Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 12:16:41

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: CYRIAK
PostWysłany: czw, 11 czerwca 2020 18:08:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Być może nie każdy z Was miał sposobność spotkać się z twórczością Cyriaka. Przypadek tego człowieka jest sam w sobie osobliwy: jest bowiem zarówno kompozytorem muzyki jak i animacji do swoich dzieł. Rzadki to przypadek.
O Cyriaku zaczęło być głośniej mniej więcej 10-12 lat temu, a stał się znany na szeroką już skalę dzięki utworowi "Cows&Cows&Cows". Poniższy teledysk doskonale obrazuje klimaty - muzyczny i wizualny - z którymi przeważnie mamy do czynienia chłonąc dzieła tego artysty:

phpBB [video]


Wielu odbiorców skupia się na efektach wizualnych. Wcale tego nie postponuję, bo są istotnie pomysłowe i efektowne. Jednak muszę przyznać, że mnie kręci również sama muzyka. Odnajduję tu echa moich dawnych ulubionych zespołów post-electro -punk np: No Smoking. Pociągający mechanicyzm, precyzyjnie dobrane dysonanse i niesamowity Porządek w Chaosie.
Podobny klimat, niczym z jakiegoś Chorego Na Chorobę Zegarka Festina odnajdujemy w "Welcome to Kitty City":

phpBB [video]


Z czasem jednak Cyriak włączał do swych kompozycji elementy jazzu i innych stylów. W "Chimpnology" perkusja wyraźnie swinguje, a cała warstwa muzyczna jest o wiele mniej odhumanizowana i aż kipi od specyficznych emocji.

phpBB [video]


Nie chciałbym zarzucać Was zbyt wielką dawką Cyriaka na początek, abyście dobrze spali. 8-) Ciąg dalszy nastąpi...

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: CYRIAK
PostWysłany: ndz, 14 czerwca 2020 23:57:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
bardzo ciekawe, ale po kotach już mi wystarczyło i ten trzeci włączyłem tylko na chwilę

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: CYRIAK
PostWysłany: pt, 26 czerwca 2020 21:39:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
To często spotykana reakcja na Cyriaka :D
Znajoma spojrzała na mnie wręcz jakbym został psychopatą, gdym puścił jej "Welcome to Kitty City".

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: CYRIAK
PostWysłany: sob, 27 czerwca 2020 14:30:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Bo te Koty jakieś takie są... ciężkie, powiedziałbym. Są w zasadzie bardzo podobne do Krów, nawet za bardzo, na zasadzie autoplagiatu je odczuwam, ale mają o wiele mniej wdzięku, i wizualnie, i muzycznie. Natomiast Szympanse to całkiem inna bajka, zarówno estetyka widełoklipu jest inna, jak i muzycznie mamy tu elementy, których w tamtych dwóch nie było.

Słowem - posłuchałem, obejrzałem, bardzo interesujące. Nigdy wcześniej o Cyriaku nie słyszałem. Widzę, że to nietuzinkowa osobowość, osobnik wielu talentów, a że na pewno tubą dla niego musi być youtub i w dodatku nazywa się krótko na 'C', to od razu pomyślałem o Ceziku ;-) Cezik może bardziej trafia w moją chromatykę emocjonalną, bo mnie nigdy zanadto nie pociągały takie rzeczy, jak:
Cytat:
Pociągający mechanicyzm, precyzyjnie dobrane dysonanse i niesamowity Porządek w Chaosie.


ale rozumiem to i myślę podobnie, że błędem byłoby traktować tu muzykę jako zaledwie funkcyjny dodatek do obrazków - ona się całkiem broni sama w sobie.

arasek pisze:
Ciąg dalszy nastąpi...

Jak nastąpi, to będę przyswajał ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: CYRIAK
PostWysłany: ndz, 18 października 2020 18:34:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Ostatnio moim ulubionym utworem Cyriaka jest "Cobwebs".
Od 1:55 otwiera się w ogóle jakaś inna perspektywa i wyobrażam sobie w tym momencie łąki niebiańskie!


phpBB [video]

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group