Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 17:15:42

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 19 listopada 2006 23:53:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
Obrazek
Jak zawsze w takich sytuacjach słucham czegoś i nawet nie wiem, że wśród jakiś klubowych pedałów panuje szał na to... No i się właśnie dowiaduję, ze to bardzo popularny zespół jest, przeczytałem też w najbardziej-pedalskiej-recenzji-jaką-na-oczy-widziałem, że słuchanie Ladytron dostarcza wrażeń porównywalnych z jazdą włąsnym ferrari na imprezę do klubu z bardzo ostrą selekcją w którym wszyscy cię znają... Nie wiem, nie mam takich przygód, zresztą autor recenzji pewnie również nie. Gdybym to przeczytał nie znając Ladytron, to zapewne bym się nigdy tym zespołem nie zainteresował, na szczęście poznałem go od innej strony, przez rekomendację znajomej, która ściągneła mi na kompa ich kawałek "Playgirl". Bardzo mi się spodobał, słodziutkie elektro z jeszcze słodszym wokalem, numer z takich, co to się wkręcają i nie chcą odpuścić. Poszukałem więcej, dorwałem debiut, "604". Tu entuzjazm najpierw mniejszy, część piosenek trochę za bardzo zakręcona jak na mój gust, ale stopniowo i do nich się przekonałem, w czym pomogło mi podobieństwo pewne twórczości Anglików, Angielek i Bułgarki do jedynej rzeczy pokrewnej gatunkowo, której słuchałem wcześniej, czyli Miss Kittin & The Hacker. Słucha się coraz lepiej, bo miłe dla ucha i muzycznie i wokalnie, do tego ciekawy słowiański element w postaci części kawałków po bułgarsku...Miłą muzyka tła, która sobie może lecieć, a i do wsłuchania się czasem dobra. Druga płyta jest mi prawie nieznana, z tego co słyszałem, ustępuje pierwszej, choć muzyka podobna, w pierwszym "True mathematics" już mamy jakąś zapowiedź tego, co się wydarzy później w ich muzyce, zaś trzecia to trochę inna historia. Pojawiają się gitary, czasem zespół brzmi jak skrzyżowanie The Cure z Sonic Youth ("Sugar"), czasem jak The Prodigy "Fighting in built up areas", a czasem jak słodsze The Cranberries (w "Last one standing", które wziąłem za nowy kawałek tych ostatnich słysząc je w trójce, w innym wątku już chwaliłem piękno tej piosenki, warto poszukać i posłuchać). Z tą płytą musze się jeszcze osłuchać, ale mam wrażenie, że jest na miarę debiutu, choć trochę brak tych słodkich i leniwych melodii.

Obrazek
*****

Obrazek
****

Obrazek
****1/2


strona:
http://www.ladytron.com/site.php
teledyski:
Destryoy everything you touch
Sugar
majspejs:
http://www.myspace.com/ladytron

Mało to co napisałem "oceano-pokojowe", jest to lekko rozwinięty tekst, który napisałem na forum konserw, w miarę, jak poczuję się na siłąch dodam coś jeszcze zapewne, zwłaszcza o płycie środkowej. No i obawiam się, że mało kto zna ladytron, więc znów trafię z tematem kulą w płot.

Aha - przewrotnie zatytułowałem ten wątek nazwą utworu, który lubię najmniej, ale za to ładnie się do tego celu nadawał :D

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Ostatnio zmieniony pn, 29 września 2008 10:07:50 przez Budyń, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 lipca 2008 13:03:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
po zbanowaniu J.T. Fly'a ten temat stał się jednowpisowym monologiem, odkurzę go, bo na wrzucie można posłuchać bardzo ładnej piosenki z nowej płyty, "Velocifero" pt. "Versus". Nie będę na razie pisał jakiejś wielkiej recenzji, jest to dobra, przyjemna płyta na ****1/2, może nawet na *****.

Obrazek

zaś na youtube pojawił się singlowy teledysk, również bardzo łądny. Tak więc polecam osobom spragnionym rzeczy bardzo ładnych :) (tu nie ma żadnej ironii)

http://www.youtube.com/watch?v=FEBg0b8hoUs

PS. pojawił się na tubie też mój ulubiony kawałek, w wersji jakiejs dziwnej, ale fajnej
http://www.youtube.com/watch?v=9D7mqGGS ... re=related

polecam, może w końcu ktoś się skusi :)

edycja trwa, ponieważ znalazłem na youtubie dobrej jakoś koncertowe nagrania:
The way I find you
Discotraxx
Playgirl od tego kawałka się zaczęło moje zauroczenie tym zespołem
He took her to the movie tu najmocniejsza chyba inspiracja Kraftwerkiem
Mu-Tron
Another breakfast with you kolejne cudo
This is our sound

to wszystko kawałki z pierwszej płyty, gdy jeszcze nie dołączyli gitar do instrumentarium. Dopiero temat o krałtroku mi uświadomił, ze Ledytron bardzo obficie czerpie z tego gatunku, tak więc polecam uwadze jego fanów, choć to skrajnie komercyjna i uwspółcześniona mutacja. :wink:

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 03 lipca 2008 15:27:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 19:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
budyn nie wiem czy zaliczysz to do pedalskich imprez. ale na imprach fanow depeche mode np. w toruniu.ladytron sie pojawia. z tego co pamietam wokalistka jest z pochodzenia bulgarka. tak jak fiolka najdenowicz. ma anielski wokal. a jeszcze jedno. palic kluby z selekcja na bramce. pamietam ze w jakims klubie w wawie nie wpuszczcono goscia na wozku inwalidzkim. sorry za odejscie od tematu wiadacego. :lol:

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 03 lipca 2008 19:40:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
pisałem o pedalskiej recenzji, nie imprezie :)
zloty fanów Depeszów są mi obojętne... Ladytron w październiku gra w Warszawie, pewnie się wybiorę :)

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 września 2008 10:13:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
szykują się dwa koncerty Ladytron w Polsce:

17 X - Warszawa
18 X - Kraków

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 01 marca 2023 22:32:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
odnotuję, że wyszła nowa płyta po kilku latach przerwy, ale wydała mi się nudna i raczej już się nie zaprzyjaźnimy.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group