Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 19:09:10

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 224 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 27 listopada 2007 17:14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 17 września 2006 11:39:00
Posty: 84
Skąd: Z układu słonecznego?
No owszem, ale jednak coś tam razem tworzą, nie? A to, że komercyjnie pod szyldem Sabbathów to już marketing :wink:

Noo.. studyjniaka to może Ozzy by wycisnął, ale żadnej trasy już nie.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 27 listopada 2007 18:39:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Hmm czy żadnej? jego głos był do kitu na trzech ostatnich koncertach ostatniej trasy. Pech chciał, że akurat na jeden z tych trafiłem.
Kawałki Black Sabbath Ozzy zaśpiewał całkiem nieźle- są po prostu prostsze do zaśpiewania. Bardzo bym chciał znaleźć się na koncercie Sabbatów z Ozzym :P
Czyli generalnie nie mam nic przeciwko- byle szybko bo teksty o płycie słyszymy już 10 lat....

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 14 stycznia 2008 13:36:56 
MAQ pisze:
Bo Sabbath z Martinem to NIE Sabbath

No może nie Sabbs to...ale całkiem spoxxx...da się posłuchać...
Dla mnie porażka to "dehumanizer"... mimo niemal uwielbienia dla Dio za "heaven and hell"...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 14 stycznia 2008 14:51:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
kobaltt pisze:
No może nie Sabbs to...ale całkiem spoxxx...da się posłuchać...

da się słuchać za wyjątkiem tego refrenu Hedless Crooos! i jeszcze tam czegoś....
A Dehumanizer to dobra płyta. Ma ze 2 wpadki ewidentne ale generalnie jest ok.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 15 stycznia 2008 19:17:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 17 września 2006 11:39:00
Posty: 84
Skąd: Z układu słonecznego?
Mojemu kumplowi właśnie refren Heeeedleeeeeees Croooooooos! najbardziej przypadł do gustu :wink: Jak mu pożyczyłem, to nazajutrz, non stop, śpiewał ten refren.

A dehumanizer ma zajebisty utwór I... płyta z takim hiciorem nie może być słaba!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 stycznia 2008 15:03:12 

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 11:26:57
Posty: 17
Trudno coś oryginalnego napisać o legendzie takiego formatu. Miałem okres fascynacji Sabbathami w pierwotnym składzie. Coś mi się przypomina, że przy okazji Whole Lotta Love dziennikarze po raz pierwszy użyli terminu Heavy Metal i choć mogę się mylić, to w moim odczuciu BS to Heavy Metal par excellence. Z Ozzym łykałem wszystko jak leci, za wyjątkiem Sabotage, która nie do końca mnie wzięła.
Kilka lat temu byłem w Spodku jak grali w oryginalnym składzie. Przy wysokich partiach Ozziemu głos się załamywał a i próbował Ozzy podskakiwać, ale mu to nie wychodziło. Nie ma się co dziwić przecież. Że Spodek wypełniony był po brzegi, nie muszę dodawać.
BS z jednej strony trochę byli trochę hipisowscy (vide tekst Chilfren Of The Grave, nie tylko rzecz jasna to) a z drugiej metalowi (wygląd Billa Warda na okładce Sabotage:)- ciężkie granie jak jasna cholera: War Pigs, Sabbath Bloody Sabbath (pamiętam, że we wkładce tematycznej do Tylko Rocka ktoś dokładnie opisał te emocje przy okazji utworu Black Sabbath -dzwony i ulewa stulecia - taka że zabrakło prądu i wszyscy siedzą po ciemku.).
Paranoid to chyba równie często grany na gitarze motyw jak Smoke On The Water i Hey Joe.
Black Sabbath to zjawisko z rodzaju tych: że cokolwiek by nie napisać to i tak mało, to i tak nie odda sedna. Czasem miałem wrażenie, że wszędzie ich słyszę.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 stycznia 2008 17:30:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
konstanty milczek pisze:
Black Sabbath to zjawisko z rodzaju tych: że cokolwiek by nie napisać to i tak mało

:piwo: :brawa:

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 29 marca 2008 08:04:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Chciałbym zaprezentować Państwu znakomity zespół. BLEK SABAT!!
W składze m.in. Iommi-Cieślak, Ward-Moretti...


http://www.youtube.com/watch?v=3Msim61U8LE

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 lipca 2008 19:22:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Teraz może coś o mniej klasycznym składzie :wink:
Wiadomo, że wyszła swego czasu płyta Sabbath z Gillanem, mi się tam ona nie bardzo podobała....
No i okres z Gillanem uważałem za niezbyt ciekawy.
Niedawno użytkownik Prazeodym(dzięki!!! :D ) podrzucił jakąś bootlegową stronką....stwierdziłem co mi tam posłucham, tym bardziej, że nie nagrywany z powietrza tylko konsoletowy......
Osz kurde :shock: :shock: :shock:
Mieli panowie wzwyżkę formy w '83....
Interpretacje Gillana są...świetne!
Nie jest nachalny jak Dio ze swoją manierą, utwory śpiewa w wersjach zbliżonych do oryginałów, dodając swoje patenty(acchhh te wrzaski....)
Utwór Black Sabbath zabrzmiał wręcz porażająco!
Naprawdę jestem w szoku....
Nie obraziłbym się gdyby o oficjalnie wydali....
Naprawdę nie ma tu słabych punktów...., Smoke On The Water w tym składzie też brzmi genialnie....głównie z powodu Iommiego który tchnął w ten numer zupełnie innego ducha....
dawno nie byłem tak zaskoczony....
Ocena? mocne * * * *.
Niżej za utwory Sabbath stworzone z Gillanem właśnie.

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 lipca 2008 23:19:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Black Sabbath bez Ozzy'ego nie istnieje.
A tak na poważnie - nie jest najgorzej, niestety Gillan stara się wykazać
MAQ pisze:
dodając swoje patenty(acchhh te wrzaski....)
- okropieństwo.
Całość na ***.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 lipca 2008 11:41:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
azbest23 pisze:
- okropieństwo.

brednie :mrgreen:

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 15 lipca 2008 21:17:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
No to jak już wątek o KISS dorobił się wystarczającej ilości stron :mrgreen: to trzeba się wziąć za Black Sabbath :wink:
W sumie słuchałem teraz SBS i wygodniej byłoby mi pisać o tej płycie, ale jak się ocenia płyty kawałek po kawałku i chronologicznie to zdecydowanie lepiej wygląda :wink:

Ladies and Gentelman......

Obrazek

Black Sabbath.... * * * * * *
Burza, grzmot, dzwon i TEN riff jassny gwint co za emocje :shock:
No ciary za każdą razą.....
No i o dziwo mocny głos Ozzy'ego(jak na niego),jakby na to nie spojrzeć to właśnie w roku '70 przechodził kolega swoje apogeum głosowe :wink:
Numer tytułowy składa się z dwóch części, pierwsza to dla mnie zawsze podróż przez cmentarz a druga to ucieczka z niego przed....czymś.
No i to coś ostatecznie dorywa uciekającego robiąc mu krzywdę podczas solówki :wink:
No właśnie solo....REWELACJA, ten numer jest jednym z tych które upewniają mnie w przekonaniu, że lepszego gitarzysty niż Iommi nie ma.

The Wizard * * * * 1\2
Gdzieś tu w tym numerze pobrzmiewają z daleka Bluesowe korzenie :wink:, choć obiektywnie bluesa nie ma w nim w ogóle :wink:
Iommi brzmi jak slajdowiec :D, choć w tym numerze tak naprawdę rządzi sekcja rytmiczna....BAS!
Jest w tym numerze coś nieokiełznanego.....
No i chciałbym zobaczyć Ozziego grającego na żywo na harmonijce!, ponoć miało to parę razy miejsce :D

Behind The Wall Of Sleep * * * *
No i ciąg dalszy nieco mniej zmetalizowanego Sabatu, znowu super, bas brzmi tu bardzo gęboooko, właśnie dochodzę do wniosku, że w moim wymarzonym teamie nie ma jednak miejsca dla Squire'a....

N.I.B * * * * *
I tu już basowy popis od początku.....no i kolejny nieśmiertelny riff.
O dziwo (hehe) mimo, że numer do zaśpiewania nie taki prosty to Ozzy zawsze sobie z nim radził!,(co z kolei nie udawało się Dio...)
No i kolejne solo przy którym po prostu wyskakuję z papci....co za brzmienie i feeling.....łzy się do oczu cisną....
No i zawsz rozbrajająca fraza look in to my eyes, you'll see who I am, my name i Lucifer please take my hand :D

Evil Woman * * * * -
hje hje, tutaj gra inny zespół :shock: :D
po prostu fajny przebojowy rockowy numer, i Sabbath w tej estetyce też się sprawdza, i to bardzo bardzo.... :wink:
Iommi gra jakoś inaczej w ogóle wszyscy jacyś tacy inni...i fajnie! :D

Sleeping Village * * * *
A tu się jakoś tak mrocznie znowu robi....i ten mrok się przeradza Jam, który jest bardzo fajny, jest tu wyczuwalny jakiś taki....luz :wink:

Warning * * * *
Zaczyna się jakby znajomo, żeby rozwinąć i zakończyć się całkiem nieszablonowo :D :D :D
W dużej mierze po prostu popisówka Iommiego....hmm nie równa trochę ale podoba mi się, za równo jako część numeru jak i solo samo w sobie.....fajny i odważny pomysł generalnie :wink:

Wicked World * * * 3\4
Znowu zupełnie inny zespół gra! :D , choć tutaj czasem jak dla mnie brakuje pomysłu, choć w gruncie rzeczy dobry numer.


Czyli trochę jak na Sabbath płyta z dzisiejszej perspektywy nietypowa, mniej metalowa i mocno eksperymentalna ALE to właśnie ją wyróżnia i czyni swego rodzaju oryginał :wink:
Z chłodnej kalkulacji ocena wyszła by * * * * 1\2, ale jak dla mnie wartość płyty jako całości nieco wzrasta.

* * * * * -.

(Trochę jak z Morrison Hotel która kalkulacyjnie ma * * * * a po całości i pół :wink:)

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 lipca 2008 09:04:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
MAQ pisze:
Czyli trochę jak na Sabbath płyta z dzisiejszej perspektywy nietypowa, mniej metalowa i mocno eksperymentalna
krautrockowa ;)

MAQ pisze:
metalowa

To Black Sabbath grał metal?

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 lipca 2008 14:00:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
pablak pisze:
To Black Sabbath grał metal?

ja uważam, że jak najbardziej.

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 lipca 2008 15:58:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
MAQ pisze:
ja uważam, że jak najbardziej.
..ja tak nie uważam....dla mnie metal jest muzyką pozbawioną tzw.filingu......dlatego tej muzyki bardzo nie lubię....natomiast Blak sabat ma filingu bardzo dużo...więc nie gra metalu...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 224 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group