Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 22:16:19

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 27 lutego 2007 21:24:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 16 września 2006 20:17:17
Posty: 645
Skąd: kresy wschodnie - CHEŁM
Jak dla mnie najlepsza jest muzyka do filmu "THE MILLION DOLLAR HOTEL" w wykonaniu The Million Dollar Hotel Band czyli: Bono, Daniel Lanois, Jon Hassell, Brian Eno, Greg Cohen, Brian Blade, Adam Dorn, Bill Frisell, oraz: Brad Mehldau, Chris Spedding, no i oczywiście zespół U2.
Najlepsze utwory w/g mnie: The First Time (dla mnie jeden z najlepszych kawałków U2), The Ground Beneath Her Feet, Falling At Your Feet, no i Satellite Of Love - Lou Reed'a.
Sam film dla mnie też wspaniały.

_________________
ŻYŁEM BO CHCIAŁEŚ, UMARŁEM BO NAKAZAŁEŚ, ZBAW BO MOŻESZ.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 lutego 2007 15:09:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 29 grudnia 2005 10:33:16
Posty: 594
Skąd: i dokąd, kiedy i gdzie, z kim, przeciw komu i w którą stronę?
Wg mnie:
-"Marzyciel" -Oscar dla Kaczmarka
-"Baraka"
-"Hero"
-"Pasja"
-"Cowboy bebop"
-"Spirited Away"

_________________
俳句
_________________

<PRZERWA>


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 listopada 2007 19:04:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
zastanawiałem się czy wrzucić do wątku pearljamowego, ale bądź co bądź płytą pearl jamu nie jest a soundtrackiem.. owszem panie, panowie, panie kilka subiektywnych słów o jednej z moich ulubionych płyt :)

Obrazek
*****

pierwszy raz mi się zdarzyło, że czytając newsy że ma ukazać się płyta w głowie miałem jakieś swoje przypuszczenia które spełniły się w 300 % ...no dobra jak dajmy na to jakis reggaeowy band nagrywa to odrazu bedzie wiadomo co bedzie ;) ale to w sumie pierwsza solówa Eda...

no dobra, ale nie każdy co chwila sprawdza co się dzieje u pana Veddera a jeżeli własnie czytasz i zastanawiasz się co wogóle za płyta, no to po krótce dla Ciebie:

Sean Penn zrobił film p.t. 'into the wild' opowiadający opartą na faktach historię pewnego gościa który postanowił rzucić swoje dotychczasowe życie, pozbywa się kasy i innych rzeczy i wyrusza w podróż na alaskę, niestety filmu nie widziałem jeszcze.. chociaz zanim w polskich kinach....... anyway. Sean poprosił o napisanie kilku piosenek do filmu swojego kumpla Eddiego Veddera. panowie spotkali się podczas pracy innym kilkakroć wspominanym na forum 'deadman walking' ( Ed zaśpiewał piosenkę long road ) a Sean wcielił się w rolę Matthew Ponceleta. dużo by pisać o deadman ale w końcu miałem o płycie Veddera...

niniejszym

płyta krótka .11 kawałków ( w tym dwa kawery*) trwa jakieś pół godziny
wszystkie instrumenty nagrał Eddie więc nie ma wirtuozerskich popisów i dobrze, bo pasowałyby jak cukier do piwa..
niemniej pomimo braku wirtuozerskich popisów szacuny dla Eda bo wszystko jest na swoim miejscu. nie znam się na muzyce, ale generalnie na płycie przeważają ( hmm złe słowo. ) są. o lepsze ;) proste piosenki grane na gitarach akustycznych czasem elektrycznych a czasem jeszcze innych gadżetach czy tam organkach i iinnych ulukulukelaach ( jak the fick to się pisze ? :O )
no to od początku.. setting forth świetny cios na początek :) pogodna melodia proste gitary i zadziorny głos Eda.. szkoda tylko że kawałek taki krótki ( 1:37 ) ja bym dopisał jeszcze jedną zwrotkę i pośpiewał refren 'keeep seeting forth in the uniiveeeersee' bo jest piękny ( no chyba, że ja śpiewam sobie to wysokie keeeeeEEep// wtedy nie jest piękny )
no celling, far behind. poprawnie ale bez rzucania na kolana. RISE - nie wiem czemu, ale ten kawałek mnie bardziej wzrusza niż 213982109 reggaeowych piosenek razem wziętych... nie dam sobie uciąć nic ale śmiem twierdzić że właśnie tutaj Ed gra na wspomnianym ukulelu. piękna melodia, życiowy tekst jakoś tak lirycznie ale bez wiochy...
long nights.. jakoś smutniej pojawia się nutka niepewności...
tuolumne minutowe zgrane przejście w najjaśniejszy punkt programu i w zarazem singiel promujący płytę hard sun

cdn. idę coś zjeść a jak tego na chwilę tu nie zostawię to nigdy nie skończę ;)



* w sumie gdyby nie inne recenzje to bym nie wiedział ze to kawery bo ich nie znałem
:oops:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 listopada 2007 20:58:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 17 września 2006 11:39:00
Posty: 84
Skąd: Z układu słonecznego?
Piraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaci!!! Wszystkie trzy części. Znacznie bardziej podoba mi się robota Hansa Zimmera nad Piratami niż Gladiatorem.

Swoją drogą to genialne są soundtracki z filmu Vidocq. Ostatni utwór do tego filmu nagrywała Apokalyptyca:

http://youtube.com/watch?v=F31E-bepnvc


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 listopada 2007 21:51:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
...muzyka z filmu Underground E.Kusturicy..te trąby i trąbki w kałasznikowie, no i ten rytm.....

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 listopada 2007 11:24:45 

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 11:54:24
Posty: 875
mało takich płyt słyszałem i słucham, ale te lubię: Pulp Fiction, Matrix, Kontrolerzy i chyba najbardziej z Broken Flowers.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 listopada 2007 23:13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 01 listopada 2007 21:47:42
Posty: 101
Skąd: olsztyn/warszawa(czasowo)
Mało znany jest świetny film z Kevinem Spacey "Życie Davida Gale'a" a ścieżkę dźwiękową też ma iście doskonałą. No i "bandyta" Michała Lorenca (muzyka oczywiście). Że o "Jasminum" Zygmunta Koniecznego nie wspomnę.

_________________
www.afryka.org


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 30 listopada 2007 08:40:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
WUKA70 pisze:
muzyka z filmu Underground E.Kusturicy..te trąby i trąbki w kałasznikowie, no i ten rytm

A wiesz - przeżyłem kiedyś taki magiczny moment. Wrześniowym wieczorem wysiadłem z pociągu w Belgradzie, wyszedłem na ulicę, a tam jakaś cygańska kapela grała sobie Mesecinę.

Ostatnio katując "Burn" The Cure utwierdzam się chyba w przekonaniu że moim ulubionym soundtrackiem jest "The Crow".

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 01 grudnia 2007 02:08:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 15:42:53
Posty: 1026
Skąd: z pomieszania win ...
Afrik pisze:
Mało znany jest świetny film z Kevinem Spacey "Życie Davida Gale'a"

A ten film nie nosi czasem tytułu "Życie za życie"?

Bregovic jak najbardziej! - Arizona Dream i motyw podczas sceny w deszczu, a oprócz wyżej wymienionych, to oczywiście muzyka do filmu "Czas Cyganów".
Poza tym Broken Flowers, Dobry, zły i brzydki, Easy Rider, Absolwent, Braveheart, Trzy kolory-niebieski, Truposz, Poza prawem ...

_________________

Kiedy tylko w moich snach
Ktoś podnosi na mnie głos
Jak wytresowany pies
Kuląc się czekam na cios


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 01 grudnia 2007 07:39:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
Peregrin Took pisze:
A wiesz - przeżyłem kiedyś taki magiczny moment. Wrześniowym wieczorem wysiadłem z pociągu w Belgradzie, wyszedłem na ulicę, a tam jakaś cygańska kapela grała sobie Mesecinę.

Niestety nigdy nie byłem w Belgradzie...Muzyka bałkańsko-cygańska jest super...

www.youtube.com/watch?v=AKRCo3347fw

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 01 grudnia 2007 21:53:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 02 października 2006 12:09:41
Posty: 2805
Skąd: f'karium
WUKA70 pisze:
Muzyka bałkańsko-cygańska jest super...

:piwo: o tak! to chyba mój ulubiony utwór http://pl.youtube.com/watch?v=FINPonhmi2k
WUKA70 pisze:
muzyka z filmu Underground E.Kusturicy

+
-In The Name Of The Father,
-The Million Dollar Hotel
-Pulp Fiction,
-Kill Bill,
-Veer Zaara

_________________
tory wyjeżdżają z lasu a tam...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 02 grudnia 2007 13:06:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 29 grudnia 2005 10:33:16
Posty: 594
Skąd: i dokąd, kiedy i gdzie, z kim, przeciw komu i w którą stronę?
o bardzo ładnie, pamiętam ten utwór w wykonaniu Kayah.

_________________
俳句
_________________

<PRZERWA>


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 02 grudnia 2007 13:58:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
No i oczywiście muzyka z dokumentu Wima Windersa "Buena Vista Social Club" Film bardzo fajny a muzyka przepiękna....
http://pl.youtube.com/watch?v=fohk94TTg38

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 02 grudnia 2007 16:39:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Moje żelazne typy, czyli płyty które uważam za bardzo wartościowe, nawet niezależnie od filmów, płyty do których chce się wracać:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

...jednak ogólnie soundtracki to tandeta :-).


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 grudnia 2007 12:56:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Aaa! No i rewelacyjna płyta z Paulem McCartneyem, Radiohead (super numer! hehe), Sigur Rós!

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group