Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 21:31:05

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 maja 2006 16:35:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
No to sto razy bardziej wole takie coś niż polski punk rock:

http://www.youtube.com/watch?v=ufObv0P2gAE
http://www.youtube.com/watch?v=HgO5s2LHlTQ


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 maja 2006 17:35:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Boskey pisze:
Fisz nie gra hip hopu


OK - niech ci będzie. W istocie - to, co on wykonuje na moje ucho klimatycznie dużo bliższe jest twórczości Marii Peszek, Noviki itp. niż Pei, czy OSTRego.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 maja 2006 19:01:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
panek pisze:
czy OSTRego.


heheh jak już tak lecimy to proszę nie porównywać Peji z OSTRym ;) to tak jakby porównać budkę suflera z TOOLem ;)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 maja 2006 19:05:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Tak w ogóle to ten wątek jest lekko bezsensu :).


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 maja 2006 19:08:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
.....hmmmmmmm....słyszałem przypadkowo jakies utwory Fisza w radiu.....teksty straszne słabe jak dla mnie.....a tak w ogóle hiphopu nie słucham wcale...... ale....byłem niedawno w sklepie młodzieżowym aby kupić Ninie tenisówki i z telewizora leciał jakiś hiphop amerykański..... no i bardzo mi sie to podobało !!! :shock: :shock: .....nawet chcialem sie spytac sprzedawców ,którzy wyglądali na hiphopowców kto to gra ..ale sie wstydziłem... :oops:

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 maja 2006 19:15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
hehe wpadłem jak śliwka w gówno ;)
jesli chodzi o polski HH to przesłuchałem tego sporo ( jak mozna krytykowac cos czego sie nie zna ? ) i pomimo początkowego negatywnego nastawienia bardzo przypadly mi do gustu rzeczy z asfalt records w sumie niewiele hehe czyli OSTR Łona i Fiszu, ew. Kaliber choc nie jestem jakims zagorzałym fanem..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 maja 2006 19:33:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Boskey pisze:
Tak w ogóle to ten wątek jest lekko bezsensu


To zależy, jeżeli na forum są osoby, które mają o Fiszu i Emade więcej do powiedzenia niż ty i ja, to może wcale nie.

stiw pisze:
proszę nie porównywać Peji z OSTRym Wink to tak jakby porównać budkę suflera z TOOLem


Budka Suflera i Tool to rock (różne odmiany). Peja i OSTR to hiphop. I już. Novika od Marii Peszek też się bardzo różni, ale chodzi mi o większe kategorie. Nie ma to nic wspólnego z tym, jak mi się podoba dorobek wyżej wymienionych.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 maja 2006 19:37:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
panek pisze:
Budka Suflera i Tool to rock (różne odmiany). Peja i OSTR to hiphop. I już. .


no masz rację dałem zły przykład... ale wiadomo o co kaman ;)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 maja 2006 19:48:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Znam jedną płytę Fisza. Nazywa sie ona chyba 'na wylot'. Kiedyś kupiłem kasetę z ciekawości i zachęcony tym co usłyszałem w sklepie.
Nie pamiętam, co prawda, kiedy jej słuchałem ostatnio, ale uważam, że jest całkiem ciekawa. Parę utworów wręcz mi sie podoba. W jednym na przykład wsamplowany jest fragment z 'Szalonej lomokotywy' Grechuty.

Mam na tej płycie zdecydowanego faworyta. Utwór nazywa się 'dworzec centralny' i nie wiem czy ktoś poza mną zwrócił jeszcze na niego uwagę :) . W 'dworcu centralnym' słyszę echo takiego grania a la Deadlock czy Kryzys, tak się on toczy jak jakieś niby-rege. Z wierzchu rzecz jest szara i niepozorna i łatwo przeoczyć takie charakterystyczne zaśpiewy niskich głosów męskich - istana afrykańszczyzna. Gdy dodamy do tego oszczędny tekst otrzymamy rockowy minimal w niemal czystej postaci :wink: . Dla mnie na szynach *****... :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 maja 2006 19:52:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Ładnie napisałeś, Witek! :)
Mało znam Fisza, ale właśnie tak mi się on kojarzy, jak to określiłeś: toczy się...z wierzchu szare...afrykańszczyzna...niby-rege
Dobre emocje mi się kojarzą!

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 maja 2006 19:57:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Dziękuję :) . To może wziąć na mecz? :wink: Ja mam nawet w domu jakieś jego koncertowe cd, ale w to akurat się nie wciągnąłem - jakieś krzyki... Jeśli jednak kiedyś się wsłucham to dam znać :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 maja 2006 20:32:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
elrond pisze:
....byłem niedawno w sklepie młodzieżowym aby kupić Ninie tenisówki i z telewizora leciał jakiś hiphop amerykański..... no i bardzo mi sie to podobało !!! .....nawet chcialem sie spytac sprzedawców ,którzy wyglądali na hiphopowców kto to gra ..ale sie wstydziłem...


Nawet dziś sobie słuchałem sobie starych murzyńskich składów z NYC...
Pośród wielu nagrań są prawdziwe perełki - mocne inspiracje jazzem, blues XXI wieku, bas z kontrabasu, radość życia etc. Nie to co ta obecna rapowa papka z tv (koks, dziwki, szmpan). Nie wspomne nawet o bardzo hip-hopowych płytach Miles'a, Lauryn Hill, Eryki Badu, Arrested Development... Neofolk. Git.

Oldschool żondzi! A taki Fisz mnie po prostu... męczy.

http://www.youtube.com/watch?v=GwEMRGJC44M (numer przecietny - za to genialny teledysk-szydera z obecnego gangsta rapu, świetne napisy!)

Sprawdzcie to: (to jest dopiero HIP-HOP!)

http://www.youtube.com/watch?v=k_GpKjH6OTo
http://www.youtube.com/watch?v=jjTn4eHxJFU
http://www.youtube.com/watch?v=9btETBK36Mc
http://www.youtube.com/watch?v=bouszN9XaYI


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 maja 2006 20:37:25 

Rejestracja:
ndz, 14 maja 2006 16:15:53
Posty: 253
pierwsza płyta Fisza jak najbardziej hiphopowa, ale jak sam artysta wspominał- nie chce być kojarzony z hiphopem i to raczej była jakas wyjsciowa do tworzenia innych dziwnych eksperymentow.. W dużej mierze wpływ miała na niego twórczość Mos Defa, co da się zauważyć. mi osobiście kojarzy się z jakimś bohemiarskim klimatem. A jeśli już na siłę podpinać jego twórczość pod rap to bez kitu z Ostrym nie ma najmniejszych szans. Zresztą nikt w tym kraju nie ma

ps. wśród ludzi słuchających punk rocka to chyba regułą jest stwierdzenie, że z hiphopu to tylko pierwszy Kaliber (jeśli już) - dziwne


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 maja 2006 20:41:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
kobe Wan Kenobi pisze:
ps. wśród ludzi słuchających punk rocka to chyba regułą jest stwierdzenie, że z hiphopu to tylko pierwszy Kaliber (jeśli już) - dziwne



Hehe - jeśli to do mnie (bo w sumie tak własnie napisałam) - to ja nie słucham punk rocka ;). Poza Armią i The Clash (no i Lao Che ostatnio).

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 maja 2006 20:55:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
kobe Wan Kenobi pisze:
A jeśli już na siłę podpinać jego twórczość pod rap to bez kitu z Ostrym nie ma najmniejszych szans. Zresztą nikt w tym kraju nie ma



tyż prawda.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group