Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 10:39:00

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 143 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 18 września 2023 01:27:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
Tymczasem wpadł ciekawy wywiad (długi):

phpBB [video]

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 29 grudnia 2023 14:23:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 17 marca 2008 11:20:50
Posty: 1289
Skąd: Frysztak
Ojacie ale czad. Posłuchałem tej nowej płyty z obowiązku i tak mi weszło i wyszło. Potem pojechałem na koncert Illusion gdzie grał też Flapjack (no trudno pomyślałem, przynajmniej popatrzę sobie jak Litza gra i Śladem Krwi usłyszę na żywo). Tymczasem ku mojemu niezadowoleniu Śladem Krwi nie było ale za to Flapjack (z rumieńcami to przyznaję) wypadł lepiej. Ale energia!!!!!
Po tym wróciłem do płyty i słucham prawie na okrągło. Te riffy są genialne. Szkoda mi tylko, że zamiast na Luxtorpedzie albo 2Tm2,3, znalazły się na Flapjacku :D

_________________
po co ta wrogość do siebie, to co w Tobie prawdziwe jest piękne


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 29 grudnia 2023 14:59:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
Quilombo pisze:
Te riffy są genialne. Szkoda mi tylko, że zamiast na Luxtorpedzie albo 2Tm2,3, znalazły się na Flapjacku

...inna chemia między muzykami i wydaje mi się, że takie riffy by nie powstały w takiej konfiguracji...

Ale Quilombo, sam nowy Flapjack Ci to powie:
"All the good riffs and beats are back"
no i jeszcze w dodatku to: "You can just ignore it if you ain't got no heart for it"

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 30 grudnia 2023 14:21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 17 marca 2008 11:20:50
Posty: 1289
Skąd: Frysztak
Smok pisze:
...inna chemia między muzykami i wydaje mi się, że takie riffy by nie powstały w takiej konfiguracji...

Pewnie tak ale ja mam wrażenie, że po prostu inne podejście. W Lux bardziej eksperymentalnie, trochę może więcej melodii, przestrzeni i dźwięków. W 2Tm2,3 wypadkowa a we Flapie proste podejście - łojenie. I o ile łojenie samo w sobie rzadko mi na dłuższą metę wystarczało tak tutaj jest przepysznie. Ktoś kto nie lubi ostrej muzyki powiedział by o tych wszystkich zespołach "3 akordy i darcie mordy. Wszystko na jedno kopyto" ale jak się wsłuchać okaże się że wszystkie grają mocno, w każdym Litza robi rzeczy na gitarze a jednak każdy brzmi inaczej.

Na dzisiaj Veterans, Don't look down, Shotgun i No Stress na szczycie ale w sumie każdy numer ma w sobie coś!

_________________
po co ta wrogość do siebie, to co w Tobie prawdziwe jest piękne


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 15 marca 2024 00:19:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 03:25:03
Posty: 881
Skąd: toruń
po raz pierwszy na internetach -> Flapjack ✌
13.01.1996 Toruń - Od Nowa - Africa Is Hungry /6/

Załączony kawałek "Whooz Next" w założeniu miał ukazać się na poafrykańskiej składance koncertowej z edycji nr 6. Niestety po wycofaniu się ze współpracy QQRYQ Productions, sprawa wydania kasety upadła.

Kapelę na Africa Is Hungry (Afryka Reggae Festiwal) rekomendował Tomasz Budzyński, gdy nie było pewności czy na Afryce wystąpi ARMIA, która planowała w styczniu nagrywanie w studio materiału na nową płytę (Duch). Ostatecznie zagrała zarówno Armia, jak i Flapjack.

Koncert naleśników z przedpremierowym materiałem z płyty "Fairplay" (oficjalna premiera 15.01.1996, nieoficjalna premiera 13.01.1996 OD NOWA) doszedł do skutku dzięki współpracy i uprzejmości Marcina Treichel, który - po słowach perkusisty Ślimaka, że na jego oko zestaw perkusyjny przygotowany przez organizatorów wytrzyma pałkowanie ok. 10 minut - zgodził się udostępnić swoją Tamę "zaparkowaną" w jego kanciapie na drugim końcu miasta. W związku z tym przerwa techniczna była rekordowa ze wszystkich afrykańskich edycji, bo trwała ok. 1,5 godz. Ale już podczas ich występu pod sceną było totalne szaleństwo!

Organizacyjne stresy odreagowałem miesięcznym pobytem w pobliskim szpitalu bielańskim, ledwo uchodząc z życiem, ale było warto, jeśli się nie mylę. To se ne vrati... ✌

phpBB [video]


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 15 marca 2024 10:32:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14522
Skąd: nieruchome Piaski
OLD SENIORHAND pisze:
Kapelę na Africa Is Hungry (Afryka Reggae Festiwal) rekomendował Tomasz Budzyński, gdy nie było pewności czy na Afryce wystąpi ARMIA, która planowała w styczniu nagrywanie w studio materiału na nową płytę (Duch). Ostatecznie zagrała zarówno Armia, jak i Flapjack.
Czyli Armię też masz udokumentowaną z tego czasu?

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 23 marca 2024 07:24:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:55:19
Posty: 3133
Skąd: Poznań
Fryderyk w kategorii album roku metal trafil do Flapjacka (to sie nawet nadaje na wers do wyszczekania).

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 08 kwietnia 2024 20:07:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 03:25:03
Posty: 881
Skąd: toruń
Miki pisze:
Czyli Armię też masz udokumentowaną z tego czasu?

tak mam. obecnie koncerty Armii są u elronda który ma zadecydować czy można publikować na You Tube... na ten moment wrzuciłem do sieci bez pozwolenia po jednym kawałku z 1996 i 1997...


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 143 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Witalis i 266 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group