Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 16 kwietnia 2024 18:29:24

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 10 stycznia 2023 10:34:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21387
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Najsamprzód rzucę na ruszt punkt b), bo będzie z nim krótsza sprawa:

Crazy pisze:
b) skoro piszesz, że wreszcie Iggy nagrał coś bez żeny, to inaczej podchodzimy też do Iggy'ego - dla mnie PostPop Depression jest świetne, ostatnio zresztą sobie kupiłem, ale i ten nieco niesławny Free mi się całkiem podobał, prawdę mówiąc tam akurat po pierwszym przesłuchaniu miałem od razu ochotę na więcej


To, że nasze gusta rozjeżdżają się jak Inter City z Centralnego, to żadna nowina i był już czas do tego przywyknąć. Natomiast to, że stwierdzam co następuje:
Pet pisze:
Jest to dla mnie wystarczająco satysfakcjonujący pułap po różnych mniej, lub bardziej żenujących kasztanach, którymi Iggy raczył nas w ostatnich latach.

To jeszcze nie znaczy, że PPD też uważam za twór żenujący (mniej lub bardziej). Tym bardziej, że za chwilę konkretyzuję:
Pet pisze:
Tak, tak - do was piję "Préliminaires" i "Après".


A teraz punkt a):

Crazy pisze:
a) skoro dajesz tej płycie 4 gwiazdki, jednocześnie pisząc, że "może nawet nie bardzo dobry, ale po prostu OK" albo że coś tam skipujesz, to lepiej rozumiem, jakim cudem w zeszłym roku znalazłeś 150 płyt na owe cztery gwiazdki


Obrazek

Gdyby w ramach zasądzonych prac społecznych był zmuszony zrecenzować całą dyskografię... no nie wiem... powiedzmy, że Bayer Full, to przy płycie z ich dorobku, która nazwałbym najlepszą, ba! może nawet wybitną, nie pojawiłaby się nota wyższa niż * * * (a może nawet * *1/2), ponieważ średnia oscylowałaby w okolicach * * - *1/2. Gdybym natomiast znalazł w końcu tyle czasu, żeby zrecenzować dyskografię najlepszego zespołu świata, czyli NMN, to przy płycie, którą określiłbym mianem zdecydowaniem spadkiem formy, grubo poniżej przeciętnej i przykleił jej łatkę "najmniej przeze mnie lubianej", pojawiłaby się pewnie nota * * * 1/2 (a może nawet * * * 3/4).

I tu wracamy do Popa - jeśli zerkniesz na moje oceny albumów Popa na RYM, to zobaczysz, że Post Pop Depression i Free (obu nie zaliczyłem w poczet tych, które mi się podobają) dostały ode mnie odpowiednio * * * 1/2 i * * *, a więc niewiele mniej niż "Every Loser". Wynika to z tego, że gwiazdki staram się przyznawać z maksymalnym "współczynnikiem obiektywności" na jaki mnie stać, ale już ich przełożenie na dyskografię konkretnego wykonawcy to druga sprawa. Po prostu w moim subiektywnym podejściu do twórczości Popa * * * * to "dobra płyta", * * * * 1/2 (jak np. The Idiot) to "bardzo dobra", a * * * * * (jak np. "Lust for Life" czy "American Ceasar") to rewelacyjna.
Żeby było jeszcze ciekawiej/trudniej, to zwracam uwagę na stojące obok siebie w dyskografii "Blah-Blah-Blah" i "Instinct". Tej pierwszej nie cierpię. Tą drugą bardzo lubię. Obie mają u mnie * * *. Taki już ze mnie obiektywny gwiazdkowicz. ;)

Aha! Jakby tego wszystkiego było mało, to bez mała 15 lat temu przyznałem tej pierwszej zaledwie * 1/2, a tej drugiej aż * * * * (do sprawdzenia powyżej w niniejszym wątku). Po kolejnych odsłuchach na przestrzeni lat punktacje się wyrównały, ale antypatia/sympatia pozostały.

No i na deser dodam, że w międzyczasie płyta "Party", której kiedyś przyznałem zaledwie * mocno zyskała w moich oczach i obecnie ma * * * 1/2 (chociaż zdecydowanie bardziej wolę Instinct z jego * * * :))

Skoro już wspomniałem o NMN, to uzupełnię jeszcze, że dla tego bendu pułap * * * * * oznacza zaledwie "bardzo dobrą" płytę (a nie jak u Popa "rewelacyjną"), a to dla tego, że ta ekipa przebija szklany sufit i ma przywilej wykorzystania szóstej gwiazdki i dopiero przy takiej konstelacji mówimy, że ich album jest rewelacyjny.

I to jest także wyjaśnienie dlaczego w moim zestawieniu za zeszły rok w "wyższych" dzisiątkach mogły pojawić się płyty z notami * * * *, podczas gdy płyty mające * * * * 1/2 spadły do "niższych" dyszek. O ile mnie pamięć nie myli w jednej z nich album z "obiektywną" oceną * * * * 1/2 dzielił klasyfikację z jednym takim co dostał * * * 1/2. Po prostu gwiazdki, gwiazdkami, obiektywizm, obiektywizmem, ale upodobania, upodobaniami. I oczywiście najczęściej jedno idzie w parze z drugim, ale czasami coś tam się jednak rozjeżdża, bo doceniając kunszt kompozycji, aranżacje, warsztat muzyków, poetykę tekstów, sposób realizacji, produkcję i mając przez to świadomość, że obcuje się z dziełem wybitnym, wie się jednocześnie, że nie będzie się do tej, czy tamtej płyty wracało często, bo jednak jakiś nieuchwytny i nienazwany pierwiastek nie zarezonował nam w uszach (albo w duszach) jak należy.

No. Tyle.

Dlatego mogę śmiało powiedzieć, że moim zdaniem wszystkie * * * * (czy tam * * * * *) należały się płytom, którym zostały przyznane jak psu micha. A to, czy przez to te albumy stały się wg mnie godne polecenia/uwagi i poświęcenia im czasu na tyle, żebym wrzucał je w jakieś rankingi, to już druga sprawa. :)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 10 stycznia 2023 10:40:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4698
Mam wrażenie, że od lat nie było na tym forum tak porządnej dyskusji o gwiazdkach!

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 10 stycznia 2023 10:47:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:55:19
Posty: 3128
Skąd: Poznań
Pet pisze:
NMN

Mononukleotyd nikotynamidu?

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 10 stycznia 2023 10:49:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14519
Skąd: nieruchome Piaski
Przez chwilę myślałem, że Pet się pomylił i zamiast litery "N" na końcu skrótu winno być "A".

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 10 stycznia 2023 11:25:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21387
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
zasada pisze:
Mononukleotyd nikotynamidu?


Miki pisze:
Przez chwilę myślałem, że Pet się pomylił i zamiast litery "N" na końcu skrótu winno być "A".


No dalej, sprowokujcie mnie do offtopu, wyzywam Was! :twisted:

Obrazek

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 11 stycznia 2023 11:19:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21387
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
To jest po prostu NIESŁYCHANE! :shock:

Bowie nie żyje od 7 lat, Reed bez mała od 10 (a Bolan od 45), zaś Iggy, jak gdyby nigdy nic, w ostatni piątek wydał sobie nową płytę.

Swoją drogą, to gdybym miał taką możliwość, bardzo poważnie bym się zastanowił, zanim zdecydowałbym się pozować do zdjęcia z Iggym. :shock:
#IggyAndTheDeadPeople

Mam nadzieję, że przynajmniej ten facet w tle na fotce Bowiego, Popa i Reeda wciąż dobrze się miewa.

Obrazek


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 11 stycznia 2023 11:32:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:55:19
Posty: 3128
Skąd: Poznań
A Keith (Richards)?
Załącznik:
Screenshot 2023-01-11 at 10-33-38 What Would Keith Richards Do.png


edit: za długo ebałem się z załącznikiem


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Ostatnio zmieniony śr, 11 stycznia 2023 11:37:47 przez zasada, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 11 stycznia 2023 11:34:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21387
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Jest na naszej planecie tylko jeden gość dysponujący supermocą, dzięki której nie musi mieć takich obaw.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 12 stycznia 2023 13:15:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21387
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Obrazek

W ramach przepraszania się po latach odęcia i ocieplania wizerunku "Party" w moim serduszku, słucham sobie właśnie składaka Psychophonic Medicine

Obrazek

Trafiły tam między innymi odrzuty i alternatywne wersje z "Party", koncert z San Francisco z 1981, grany w ramach trasy promującej album (to chyba ta sama impreza, której zapis video trafił na DVD, które recenzowałem w poście otwierającym niniejszy wONteG), a oprócz tego demówka z 1985 roku nagrana wraz z ex-Pistolsem Stevem Jonesem. A na niej oprócz wczesnej wersji "Beside You" (która ostatecznie trafiła na Amerykańskiego Cezara), najbardziej zaskakująca wersja hendrixowskiego "Purple Haze", jaką do tej pory słyszałem. :shock:
W katalogu Iggy'ego takich "śmieciowych" płyt jest mnóstwo, ale tą mogę śmiało polecić. Niezła ciekawostka.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 12 stycznia 2023 13:21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4698
Cytat:
najbardziej zaskakująca wersja hendrixowskiego "Purple Haze", jaką do tej pory słyszałem. :shock:


A to znasz? "Purple Haze" po 4:00 wjeżdża :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group