Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 11:50:01

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 918 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 62  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 18 sierpnia 2005 16:46:39 
UWAGA

To jest tylko zalążek tematu, który będę stopniowo rozwijał. Będzie on podlegał stopniowej, codziennej edycji i ciągłej aktualizacji tak więc proponuję zaglądać tu od czasu do czasu :-) Na razie zakładam nowy wątek, żeby nareszcie zaistniał w Potforum temat dotyczący jednego z najważniejszych współczesnych (?!?!?!) Zespołów Świata. O każdej z płyt rozpiszę się szczegółowo. Uzupełnienia wymagać będą pozycje "Best Moment". Zamierzam odnieść się do każdego utworu z osobna.



***********************************************************


Pierwszy raz usłyszałem nagrania The Soundrops w zamierzchłych P’GeRy’owskich czasach – pojedyncze empetrójkowe pliczki wywarły na mnie kolosalne wrażenie. Wyraźnie czułem, że nie tak do końca może to być Zespół-Z-Poddasza, który współcześnie nagrywa kowery Armii. Najwyraźniej trafiłem na cudem odnalezione archiwalia zaginionego (jak pewien akord) bandu który jakimś cudem odhibernował się czy też może teleportował z jakiegoś deszczowego Cambridge czy innego liściastego Liverpoolu, albo raczej z łąk i falujących wzgórz Kornwalii lub Cumbrii sprzed czterdziestu lat.... Chylę czoła przed tłumaczem, który tak wspaniale przełożył teksty Soundropsów na polski i podarował je Tomkowi Budzyńskiemu...

Od początku byłem gorącym zwolennikiem i propagatorem nagrania przez The Soundrops płyty – już w "nowej", studyjnej rzeczywistości. Wydanie tego materiału na winylu byłoby szczytem marzeń. Cieszę się, że Zespół zadziałał w studio i niecierpliwie czekam na płytę...

Tymczasem małe ogwiazdkowanie – z góry uprzedzam, że nie mam tzw. "The Soundrops LP" z przepiękną okładką autorstwa Boskey’a (GRATULACJE!!!!), tak więc ograniczę się tylko do trzech pozostałych płyt.

SONGS FROM THE CLOUDS; Zmorro Records 2003.
Best song: Towards the East
Ocena: * * * * *
Nagrane w składzie:
Dzyń – voc., g., perc.
MoreleBax – perc., voc.

Płyta rewelacyjna! Genialne tłumaczenia, fantastyczne wykonanie – nie wyobrażałem sobie, że znane od wielu lat i osłuchane na maksa kompozycje Armii mogą zamienić się w takie COŚ!

1. Radio Rivendell / Therever Will Be You (Elrond – Baggins)
2. The Vespering Chant (Jan bez Powodu)
3. Brothers Boom (Budyń – Kisiel – Popkorn)
4. Towards the East (Andrzej – Eliza)
5. God is What I Sing (Baden – Baden)
6. Kazimierz Through Nałęczów (Trzask – Prask)
7. Tink (Yoko Onion)
8. The Catchers of Wind (Watson – Holmes)
9. The House by the Bridge (Kondratowicz – Krajewski)
10. Station Dęblin (Lennon – Mc Cartney)
11. Even If (Autor Znany Redakcji)
12. Radio GDR / Midsummer Night’s Dream (Lokomotywa – Wagoniki)
13. The Flash Through (Ojcowie Pustyni)
14. Not the Way You Think (Nie Ja)
15. Spirit & Flesh (Odpowiedź w Natępnym Odcinku)
16. Nightmares & Moths (Pograbek / Pogębek)
17. Autumn (Saturn)
18. God is Love (Alleluja)


SONGS FROM THE DESERT; Zmorro Records 2004.
Best song: What I Have Never Seen
Ocena: * * * *
Nagrane w składzie (wg okładki):
Dzyń – voc., g., perc.
The Soundrops are Dzyń, Morella, OtoKarbalcy.

Płyta lekko słabsza od przełomowego debiutu, ale to właśnie TU znajduje się najlepszy utwór The Soundrops, przebijający oryginał czy też (zależnie od tego jak się na to patrzy) kower zespołu Armia pt. "To czego nigdy nie widziałem" – czyli RZECZ DZIEJOWA "What I Have Never Seen"!!!!

1. Ringwraiths & People
2. Utopia
3. Ashes
4. Saluto!
5. Leave It All
6. The Annopol Tower
7. Commence as I Have Finished
8. Nostalgia
9. Midsummer Night’s Dream
10. What a Majestic News
11. Not I
12. What I Have Never Seen
13. A Place Under the Sun


SONGS FROM THE PASTURES; Zmorro Records 2005.
Best song: The Narrow Way
Ocena: * * * * * 1/2
Nagrane w składzie:
Dzyń – voc., g., perc.
OtoKarbalcy – voc., g.
Morella – voc., DJ.

Ha! Myślałem, że The Soundrops stanie się ofiarą syndromu Trzeciej Płyty i nagra coś tylko po to, żeby wypełnić warunki kontraktu i odpocząć. Jakże się myliłem!!! Dostajemy tu kolekcję tak wspaniałych kawałków, że trudno dać tej płycie mniej niż 5 gwiazdek! Szósta – jako zarezerwowana dla Arcydzieł – musi poczekać (na zachętę)... Czekamy na Czwartą Płytę! Tymczasem mamy przed sobą szczytowe osiągnięcie Pastwiskowego Rocka – REWELACJA! Z płytą tą wiąże się dla mnie ciekawa sytuacja. Po raz pierwszy usłyszałem ją podczas nocnej jazdy z Tatr do Warszawy - Crazy puszczał mi fragmenty, albo całe kawałki i pozwalał mi zgadnąć czego to kower - typowe pytania a'la "Rockowa Trzynastka". Większość utworów była mi kompletnie nieznana - wcześniej słyszałem (w oryginale) może z 5 piosenek, a i ich nie znałem zbyt dobrze. Ku własnemu zaskoczeniu zgadłem chyba większość pierwotnych wykonawców (skoryguj Crazy, jeśli przesadziłem) - o ile pamiętam, to spokojnie z 18. Sam się zastanawiałem "jak to się stało", bo jedno działające ucho tego raczej nie ułatwia ;-) Teraz wydaje mi się, że znam odpowiedź - każdy z tych utworów jest zagrany w taki sposób, że niesie *DUCHA* oryginalnego wykonawcy - różni się (często znacznie) od wersji pierwotnej, ale ma w sobie to *COŚ*, co sprawia, że *czuje się* tu. np. Watersa (nie Pink Floyd jako takie!!!), Barretta, Simona&Garfunkela, Cure'ów (których zresztą prawie w ogóle nie znam, a na pewno w ogóle nie słucham!!! - tu wiedziałem od razu, że to MUSI być The Cure!). Pastwiskowe Pieśni brzmią jak z innego świata - tego który zaginął 35, czy 40 lat temu. Najbardziej mnie w nich porusza ten szczególny feeling, który tak trudno odtworzyć współczesnym muzykom - tkwi w tym coś bliżej nieokreślonego, charakterystycznego wyłącznie dla TAMTYCH CZASÓW. Ciekaw jestem, jak by to brzmiało w wersjach elektrycznych - na starych, zakurzonych i lampowych vintage Marshallach, na oszczędnym, niewielkim zestawie perkusyjnym, na starszym ode mnie Les Paulu przepuszczonym przez crybaby i fuzza.... Niewykluczone, że gorzej - być może The Soundrops musi mieć takie brzmienie jak teraz - ale chętnie bym to kiedyś sprawdził.... Tyle osobistych wrażeń z tej jednej płyty. Jutro w drodze do Wolnego Miasta posłucham sobie PASZCZERS jeszcze kilka razy i w poniedziałek wrzucę kolejny edit.

1. Mojo Pin (edit) – Buckley, Lucas – Jeff Buckley ‘94
2. I’ll Feel a Whole Lot Better – Clark – The Byrds ‘65
3. Buy For Me the Rain – Copeland, Nooman – Nitty Gritty Dirt Band ‘67
4. Scarlet Inside (edit) – Brennan – Clannad ‘84
5. Every Little Thing – Lennon, Mc Cartney – The Beatles ‘64
6. Time Between – Hillman – The Byrds ‘66
7. The Narrow Way (part 3) – Gilmour – Pink Floyd ‘69
8. You Ain’t Going Nowhere – Dylan – The Byrds ‘68
9. It Happens Every Time – Buckley – Tim Buckley ‘66
10. Terrapin – Barrett – Syd Barrett ‘69
11. The World Turns All Around Her – The Byrds ‘65
12. Us & Them – Waters, Wright – Pink Floyd ‘73
13. Yesterday & Today – Anderson – Yes ‘69
14. Lady Friend – Crosby – The Byrds ‘66
15. See My Friends – Darics – The Kinks ‘65
16. Crying Song – Waters – Pink Floyd ‘69
17. Sparrow – Simon – Simon & Garfunkel ‘64
18. How Many Birds? – The Bee Gees ‘66
19. Useless Information – Wood – The Move ‘68
20. Play for Today – Smith – The Cure ‘81
21. This is My House – Pinder, Laine – The Moody Blues ‘66
22. She Has a Way – Clark – The Byrds ‘65
23. Survival – Anderson – Yes ‘69
24. All Cats Are Grey – Smith – The Cure ‘82


*******************

Na razie tyle - uzupełnienia sukcesywnie przez najlbliższy tydzień :-)


Ostatnio zmieniony czw, 25 sierpnia 2005 18:43:38 przez Y, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 sierpnia 2005 18:14:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Na ostatniej płycie pojawia się DJ Morella, co daje pewne wyobrażenie o tym, że Soundropsi w końcu sięgnęli po bardziej nowoczesne środki wyrazu. Na następnej płycie czekam na jakieś numery z beatem! :lol:

A tak w ogóle to super, że założyłeś temat.

I zgadzam się całkowicie i bez korekt i z rozkładem gwiazdek, i z best songami, i z tym best songiem ever oczywiście.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 sierpnia 2005 18:16:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
W ramach dodatku (specjalnie w osobnym poście) chciałbym jeszcze zaznaczyć, że The Soundrops zajmują bezwzględnie pierwsze miejsce
na mojej liście najsympatyczniejszych zespołów świata

:-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 sierpnia 2005 20:33:13 
K.T.W.S.G. pisze:
"The Soundrops LP" z przepiękną okładką autorstwa Boskey’a


tjaaaa gering żigi with it :twisted:


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 sierpnia 2005 22:41:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Soundrops RULLEEZZZZZ!

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 sierpnia 2005 22:49:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Dla mnie ulubione utwory to Brothers Boom i Not I! Kiedyś jak otrzymałem SONGS FROM THE DESERT to pierwszy raz ją przesłuchałem jadąc gdzieś. Stoję sobie na przystanku a tam leci Nostalgia. Puste miejsce w trzeciej zwrotce mnie kompletnie rozwaliło i zacząłem się śmiać jak głupi a ludzie na mnie patrzyli jak na wariata :D

SOUNDROPS FOREVER!!!!!

Songs from the clouds *****

Songs from the desert *****

Songs from the pastures - zamówienie złożyłem i jest w trakcie realizacji :D

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 sierpnia 2005 22:50:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Kacprze, a ja Ci kiedyś nie wypaliłem "The Soundrops LP"? Jeśli do tej pory to się nie stało, to bardzo chętnie to uczynię, bo tam to się dopiero dzieje (choć ja czekam na pierwszą formalnie profesjonalną płytę, bo tzw. "zawodowstwo duchowe", które mógłbym nazwać artyzmem, już dawno zostało osiągnięte :) ). Kamiku, pamiętasz, mam nadzieję, podobną propozycję :wink:

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Ostatnio zmieniony pn, 22 sierpnia 2005 19:02:49 przez Miki, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 sierpnia 2005 23:11:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Bartek_Z pisze:
Dla mnie ulubione utwory to Brothers Boom i Not I!


Oooo! Wreszcie ktoś wymienił Brothers! Pierwszy raz usłyszałam to bodajże przed domem Budynia w środku nocy na pamiętnych po-meczowo-konertowych manewrach... Bardzo piękne... Magiczno-hipnotyzujące...

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 19 sierpnia 2005 00:14:39 
monika pisze:
Oooo! Wreszcie ktoś wymienił Brothers!

Brothers Boom są moim utworem numer dwa z pierwszej płyty - niedługo zacznę rozbudowywać ten wątek - spokojna głowa!


Crazy pisze:
The Soundrops zajmują bezwzględnie pierwsze miejsce
na mojej liście najsympatyczniejszych zespołów świata

To w ogóle nie podlega dyskusji!!!


Morella pisze:
(odnośnie tekstu "The Soundrops LP" z przepiękną okładką autorstwa Boskey’a)

tjaaaa gering żigi with it

Eeeeee tam! Okładka jest SUPER! Klimat Sixties w czystej postaci - czcionka jak z Jefferson Airplane, a sam obrazek oczywista psychodelia.


Miki pisze:
Kacprze, a ja Ci kiedys nie wypalilem "The Soundrops LP"? Jesli do tej pory to sie nie stalo, to bardzo chetnie to uczynie, bo tam to sie dopiero dzieje


Wypaliłeś oczywiście, ale gdzieś mi to zginęło :-( Chętnie dostanę jeszcze raz. BTW - mam dla Ciebie od Gera "Pastures" (nie mówiąc już o tym, że mam Twoją Franciszkę Niemowę).

Bartek Z. pisze:
Kiedyś jak otrzymałem SONGS FROM THE DESERT to pierwszy raz ją przesłuchałem jadąc gdzieś.


Jadąc gdzieś w oczy
Nie rzucając się nikomu?



Soundrops! Soundrops! Soundrops! Soundrops!


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 19 sierpnia 2005 00:27:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Miałem właśnie napisać, że Brothers są zdecydowanie numer dwa u mnie. Dwa, ale jednak PO Towards the East.

Ale przewaga Pastwisk nad Chmurami i Pustynią jest taka, że tamte armiowe kowery są wciąż i tylko armiowe, i w pewnym momencie robi się to jednostajne. Natomiast from the pastures jest przepięknie różnorodne.
Chodzi za mną recenzja tej płyty taka uczciwa - nie napisałem jej przed Karkonoszami, bo nie zdążyłem, i myślałem, że może przekażę autorom ustnie na miejscu. Ale inne rzeczy były do zrobienia, a od powrotu... no, nie było w pełni powrotu, który by już powrócił, to wciąż jest jedna całość.
I kolejna rzecz, którą trzeba będzie wyrzeźbić na wsi...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 19 sierpnia 2005 00:48:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
K.T.W.S.G. pisze:
Jadąc gdzieś w oczy
Nie rzucając się nikomu?



Oi oi :nonono: Mistrza Arwida do mnie nie przyrównuj. Akurat wtedy jechałem bodajże na mały zabieg do szpitala he he. (ale nie był to zabieg powiększający piersi, upiększający usta czy coś w tym stylu he he)

I zapomniałem jeszcze o LP. **** 1/2

Best song: Darkness darkness...

Przepięknie zaśpiewany jest też Let me be!!!!!!! Świetnie się wpasowuje do ślizgania palców po strunach gitarowych. Mistrzostwo :brawa:

Ta płyta kojarzy mi się z początkiem kwietnia kiedy to jej namiętnie słuchałem będąc w nienajlepszym nastroju. Zresztą nikt wtedy chyba nie był szczęśliwy...

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 19 sierpnia 2005 07:53:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14856
Skąd: wieś
No to powiedzcie jak można zdobyć najnowsze cudo Soundropsów?

Generalnie dla mnie jest to zespół genialny - zjawisko w Polsce.

Songs from the Desert - *****.
The Soundrops 2.0 - *****.
The Soundrops - ****1/2.

Ulubiony utwór - God is.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 19 sierpnia 2005 08:53:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Gravi pisze:
Ulubiony utwór - God is.


Jak się poznałem z Dzyniem i Morellą to właśnie byłem zachwycony tym utworem. I myslałem, że na końcu partię "Jesus Christ is the Lord" w pewnym momencie śpiewa Morella. Ba. Byłem nawet o tym przekonany. Jednak oni zaprzeczyli temu i to jednak był Dzyń :D Gały wyszły mi na wierzch :shock:

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 19 sierpnia 2005 12:58:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
wszystkim bardzo dziękuję za miłe słowa :bukiet:

zwłaszcza Tobie, Kacprze
kiedy przed domem Budynia śpiewałeś te teksty zrobiło mi sie zwyczajnie głupio, że sam ich nie pamiętam :oops:

(jakże bym moog czegoś nie ogwaizdkować? :D )

Songs from the Clouds* i 1/2
jest to właściwie składanka dwóch różnych kaset: "Songs from the Forest"(* i 1/4) - ulubiony kawałek "Towards the East" oraz "Songs from the Hills" (* i 3/4) - ulubione kawałki "Spirit & Flesh" oraz "God Is Love"

Songs from the Desert**
ulubione kawałki: "What I have never Seen" oraz "What a majestic News"

Songs from the Pastures* i 3/4
ulubione kawałki: te co Otek w nich grał na gitarze, a zwłaszcza "You Ain't Going Nowhere"

The Soundrops LP**
jest to składanka Soundrops 92-98
jeszcze raz dziękuję Boskiemu za wysiłek przy transfuzji tych dżwięków na płytkę oraz efekty dubowe w "Just For Your Smile"; ulubiony kawałek : "Towards"

:wink:

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 19 sierpnia 2005 14:36:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Dzyń za ogwiazdkowanie * i 1/12 :-)

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 918 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 62  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group