Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 22:12:35

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 17 stycznia 2009 18:08:04 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3409
Tak bym zrobił, gdybym tylko mógł...
Sprawa jest bardziej skomplikowana. Nagrałem oczywiście ten film, ale w dekoderze kablówki na wewnętrznym twardym dysku, bez możliwości zrzucania na płyty, bo to urządzenie nie ma w ogóle kieszeni na płyty. :taaaaa:
A najbliższa emisja filmu w Canal + w środę o 2-giej w nocy...
Późnowawo.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 17 stycznia 2009 20:29:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 12 marca 2007 13:01:11
Posty: 389
Skąd: cudne manowce
stosunkowo niedawno uslyszalem joy division.. kiedys kolega mi pozyczyl "closer" ale nie moglem tego sluchac, strasznie jałowe mi sie to wydawało. w jarocinie '07 "control" był w kinie, bo wtedy premiera była ale sie nie wybralem.. bo... pewnie gdzie sie szwendałem po miescie, ale nadrobiłem i film bardzo mi sie spodobał, chociaz w bardzo złym świetle pokazał curtisa, wydaje mi sie, ze jednak troche kłamał. a utwory tegoż zespołu podzielic moge na takie, które kocham i takie ktorych nie slucham w ogole, nie lubie. z tego tez wzgledu zadnej plycie nie moge dac maxymalnej oceny. są arcydzieła i kawalki przecietne. naleze do ludzi, ktorzy smutny nastrój leczą smutna muzyką a joy divison niewatpliwie do takiej sie zalicza. bardzo szybko stałem sie fanem tego zespolu, moze to nie miłosc tak jak do Armii, ale bardzo silne zauroczenie ;)

nie lubie oceniać plyt "technicznie" tylko raczej "sentymentalnie", ale że z tą muzyką jak narazie wspomnień brak, wiec tylko sobie pozwole wygwiazdkować


Unknown Pleasures **** 1/2

best song - She's Lost Control


Closer ****

best song - Twenty Four Hours


Substance **** 1/2

best songs - Atmosphere, Transmission

_________________
http://www.lastfm.pl/user/crazydiamon87


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 17 stycznia 2009 21:01:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
"Unknown Pleasures" - świetna płyta, pod koniec zeszłego roku często ją słuchałem. Jest dużo post-punku w takiej formie jaką lubię, a z drugiej strony bez popadania w schematy (czego nie udało się na pierwszej płycie uniknąć np. The Cure). Ciekawe i świeże połączenie - ta lekko morrisonowska barwa głosu Curtisa i taka muzyka. *****+
"Closer" - znam fragmenty...i przyznam szczerze, że jeszcze trochę boję się podejść do tej płyty tzn. boję się nie samej muzyki, ale tego, że płyta ta okaże się być dla mnie za trudna i zniechęci mnie do Joy Division. Na razie próbuję małymi dawkami...

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 19 stycznia 2009 22:32:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Cytat:
Unknown Pleasures **** 1/2

best song - She's Lost Control


Closer ****

best song - Twenty Four Hours


Substance **** 1/2

best songs - Atmosphere, Transmission


Długo zastanawiałem się nad gwiazdkami, po czym stwierdziłem, że cała dyskografia Joy Division dostaje u mnie pełne pięć gwiazdek (a sam zespół nie nagrał nigdy ŻADNEGO słabego numeru).
Troszkę wybiję się z fanatyzmu - pierwsza płyta New Order to mocne * * * *. Ale później to jakiś dramat.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 19 stycznia 2009 23:36:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
. pisze:
sam zespół nie nagrał nigdy ŻADNEGO słabego numeru

opierając się na dość dobrej znajomości pierwszej płyty, zaryzykuję stwierdzenie, że Twoja ocena jest o tyle bezpieczna, że wszystkie utwory są zasadniczo takie same ;-)

no ale mi się też Unknown Pleasures bardzo podoba, jeżeli nie liczyć brzmienia perkusji... ale trochę nauczyłem się to przyjmować z dobrodziejstwem inwentarza...

Closer słyszałem tylko raz, może kilka razy, ale w ciągu krótkiego czasu, nim oddałem mareckiemu; podobała mi się zdecydowanie mniej, chociaż nie wiem, czy nie był to efekt zmęczenia, nad Unknown Pleasures się długo namęczyłem, zanim zacząłem ją akceptować (na dziś dałbym jej pewnie cztery gwiazdki, ale mocne).

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 19 stycznia 2009 23:45:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Crazy pisze:
że Twoja ocena jest o tyle bezpieczna, że wszystkie utwory są zasadniczo takie same


Bezpieczna? Dla mnie to jeden z lepszych zespół ever.

Crazy pisze:
podobała mi się zdecydowanie mniej


Szkoda, że JD nie udało się nagrać kolejnej płyty, bo znając ich rozwój i kierunek który obrali, nagrali by płytę na siedem gwiazdek.

Crazy pisze:
bardzo podoba, jeżeli nie liczyć brzmienia perkusji...


:shock: , dla mnie produkcja jest idealna, taki zimowy minimalizm. Nie mówię już o tym, że tą muzykę bardziej się przeżywa - niż SŁUCHA instrumentów i pana co śpiewa.

No i te wspaniałe okładki - szczególnie na vinylu, gdzie nie wiadomo która strona jest którą.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 20 stycznia 2009 08:54:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
. pisze:
sam zespół nie nagrał nigdy ŻADNEGO słabego numeru

. pisze:
jeden z lepszych zespół ever

. pisze:
produkcja jest idealna, taki zimowy minimalizm. Nie mówię już o tym, że tą muzykę bardziej się przeżywa - niż SŁUCHA instrumentów i pana co śpiewa

No no, rzadko mi przychodzi aż tak się z Tobą zgadzać.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 20 stycznia 2009 14:53:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
. pisze:
cała dyskografia Joy Division dostaje u mnie pełne pięć gwiazdek (a sam zespół nie nagrał nigdy ŻADNEGO słabego numeru)
Łał, no to szeroko! Co się stało z Twoim krytycyzmem? Czy masz jakiś drugi zespół o tak wysokiej średniej?
Ale chyba rozumiem o co chodzi.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 20 stycznia 2009 15:07:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
. pisze:
cała dyskografia Joy Division dostaje u mnie pełne pięć gwiazdek (a sam zespół nie nagrał nigdy ŻADNEGO słabego numeru)

pełna zgoda, choć nie jest to mój ulubiony zespół to tych dwóch podstawowych płyt nie sposób przecenić


antiwitek pisze:
Czy masz jakiś drugi zespół o tak wysokiej średniej?
ciężko porównać dorobek takiego JD z ledwie dwoma płytami (pomijam składaki i koncertówki choć i tam jest jeszcze sporo fantastycznych nagrań) z zespołami, które działały(-ją) trochę dłużej niż 2-3 lata i doczekały się pokaźnego dorobku. Zazwyczaj znajdą się wtedy rzeczy słabsze. Joy Division nie zdążyło się takich dorobić.

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 20 stycznia 2009 15:09:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
antiwitek pisze:
Czy masz jakiś drugi zespół o tak wysokiej średniej?
Mother Love Bone, Temple of The Dog, Mad Season.... :wink:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 20 stycznia 2009 15:10:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Marecki, dzięki że mi wyjaśniłeś :wink: .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 20 stycznia 2009 15:14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
antiwitek pisze:
Marecki, dzięki że mi wyjaśniłeś

proszę bardzo :wink:


Peregrin Took pisze:
Mad Season
oo zwłaszcza ten
choć chyba żaden z nich nie miał takiego wpływu na kolejne lata jak JD, sporo muzy powstało pod ich ewidentnym wpływem

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 20 stycznia 2009 15:54:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
antiwitek pisze:
Łał, no to szeroko! Co się stało z Twoim krytycyzmem? Czy masz jakiś drugi zespół o tak wysokiej średniej?


No jak pisali koledzy wyżej - dwie płyty i kilka singli na pięć gwiazdek, no to cała dyskografia na pięć gwiazdek.

Hm, dobre pytanie... Przykład z Mad Season całkiem trafiony, no ale oni wydali tylko jedną płytę.
To może The Stone Roses (dwie plyty, 5 gwiazdek i wpływ na dwie dekady do przodu)?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 28 marca 2009 10:25:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...w nocy leciał na canal+ dokumentalny film o Joy Division....dość ciekawy nawet...archiwalne fragmenty koncertów, przy czym oglądanie Curtisa w akcji wcale nie należy do pleżeru ...albo jest nieznanym jeszcze dotąd pleżerem. On raczej normalny nie był......film prawie w ogóle nie porusza spraw duchowych ,które widać jak na dłoni.... i twarzy.....ale i tak warto obejrzeć

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 28 marca 2009 10:34:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
w zasadzie po filmie więcej pytań niż odpowiedzi

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group