Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 21:28:45

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 157 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 stycznia 2009 13:06:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Polecam, ten pan to konkret:

Anders Ilar - Twilight Rainfalls [9 tracks/320kpbs]
http://andersilar.naritarecords.com/and ... tr-mp3.zip

Tracklist:
1. Morning Dew
2. Playing With The Winds
3. Rain In All Familiar Places
4. Lowbeam
5. Magnetic Love Reversal
6. Althea
7. Ghostwaltz On The Third Floor
8. In Light We Trust
9. Crystal Alignment

Released on 23rd of December 2008 to celebrate the new solar year. The 8 new tracks on Twilight Rainfalls are based upon a meditative piano session recorded on October 19th 2008 in Ludvika. The recordings was later cut into parts and used as sourcematerial for the tracks. The initial idea was to make a very quiet ambient album with only some 808 rhythms to compliment the piano, however after the first track was finished (in light we trust) I realized that this would not be the case. The rest of the tracks was put together in the following weeks. The 9th track (althea) was produced some years ago using the sound of the very same piano.
As times are becoming rougher for many labels and distroes I realized it would be a long time waiting for a CD or vinyl deal for this material. And with things being as they are I believe the best way to spread these vibrations is in free digital format.
So realizing this work might dissapoint a few of my listeners, atleast now you know the story behind the music and its intention is simply to be what it is (music), while hopefully inspire the listener to raise the frequency of love on this planet.

Love and Light!
Anders Ilar


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 lutego 2009 10:29:11 
Sympatyczne, ale w całości trochę nie moja bajka. Natomiast poszczególne utwory często bardzo fajne ("Playing With The Winds" prawie jak plagiat z Extremadury, hehehe... zresztą "Lowbeam" też mi się z nią i z Zion Train kojarzy).


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 lutego 2009 17:16:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
Ja ściągłem ale jeszcze nie słuchałem. Posłucham w wolnej chwili - minimal bardzo ok ogólnie, tyle że słaby dół mam na swej weżyczce.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 lutego 2009 18:55:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
..Jacaszka - treny ...bardzo polecam ! ....dla mnie *****

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 04 lutego 2009 10:46:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7696
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Anders Ilar w porządku, ale jak zwykle okazuje się, że nijak nie umiem ocenić, co mi się bardziej podoba. Tak mam z wszystkimi Carbon Based Lifeforms itp. Słucham ich nierzadko, ale nic z tego nie zostaje na dłużej.
Trochę przez to chyba wolę agresywniejsze rzeczy, jakie robi Muslimgauze (nie mam tu na myśli jego ewentualnej agresji osobistej Obrazek)

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 06 lutego 2009 13:31:42 

Rejestracja:
pt, 06 lutego 2009 10:39:10
Posty: 1497
fennesz i tim hecker
to nie do końca minimal (raczej ambient), ale widziałem tu wcześniej np. BoC; to i "moje chłopaki" też powinni pasować...
No i jeszcze trochę mocniejszy jesu

edit:
a jakiś temat o muzyce post-rock'owej tu jest?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 06 lutego 2009 15:26:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Cytat:
..Jacaszka - treny ...bardzo polecam ! ....dla mnie *****


Fajnie! Jedna z ciekawszych płyt ostatnich lat (jeśli chodzi o PL).


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 15 marca 2009 22:16:35 

Rejestracja:
pt, 06 lutego 2009 10:39:10
Posty: 1497
jutro (16 marca) wychodzi nowa płyta Jacaszka - "Pentral"
jak pisze na myspace - jest próbą oddania atmosfery gotyckich kościołów...
więcej info + jeden nowy utwór na:
http://www.myspace.com/jacaszek

edit:
a tu video, w którym opowiada o procesie tworzenia płyty


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 marca 2009 01:40:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Obrazek
Słowo na dziś: The Caretaker. Pod tym pseudonimem ukrywa się angielski muzyk James Kirby (znany również z projektu V/Vm).
Na oficjalnej stronie internetowej można znaleźć kilka wydawnictw do ściągnięcia:
A Stairway To The Stars
Theoretically Pure Anterograde Amnesia Objętościowo to prawdziwy potwór - liczy 72 utwory i trwa prawie cztery godziny.
Additional Amnesiac Memories Suplement do poprzedniego wydawnictwa.
Memories From the Museum of Garden HistoryMateriał zarejestrowany na żywo.

The Caretaker zrodził się pod wpływem filmu Stanleya Kubricka "Lśnienie", a szczególnie sali balowej nawiedzonego hotelu "Overlook".
Z tej inspiracji powstał mroczny ambient, pełen niepokojących, horrorowatych dźwięków. Ale to tylko jeden z elementów. Drugim jest muzyka taneczna z lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku. To połączenie daje fascynujące efekty. Gdy z falujących dźwiękowych plam wyłaniają się lekko rozmyte dźwięki orkiestry, po plecach przechodzą ciarki. Jeśli ktoś będzie chciał nakręcić kolejną ekranizacje "Lśnienia" to muzyke już ma gotową.

W opisanej stylistyce mieszczą się: "A Stairway To The Stars" i "Memories From the Museum of Garden History" . Ten drugi wydaje mi się lepszy (a przy okazji krótszy).

"Theoretically Pure Anterograde Amnesia" wraz z dodatkiem to już nieco inna sprawa. Dopiero się przez to przebijam, ale już mogę coś o tym napisac. Dźwięki orkiestry sa tu niemal niesłyszalne, a jeśli już to przetworzone nie do poznania. Materiał jest stanowczo za długi i w takiej dawce po prostu nuży.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 marca 2009 08:52:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14522
Skąd: nieruchome Piaski
Uwaga niezwiązana z tematem: mam wrażenie, że na pierwszym planie stoi Jack Nicholson.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 marca 2009 09:06:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Miki pisze:
Uwaga niezwiązana z tematem: mam wrażenie, że na pierwszym planie stoi Jack Nicholson.


No bo stoi. W końcu to fotka, która "wystąpiła" w kubrickowym "Lśnieniu", gdzie tenże Nicholson grał rolę główną.

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 marca 2009 09:38:12 
Tych przedwojennych wstawek nie udało mi się przeskoczyć. Choć sam pomysł bardzo fajny.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 marca 2009 12:34:29 

Rejestracja:
pt, 06 lutego 2009 10:39:10
Posty: 1497
Obrazek
hildur gudnadottir
jej tegoroczna płyta "without sinking" jest niesamowita
piękna wiolonczela z Islandii

a skoro mowa o Islandii, to jeszcze
Obrazek
johann johannsson
a w szczególności płyta
Obrazek
ibm-1401


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 15 kwietnia 2009 13:14:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Na Myspace Qunabu wrzuciłem utwór "Seiza" z nadchodzącej EPki autorstwa muzyka o pseudonimie Stendek. Jestem ciekaw opinii - jak dla mnie to absolutnie rewelacyjny materiał, no i zupełnie nowa jakość dla całego labelu.

http://www.myspace.com/qunabu


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 15 kwietnia 2009 15:23:04 
Lubię te rejony muzyki i cieszę się, że i w Qunabu zagoszczą, ale akurat ten kawałek najwyżej poprawny. Jak dla mnie zabrakło mu transu - nie wciąga pomiędzy swoje płaszczyzny. Z tego wynika też to, że najciekawsze są te fragmenty, w których dźwięków jest najwięcej. Najwiekszą wartość utworu widzę w sposobie na łączenie różnych motywów. W sumie obiecująco.


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 157 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 287 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group