Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 10:58:44

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 22 października 2006 09:05:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
znalazłem taki artykuł w Nietylko Rocku - piszą o nas! :D

Cytat:
Czas powiedzieć, że pomimo sporej promocji, wyjątkowo udanej produkcji i - nie bójmy się tego słowa - znakomitego materiału, płyta "Macmix Reaktywacja" okazała się komercyjną klapą. Zadziwiające. Na szczęście pozostali jednak fani, którzy rozumieją najnowszą twórczość bandu, czego przykładem wątek "niemonograficzny" na internetowym forum zespołu Armia "Ultima Thule".

Warto więc zwrócić tu uwagę na uderzającą paralelę z odbiorem przez fanów tejże Armii płyty "Triodante". Podobieństw jest co niemiara. Materiał był również znakomity, brzmienie i ogólny poziom muzyczny wręcz lepszy niż kiedykowiek. Swego czasu wydawało się również, że grunt pod dobre przyjęcie "Triodante" został przygotowany: w zrealizowanym w warszawskiej operetce widowisku "Legenda" (z materiałem z najsłynniejszej płyty Armii) w nowe wersje legendarnych utworów zostały wplecione fragmenty z nowej, niewydanej jeszcze płyty, grał tam również nowy członek zespołu, jeden z tych, którzy w największym stopniu zdecydowali o obliczu triodanetejskiej Armii; w wywiadach udzielanych w tamtym czasie Tomasz Budzyński nierzadko mówił o swoich inspiracjach średniowieczem, a przecież "Triodante" to adaptacja Dantego.
Kolejnym podobieństwem był długi czas oczekiwania na płytę oraz to, że w zasadzie i "Triodante", i "Reaktywacja" są następczyniami najbardziej popularnych dzieł swoich zespołów, co zawsze rodzi ryzyko porównania...

I, podobnie jak w przypadku Szwagra, "Triodante" poniosła klęskę!

Ale, ALE! Do dzisiaj są fani, którzy uważają ją za największe dokonanie Armii, co więcej zespół Armia trwa do dziś i to utrzymując wysoką formę.

Zespołowi Szwagier Kolasa życzymy więc, aby za kilka następnych lat również nagrał swojego "Ducha"!


Dobry tekst 8)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 22 października 2006 11:14:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
WOW, piszą!!!

:lol:





u mnie "Chłopak..." co jakiś czas wraca na pozycję piosenki dnia, a już na pewno, gdy w jakimś sklepie usłyszę z radia "Dziewczynę..." - wtedy przepadło! nie, że mam coś przeciwko... mam przecież nawet koszulkę... :-)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 22 października 2006 12:13:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Crazy pisze:
znalazłem taki artykuł w Nietylko Rocku

Hehehehehe! Że też nie kupiłem tego numeru! Masz może skan? :-)

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 22 października 2006 22:55:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
nie, i cholera zgubiłem linka :?

trochę to teraz wychodzi jak notka ze Strażnicy... w pewnym artykule w znanym czasopiśmie muzycznym ...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 29 października 2006 10:54:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
mimo zastrzeżeń do zbyt krótkiego tekstu Wybricku w tym L.O., które podtrzymuję - zacząłem z czasem doceniać swoistą genialność tego tekstu.

genialność nie dlatego, że jakiś specjalnie zabawny czy coś, ale na poziomie językowym - jest niesamowita paralelność między tekstem polskim a oryginałem!

początek wiadomo - oba teksty mówią o tym, co jest zbędne w systemie edukacyjnym obowiązującym w danej placówce szkolnej.
ale tzw. kló zaczyna się dalej:

on idolem jest --- all in all it's just - cóż za wyjatkowa fonetyczna zbieżność. Chciałoby się powiedzieć: all in all'em jest nam, to wybryk w tym LO

i tutaj: -ther brick --- wybryk TOTAL!
oraz in the wall --- w tym el o , idealne dopełnienie.

Ha! A doszedłem do tego poddawszy tekst gruntownej analizie swej.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 29 października 2006 12:45:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
Crazy pisze:
genialność nie dlatego, że jakiś specjalnie zabawny czy coś, ale na poziomie językowym - jest niesamowita paralelność między tekstem polskim a oryginałem!
wiadomo!!! Na tym to polega! To nie tylko tutaj, wiesz? ;)


A dziś rano mój mąż zaczął coś brzdękać na gitarze i długo nie mogłam dojść do tego, co to jest. Aż wreszcie usłyszałam w swojej głowie: "mac tego nie wYtrzymał" - i wiedziałam, co dziś będzie (znów) piosenką dnia! :D
A potem się prawie pokłóciliśmy, kto ma słuchać "Reaktywacji" ;-) ja w drodze do pracy, czy Crazy w naszym pokoju! ;-)
Może powinniśmy mieć dwie kopie? ;-)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 21 września 2007 21:56:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
być może przydatne do watków Panka:

2011 - OS8
Obrazek
Płyta, niczym system o którym traktuje, w chwili premiery wyprzedzająca swój czas. Miała trwać 30 minut, a trwa tylko 15.

2018 - Szwagier Kolasa (Couldnotdecidewhichcolourweshoulduse Album)
Obrazek
Przełomowy album w karierze zespołu. Otrzymał wiele wyróżnień, m.in. "Okładka roku" portalu gejowo.pl.

2020 - Legenda
Obrazek
Powrót do korzeni. Zażywane w dużych ilościach korzenie żeń-szenia pozwoliły uzyskać kotychodeliczny klimat, nawiązujący do takich dzieł światowego sofware'u jak Shufflepuck Cafe.

2024 - Polna Road
Obrazek
Płyta ta to swoista tablica pamiątkowa z napisem "przy tej ulicy kształcił młodzież wybitny profesor...".

The Rage Against MacOS Trilogy
Opus Big Milk zespołu. Dominują tu tonacje molowe, a jeśli pojawi się jakiś dur, to wyłącznie brzuszny. Nad każdym z trzech albumów składowych warto pochylić się na dłużej.
2031 - Boot
Obrazek
Pierwsza płyta zawiera klasyczną czteroczęściową symfonię w uspokajającej tonacji Amol. Część pierwsza - Allegro - poświęcona jest zakupowi Maca na aukcji internetowej. Kolejne części - Adagio, Adagio molto i Marcia funebre - to już, zgodnie z tytułem albumu, rozruch systemu.
2032 - Reboot
Obrazek
Płyta utrzymana w tonacji kurde-moll. W strukturze muzycznej tego dzieła przeważają ronda, nawiązując w sposób czytelny do problemów z uruchomieniem systemu, czasem jednak dysharmonie wokalne przenikają się skrzyżowaniami wielopoziomowymi.
2033 - Yeboot
Obrazek
Najbardziej żywy album trylogii, zagrany całkowicie w D-tonacji. Zawiera tylko jeden movement, za to we wszystkich kierunkach jednocześnie.

2040 - Dark Side of the Mac
Obrazek
Zdecydowanie najbardziej mroczny album w historii zespołu.

2045 - Son, Don't Call Us
Obrazek
Wściekłość i brud - Szwagier Kolasa prezentuje to, co ma najlepszego.


Ostatnio zmieniony czw, 29 listopada 2018 10:36:26 przez Bogus, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 21 września 2007 22:05:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
o kurde!! wszystkie wygrają nie ma bata!!!! :D :D :D

byle tylko na tych butach i jebootach się poziom nie popsuł jak w Metalicy :? hmm... okładki wyglądają obiecująco wszakże.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 21 września 2007 22:08:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :piwo: :piwo: :piwo:

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 21 września 2007 22:11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
:lol:
tylko żebym w 2045 pamiętał na co mam zagłosować!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 21 września 2007 22:14:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Bogus pisze:
2045 - Son, Don't Call Us
He'll be 64! ;-)





<brawa>


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 21 września 2007 22:20:44 
Bogus pisze:
2011 - OS8


Bogus pisze:
Yeboot



tej

dawno nie śmiałam się AŻ tak!

<respect>!!!!!!!!!


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 22 września 2007 07:41:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
na portalu Kol.As.pl fanowie zgodnie orzekli że oczy na okładce Dark Side of the Mac są Kacpra

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 lutego 2008 12:04:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Obrazek

Zastanawiam się, jaką muzykę grają w tym klubie?

Może muzykę zespołu МакЕнтош. ;-)

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 lutego 2008 19:14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Igor pisze:
Może najlepiej to samemu by dobrze przejść się tam było, aby na własnych uszach się przekonać? Co? He? Heeeęęęę??!

Przeszedłem się, sprawidziłem. Grali to.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group