Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 26 maja 2017 17:43:14

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 01 maja 2017 17:11:48 
Awatar użytkownika

Całkowicie mnie poraziło... Występ Joy Division z 1979 w programie "Something Else" w BBC. Obejrzałem She's Lost Control i mnie wgniotło w ziemię. Sześć gwiazdek. Jeżeli rozmawiamy o autentyczności w muzyce i o tym, jak ta muzyka z głębiny duszy wychodzi, to tutaj mamy tego ogromną siłę. Szaleństwo Iana Curtisa i ten przeraźliwy smutek... Mnie to dławi w gardle po prostu. A zespół staje się doskonałym wehikułem niosącym te emocje. Wszystko brzmi tam absolutnie doskonale, fenomenalny bas to oczywiste, ale brzmienie gitary trafia za każdym razem w dziesiątkę, a najbardziej mnie zadziwił perkusista, wycinający z wielką swadą i ogromną też muzykalnością.

Zagrali She's Lost Control, a wcześniej też Transmission, tutaj można zobaczyć i wysłuchać całość. Maksymalnie świetne.

How are you?

PostWysłany: pn, 01 maja 2017 19:09:01 
Awatar użytkownika

Dzięki za wspomnienie o tym. Wysłuchałem i obejrzałem.

PostWysłany: pn, 01 maja 2017 23:19:13 
Awatar użytkownika

Cytat:
Wszystko brzmi tam absolutnie doskonale, fenomenalny bas to oczywiste, ale brzmienie gitary trafia za każdym razem w dziesiątkę, a najbardziej mnie zadziwił perkusista, wycinający z wielką swadą i ogromną też muzykalnością.

Dokładnie tak, a przy tym bardzo fascynujący jest dla mnie fakt, że ktoś mógłby z łatwością powiedzieć, że tak w sumie to oni byli słabymi muzykami (nie dotyczy to tylko tego wykonania, ale całokształtu). Curtis często fałszował, Sumner łapał w gruncie rzeczy punkowe power-chordy i czasem jakieś prościutkie melodyjki ma kilku dźwiękach, Hook przypadkiem wymyślił ten swój styl i trzymał się go, ale orłem zdecydowanie nie było, tylko jakoś to intuicyjnie robił i czasem wychodziło lepiej, a czasem gorzej (miewał niezłe wtopy na koncertach)...o Morrisie się nie wypowiadam bo za małe mam pojęcie o gry na perkusji, ale wydaje mi się, że po prostu znalazł swoją niszę stylistyczną i doprowadził swój styl do perfekcji w jej obrębie. No i czterech taki chłopaków, którzy coś tam brzdąkają, nagle w połączeniu, za sprawą jakiegoś węchu, wyczucia, wrażliwości, czasem nawet przypadku, ale też za sprawą umiejętności MAKSYMALNEGO wykorzystywania średnich umiejętności, osiągnęło TAKI efekt, że :shock: a przez 40 lat, co drugi młody zespół próbuje to kopiować. A jakie to musiało być świeże w 1979!

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Strefa czasowa UTC+1godz.