Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 00:30:22

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 września 2006 16:08:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
elrond pisze:
....naprawdę..? wszystko Ci jedno czy ktoś śpiewa np: zabić żyda.....byleby fajna muza była?


mniej więcej


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 września 2006 17:57:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
hmm... kontrowersyjnie to stiw ująłeś... z drugiej strony trochę podzielam (czasami, a czasami nie)

by pozostawić wątek monograficzny monografii, proponuję wycieczkę do tematu o Ąm?..

http://ultimathule.nor.pl/viewtopic.php?p=107812#p107812

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 21 września 2006 13:43:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
Dla mnie RATM to zespół jednej płyty. Chłopcy nagrali taki album, że mogli właściwie zagrać trasę koncertową i się rozwiązać, bo do histori muzyki już weszli. Absolutnie dziejowa rzecz. Następne płyty to popłuczyny tego co było na pierwszej + otoczka medialna i wymądrzanie się Morello i Zacka. Cała ta medialna propadanda mnie do zespołu mocno zniechęciła. Chłopaki nie udźwignęli ciężaru drugiej płyty - artystycznie już nic więcej z siebie nie dali.

Pierwszy Audioslave mnie muszę przyznać zaskoczył. Całkiem dobra płyta, choć szybko mi się znudziła. Taki zwykły rockowy album. Ale w sumie to krytycznie rzecz biorąc to z tego kolażu Cornella i RATM wyszedł RATM z wybitymi zębami (gdzie tam do energi i drapieżności RATMU) i smęcący niczym na solowej płycie Cornell (gdzie tam do przebojowości i brudu Badmotorfingera)... Druga płyta to jakby odrzuty z sesji do pierwszego albumu, więc nie ma co w ogóle opisywać.

Jakiś czas temu obejżałem sobie Live in Cuba, o którym pisał Cytz - kompromitacją jest dla mnie w ogóle granie ku czci jaśnie panującego dyktatora - Fidela. Ale ten koncert to jest po prostu makabra - cały szacunek dla zespołu straciłem. Cornel nie dość, że nie był w stanie własnych wokali wyciągnąć i fałszował niemiłosiernie, to jeszcze zmasakrował kawałki Zacka - ja bym w takim samym stylu z tego zadania wybrnął - KATASTROFA pod każdym względem to DVD. Dla mnie temat RATM i niestety Cornella też został bezpowrotnie zamknięty. Zawsze będę wracał z rozżewnieniem do jedynki RATM oraz Badmotorfingera i Down on The Upside i tyle....

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 21 września 2006 14:12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
A mi Rejdrze (pierwsza płyta) wlecieli jednym uchem a drugim wypadli - zostawiając czerwoną plamkę na ścianie, hihi.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 września 2006 00:33:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
KoT pisze:
Chłopcy nagrali taki album, że mogli właściwie zagrać trasę koncertową i się rozwiązać, bo do histori muzyki już weszli. Absolutnie dziejowa rzecz. Następne płyty to popłuczyny tego co było na pierwszej + otoczka medialna i wymądrzanie się Morello i Zacka.

nic dodać, nic ująć!!!

Witek - rzecz dziejowa, a Tobie wypadła? Posłuchaj jeszcze raz, inaczej nie będę posłuchał Twoich BadBrainsów ;-) :P

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 września 2006 07:57:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
KoT pisze:
Jakiś czas temu obejżałem sobie Live in Cuba, o którym pisał Cytz - kompromitacją jest dla mnie w ogóle granie ku czci jaśnie panującego dyktatora - Fidela
...pożyteczni idioci ?
KoT pisze:
Absolutnie dziejowa rzecz

...nie podzielam twego zdania

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 września 2006 08:05:10 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:22:49
Posty: 1139
tylko pierwsza plyta RAM mi się podoba. jest tam motyw dodkonania aktu samospalenia na okładce. coś takiego w Polsce też miało miejsce na stadionie 10-lecia w czasie stalinizmu.:( szczyt odwagi- njamniejszy ptak, ktorego nigdy nie widizałem, on nie zawahał się z najwyższej wiezy...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 września 2006 09:01:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
elrond pisze:
...pożyteczni idioci ?

jaknajbardziej - w klasycznym niemal wydaniu, jak Voltaire jeździł do Rosji to tez był zachwycony światłością tamtejszej władzy...
Jest jeszcze jeden zespół wielkich przyjaciół Fidela - angielski Manic Street Preachers... tez ten zespół bardzo lubiłem do czasu jak się dowiedziałem, że na Kubie odwiedzili generała, dali piękny koncert i jeździli Chevroletami paląc kubańskie cygara...
kot pisze:
Absolutnie dziejowa rzecz

elrond pisze:
...nie podzielam twego zdania

moim zdaniem ta ppłyta jest w jednym szeregu z Angel Dust Faith No More, Use Your Illusion Gunsów... Jej dziejowość, czyli miejsce w historii muzyki polega na tym, że zespół mocno wpłynął na scenę muzyczną, znalazł wielu naśladowców, o których dziś już mało kto pamięta... A w ogóle to uważam, że ta muzyka wciąż się broni... jakiś rok temu włączyłem sobie ten album i uważam, że on dalej brzmi świeżo i nowocześnie... a jakie ma potężne brzmienie !!! Jak czarna Metallica, Countdown to Extinction, albo Vulgar Display of power, czy The Great Southern Trendkill Pantery.... Normalnie płyta do testowania sprzętu haj-fi...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 września 2006 09:07:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
KoT pisze:
Normalnie płyta do testowania sprzętu haj-fi...
..z tym się zgodzę..

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 września 2006 15:06:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
KoT pisze:
Normalnie płyta do testowania sprzętu haj-fi...



hehe na slocie Pan akustyk sobie zapodawał pierszą płytę ratmów testując przody swe :)
hehe leżeliśmy w namiotach i wkręciłem zaspanego i troche nierozgarnietego hehe ;) ( pozdro ! ) ziomka z namiotu obok, że rage against the machine grają na slocie. ubrał się i wyskoczył z namiotu i się dziwił że my sie smiejemy hehehe


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 września 2006 18:41:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Rasfael pisze:
w czasie stalinizmu
To było w 1968 roku.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 września 2006 21:24:54 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:22:49
Posty: 1139
o proszę. ale wsumie na jedno wychodzi. czy to nie był słynny tu i o.wdzie paramonow?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 września 2006 21:29:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
A Vavamuffin śpiewa też o śp. Ryszardzie Siwcu? :roll: Swoją drogą, "Paramonov" ma w tekście coś z klimatu opowieści Grzesiuka :wink:

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 września 2006 21:57:59 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:22:49
Posty: 1139
sam nie wiem,która wersja lepsza- ta Transmisji czy ta Vavamuffin. Obie bardzo lubie, apierwszą płytę Trsmsj za jeszcze kilka innych kawąłków :lol:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 września 2006 21:59:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Rasfaelu, a może dałbyś radę założyć wątek monograficzny o projektach ludzi związanych z Transmisją i o niej samej? Tymczasem kończę wątek offtopiczny.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group