Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 15:21:27

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1386 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 93  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 05 kwietnia 2017 08:39:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
Tylko wiesz, "Langenort" jest dość hermetyczny, ba, nawet wiedząc, co to było (jest?), a nie znając moich poglądów, nie będziesz wiedział, czy to numer antyaborcyjny, czy niekoniecznie. Ba, gdy go wymyśliłem, chodziło mi raczej o prowokację i szokujące zestawienie (choć oczywiście poglądy miałem wtedy takie, jak teraz), natomiast moim głosem w sprawie jest jednak "Horror" przede wszystkim.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 05 kwietnia 2017 10:50:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
I właściwie dokładnie te przyczyny przemawiają według mnie za Langenortem w tym zestawieniu:
- hermetyczny vs. dosłowny = wolę hermetyczny
- prowokacja i szokujące zestawienie interesuje mnie bardziej niż głos w sprawie, tzn. bardziej na gruncie sztuki - w celu uzyskania Twojego głosu w sprawie poczytam chętniej Twoje felietony ;-)

Oczywiście nieraz "głos w sprawie" może robić wielkie wrażenie. Gdyby na mnie nigdy nie robił, nie byłbym fanem Kazika, nie? a na gruncie spiritowym wystarczy powiedzieć: Naklejka. Ale akurat Horror jakoś mi nie leży, w każdym na razie się nie ułożył.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 18 kwietnia 2017 16:33:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
Przypominam, że w sobotę zagramy dość krótki, punkowy set, w Bielsku Podlaskim. Planujemy wymieszać nowe rzeczy z kilkoma kawałkami, których już dawno nie było.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 18 kwietnia 2017 18:25:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Nadmienię tylko, że "Langenort" jest moim ulubionym kawałkiem na płycie i przypomina mi trochę "Biada, Biada" - 2TM2,3... i to jest bardzo pozytywne skojarzenie.

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 23 kwietnia 2017 03:52:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
Bielsk zagrany. Trochę się obawiałem, jak to wypadnie (pojechałem mocno chory), ale daliśmy radę.
Setlista:

ROSZCZENIOWE JUWENALIA
SENS I DEFINICJA

EUROWIZJA
NAKLEJKA
SZCZĘŚCIE
PIOSENKA O MIŁOŚCI
DAJ MI JESZCZE CHWILĘ
SOBOTA 13
HORROR

LATARKA
KMWTW
PĘTLA
PUŁAPKA


PIOSENKA, KTÓRA JEST O NICZYM, ALE UDAJE, ŻE JEST O CZYMŚ

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 25 kwietnia 2017 21:56:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
W ostatni weekend siedzielim sobie z antiwitkiem w kuchni i, posłuchawszy, rozważaliśmy, cóż też niesie ze sobą ten Prima aprilis. Kim w ogóle są jego bohaterowie, co to za mroczne postaci? Skąd te krwawe elementy, czy to po prostu zamiłowanie autora do klimatów rodem z horroru, czy tam się naprawdę coś złego wydarzyło? Dlaczego taki tytuł? Czy "prima aprilis" to po prostu coś, co miało być prawdziwe, ale okazało się nie być... czy stoi za tym jakaś smutna historia, która naprawdę miała swój rozdział jakiegoś 1 kwietnia? A dlaczego na pamiątkę, ale też "na trwogę"? Więcej pytań niż odpowiedzi, ale numer fajny!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 25 kwietnia 2017 22:42:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
Myślę, że kiedyś się z biorę z odpowiedzią na te pytania, wspomnę na razie, że faktycznie tu są dość nietypowe inspiracje. A że "na trwogę" to akurat nic złego, bo w sytuacjach zwątpienia fotografia ukochanej ma pomóc bohaterowi utrzymać się w pionie.

Tymczasem - zdjęcia z Bielska
Pojechałem chory, musiałem wypić sporo Barmańskiej, żeby móc zaśpiewać, wyszło dobrze, ale w konsekwencji już trzeci dzień nie mówię, musiałem wziąć wolne w pracy i odmówić telewizji wypowiedzi - sztuka i poświęcenie :wink:

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 06 maja 2017 02:46:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
to będzie jazda
Obrazek

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 07 maja 2017 16:06:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Wygląda ostro :shock:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 26 maja 2017 11:15:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
Niestety nie przekonamy się, jak ostro by było, organizator odwołał wydarzenie. Szkoda, choć ponieważ szykowała się gra w mocno łatanym składzie, ma to też swoje plusy. Tymczasem szykujemy się na Bagno.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 10 czerwca 2017 15:33:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
Impreza anonsowana wyżej odbędzie się jednak, tylko w nowej lokalizacji, w Bałtowie, w sąsiedztwie parku dinozaurów. Do składu doszła TZN Xenna. Termin bez zmian.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 02 lipca 2017 20:13:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
Dla porządku setlista z Rocka na Bagnie. Z przyczyn niezależnych zagraliśmy bez Eowiny na wokalu, co wymusiło drobną zmianę planów repertuarowych. Słabo słyszeliśmy się na scenie, co zakończyło się wysypaniem na Latarce ;) wbrew przeciwnościom zebraliśmy jednak sporo dobrych opinii po koncercie, więc publiczność zadowolona, a to najważniejsze.

DAJ MI JESZCZE CHWILĘ
SENS I DEFINICJA
NAKLEJKA
EUROWIZJA
PIOSENKA O MIŁOŚCI
HILFE!
HORROR
LATARKA
KMWTW
PĘTLA

na naszym FB pojawiło się trochę zdjęć

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 09 lipca 2017 08:27:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
Koncert w Bałtowie nie był rejestrowany (przynajmniej ja o tym nie wiem), a szkoda. Bardzo dobra organizacja, która zaowocuje za rok imprezą dwudniową i cykliczną, fajne miejsce, ludzi więcej, niż się spodziewałem, z których spora grupa przyszła nas posłuchać, a potem pogadać i pochwalić granie. Świetna sprawa.

Setlista:
DAJ MI JESZCZE CHWILĘ SENS I DEFINICJA
NAKLEJKA
EUROWIZJA
WARSZAWA
PIOSENKA O MIŁOŚCI
SZCZĘŚCIE
SOBOTA 13
HORROR
LATARKA
PĘTLA
KMWTW
HILFE!
PUŁAPKA

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 10 lipca 2017 21:41:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
"Pętla" z Bagna: https://www.facebook.com/spiritof84pl/v ... 805273751/
za wiele się stamtąd nie nadaje do wrzucenia, ale coś tam potem zmontuję

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 13 lipca 2017 18:58:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Płyta "Roszczeniowe juwenalia" - wysłuchałem wreszcie całości i mogę co nieco napisać.

Sens i definicja - bardzo dobre, świetny tekst, kompozycja zgrabna, fajna chwila oddechu w środku. *****
Mogę tylko zapłakać - niezły czad, ale nieco monotonnie, może to przez to że słabo słychać słowa tekstu **
Warszawa - kurde, mocne w formie i treści. O wiele lepsze od "Warszawy" T.Love :twisted: ****
Horror - jak to horror: straszne *
Piosenka o miłości... - słusznie wybrana jako jedna z promujących album. Ma w sobie "to coś". Świetne gitary i współpraca wokali *****
Hilfe - hehe, ciekawe jak zabrzmiałoby to jako poezja śpiewana... Jakiś urok w tym jest! Spokojnie daję ****
Nie ma we mnie miłości - nie podoba mi się, ale muszę docenić za nietuzinkową kompozycję **
Prima aprilis - tu co prawda nie mogę docenić za kompozycję, ale też mi się nie podoba *
Sobota trzynastego - już pisałem o tym utworze wcześniej: świetna rzecz, doskonała kompatybilność tekstu i muzyki, wpadający w ucho refren, brawo! ******
Piosenka, która udaje - odbieram jako ciekawy eksperyment formalny, muzyka dziwna ale tak pewnie miało być... coś w tym jest **1/2
Roszczeniowe juwenalia - charakterystyczny riff na początku, refren wręcz przebojowy, ciekawa druga część, spoko ****
Pułapka - riff a`la "Nic już nie przeszkodzi" wydaje się niezniszczalny :) i w kolejnym anturażu oczywiście mi się podoba ***
Langenort! - proste, ciężkie i śmiałe, kojarzy mi się z Anti Pasti z najlepszych lat, solówka niczym skowronek :) Należy się ****

Ogólnie płyta zaskoczyła mnie czadem i energią, uważam że to najlepszy wytwór mazowieckiej formacji, z którym miałem okazję się zapoznać.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1386 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 93  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group