Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 11:23:07

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1386 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 93  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 czerwca 2008 23:08:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22829
Political - to wbrew pozorom nowy kawałek, tyle, że wykorzystałem do niego tytuł, który miał swoją płytę, a nie miał swojej piosenki. Piany dość długo, bo kolejne fragmenty się wykluwały w dość dużych odstępach czasu.

Kto ma wiedzieć, ten wie - to było napisane w momencie, gdy pojawiło się Conservative Punk i nagle okazało się, ze bardzo dużo osób uważa, ze w punk rocku można wszystko, ale jednak bez przesady. Muzycznie trochę wyewoluowalo od Hybryd, ale chyba w ciekawszym kierunku.

Zbieżność to muzyka Rudego, różnym ludziom się kojarzy z r.ożnymi rzeczami, których on wcale nie słucha, wg mnie fajny, przebojowy numer, nam bardzo wchodzi w ucho na próbach. Jest do wielu rzeczy podobny, ale w punk rocku to nie zawsze musi być zarzut.

Dwa kolory - tekst jest celowo przerysowany, pisany z dwóch przeciwnych pozycji z narracją w refrenie, zresztą również przerysowaną celowo. Obawiam się, ze będzie to najczęściej źle rozumiany kawałek Spirita, ale jest to działanie celowe. To ma prowokować do myślenia.

Dzięki za opinię, zawsze miło coś przeczytać, a jak to coś dobrego - jeszcze milej.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 czerwca 2008 08:05:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 06 września 2007 13:57:13
Posty: 1878
Skąd: Warszawa
Budyń pisze:
Piany dość długo

kukuryku...

_________________
http://nemesister.tv


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 czerwca 2008 10:10:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22829
pisany miało być

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 lipca 2008 11:18:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22829
klątwa perkusyjna trwa. Po pierwszym dniu nagrań Wiśnia zrezygnował, do zespołu miał wrócić inny perkusista, jednak w trakcie próby okazalo się, ze nie może on grać w Spiricie, ponieważ kłóci się to z jego przekonaniami (!) - poszło o kawałek Rudego o lustracji księży. Sprawa okazała się być nie do przeskoczenia, w związku z tym nagrywanie zostaje odłożone do czasu znalezienia perkusisty i opanowania z nim materiału.

Tak więc znowu szukamy pałkera, umiejacego grać a przy okazji zachować dystans odpowiedni do przekazu, jeśli akurat z czymś się nie w 100% zgadza. Reszta zespołu jakoś potrafi.
poszło o to

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Ostatnio zmieniony czw, 10 lipca 2008 17:05:59 przez Budyń, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 lipca 2008 11:23:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Budyń pisze:
nie może on grać w Spiricie, ponieważ kłóci się to z jego przekonaniami (!) - poszło o kawałek Rudego o lustracji księży


Znaczy prawdziwy punk-kontestator nie zniósł fragmentu wychwalającego sąd? :twisted:

A na poważnie - szkoda.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 lipca 2008 11:23:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21317
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Budyń pisze:
klątwa perkusyjna trwa.



Nie myśleliście o automacie perkusyjnym? Dla wielu zespołów zastosowanie tego manewru, było przepustką do panteonu gwiazd ;)

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 lipca 2008 11:30:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22829
automat by pasował, gdybyśmy poszli w stronę nowej fali/gotyku... do punka mi jednak nie pasuje za bardzo, więc wolałbym tego uniknąć, choć niby Zółte Słoniki 3/4 czasu grały z automatem/perkusją z klawisza. To jednak regres by był

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 lipca 2008 11:43:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21317
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Budyń pisze:
automat by pasował, gdybyśmy poszli w stronę nowej fali/gotyku... do punka mi jednak nie pasuje za bardzo, więc wolałbym tego uniknąć, choć niby Zółte Słoniki 3/4 czasu grały z automatem/perkusją z klawisza. To jednak regres by był


Otwórz umysł i przełam bariery. :skrzypek:

;)

Po pierwsze, kto powiedział, ze punk nie może być grany z automatem perkusyjnym (patrz Big Black)

Po drugie najfajniejsze i najoryginalniejsze zespoły to te, które traktowały punk jedynie jako punkt wyjścia, a nie zamkniętą i ograniczoną szufladkę (patrz Siouxsie, Nojbałteny, PIL, NoMeansNo i mnóstwo innych). Jak to mawiają anglosasy: "think about it" ;)

A wreszcie po trzecie: niby czemu użycie automatu miało by być regresem? Kto Wam każe programować go tak, jak za czasów ŻS? :uszol:

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 lipca 2008 08:08:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Gupio :-( Myślałem, że przy nowej płycie prędzej czy później na jakiś koncert uda mi się dotrzeć.

A tekst mi się podoba he he he. Z której strony perkusiście się nie spodobał? Że wierzy w nieomylność wszystkich księży czy że nóż mu się w kieszeni otwarł na dźwięk nazwy IPN? ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 19 grudnia 2008 12:15:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Crazy pisze:
Spirit rules i oby na następny koncert udało się iść!

udało się i bardzo się cieszę i bardzo mi się podobało!!! Spirit rules :D :peace:

Ginter gdy był młody to palił grass!

Potem się wkurwiłem, gdy zginęła mi łopatka :D

Cze! nara!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 18 kwietnia 2009 19:42:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22829
dziś ze studia przyszły trzy nowe, zmiksowane kawałki; jeden z nich jeszcze zapewne będzie poprawiony, ale pomału wszystko nabiera całkiem realnych kształtów. Teraz sobie słucham i jestem bardzo z siebie zadowolony 8)

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 18 kwietnia 2009 22:36:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22829
wiesz, kompletnie nie wiem, kiedy wyjdzie, chciałbym znaleźć tym razem normalnego wydawcę, w płytę nigdy wcześniej nie władowaliśmy tyle czasu i pieniędzy, wydaje mi się również, że to nasz najlepszy materiał :) Więc też mi zależy, żeby to usłyszało wiecej osób, niż to było wcześniej... Na razie jeszcze do części kawałków trzeba dograć dodatkowe gitary; miks pewnie trochę potrwa... Kiedyś myślałem, że płyta w kwietniu już będzie gotowa, ten koncert 26 to miała być promocja, teraz się obawiam, że przed wakacjami nie da rady. Ale za jakiś czas będzie można coś usłyszeć.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 21 kwietnia 2009 20:40:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
o kurde zapomniałbym! w niedzielę koniecznie na Spiryta! :peace:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 22 kwietnia 2009 08:44:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
Zwłaszcza, że będzie prawie wyłącznie materiał z trzeciej płyty, która powoli pojawia się na horyzoncie... I jest najlepszą płytą Spirita!

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 22 kwietnia 2009 09:02:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Ten nowy materiał bardzo mi się podobał na ostatnim koncercie. Ale liczę jednak bardzo na Terri!!!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1386 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 93  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group