Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 22:54:07

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Który z poniższych wykonawców stał się największą inspiracją dla twórców lat późniejszych?
THE BEATLES 52%  52%  [ 26 ]
THE ROLLING STONES 2%  2%  [ 1 ]
JIMI HENDRIX 14%  14%  [ 7 ]
THE DOORS 4%  4%  [ 2 ]
PINK FLOYD 8%  8%  [ 4 ]
LED ZEPPELIN 10%  10%  [ 5 ]
KTOŚ INNY 10%  10%  [ 5 ]
Liczba głosów : 50
Autor Wiadomość
 Tytuł: Prekursorzy
PostWysłany: ndz, 27 sierpnia 2006 11:21:00 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3409
Wielokrotnie mówi się o wpływie "klasycznych" muzyków z przeszłości na twórczość i styl lat późniejszych. Chciałem poznać Wasze zdanie na temat tego, którzy z wymienionych w ankiecie tuzów mieli najbardziej znamienny wpływ na twórczość wykonawców kolejnych "epok" z kręgu szeroko rozumianej muzyki rockowej.
Poza oddaniem głosu zapraszam do uzasadnienia swojej opinii. Szczególnie interesuje mnie kwestia, w twórczości których wykonawców słyszycie echa "klasyków".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 27 sierpnia 2006 11:36:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 21 maja 2006 13:08:39
Posty: 857
Skąd: Shire
Ja myślę, że z tymi klasykami to jest różnie, każdy z nich wywarł ogropmny wpływ na muzykę lat późniejszych. Kierując się tymi kategoriami wybrałem The Beatels

_________________
wiatr jest szary a księżyc zielony.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 27 sierpnia 2006 11:38:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
the beatles - największy wpływ na muzykę 'rozrywkową'
'


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 27 sierpnia 2006 11:39:06 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3409
Ja słyszę wszędzie Hendrixa. Bez niego nie byłoby na mój gust całego punkrocka. Brud jego gitary, czadowe granie... Ktoś może jednak powiedzieć, że słucham Henia najwięcej więc jestem skażony... I może jest w tym jakaś racja, ale jednak obstaję przy swoim. :)

JIMI HENDRIX!!! :peace:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 27 sierpnia 2006 12:06:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 21 maja 2006 13:08:39
Posty: 857
Skąd: Shire
Erkej pisze:
JIMI HENDRIX!!!



zgodzę się, ja od niedawna słucham często jak nigdy HENDRIXA. Ale zawsze to była fajna muza :peace:

_________________
wiatr jest szary a księżyc zielony.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 27 sierpnia 2006 15:54:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Pytanie trudne, bo każdy z tych artystów wywarł bardzo mocny wpływ. Postawiłem na Beatli - pokazali jak łatwo jest pisać piosenki, chociażby kolegom z Rolling Stones, którzy byli zaskoczeni, że jest to takie proste. Była to pierwsza z "kultowych" grup rokowych. Mieli bodajże jako pierwsi koncert na stadionie. Sam nie wiem jeszcze, co tam pierwszego zrobili.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 27 sierpnia 2006 17:32:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 29 grudnia 2005 10:33:16
Posty: 594
Skąd: i dokąd, kiedy i gdzie, z kim, przeciw komu i w którą stronę?
Elvis Presley! 8) Jakby nie spojrzeć- rock'n'roll narodził się w USA, a jednym z jego prekursorów był właśnie "król rock'n'rolla" :mrgreen: .....ale zagłosowałam na Beatlesów- czemu? Pytanie jest o prekursorów, a ich muzyka inspirowała i inspiruje (i raczej tak pozostanie), chociaz mówi się, że nie byli wirtuozami to właśnie The Beatles nadali ówczesnej muzyce taki, a nie inny kształt i to na tej muzyce wyrastały potem inne gatunki...Nawet dzieci kojarzą rock'n'roll z Beatlesami- a one, jak wiadomo, nigdy się nie mylą :mrgreen:
...a zreszta każdy kiedyś miał fazę na The Beatles 8).....nieśmiertelna muza....

_________________
俳句
_________________

<PRZERWA>


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 27 sierpnia 2006 17:42:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
....wachałem się pomiedzy Beatlesami a Hendrixem.....ale jednak Bitelsi

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 27 sierpnia 2006 17:45:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
-

_________________
http://freemusicstop.com


Ostatnio zmieniony wt, 07 czerwca 2016 07:11:21 przez MAQ, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 27 sierpnia 2006 20:16:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
też się wachałem między Hendrixem - bo z tej ekipy najbardziej go lubię..
specjalnie napisałem muzy 'rozrywkowej' i dałem bitelsów ( co innego jesli by np. chodzilo o gitarzystów czy coś ;) )


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 28 sierpnia 2006 15:48:22 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 14:16:01
Posty: 2647
chociaz na tej liscie w kategorii best of u mnie bitle wyprzedzaja tylko stonesow, jednak uwazam ich za najwazniejszych i to oni maja moj glos.
nie dziwie sie, ze prowadza.
henio, moj numero uno w the best z tej listy, jednak nie wyznaczyl kierunku za ktorym podazaloby tylu co za bitlami.
choc tu sie pojawia inny nurcik dyskusji, mianowicie uwazam, iz dokonania bitli, te najbardziej znane i "kierunkotworcze" rownoczesnie, byly [kurcze, jak to ujac?] tak naturalne, ze chyba nie dalo sie stworzyc czegos bardzo innego. kierunek ich rozwoju byl dosc oczywisty i neutralny, latwo bylo wiec zen czerpac i rozwijac na wiele roznych sposobow.
taki np black sabbath (ktorego nota bene tez bym umiescil na liscie) powzial bardziej radykalny kierunek rozwoju i nie znalazl az tylu nasladowcow. tak samo hendrix, purple (tez ich jakby zabraklo na liscie), czy doorsi.

jednak niezaprzeczalnie w ankiecie erkeja pierwsze miejsce nalezy sie the beatles (choc sam autor ma tu inne zdanie :wink:).


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 28 sierpnia 2006 16:40:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Również wahałem się między Bitlami a Hendrixem - Bitle wiadomo, w ogóle sam fakt, że istnieli! przetarli drogę dla wszystkich grup rockowych później, to oni unieśmiertelnili muzyke rockową, niezależnie od tego, jak by oceniać ich samych. W dodatku ja z kolei słyszę ogromny wpływ bitelsów na punk rocka - wcześni bitelsi + przesterowana gitara + podfałszowany wokal ;-) = Sex Pistols?

Ale znowuz Hendrix - bo on dokoonał największej rewolucji dla najważniejszego instrumentu rocka, czyli gitary elektrycznej.

Na razie nie zagłosowałem, na pewno innych kandydatur nie biorę pod uwagę.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 01 czerwca 2007 17:46:07 

Rejestracja:
pn, 05 marca 2007 20:08:25
Posty: 897
Skąd: lublin
Niech będą ci pierwsi, a więc Bitelsi, wszak (piekne słowo) bardzo bardzo lubię Chłopców z Placu Broni.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 01 czerwca 2007 18:30:43 
Mimo, że moja prywatna lista ulubionych zespołów (z tych podanych tutaj) wygląda tak:

1. The Doors
2. Pink Floyd
3. Led Zeppelin
4. Hendrix
5. The Beatles
6. Rolling Stones

to zagłosowałem oczywiście na Hendrixa! Przecież to wpływ i na hard rock i na metal i na punka (!) i na funk i na disco.... Hendrix to jest gość! :D


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 01 czerwca 2007 19:12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Bitelsi.


A tak mimochodem wspomnę: dziś Sierżant Pieprz obchodzi czterdzieste urodziny. Sto lat więc!!


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group