Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 12:06:49

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 13 czerwca 2008 19:53:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
W ramach penetrowania szafki z kasetami posłuchałem sobie dziś "Lust for Life" oraz "American Caesar" czyli dwóch płyt Iggiego, które znam (mam jeszcze tam "Brick by Brick" ale nigdy nie chciało mi się tego posłuchać).

"Lust for Life" ****
Bardzo fajna płyta, lubię te spazmatyczne numery "Sixteen", "Some Weird Sin". Klasyki: tytułowy i "Passanger" - najlepsza wersja chyba :wink: (takiej Śuksi nie mogę słuchać przez te trąbki). Tonight w porządku :) . Mniej podoba mi się "Succes" i "Turn Blue". A najmniej chyba "harmonie wokalne", na przykład drugi głos w lalalalalalalalala z Pasażera WCALE mi się nie podoba. Gitarowo za to jest fajnie, i ogólnie wcale nieźle, dość mocno i intensywnie :P .

"American Caesar"***
Jest nieźle i rozumiem dlaczego płyta może podobać się na więcej gwiazdek. Dużo utworów, dość zróżnicowanych (mówienie że to tylko ostra, punkowa płyta jest mylące - ale fakt: mocne numery nadają jej ton), a przy tym zawsze słychać że to on. I nie chodzi mi tylko o specyficznie buczący miejscami śpiew :wink: . Np. "Hate" to numer, który dokładnie odpowiadał moim niegdysiejszym wyobrażeniom o Iggym. Zresztą do dziś, obok "Plastic & Concret", należy do ulubionych.
Ale ja bym tę płytę znacznie skrócił!!! "Wild America", "Hate", "Fuckin' Alone", "Louie, Louie", "Plastic & Concrete", "Sickness", "Caesar" (rzeczywiście niezły performęs) - i wystarczy! Czyż nie byłby to wtedy zabójczy album? :P

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 13 czerwca 2008 20:00:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Cytat:
"Passanger" - najlepsza wersja chyba

Dla mnie przez lata kanoniczną wersją Passangera, była wersja Kultu - przez co przez długi nie mogłem przyzwyczaić się do oryginału. Brakowało mi w nim waltorni :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 13 czerwca 2008 20:31:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
antiwitek pisze:
Czyż nie byłby to wtedy zabójczy album?
Byłby. Cenie sobie ta płytę, ale rzadko słucham jej w całości. Trzy kwadranse to optymalny czas trwania płyty.

The Idiot ****3/4
Bowie po raz kolejny (i nie ostatni) wyciąga Iggy'ego z tarapatów. Można wybrzydzać na tą płytę. Mało tu Popa w Popie. W dodatku ta płyta to w dużym stopniu była dla Bowiego poligonem doświadczalnym przed nagraniem berlińskiej trylogii. Tylko po co wybrzydzać skoro to znakomita muzyka? Utwory są transowe, wciągające bardziej niż chodzenie po bagnach. Mimo, że dużo tu elektroniki a mało rock'n'rolla to energia aż się kotłuje. W pewnym sensie ta płyta ma sporo wspólnego z debiutem Suicide.
Dałbym komplet gwiazdek, ale "Tiny Girls" to słaba piosenka a końcówka wręcz okropna (ten wieśniacki saksofon). "Mass Production" zaś jest zbyt długi i mało ciekawy.

Lust for Life ***1/2
Nie lubię tej płyty. Jak dl amnie jest przereklamowana. oczywiście "Passenger" i tytułowy to killery (a Pasażer to juz standard znany nawet ludziom nie wiedzącym kim jest Iggy). "Sixteen" i "Some Weird Sin" są świetne, ale potem zaczyna się bryndza. W "Success" są jeszcze te powalone chórki, ale reszta kawałków się już nie broni.

TV Eye Live ***1/2
Zbiór nagrań koncertowych z marca i października 1977. W części słychać Bowiego na parapecie. Szkoda, że to składanka, a nie zapis jednego koncertu. Takie płyty z miejsca mają pod górkę bo trudno zachować w nich energię i łatwo moga się rozejść w szwach. Tak też jest i tutaj. Utwory sa nieźle zagrane, ale każdy sobie - nie tworza jakiejś całości.
Drugim problemem jest dźwięk - płyta była niskobudżetowa i to słychać. W dodatku część piosenek odróżnia się brzmieniem - brzmi po prostu gorzej.
Mimo wad to całkiem fajna płyta. Surowa, ale energetyczna.

Sister Midnight *****
Obrazek
Zapis koncertu z Cleveland 21.03.1977.z Bowiem w składzie. Mimo, że kilka utworów było już zamieszczonych na TV Eye, ta płyta to zupełnie inna jakość. Bije oficjalną koncertówkę na głowę pod każdym względem.
Wybór najlepszych piosenek z Idioty i płyt Stooges. Piosenki zagrane są z wykopem i niesamowita energią. Iggy w szczytowej formie. Dźwięk bez zarzutu - postep technologiczny zrobił swoje.
Jesli ktoś chciałby zapoznać się z jakąs koncertówką Popa to polecam "Sister Midnight".

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 29 czerwca 2008 19:24:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Obrazek

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 05 sierpnia 2008 18:21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
New Values ****
Iggy zaprosił do pomocy Williamsona i wyszła całkiem dobra płyta. Fajne melodyjne piosenki z dobrymi riffami Williamsona. Brakuje mi tu tylko trochę dzikości. Pod tym względem korzystnie odznacza się "Five Foot One". Od tych standardów odróżniają się dwa utwory: hipnotyczny "The Endless Sea" i bardzo ładna ballada "Angel".

Soldier ****
Nastepna płyta wyszła znacznie lepiej. "Loco Mosquito", "Dog Food" czy "Knocking'em Down in the City" (brzmi jak Jane's Addiction - z wokalami włącznie!) to ultraenergetyczne kawałki. A reszta też nie od macochy, że wymienię tylko: riffowate "Take Care of Me" i "I Snub You", spokojny zrazu "I'm a Conservative" przechodzi niespodzianie w fajny riff okraszony rozkosznie infantylnymi chórkami (a końcówka to już zrzyna z "Louie Louie") oraz "Mr.Dynamite" ze świetna perkusją i fajną trąbką.

Party *1/2
Okropna płyta. Piosenki oscylują w klimatach od żenujących po wieśniackie. Tylko dwa utwory są dobre: energetyczny "Bang Bang" i przyjemny cover klasycznej pościelówy "Sea of Love".

Zombie Birdhouse ***3/4
Iggy się opamiętał. Wypożyczył sekcje rytmiczna z Blondie i nagrał znacznie lepsza płytę. Muzycznie zbliża się do idiotycznych klimatów, ale w dużo cieplejszym wydaniu. Kawałki są różne: ostrzejsze (trącący Ministry "Run Like a Villain", "Bulldozer", "Street Crazies") i spokojniejsze ("Ordinary Bummer", "Platonic"), ale większośc transowa. "Watching the News" brzmi wręcz jak Cabaret Voltaire. Ciekawa płyta choć mało "popowa". Gdyby trochę bardziej popracował na kompozycjami (w sumie słabo wpadają w ucho) byłoby jeszcze lepiej.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 06 marca 2009 16:52:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Obrazek

Iggy reklamuje ubezpieczenia :shock:
http://www.youtube.com/watch?v=yYnydYrZPp8
http://www.youtube.com/watch?v=dTJJAryBDWk

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 31 maja 2009 12:43:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Drogi Pecie! Czy zapoznałeś już "francuską" płytę Iggiego?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 31 maja 2009 19:19:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 19:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
A ktos slyszal kawalek z Iggy Popem "Yes I am Punk Rocker"? Kto to gra?

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 31 maja 2009 22:05:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Nie wiem jak Pet, ale znam już nową płytę i podoba mi się. Pilotowy kawałek trochę mylący i płyta nie jest cała w takich klimatach. Jest różnorodnie i ciekawie.
A ten tajemniczy kawałek to Teddybears grali.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 01 czerwca 2009 07:17:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
antiwitek pisze:
Drogi Pecie! Czy zapoznałeś już "francuską" płytę Iggiego?


Owszem. Własnie dziś jej słucham.

Bialy_Kruk pisze:
A ktos slyszal kawalek z Iggy Popem "Yes I am Punk Rocker"? Kto to gra?


Teddybears. Iggy udziela się tam gościnnie.

azbest23 pisze:
znam już nową płytę i podoba mi się.


Ode mnie więcej niż trzy gwiazdki nie dostanie. Niestety. Recenzja wnet.

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 czerwca 2009 22:44:21 

Rejestracja:
pt, 06 lutego 2009 09:39:10
Posty: 1497
ta nowa płyta to straszna kicha


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 03 czerwca 2009 07:19:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
rajza pisze:
ta nowa płyta to straszna kicha



Aż tak źle to może bym jej nie ocenił. Nie mniej znajduje się znacznie poniżej moich oczekiwań.

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 września 2009 11:43:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 22:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
The Stooges (znowu) wracają

Roba Ashetona zastąpi James Williamson, który nagrał z zespołem "Raw Power".

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 29 maja 2010 22:00:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Obrazek

:)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 29 maja 2010 22:15:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
jałć :D
extra! :faja:
ajłonabijordog :!:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group