Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 18:51:31

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 17 maja 2010 20:50:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 grudnia 2009 09:47:39
Posty: 485
KoT pisze:
Na pewno polecam tą mp3 powyżej, bo to zapis całego koncertu !

Ściągnąłem już dość dawno, ale dopiero dziś była okazja, aby przesłuchać, bo to ponad 2-godzinny występ. Powiem jedno - rewelacja ! Setlista z takimi hitami jak "Innocent when you dream", "On the nickel", "Singapore", znakomita gra muzyków towarzyszących Tomowi, żywo reagująca publiczność i sam Waits najwyraźniej świetnie czujący się na scenie tego wieczoru w Atlancie. Zasysać póki jeszcze jest !

_________________
Robert Skruszony


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 sierpnia 2011 07:45:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
Skoro jest okazja wyciągnąć ten temat z niebytu, to niniejszym to czynię...
Nowa płyta Toma w sklepach od 23 października:

Obrazek

dostępna oczywiście na winylu, cd, w wersji deluxe i co tam jeszcze...

Ciekaw jestem jak Tom poradził sobie z ciężarem nagrania płyty jako członek Rock And Roll Hall of Fame ;)
A tak na serio, to pierwsza płyta z nowym materiałem od 7 lat, od Real Gone... bardzo jestem ciekawy tego materiału...

więcej na http://www.tomwaits.com/news/

Obrazek

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 21 października 2011 08:36:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 grudnia 2009 09:47:39
Posty: 485
Szczegółowe informacje nt. nowej płyty Waitsa TUTAJ, a z kolei TUTAJ po wpisaniu kodu job-zxyd5 i kliknięciu Skip mailing list można posłuchać piosenek przed premierą :D Ale trzeba się pospieszyć, bo podobno tylko do piątku :wink:

_________________
Robert Skruszony


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 15 listopada 2011 15:05:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
Chyba się za bardzo napaliłem... Słucham sobie od jakiegoś czasu i jedno jest pewne - to pierwsza nowa płyta Waits'a (odkąd jego płyt słucham zaraz po premierze czyli od jakiś 12 lat) która mnie nie rzuciła na kolana... ale słucha się bardzo dobrze, więc może jeszcze się nią zachwycę...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 15 listopada 2011 19:41:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 13:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
lubię nowego Waitsa, może nawet bardziej niż stare jego rzeczy... no i znowu wspomaga go Keith Richards... no i już wiem, że "Singapur" nie musi być najlepszym utworem T.W.

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 listopada 2011 07:26:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 grudnia 2009 09:47:39
Posty: 485
Wbrew tytułowi, nowy Waits dobry jest :wink: Wprawdzie Real Gone bardziej mi leży, pewnie ze względu na "awangardowy" posmak, ale im więcej słucham Bad As Me, tym ciekawiej się robi...

_________________
Robert Skruszony


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 listopada 2011 21:22:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 13:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
tytuł płyty coś mi się wydaje, że mylący jest... ten nowy Waits z Bad As Me wydaje się o wiele bardziej pogodnym człowiekiem niż ten o wiele bardziej znany mroczno-teatralny Tom Waits z poprzedniego stulecia... :wink:

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 listopada 2011 11:28:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
No właśnie... Waits taki bardziej z I don't wanna grow up... mało apokaliptyczny, mało gryzący i mało plujący... a może Waits na miarę nowego stulecia ;) ale im bardziej słucham tym bardziej mi się podoba..

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 01 grudnia 2011 11:12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
W Tylko Rocku cztery i pół oraz miano płyty miesiąca.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 01 grudnia 2011 16:45:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
Mi jakoś ten nowy Waits średnio podszedł...

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 05 marca 2012 22:31:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Niewątpliwie od jakiegoś miesiąca artystą, którego najczęściej słucham i najwięcej mam w głowie - jest Tom Waits. Pewnie Blood Money słuchałem nawet ze cztery razy albo nawet pięć :shock: :wink: Ale w ogóle wielu różnych płyt, nowszych, starszych, choć nie tych najnowszych, bo nie mam.

Przeczytałem sobie też z zainteresowaniem ten wątek, zwłaszcza jego początki, i to nie pod kątem sporu o Blue Valentine, tylko raczej pod kątem niezwykle pięknych opisów muzyki Waitsa... na czele z tym:
KoT pisze:
Muzyka Waitsa jest jak stary dom, którzy żyje - skrzypi, wydaje dźwięki są szmery, jest walenie w garnek, skrzypiące schody... Raz jest balsamem dla uszu, raj jest chropowata, raz jak przejechanie dłonią po nieoheblowanej desce.

Opis ten jest bardzo adekwatny, i jako opis jest wręcz doskonały, natomiast wskazuje na coś, co czasami bywa "niestety". Niestety dla mnie dość często jest to przejechanie dłonią po nieoheblowanej desce, a nawet i zajazgotanie kredą po tablicy. Skrzypienia, szmery, rytm wybijany batem (a może młotkiem), to wszystko brzmi nader atrakcyjnie w czytaniu, ale nie zawsze kwalifikuje się do słuchania. Chyba dlatego ja tak bardzo lubię koncertową Big Time, bo jednak warunki koncertowe wymusiły nieco bardziej naturalne brzmienie... he, he albo właśnie nienaturalne, zależy jak spojrzeć: z punktu widzenia odgłosów świata otaczającego bardziej naturalne są zgrzyty na Frank's Wild years czy Swordfishtrombone (nie mówiąc o późniejszej Bone Machine). Czymkolwiek nie byłby wybijany ten rytm, nazbyt często przypomina mi on odgłosy od sąsiadów przeprowadzających remont. Z punktu widzenia muzyki bardziej naturalne wydaje mi się jednak brzmienie Big Time. I stamtąd wolę znaczną większość utworów znanych z płyt studyjnych.

Ale coś mnie wciąż w tej jego muzyce hipnotyzuje i to też jest to, o czym napisał KoT... bardzo często Waits jest balsamem dla uszu i pewnie dlatego najbardziej lubię go słuchać w nocy, po ciemku, po cichu... Nic nie brzmi po cichu tak dobrze, jak zachrypnięty głos Toma Waitsa i sączący podkład jego co cichszych piosenek. Ale również te bardziej hałaśliwe potrafią świetnie wybrzmieć, nawet na cicho grającym sprzęcie. Czuję, że jeszcze przez jakiś czas mi się ta fascynacja utrzyma! Może poznam jakieś nieznane mi dotąd albumy?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 05 marca 2012 23:00:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Crazy pisze:
Czymkolwiek nie byłby wybijany ten rytm, nazbyt często przypomina mi on odgłosy od sąsiadów przeprowadzających remont.


Hehe, na "Bone Machine" słychać nawet coś na kształt ręcznej wiertarki! Albo walenie w deski. Mi to akurat wyjątkowo odpowiada.

Ale tak poza tym, to zdziwiły mnie właśnie Twoje piosenki dnia, a tu proszę - już wiem dlaczego.

Ale wciąż pozostaje zdziwiony Twoim słuchaniem "Blood Money", bo dla mnie właśnie na tej płycie czasem w dziwnych dźwiękach gubi się wątek. Choć oczywiście dwa numery, o których pisałem w tym wątku wcześniej, są na pięć gwiazdek.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 06 marca 2012 07:48:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
Ja miałem nawrót Waitsowy w zimie jak się Zuzia urodziła... Słuchaliśmy zwłaszcza starych rzeczy (pierwsze 7 albumów), które mają swój niepowtarzalny urok... Osłuchałem sobie Blue Valentine do tego stopnia, że ma już ze **** albo i więcej :) właściwie wszystkie oceny jego płyt mogłyby się u mnie już zaczynać od ****...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 06 marca 2012 21:35:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
antiwitek pisze:
"Blood Money"

Jest to album bardzo nierówny - ale jest dla mnie jednym z najlepszych jeżeli chodzi o, że tak się wyrażę, górne wartości. Wyszedł mi potworek językowy, a chodziło o to, że mało gdzie Waits osiąga taki poziom najlepszych piosenek. Dla mnie tam wena bije z kompaktu wszystkimi porami! No, znaczy nie wszystkimi, bo tu i ówdzie są okropne mielizny, a zwłaszcza szkoda, że w końcówce, po part You Throw Away naprawdę nic się nie dzieje i mogłoby się skończyć te dwa i pół utworu wcześniej.

Ma Blood Money jednak również tę zaletę, że jest dziełem o bardzo jednorodnym charakterze - niestety mocno pesymistycznym, dla mnie te słowa "if there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man" wręcz ustawiają całość i to jest bardzo mocne, mimo że niemiłe. Części siebie mam już serdecznie dość, a Bóg wyjechał w interesach - co robić?
To nie jest Waits kojący, lecz szarpiący... choć i tego mi się dobrze słucha po nocy!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 06 marca 2012 22:08:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Dawno nie słyszałem całości, ale utwory które wspominasz lubię. Ale i tak najbardziej "Starving in the Belly of a Whale" oraz "All the World Is Green". Nie umiem powiedzieć który z nich bardziej, zdecydowanie są to dla mnie te górne wartości :wink: .


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group