/watch?v=r68kj2Eg ... er&list=UL

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 23 lutego 2011 10:07:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ale super! :)

A co do filmików: co ona ma na głowie? :)
I rzeczywiście dziwny układ: ta odległość między Polly a resztą muzyków, ciekawe.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 23 lutego 2011 22:19:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 08 lutego 2005 12:34:20
Posty: 803
dzięki za relację Elrondzie!!! ech... ale by się chciało tam być!!! Polly - krucza dama!! yeah!! :)

a nowa płyta jak dla mnie super!!! :) saksy w ' The Last Living Rose' i w ogóle pięknie się przeplata na tej płycie głos Polly z Mickiem Harvey, ten jego mruczący ton, bardzo to lubię ... :)

Natalia czekam jeszcze na Twoją relację! :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 lutego 2011 09:56:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
to zacznę od tego, że przyszliśmy 40 minut wcześniej, na sali nie było jeszcze dużo ludzi i zajęłam sobiemiejsce stojące na wprost mikrofonu, który stał na srodku sceny. w ogóle miejsce, gdzie odbywał się koncert fajne. wchodziło się z ulicy (jednej z główniejszych dawnego b. wschodniego, friedrichstrasse) przez bramę, gdzie stało mnóstwo-mnóstwo-mnóstwo ludzi chcących zahandlować biletem, dalej było podwórze, gdzie z kolei popisywali się żonglerzy żywym ogniem, a dalej ta kamienica z przełomu wieków. no więc soimy i czekamy, a polly spóźnie się o ponad pół godziny i jestem trochę zła. bo już stoję ponad godzinę i bolą mnie nogi. można było siedzieć w lożach jak się miało odpowiedni bilet. w końcu polly wychodzi i !!!! staje przy mikrofonie z boku sceny. jest tak daleko i w dodatku widzę ją pomiędzy dwoma uszami wysokich facetów, którzy stoją przede mną i ruszają głowami, więc czasem w ogóle mi zanika. przez pierwsze utwory głównie przeklinam, potem jakoś wszystko się normuje.

polly nie mówi nic przez cały koncert z wyjątkiem przedstawienia zespołu. przerwy pomiędzy utworami trochę wkurzająco długie, łażą po scenie, przemieniają intrumenty, po oklaskach zalega długa cisza. ale jak już zaczynają grać a polly śpiewać to znów czar zaczyna działać.
ujmujące chórki starszych panów.
cała publiczność stoi jak zaczarowana, a po każdym utworze długie owacje. ten mikrofon naprzeciwko mnie stoi właściwie przez cały koncert pusty, na dwa utwory podchodzi do niego perkusista z dużym bębnem :roll:
niespodzianką było dla mnie wykonanie down by the water, w zyciu bym nie pomyślała, że ona to jeszcze śpiewa po tylu latach. nawet powiedziałam w drodze tomkowi, że to niemożliwe. a tu proszę, cieszę się, bo nie usłyszeć tego na żywo to tak jakby być fanem armii i nie usłyszeć na żywo niezwyciężonego nigdy :wink:
oprócz tego chyba dla mnie specjalnie były dwa kawałkiz white chalk, bo przecież miałam być na tym koncercie w kongesowej a nie byłam, a teraz: proszę, to dla ciebie :D przy czym ten drugi (srawdzę dzxiś tytuł) na samym końcy bisów przeniósł mnie w dalekie rejony. kompletna hipnoza. cudowny głos.
ze starych fajnie wyszedł też big exit.

publiczność po bisie klasakała i tupała baaaardzo długo, niestety wyszli techniczni i zaczęli sprzątać. owacje w ogóle były niesamowite. publiczność w naszym wieku generalnie, nina była jedną z najmłodszych osób na tym koncercie. ja nie widziałam właściwie dzieci w jej wieku.
no i wszyscy tacy normalni, choć nina twierdziła, że widzi wokół samych hipsterów, ale ja nie wiem kto to :?

to koncert z rodzaju tych, które w trakcie są cudowne, ale na drugi dzień i we wspomnieniach jeszcze lepsze.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 390 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 26  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group