Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 16 kwietnia 2024 06:17:19

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 grudnia 2006 20:17:12 

Rejestracja:
ndz, 18 czerwca 2006 14:42:20
Posty: 3186
Skąd: dalekie krainy
Nicole pisze:
a te świateczne piosenki są mega bez sensu, bo one nie są o Narodzeniu Pańskim,ale o świętach...

Moim zdaniem także świąteczne pocztówki niektóre są bez sensu - zapomina się o sednie świąt, skupiając na wszystkim innym...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 grudnia 2006 20:20:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 30 sierpnia 2006 12:56:31
Posty: 440
taki off top:
Ptak ze wschodu pisze:
Moim zdaniem także świąteczne pocztówki niektóre są bez sensu - zapomina się o sednie świąt, skupiając na wszystkim innym...

bo co właściwie ma jakiś Łoś,albo gruby facet ubrany na czerwono do Narodzenia Pańskiego?

_________________
...nie muszę wygrywać, wolę kwiatki zrywać.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 24 grudnia 2006 21:49:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 17 stycznia 2006 23:26:03
Posty: 227
Skąd: twin peaks/Gdynia
Cicha noc...święta noc....
Bo jest taka cichutka i spokojna jak moment w którym Jezus przyszedł na świat.
Jezus Malusieńki:ponieważ zawsze śpiewała mi to babcia i potem było mi tak smutno,że on sobie lezy taki nagusieńki,bez kołyski ...

_________________
Nie każdy kto mówi tobie Panie do królestwa Bożego się dostanie


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 grudnia 2006 22:07:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25378
Kiedyś u mnie w rodzinie zawsze podczas Wigliii był włączony telewizor. Chwała Panu już to się skończyło, a jednak raz był z tego pożytek... jakoś więcej niż 10 lat temu zobaczyłem Stanisława Sojkę, który wykonywał kolędy polskie. Było to urzekająco proste i ładne. Zawsze słychać albo jakichś operowych piewców, co wyśpiewują Tryjumfy, albo co gorsza popowych jęczyduchów.
A tu - po prostu usiadł do fortepianu, zagrał i zaśpiewał bez żadnych fajerwerków, "ulepszeń", niby żadnego zachwytu nie mogło to wzbudzić a jednak - wydobył z kolęd wszystko, co w nich najlepsze.

Przez wiele lat umieszczałem płytę z tym wykonaniem w moim liście do św. Mikołaja. Miał najwyraźniej problem ze znalezieniem pozycji.
W tym roku mu się udało! :D

Przybieżeli do Betlejem rewelacja!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 grudnia 2006 23:02:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 14 lipca 2006 21:06:40
Posty: 462
Skąd: Poznań
Gdy śliczna Panna....:)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 grudnia 2006 00:10:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:39:34
Posty: 2858
Skąd: bydzia
sluchalam wczoraj Papieza naszego Polaka. 'Hej malucki malucki malicki...." A kazda odleglejsza zwrotka to bardziej posunieta improwizacja. I smiech kamerzysty :)) Pieeekne!

_________________
you create your hell...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 grudnia 2006 11:54:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 kwietnia 2006 12:33:22
Posty: 820
Skąd: radomsko/kraków
sama nie wiem bo jest całe mnóstwo kolęd które mi się podobają, a najbardziej w wykonaniu arki, proste pomysłowe i bez komerchy. ale chyba najbardziej lubię "Mizerna cicha"

_________________
...nie każdy kto mówi Tobie "Panie"...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 grudnia 2006 18:36:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 27 maja 2005 21:52:18
Posty: 1188
Skąd: kiwi
Dzisiaj w Betlejem,Wsród nocnej ciszy,Przybieżeli do Betlejem i Pójdźmy wszyscy do stajenki...no i Cicha Noc(szczególnie po włosku :D )
...jest jeszcze więcej kolęd,które mi się podobają...
Shulamitka pisze:
kolędy świata - Redemptoris Mater

chciałabym usłyszeć tą płytę

_________________
kiwi lubi wiki
wiki lubi kiwi
A MNIE JUŻ NIC NIE ZDZIWI :-D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 grudnia 2006 14:32:27 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 20:24:08
Posty: 3118
o dziwo, nie mam ulubionej, w ogóle jakoś nie przepadam za kolędami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 07 stycznia 2007 13:29:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 02 grudnia 2006 17:24:28
Posty: 74
Skąd: z Księstwa Cieszyńskiego
Dla mnie najcenniejsze/najcelniejsze wykonania to Pospieszalscy (z gośćmi i bez) i Arka Noego (w stylistyce własnej i joszkobrodowej). Tych kolęd można słuchać cały rok, chociaż zwykle odkładam je na bok, żeby później do nich wrócić w Święta na świeżo.
Jeżeli miałbym wymienić konkretne tytuły to kocham kilka kawałków, które śpiewamy z naszym amatorskim chórem (który nawet w 10 osób daje radę śpiewać na 4 głosy i brzmi to podobno nieźle :)):
"Bożego narodzenia" ("Z Bożego narodzenia wielkie są ucieszenia") - kolęda renesansowa
"Cicho na ziemię" - koleda francuska
"Oj maluśki" - kolęda góralska
"Raduj się świecie" ("Joy to the world") - power, vintage :P

_________________
"Od tylu lat na Ciebie czeka cały Świat!"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 07 stycznia 2007 16:35:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25378
z tych "nietypowych" kolęd (rzadko słyszanych w kościele), najbardziej mi się podoba Gore gwiazda Jezusowi. rewelacyjny kawałek ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 07 stycznia 2007 20:57:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 18 listopada 2004 17:21:11
Posty: 358
Skąd: nie jestem stąd
przybieżeli do betlejem! ale zaśpiewane dużo szybciej, z energią hobbita z ADHD i przy okazji potańcując dookoła!

_________________
dobro jest dobre, pięść rozwali świat


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 09 stycznia 2007 19:15:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:10:43
Posty: 3722
ZESPÓŁ W SKŁADZIE*
zagra kolędy 11 stycznia w Warszawie, w kościela p.w. św. Andrzeja Apostoła przy Chłodnej 9 o 19, po mszy wieczornej.



w składzie m. in. Kmieta i Drężmak


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 11 stycznia 2007 17:13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 27 maja 2005 21:52:18
Posty: 1188
Skąd: kiwi
eh niestety nie mogę iść :-( ale w tym czasie też będe na koncercie kolędowym mandolin(+inne piosenki) :lol: nie wiem w jakiej będą stylistyce,bo co roku jest inaczej...ale jakoś najbardziej góralskie występy mi zapadły w pamieci :-)

_________________
kiwi lubi wiki
wiki lubi kiwi
A MNIE JUŻ NIC NIE ZDZIWI :-D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 12 stycznia 2007 10:41:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25378
Szkoda, że Cię nie było, bo było bardzo miło - dobre dźwięki w dobrym miejscu, gdzie całkiem niedawno byłem z Jaśkiem i dziećmi na koncercie Antoniny.

Tym razem bez dzieci, bo prosto z pracy. Podobało mi się, generalnie lepiej się słuchało na żywo niż z płyty, brzmiało jakoś tak... żywiej ;-)
Mam nadal problem z kilkoma wykonaniami w stylistyce powiedzmy smooth-jazzowej, które są dla mnie nieprzyswajalne, ale skupmy się na plusach. A tu przede wszystkim dwa naprawdę znakomite punkty programu w postaci:
* nieco orientalnej w klimacie wersji Anioł pasterzom mówił (świetne! bardzo charakterne!)
* Mizerna cicha - rozpoczynająca się od delikatnego wokalu na tle ascetycznej linii basu (na basie - doktor Kmietaaaa :D), stopniowo wchodzą dalsze instrumenty i niepostrzeżenie ta cichutka kolęda rozwija się w wielki power, i piekło zawarte, niebo otwarte jak nic!!! Best moment.
* Dalsze plusy: dobry poziom muzyczny, widać że ci co grajo to umiejo ;-), a najlepiej było to widać w rozwiniętym instrumentalnym zakończeniu W żłobie leży, panowie dali czadu aż ponoć jakieś babcie wyszły ;-) (ale widziałem takie, co do końca zostały i bardzo im się podobało!)
* Krowa daje mleko, kura jajka znosi, a miłość człowieka Boga nam przynosi - czyli Zespół w Składzie uczy publiczność piosenki zespołu Na Górze, która staje się hitem wieczoru i ludzie śpiewają nawet jak Zespół już sobie poszedł. Może trochę w tym było z atmosfery weselnej, ale bardzo rozkręciło towarzystwo. Obawiam się, że piosenka ta stanowi doskonały materiał na Piosenkę Dnia :mrgreen:
* konferansjerka Drężmaka - po koncercie ksiądz sugerował, że Robert może minął się z powołaniem i powinien zostać księdzem ;-) hehe, no doprawdy, czyżby mu się drężmakowe granie nie podobało?! no ale fakt, z przemawianiem do ludzi Drężmak problemów nie ma. Podobnie jak Lica w Arce.
* jednym z dużych plusów było spotkanie Ostrej, co zawsze stanowi (przynajmniej dla mnie) mocny punkt programu :-) :piwo: a po koncercie zostaliśmy zaproszeni na imprezę na plebanii ;-) Objadłem się trochę, usłyszałem m.in. bardzo zabawną opowieść związaną z epizodycznym występem Kichy w charakterze perkusisty (HA HA HA :D) oraz inną, mniej zabawną, choć wielce oryginalną, o tym jak można stracić bagaż w pociągu :shock:

Wielkie dzięki dla Kmiety za zaproszenie!

PS. Rzuff, poprawiłem Ci błęda ortograficznego w tytule kolędy ;-)


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group