Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 12:15:19

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 571 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 39  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 26 listopada 2006 22:49:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
TOWARD THE WITHIN ****
jakoś bez emocji jak na płytę koncertową mimo, że tyle nowych i fajnych utworów, jak na przykład Rakim i I Can See Now, American Dreaming, Don't fade Away. no więc sama nie wiem dlaczego tylko cztery gwiazdki, ale jednak.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 26 listopada 2006 22:50:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Wspaniały zespół i wspaniały wątek. Duży wpis będzie ale na to potrzeba chwilki czasu. DCD kojarzę na początku głównie z radia, Listy Trójki, audycji Beksińskiego itp. Płyty poznałem dopiero na początku lat 90tych czyli z lekkim opóźnieniem. Opis poważniejszy będzie!
Oczywiście jak DCD, to właśnie Lonely is An Eyesore (mam i CD i winyl!) i płyty This Mortal Coil i w ogóle całe 4AD. I Clan Of Xymox i płyta Medusa!
I tylko koncertu w Kongresowej nie moge przeboleć!! :( :( :(

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 27 listopada 2006 10:17:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:19:43
Posty: 2382
Skąd: z drzewa
natalia pisze:
Jasiek napisał:
Jest fajna książka


i może ją masz? nie miałam pojęcia w ogóle o jej istnieiu. a jak masz, to dam Ci propozycję nie do odrzucenia. 16 grudnia pożyczysz mi?


Mam w postaci xero i pożyczę.


Erkej pisze:
Dwa słowa apropos butlegu. Kto opracował te okładeczkę? Ty, Jaśku, czy kto inny? I czy ten butleg chodzi sobie z tym zdjęciem w internecie może? Pytam, bo robiłem to zdjęcie.


Tak to ja.. przepraszam Erkej, że nie spytałem o zgodę. Jak nagrywałem dla Natalii i Elronda, to zrobiłem taką okładkę. Nigdzie więcej ona nie chodzi. Ci co nagrali butleg zrobili "oficjalną-nieoficjalną" okładkę.. bardzo ładną. Mam ją w domu na dysku. Jak wrócę, to tu wrzucę.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 27 listopada 2006 12:47:03 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3409
Jaśku - luzik. Jeśli to Ty zrobiłeś i to w dodatku dla przyjaciół, to wszystko jest w 100% w porządku. Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 27 listopada 2006 16:58:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Jasiek pisze:
natalia napisał:
Jasiek napisał:
Jest fajna książka

i może ją masz? nie miałam pojęcia w ogóle o jej istnieiu. a jak masz, to dam Ci propozycję nie do odrzucenia. 16 grudnia pożyczysz mi?

Mam w postaci xero i pożyczę.

Ja mam wersję niexero jakby co też moge pożyczyć.

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 27 listopada 2006 22:31:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
marecki pisze:
Ja mam wersję niexero jakby co też moge pożyczyć.


super! wolę nie-xero. to co: 16 grudnia? :wink:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 27 listopada 2006 22:36:03 
.....bardzo polecam tę książeczkę! Słynna seria wydawnicza - w tym samym czasie się ukazała książka o Floydach i King Crimson......


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 27 listopada 2006 22:58:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
K.T.W.S.G. pisze:
o Floydach i King Crimson

zwracam uwagę, że to nie jest temat o TYCH zespołach!!! :twisted:
proszę napisać coś MĄDREGO o DCD!!!!

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 27 listopada 2006 23:44:30 
natalia pisze:
proszę napisać coś MĄDREGO o DCD!!!!


Uwielbiam płytę Within the Realm. Uważam ją za jedno z największych dzieł Muzyki w ogóle. Znam też nienajgorzej Jajo Węża i Aion które lubię ale nie tak bardzo jak płytę within, która - moim zdaniem - odsadza je o dwie długości (jeśli ona ma 6 gwiazd, to te mają po cztery). Pozostałe znam po łebkach, albo wcale - czego bardzo żałuję.

Wystarczająco na temat? :-) Wspomniałem o tych książkach, bo stanowiły serię wydawniczą z "Królestwem".


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 28 listopada 2006 19:05:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 21 maja 2006 13:08:39
Posty: 857
Skąd: Shire
To teraz ja.

Z Dead Can Dance spotkałem się dość niedawno...jakieś pół roku temu..i.. ta magia..w ogóle głębia tego zespołu jakoś do mnie nie przemówiła- po prostu nie przepadałem za DCD :shock:

Ale kilka tygodni temu coś mnie pchnęło, aby włączyć sobie płytkę..jak ja mogłem nie słyszeć tego wszystekiego wczesniej ?!
Niestety nie słyszałem większości płyt Dead Can Dance (skandal!) ale wystarczyło mi kilkanaście dni żarliwego słuchania aby móc powiedzieć coś o tym zespole. Jak już zostało ustalone- skala 6-cio gwiazdkowa.


SPLEEN AND IDEAL- *****-

Tak! Płyta świetna bez wątpienia... Już od początku słychać tu lekką enigmatyczność...to co czego kiedyś nie lubiłem a teraz to jest atut. Świetny klimat tworzy cały utwór De Profundis. Słuchając tej płyty mam wrażenie, że przenoszę się powoli nie w kosmos ale świat cienia...szarości, zdarzają się przebłyski światła wpadającego pod kopułę mgły jak np. The Cardinal Sin...magia.. i iluzje..zamglona przestrzeń.
Ulubione utwory: Mesmerism, The Profundis


WITHIN THE REALM OF A DYING SUN- **** i 3/4

Tu już nie ma szarości ani mgły. To słońce rzeczywiście umiera! Schodzimy w całkowity mrok, w podziemia..od czasu do czasu pojawia się nadzieja, że będzie lepiej..ale ostatni utwór rozwiewa wszelkie wątpliwości, wibrujący, niemal drżący głos chce Nam przypomnieć-...to czeluści.
Ulubione utwory: Persephone, Dawn Of The Iconoglast, Cantara


AION- ****** czyli płyta genialna!

Od samego początku słychać tu coś innego..tą melodyjność, klimat średniowiecznych miast, miasteczek... Jasiek świetnie napisał, że jest to świetny podkład do obrazów Hieronima Boscha. Poza tym..ta trochę skrywana 'dworskość' tych utworów- cudo. Nie mam słów dla tej płyty... sześć gwiazdek oddaje wszystko. Średniowiecze w pełnej swojej krasie! Oto chodzi!
Ulubione utwory: wszystkie, nie znajduję tu kiepskiego kawałka. Najlepsze z najlepszych: The Arrival And The Reunion, Saltarello, Black Sun


No i to niestety tyle co na dzień dzisiejszy mogę napisać o DCD...z resztą płyt nie było mi dane obcować na codzień ale liczę na to, że w jak najszybszym czasie poznam pełen przekrój twórczości Najlepszego Zespołu Świata.

_________________
wiatr jest szary a księżyc zielony.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 28 listopada 2006 20:47:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
séamas. pisze:
Jak już zostało ustalone- skala 6-cio gwiazdkowa.

nie nie! skala jest pięciogwiazdkowa! bo jesli sześcio- to do moich gwiazdek trzeba dodac po jednej!

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 28 listopada 2006 21:57:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 21 maja 2006 13:08:39
Posty: 857
Skąd: Shire
natalia pisze:
nie nie! skala jest pięciogwiazdkowa! bo jesli sześcio- to do moich gwiazdek trzeba dodac po jednej!


sory to moja culpa. Chyba coś źle skojarzyłem.... mogłem zajrzeć do Wątku Obiektywnie Najistotniejszego.

_________________
wiatr jest szary a księżyc zielony.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 28 listopada 2006 23:38:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:19:43
Posty: 2382
Skąd: z drzewa
Ja tam dawałem 6 gwiazdek ;)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 29 listopada 2006 10:23:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 07 marca 2006 14:07:18
Posty: 801
Skąd: Marshes
A ja mam problem, bo dla mnie ta muzyka jest nieprawdziwa... ładna, ale nieprawdziwa...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 29 listopada 2006 10:36:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
Jasiek pisze:
Ja tam dawałem 6 gwiazdek

to co ja mam teraz zrobić :cry:


Puddleglum pisze:
bo dla mnie ta muzyka jest nieprawdziwa...

bardzo jestem ciekawa uzasadnienia, naprawdę.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 571 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 39  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group