Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 28 kwietnia 2024 14:45:28

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 16 września 2006 21:46:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 21 maja 2006 14:08:39
Posty: 857
Skąd: Shire
takimi właśnie wypowiedziami balansujemy na krawędzi :D

_________________
wiatr jest szary a księżyc zielony.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 17 września 2006 20:18:35 
ja tak sobie dorzucę pęk groszy i powiemł, że wyrzucam z

the doors- oczywiście back door mana który jest dla mnie najsłabszym utworem doorsów ever, nie ma w nim NIC, co by mnie choć trochę poruszało a pokrzykiwania Jima na początku są jakoś dziwnie groteskowe, przez tę cholerną piosenkę pierwsza płyta tak nisko u mnie jest, no! ale I looked at you?? to świetny numer! taki no... głupi i szalony i zmiany tempa! fajne!!!!

z ppr- sixty four zdecydowanje

z magicala (i tu- jest trudno bo to będzie właśnie najgorsza z najlepszych bo np z abbey leci maxwell na ueb bez zastanowienia ale to dla mnie za słabe, żeby najlepsze z najgrsz) to nie wiem. rich man? hello goodbye? your mother should know? no na dziś to to ostatnie dla mnie.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 17 września 2006 20:41:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
Gero pisze:
... myślałem ze lubisz Beatlesów...


Ha! Znalazłam mój wpis (jeden z pierwszych moich wpisów na forum jakimkolwiek ;-)) w wątku o The Doors:

w innym wątku monika pisze:
Najbardziej lubię "The Crystal Ship" i "The End", a najmniej "I Looked At You" (bitlesowskie takie - ja lubię Beatles bardzo, ale może nie w wykonaniu Doorsów...)


Nic się nie zmieniło, hehehe. Mało Doorsów w Doorsach w tej piosence, według mnie.

Jeśli chodzi o The Beatles - to nadal najbardziej lubię Rubber Soul i już. :-) A na tej płycie najmniej - "What Goes On" (czy to znów zmarchwi Gerra? :-( )
Choć muszę przyznać, że Magical Mystery Tour uwielbiam i nie wiem, czy kiedyś nie zdetronizuje Rubber... A z Magical Mystery Tour wyrzuciłabym to samo, co Morella dziś - czyli "Your Mother Should Know"

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 17 września 2006 23:08:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
ja polubiłem Your Mother Should Know po obejrzeniu filmu. wcześniej wydawało mi się maksymalnie beznadziejne, ale w filmie zdało mi się być takie, jakie miało być - bardzo na swoim miejscu.

natomiast Flying pozostaje dla mnie utworem całkowicie bezwartościowym

Hello Goodbye jest przyjemne w odbiorze, ale strasznie miałkie jednak

a i tak najgorsze jest Baby You're a Rich Man, które jest moim zdaniem po prostu słabe, zupełnie nijakie i w dodatku nawet nieładne.

takie mam problemy z magical Mystery , że mimo ogólnego bardzo pozytywnego wrażenia, są tam miejsca dla mnie zupełnie do wykrojenia. więc jako płyty "równej" na pewno nie mógłbym jej umieścić.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 września 2006 11:02:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4884
What Goes On ujdzie, ale na Rubber Soul jest jedno okropieństwo, które mi wielki na paula cień McCartneya rzuca: Michelle :roll:

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 września 2006 12:00:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 19:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
Boskey pisze:
Ale ogranie nie zabija obiektywnej wartości tych wspaniałych numerów.

jest coś takiego jak obiektywna wartość utworu?
czy jest filozof na sali?? :twisted:

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 września 2006 13:03:09 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 20:24:08
Posty: 3118
ogólnie nie ma, ale można ustalić kryterium wartości utworu i odwoływać się do niego np. jak utwór jest szybki to jest utwór dobry. Obojętnie czy konkretny utwór będzie się danej osobie podobał czy nie jeśli jest szybki to znaczy, że jest dobry... tylko trzeba określić co to jest szybki utwór ;) postępowanie wg tego wzoru pozwoli na osiągnięcie obiektywnej wartości utworu


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 września 2006 15:04:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Gero pisze:
jest jedno okropieństwo, które mi wielki na paula cień McCartneya rzuca: Michelle

.....
Gero pisze:
ale na Rubber Soul jest jedno okropieństwo
...na Revolwer jest ich więcej....
Gero pisze:
Michelle
....bardzo ładny utwór.....

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 września 2006 18:05:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
O - z tym się zgodzę: Michelle to może nie jakiś wybitny utwór ale przyjemny i ładny.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 września 2006 20:07:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
elrond pisze:
na Revolwer jest ich więcej....

hehehe

a Michelle to bardzo ładny utwór!

Swoja drogą oczywiście i Revolvera brałem pod uwagę, robiąc "listę" najlepszych najgorszych piosenek z różnych płyt. Dla mnie tu wyraźnie podpada Here There and Everywhere, i to jest takie zwykłe * * * , więc trochę z tyłu za tymi, które wymieniłem...
Sporo było takich płyt, które ogólnie owszem, równe, i żaden utwór nie skwaszony tak naprawdę, ale coś tam się ocierało o przeciętność, chociaż jeden numer - tak jak na Revolverze, ale także (powiem to Gerowi), na Moody Blues, np. Emily's Song na Every Good Boyu, nic poniżej trzech, ale i nie powyżej,
tak jak wspominane Stay Away na Nevermind
tak jak Funky Monks na BLood Sugar Sex Magic
albo So Real na Grace
albo L'America na LA Woman
Onyx na Moim wydafcy a Nie ja na Legendzie
i mnóstwo mnóstwo innych (jest naprawdę dużo płyt równych, ale naprawdę mało takich, gdzie wszystkie utwory są nie tylko OK, ale dobre przez duże "D"!)

A odrębna kategorią sa płyty, które ogólnie stoja na bardzo wysokim poziomie, ale nagle trafia się jakiś, jeżeli nawet nie żig, to w każdym razie coś z zupełne innej ligi, po prostu OBSUW.

Przykłady:

Sweet Lady na Nocy w operze Queenu
So Far Away na Brothers in Arms Dire Straitsów
New Dress na Black Celebration Depeszów
Your Time Is Gonna Come Zeppelinów

Jakieś inne przykłady?...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 06 października 2006 01:11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
Jestem bardzo ciekaw, jaki utwór uważacie za najgorszy na 888?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 06 października 2006 08:44:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Hmmm... Ekhm... jakby to powiedzieć... ciężki wybór... o, tak, to dobre określenie.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 06 października 2006 08:45:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14865
Skąd: wieś
Mam z tym problem.
Typowałbym 888 jako najsłabsze na 888.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 20 lipca 2007 18:33:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
Przypomniał mi się ten wątek, kiedy robiem ostatnie wpisy o Led Zepie drugim i Morison Hotelu. Przeczytałem całość i wiele bardzo interesujących wpisów znalazłem. Fascynacja samym zagadnieniem pozostaje u mnie żywa :-)

postanowiłem tym razem iść po zespołach i faktycznie wybrać NAJLEPSZY utwór spośród najgorszych utworów z poszczególnych płyt dla każdego zespołu...

No to bach, zacznijmy od tych led Zepów i Doorsów.

The Doors, najgorszy utwór: Back Door Man * * 1/2
Strange Days: Unhappy Girl * * * 1/2 albo Horse Latitudes * * (ale czy to utwór...)
Waiting for the Sun: Five To One * 1/2
Soft parade: Do It albo Easy Ride * * 1/2
Morison Hotel: Indian Summer * * 1/2
LA Woman: L'America * * *

Widać z tego, że jednak przeważnie jakiś obsuw był... Wygrywa Strange Days dość zdecydowanie, no chyba że jednak zdecydujemy się uznać Horse Latitudes...

Led Zep 1 : Your Time Is Gonna Come * * 1/2
Led Zep 2: Lemon Song * * * *
Led Zep 3: Out on the Tiles * * 1/2
Led Zep 4: nie wiem... równość jest siłą tej płyty, ale dla mnie to nie jest równość na imponującym poziomie. niech będzie, że wybiorę Battle of Evermore i dam takie * * * 1/4

A na dalszych płytach zbyt dużo było już miejsc słabszych, czasem stawały się prawie regułą :roll:

Wygrywa Led Zeppelin Drugi TOTALNIE.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 lipca 2007 21:11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
Przypomniało mi się, że odświeżyłem ten wątek właściwie nie po to, żeby pisać o Led Zepach itd., tylko dlatego, że przy okazji roku 1999 przypomniało mi się, że gdyby tak potraktować płytę Nine Inch Nails The Fragile jako jedną płytę... a tę drugą, słabszą, jako inną płytę o tym samym tytule... ;-)

no to mam czwartą kandydaturę do plyty, która nie schodzi poniżej czterech gwiazdek

na pierwszej The Fragile najmniej podoba mi się... hy, chyba otwierający Somewhat Damaged, ale to jest bite cztery, bez minusa nawet!

tylko to jest oczywiście oszukiwanie ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 261 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group