Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 08:55:44

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 października 2007 12:37:07 
ostatnio poleciało dwie rzeczy do snu. w obu momentach byłam na cyk! u, co usposabia mnie z reguły niezwykle życzliwie do wszelakiego rodzaju dziwnych, żeby nie powiedzieć lekko niefajnych dźwięków.

(Gero zawsze wtedy wykorzystuje sytuację i zapodaje Moody Blues, który ja o zgrozo! przyjmuję z zachwytem)

No ale ostatnio poszło:

ELO "Out of the Blue" (stąd ten wpis w tymże wątku) i baaaardzo mi się miło słuchało, znajome frazy (niczym Moodych) i Mr Blue Sky aaa aaaaaa tororo

lubię stwierdziłam taką szaloną siedemdziesionę lekko kiczykowatą bez śladów ciężkości!

no a drugą płytą było Genesis "Wind And Wuthering"

i kurde co to za nuuuda!! jakieś wszystko drewniane takie, zero humoru :? Aż zebrałam wszystkie siły i zmusiłam się do wstania i wyłączenia tego.

Gero mówi że to najlepsza płyta tego zesppołu :shock:

straszne!!


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 października 2007 12:40:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Morella pisze:
Gero mówi że to najlepsza płyta tego zesppołu

Wyjaśnienie jest proste - nie zna się. :)
Żadna płyta z Collinsem nie może być najlepszą płytą Genesis, choćby dlatego że jest z Collinsem. :twisted:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 października 2007 12:44:00 
Morella pisze:
byłam na cyk! u

O, to takie jest tego znaczenie?... hmmm...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 października 2007 12:47:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Adolf Dymsza śpiewał taką piosenkę "A u mnie siup, a u mnie cyk!", chyba już rozumiem jej przesłanie...

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 października 2007 16:32:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Peregrin Took pisze:
Morella napisał:
Gero mówi że to najlepsza płyta tego zesppołu

Wyjaśnienie jest proste - nie zna się.
Żadna płyta z Collinsem nie może być najlepszą płytą Genesis, choćby dlatego że jest z Collinsem.

o co wam chodzi to bardzo dobra płyta jest 8) ale pełnych płyt Genesis znam jeszcze zbyt mało aby się wypowiedzieć która jest najlepsza

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 października 2007 20:18:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
marecki pisze:
to bardzo dobra płyta jest

Bardzo to może nie, ale oczywiście że dobra. Jednakże ten zespół ma spokojnie z 5 lepszych.
Ale offtop robimy,... no ale ja się na ELO nie znam, znam tylko koszmarek osiemdziesionowy "Calling America". :twisted:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 października 2007 23:46:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Peregrin Took pisze:
znam tylko koszmarek osiemdziesionowy "Calling America".

moja znajomość tematu kończy sie dokładnie w tym samym miejscu :wink:

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 lipca 2008 20:06:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
ELO Out Of The Blue
Może trochę za szybko na taki wpis? nie mam pojęcia, ale pisać o tym mi się wybitnie chce dziś :wink:
Najwyżej za trzy miechy będzie errata :wink:
Po pierwsze, okazało się, że materiał z tej płyty był mi zupełnie obcy a po otwierającym wpisie Gera okazało się, że całkiem dobrze orientuję się w tym początkowym okresie zespołu(który z resztą też bardzo lubię.)
No i płyta mnie zaskoczyła.....bardzo pozytywnie.
Mimo, że słucham tej muzyki trochę z ironicznym uśmiechem(ale tylko trochę!) i traktuję ją trochę z przymrużeniem oka ...oderwać się nie mogę.
Jest bardzo wiele momentów które mnie wręcz zniewalają, ale które to dokładnie nie czuję się kompetentny napisać :wink:
Rozbija mnie też optymizm tej płyty...od razu czuję się lepiej(coś takiego cechuje też artystę zwanego Mika, którego poznałem szczątkowo na Małej Łące)
No i nie ma tutaj silenia się na arcydzieło, wszystko jest niezwykle naturalne i na luzie....serio BOMBA! :D
Mam nawet urojone miejsce w którym najbardziej chciałbym usłyszeć tą płytę, i myślę że da się to zrobić :wink:
Nawet obecność tego typu harmonii mnie tutaj....nie denerwuje(sorry Wam Wszystkim), zawsze harmonie mnie wkurzały, muzyka robiła przy nich (gdy były zbyt nachalne) plastikowa i jakaś taka mydlana...niewyraźna, tutaj ma to inny wymiar.
Naprawdę super płyta, choć okazało się że jestem we frakcji Eldorado :wink:

No i różnica gwiazdek nie jest wcale wielka....
* * * *.

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 lipca 2008 20:14:35 
MAQ pisze:
Rozbija mnie też optymizm tej płyty...

TAK :D


Ostatnio zmieniony wt, 26 stycznia 2010 16:07:01 przez chewbacca, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 lipca 2008 20:38:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
świat stanął do góry nogami...., Karolina się ze mną zgodziła w kwestii muzyki... :shock: :D

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 31 października 2008 16:33:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25357
elrond pisze:
..Electric light orchestra -time.....disko !!!

naprawdę? :shock: dla Ciebie to jest disko?

Ja ogromnie lubię tę płytę i rozumiem, że określenie to nie ma u Ciebie wydźwięku pejoratywnego, ale dziwię sie, że tak właśnie Ci to brzmi... to jest moim zdaniem jak na disko o wiele za bardzo, hmm - introwertyczne. Tak bym nazwał. Bywa smutne, bywa niepokojące i ciemne. To jest taka muzyka w barwach przygaszonych, nieco deszczowych, może jesiennych (ale nie w sensie koloru drzew, tylko półmroku i szarugi). Wszystko to mi do disko nie pasuje.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 31 października 2008 16:51:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...disko ! ...i to nachalne dość plastikowe disko!....
Crazy pisze:
To jest taka muzyka w barwach przygaszonych, nieco deszczowych, może jesiennych (ale nie w sensie koloru drzew, tylko półmroku i szarugi). Wszystko to mi do disko nie pasuje.
...no niestety ale dlamnie jest to muzyka TYLKO I WYŁĄCZNIE DO TAŃCA... ( brzmienie nie do przyjęcia jest )a jeżeli chodzi o kolory ,to ja widzę li tylko mrugające swiatła osiemdziesionowej dyskoteki ...
Crazy pisze:
rozumiem, że określenie to nie ma u Ciebie wydźwięku pejoratywnego
...nie ma...tańczyć lubię :D ...introwertyczne..? .. hmmmm... te przeboje?...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 01 listopada 2008 09:21:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25357
tańczyć też lubię acz nie umiem, muszę jednak powiedzieć... że zupełnie nie wyobrażam sobie hopsasa do np. dwóch pierwszych utworów, Twilight i Yours Truly. Owszem, Hold on Tight - jak najbardziej, disko typowe skądinąd bardzo fajne. Ale dla mnie to piosenka dość nietypowa jak na tę płytę. Dla mnie ta pyta to jest przede wszystkim:

Twilight - dla mnie to utwór na * * * * * wręcz wybitny!! To jest najprawdziwsza muzyka kosmiczna! Słuchając tego czuję się jak w niektórych momentach Odysei Kosmicznej. Bardzo introwertycznie! Czuję to tak, jakbym patrzył z maksymalnie szeroko otwartymi oczyma na coś przedziwnego, trwając w całkowitym bezruchu :D

Brzmienie mimo że elektroniczne jest dla mnie absolutnie pełne, zwłaszcza przejścia od zwrotki do refrenu potrafią być powalające! Serio! A do tego jaka świetna melodia. I to pianinko zamiast drugiego bodajże refrenu - rewelacja!

No a potem kosmos jeszcze głębszy, kiedy z nieokreśonych dźwięków wydobywa się I wonder... sincerely... yours truly... yours truly.. * * * * 1/2 Dla mnie to jest niesamowite, te dźwięki jak spod wody, bulgotania różne, to wznoszące się coś przed refrenem. Znowu stoję w tym bezruchu! jak tu tańczyć?!

A najlepsze, że przy tym całym kosmosie melodie jak z dobrych Bitelsów!

Taka właśnie dla mnie jest ta płyta :D
(choć fakt, że dwa pierwsze utwory - jeszcze z trzecim, przepięknym Ticket to the Moon - są moimi ulubionymi, ale dla mnie one ustawiają całość)

P.S. Słucham sobie właśnie i jeszcze jedną idealną do tańca znalazłem - The Lights Go Down. Ma taki klasycznie osiemdziesionowy posmak :D Zdaje się też Here is the News, o ile pamiętam elektroniczne bardzo, ale nie kosmiczne, tylko raczej dyskotekowe.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 01 listopada 2008 09:55:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...niestety dla mnie brzmienie i aranżacja niszczy wszystko ..tak jak jestem fanem pyty "A new world record" -gdzie grają jeszcze żywe wiolonczele i skrzypce... tak płycie Time mogę dać najwyżej ** a kosmosu niestety w niej nie wyczuwam ...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 01 listopada 2008 10:08:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
elrond pisze:
płycie Time mogę dać najwyżej ** a kosmosu niestety w niej nie wyczuwam ...

zgodzę się...choć jeszcze gorsza od Time jest Dicovery.(*)
New World Record jest fajna tak na * * * 1\2. :wink:
A tak w ogóle to najlepsze są Eldorado i OOTB :mrgreen:

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group