Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest śr, 24 kwietnia 2024 03:11:59

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 226 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 16 października 2009 10:10:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
antiwitek pisze:
nie wiesz? wjadomix że wolałbym zacząć od nie-uładzonego

to musisz trochę poczekać :wink:
Najwcześniej w następny poniedziałek wezmę się za realizację zamówień płytnych :wink:
Przy okazji co tam jeszcze miało być? Jethro und?

Aha, ale nie ma żadnych przeciwwskazań żebyś słuchanie SBB zaczął od Karlstad Live 1975 :wink:

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 grudnia 2009 09:00:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17991
...wydawnictwa SBB "sypią się jak z rękawa" w związku z tym przeciętnemu zbieraczowi płyt z powodów finansowych ciężko za tym nadążyć , ale ukazała się pozycja warta chyba co najmniej zapoznania się:
SBB „Malczewski. Muzyka ze spektaklu teatralnego i widowisk TV”

http://www.silesiakultura.pl/imprezy_det.php?id=18524


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 11 marca 2010 07:01:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17991
..takie małe info które otrzymałem...

Serdecznie zapraszamy na trzy solowe koncerty Józefa Skrzeka w których organizację jesteśmy zaangażowani:

CHORZÓW

11.04.2010 r Planetarium Śląskie godz.17.00
Tytuł koncertu: Powitanie wiosny” To nasz tzw. klasyk. Józef nie wyobraża sobie rozpoczęcia wiosny bez tego koncertu. Liczymy na Was…
Bilety do nabycia w cenie 25 zł
WWW.isilesia.info lub kasa Planetarium Śląskiego (32) 250 65 84


WARSZAWA

29.04.2010r g.20.00 Kino Kultura ul. Krakowskie Przedmieście www.kinokultura.pl
Wspólne nasze przedsięwzięcie ze Stowarzyszeniem Filmowców Polskich.

Tytuł:Premiera nowej Cd "METROPOLIS" Józefa Skrzeka „połączona z grą Józefa Skrzeka do emisji niemego filmu Fritza Langa o tym samym tytule. Po sukcesie koncertów Józefa Skrzeka w Katowicach w kinie Rialto postanowiliśmy przybliży to wyjątkowe wydarzenie publiczności w Warszawie.
Bilety :
VIP –w cenie 60 zł –pierwsze rzędy
Normalne w cenie 35 zł


Do nabycia w WWW.isilesia.info oraz kasie Kina Kultura


KATOWICE

15.05.2010 g.20. Była cechownia kopalni Katowice
Wspólne przedsięwzięcie z Muzeum Śląskim w Katowicach www.muzeumslaskie.pl
Tytuł: W ramach „Noc w muzeum” Koncert Józefa Skrzeka
Bilety: wstęp wolny za okazaniem wejściówek, które można odebrać w Muzeum Śląskim

Serdecznie zapraszamy do przywitania wiosny 2010r w różnych artystycznych odsłonach Józefa Skrzeka


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 17 października 2010 11:18:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17991
..niebawem ukaże się nowy album.
http://muzyka.dlastudenta.pl/artykul/Zn ... 56716.html

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 17 października 2010 11:59:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4699
okładka robi wrażenie :alien:

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 17 października 2010 12:21:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17991
Prazeodym pisze:
okładka robi wrażenie

..mam nadzieję że zawartośc też.. :wink:

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 17 października 2010 17:42:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22878
jeśli takie same, dobrze to nie wróży :lol:

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 17 października 2010 18:13:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17991
Budyń pisze:
jeśli takie same, dobrze to nie wróży

..jeśli myślimy o tym samym...to powiem że to jest niemożliwe. :wink:
Na "paradzie równości" na pewno nie będą grali SBB :)

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 października 2010 21:24:20 

Rejestracja:
czw, 10 czerwca 2010 12:19:48
Posty: 307
Skąd: Tychy
Powiedzcie mi tylko skąd ja na to wszystko mam pieniądze brac.. :roll: jak zdobędę, zarobię to oczywiście zakupię, nawet jakoś nie pamiętałem że trwają prace tych muzyków nad nową płytą.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 listopada 2010 10:18:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
panowie wczoraj ZMIAŻDŻYLI. Jak dla mnie po AC\DC i Metallice, koncert roku. tbc 8-)

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 listopada 2010 19:46:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17991
MAQ pisze:
panowie wczoraj ZMIAŻDŻYLI.

..a grali nową płytę?

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 11 listopada 2010 09:57:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
SBB Blue Note niedawno

Mimo, że byłem rok temu zdążyłem nieco zatęsknić za tym panami.
Kiedy przyszedłem, pod Blue Notem już stała kolejka w której oczywiście stał znajomy od SBB hyhy...gościa poznałem na koncercie Krzaka i tak się spotykamy przy okazji tych dwóch zespołów za każdym razem hehe, i oczywiście rozmowa zaczęła się od tego, że jak ja mogę nie lubić Niemena ponieważ mój chwyt retoryczny zawierał również parodię śpiewu tego pana (wyszła z tego bardziej parodia Riedla - w sumie dobrze bo jest bardziej nie do zniesienia niż Niemen) i efekt był zdaje się dość głośny (pozdro Crazy :) hyhyhyhy) co sprawiło, że reszta ludzi zaczęła się przysłuchiwać naszej rozmowie i towarzystwo podzieliło się na dwa stronnictwa Skrzek vs Niemen, trochę odczułem mentalne obciążenie na plecach, ale 10 sekund później wyszedł jakiś pan i powiedział, że zaprasza.
Szybko usiadłem przy stoliku i od razu się ucieszyłem - nie było miejsca na bębny dla Apostolisa (jea!) ponieważ SBB przyjechało z dodatkowymi głośnikami :D :D :D oj jaki miły widok.
Poza tym standard: 3 klawiatury Skrzeka: rewelacyjny Moog, zdaje się Yamaha do zniesienia i jakiś jeden plastik ala Jean Micheal Jarre brrr, dużo sprzętu pod stopy dla Apostolisa i gigantyczny zestaw perkusyjny Gabora czyli znów... :D bo wszystko tak jak powinno być.
No i gdzieś w okolicach dwudziestej wyszli...krótkie spojrzenie za plecy...hehe więcej ludzi w Blue Nocie widziałem tylko na Ten Years After...Skrzek oczywiście robi miny, Apostolis wygląda na wybitnie niezadowolonego(jak zawsze), Gabor to w zasadzie nie wiem, czasem mam wrażenie, że jest pozbawiony mimiki twarzy.... a to co z tego wszystkiego wychodzi jest....REWELACYJNE :D
Bardzo głośno ale jednocześnie czysto, każdy z muzyków ustawiony w miarę równo w stosunku do reszty a nie jak wcześniej Skrzek i chłopaky, więcej miejsca na gitarę która może się nie rozpycha ale robi dużo :D i chyba jest dla mnie najistotniejsza tego wieczoru i śmiało można powiedzieć - wreszcie. (przy okazji poprzednich występów Apostolis był zdecydowanie najsłabiej nagłośniony)
Skrzek w świetnej formie głosowej i dobrym humorze, zaszczycił nas też przemową która brzmiała mniej więcej tak: Witamy Blue Note serdecznie już prawie kończymy trasę która jest absolutnie...wspaniała. Życzymy wam i Nam więcej takich tras...nasze Memento nam towarzyszy od w zasadzie początków, jest jeszcze jeden taki numer i zagrali Freedom With Us. Zawsze jestem pod wrażeniem samouwielbienia jakim darzy się pan Józef hehehe
Jeśli chodzi o set: mógłby być bardziej czadowy, a nie takie trochę pół na pół i mógłby zawierać więcej rzeczy nie granych w ostatnich latach, klawisze i gitara mogłyby być bardziej naturalne brzmieniowo...ale to wszystko zeszło na drugi plan gdyż ta trójka zabrzmiała po prostu potężnie i mimo mankamentów był to po prostu koncert na który bardzo warto było pójść. Najlepiej jak dla mnie wypadły: Pielgrzym, Rainbow Man, Going Away, solo Gabora (po raz pierwszy od 3 lat inne...uff :D) i końcowa improwizacja. Dużo ciekawiej zabrzmiało też Walkin' grane tym razem w towarzystwie gitary :) Bardzo się cieszę, że byłem, zastanawia mnie tylko czy ten zespół jest mnie w stanie jeszcze czymś zaskoczyć, no ale to zobaczymy na następnych wspaniałych koncertach. Jak dla mnie po AC\DC i Metallice koncert roku :D

a set był o taki

1.Coda trance
2.Memento z banalnym tryptykiem
3.Freedom with Us
4.Odlot
5.Red Joe
6.Pieśń stojącego w bramie
7.Pielgrzym
8.Drum solo
9.Walkin Around the Stormy Bay
10.Camelele
11.Going Away
12.Żywiec Moutain Melody
13.Rainbow Man
14.Za darmo nie ma nic + wstawki z Born to Die

bis:

15. Nie wiadomo co (generalnie improwizacja z tekstem "Hung-Under")


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 11 listopada 2010 20:54:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28014
a ja sobie posłuchałem wreszcie "Complete Tapes 1974"
raz, i to tylko program z 19041974 / czyli bez dodatku z dnia before /
hehe, już nie pamiętam kiedy mi to MAQ pożyczył, jakoś nie mogłem zasiąść

a teraz trochę nie wiem co myśleć

wczoraj posłuchałem cd one, czyli:

I Need You, Baby (3:53)
Odlot (24:11) /tu na chwilę zasnąłem, byłem zmęczony, słuchałem na leżąco.../
Wizje (25:24)
Wicher w polu dmie (16:28)

a dziś część cd two:

Pamięć z nami (15:39)
Zostało we mnie (12:11)
Wolność do tyłu (19:39)

/Czasy utworów podaję, żeby osoby postronne wiedziały w czym rzecz :wink: /

wczoraj byłem - mimo pewnego uznania - bardziej krytyczny
a dziś jestem dość napełniony uznaniem - mimo pewnych zastrzeżeń, hehe
dlatego myślę, jak MAQ, że to jest własciwa wersja tej płyty, i że taki występ dobrze jest oceniać biorąc pod uwagę całość

jak oni tu potwornie brzmią! - to nie jest szorstkie brzmienie, to jest brzmienie, kurde, przemysłowe!
myślę, że większość metalowych kapel przy gitarach Apostolisa i Skrzeka wysiada :)

i w ogóle cały występ jest taki przemysłowy - surowy urobek, uzyskany w pocie czoła, bez żadnego tam uładzania - to budzi moje uznanie, ale to też powoduje, że nie słucha się lekko

choć ja wczesniej słyszałem co ci panowie wyprawiali z Niemenem, też było ostro, zwłaszcza Kattorna (30:12 :wink: ) z Jazz Jamboree'72 - ale mam wrażenie, że Niemen swoją osobą i głosem bardziej to wszystko kleił niż tu jest poklejone

no, zobaczymy jak mi sie będzie podobało przy następnych przesłuchaniach - na razie jest szacun za radykalizm, niektóre fragmenty też mocno przykuły moją uwagę (MAQ, ten syntezator /na okładce piszą, że to Davolisint nie Moog/ rzeczywiście!/; a! i jeszcze dość zaskakujące nawiązania muzyczne: Foxy Lady i Black Sabbath :)

fajna muza, ciekawe co mówili ludzie po wyjściu z tego koncertu

tzn ciekawe co mówił ten pierwszy, bo ten drugi na pewno: "co? ej, kurwa, musisz mówić głośniej"
a w domu mama: "synek, nie musisz tak krzyczeć, przecież Cię słyszę"

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 11 listopada 2010 21:08:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17991
antiwitek pisze:
i w ogóle cały występ jest taki przemysłowy - surowy urobek, uzyskany w pocie czoła, bez żadnego tam uładzania - to budzi moje uznanie, ale to też powoduje, że nie słucha się lekko

..aaa. czytałem jak zespół zaczynał próby..W piwnicy!..W piwnicy w której był wegiel :) ..Najpierw trzeba było ten węgiel usunąc..no a potem zaczynała się próba :)

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 11 listopada 2010 21:11:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28014
Hehe, to wszystko jasne! No i Śląsk w końcu! :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 226 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group