Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 22:59:19

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: enjoy yourself
PostWysłany: czw, 22 lutego 2007 23:18:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
Obrazek
fungus amongus***

bardzo subiektywnie nie lubię tej płyty. dlaczego ? bo mnie wkurza.... ci kolesie byli wtedy jakoś w moim wieku.... a jak grali :shock: może nie jest to jakaś rewelacyjna płyta ale jak bierzemy pod uwagę że nagrlai ją kolesie co mają po 19lat...
generalnie wydali ją własnym sumptem ( pare lat pozniej kiedy spece wyczaili że można by na tym nieźle zarobić wydali reedycje ..bodaj sony ) i jest to zbiór kawałków które powstały od poczatku istnienia kapeli..
nooo ale trochu o muzie... generalnie fajowe funky... tłumiona gitarka basowy klang, skrecze i czad coś pomiędzy RHCP; primusem; FNM... - tu najbardziej w kwestii wokalnej - często zarzucano że pan Brandon Boyd ( wokalista incubusa ;) ) jedzie z Patona... w sumie nie da się ukryć.. best moment to jak dla mnie ' you will be a hot dancer ' szczególnie funkowa gitarka z intra podpieprzyłem ten motyw do jednego swojego kawałka hehehe
jak już pisałem nie lubię słuchać tej płyty bo mam moralnego kaca, że w tej chwili nie ćwiczę na gitarce tylko tutaj pisze dlatego przejdźmy do drugiej pozycji...;)

Obrazek
S.C.I.E.N.C.E.
*****
najmocniejsza płyta incubusa. baardzo czadowa. w otwierający płytę redefine zaraz po odgłosach dzirdzdzidzidzidzdigu ( ku*aw nie wiem jak sie to pisze.. taki instrument;) ) wchodzi ostry połamany bit, dynamiczny riff, skrecze... iście nu-metalowo to brzmi ( w pozytwynym tego słowa znaczeniu nie mylić mi tego z jakims linkin parkami czy innemi papa rołczami )
przez wielu fanów grupy S.C.I.E.N.C.E. to opus magnum incubusa tak jak infernal dla acidów czy tez legenda dla armii ;)
najbardziej wyróżniającym się kawałkiem na płycie jest summer romance ( anti- gravity song ) lekki funkujący kawałek którego nie powstydziłby się jamiroquai. dla mnie najlepsze jest: glass - mega wkręcajcy bass + świetny refren i singlowy certain shades of green...

Obrazek
make yourself
*****
Kod:
E----------------------------------------|
B----------------------------------777---|
G--------6-6---------------6-6-----XXX---|
D----7/5-6-6-777-55/4/5-77-6-6-777-444---|
A----7/5-4-4-777-55/4/5-77-4-4-777-------|
E----5/3-4-4-555-33/2/3-55-4-4-555-------|


tenże riff ( privilege ) zaczyna make yourself... jak dla mnie totalny kosmos... strasznie lubię tą płytę :)

mała dygresja : strasznie lubię jak zespół nie żre ogonu tylko z płyty na płyty ewoluuje niekoniecznie na zasadzie jedna lepsza od drugiej tylko wszystkie dobre a jednocześnie inne. taki dla mnie właśnie jest incubus :)

taka właśnie jest make yourself.. chociaż nie jest to jakichś koncept wydaje mi się bardzo dobrym spoiwem pomiędzy S.C.I.E.N.C.E. i morning view i pozatym ze taka jest chronologia taka jest chyba najlepsza charakterystka tej płyty ;) owszem jest trochę czadu wspomniany privelge czy też tytułowy make yourself , są balladki I miss you( świetny przykłąd że w dropped-d gra sie nie tylko czady ), no i pierwszy wielki przebój - drive ( dzięki którym panowie z incubus mają już emerytury ;) ) no i dwa chyba najlepsze z tej płyty a może wogóle tracki czyli the warmth - świetna gitarka na delayu i pod koniec czad.. no i pardon me kawałek który jest krokiem w stronę morning view... połamana lightowa zwrotka. czadowy melodyjny refren.
jest też instrumental taki powrót do fungus amongus ale na wyższym skillu wykonawczym o zabawnym tytule parafrazujacym jakichs tam SF-battlestar strachallica najpierw skrecze, pozniej gitarka solo a wszystko na konkretnym podkladzie basu i grooveiastym biciwie .
generalnie pomio takiego stylistycznego wachlarzu płyta jest równa i słucha sie bardzo przyjemnie... i w moim odczuciu jest taka. hm pozytwyna :)
_______________________
bedzie editów milion ale nie mam czasu żeby siąść raz i napisać wszystko a tak to bym nigdy ine zaczał hehe


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 25 lutego 2007 21:13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
...ale nie wszyscy naraz ;)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 25 lutego 2007 21:37:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
niestety znam tylko nazwę zespołu, głównie stąd że jak od wielkiego dzwonu włączę się w jakąś muzyczną stacje TV, to czasem akurat kończy się jakaś piosenka i widzę napis ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 25 lutego 2007 21:47:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Ja znam dwie płyty... obiecuję się bardziej wkręcić i ocenić (bo lubię).

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 26 lutego 2007 22:58:06 

Rejestracja:
czw, 01 czerwca 2006 23:56:59
Posty: 17
Znam 'Make Yourself' i 'A Crow Left of the Murder'. Szczególnie tej drugiej fajnie się słuchało, choć wokal czasem drażnił.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 27 lutego 2007 10:39:53 

Rejestracja:
pn, 07 marca 2005 22:40:05
Posty: 1662
Wokal jest wkurzający, ich wizerunek też, ale mają kilka fajnych piosenek. Najlepiej znam te z płyty light grenades - annaaaa mollyyyy:)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 24 marca 2007 13:58:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
a czekam se na twin peaks nic nie robię to se napisze ;)

morning view *****

od tej płyty zaczęła się moja przygoda z zespołem incubus :) więc będzie mega-niesubiektywnie
za sprawą tego teledysku... http://youtube.com/watch?v=7A-vfaspLHM
strasznie spodobała mi się ta piosenka brzmienie i wszystko, myślałem, że dobrą nutę na imprezy czy coś... jakież było moje, pozytywne zaskoczenie kiedy odpaliłem morning view i usłyszałem otwierające nice to know you, co za kawałek jest czad jest melodia, jest groove, fajny wokal gita pięknie brzmi.. dalej circle piękny riff w dropped d ( wiem że się powtarzam ) - Tom Morello by się nie powstydził.. potem mega pogodne wish u were here, .. co za płyta kawałek za kawałkiem niby podobne patenty zwrotko refrenowe ale wogole się nie nudzi.. odstające historie to właśnie najwyżej wymieniony are you in... super klimat na dobrą imprezę, trochu hip hopowy bicik, pulsujący bas i gita która robi przepiękne tło... no i tam wokal czy coś ;)
generalnie, mega polecam :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 17 lutego 2008 19:12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 06 sierpnia 2007 14:12:01
Posty: 243
Skąd: Trzebiechów!
Pfffu - zdmuchuję kurz z tematu :) Bardzo ciekawy to wątek, a dopiero teraz go odnalazłem. Ale do rzeczy: Incubusa zacząłem od piosenki "Nowhere Fast", która mnie zachwyciła. Druga usłyszaną było "Warmth" - to chyba nie wymaga komentarza 8) A później już piractwo ruszyło (niestety dopiero niedawno zacząłem konwertować się na legal) i mogłem wysłuchac wszystkich albumów.

Pierwsze dwa jakoś do dziś niegładko mi wchodzą;
Make Yourself to album zawierajacy same hiciory :lol: ;
Morning View to moim zdaniem trochę słabsza płyta jako całość, chociaż zawiera kilka zajefajnych kawałków;
A Crow Left of the Murder - ta z kolei płyta, to chyba moja ulubiona;
Light Grenades to też mocna płyta, a jej najmocniejszym argumentem jest, oczywiście, Anna Molly - piosenka, która zawiera to "coś", co każe ci słuchać jej pięć razy z rzędu, po to, żeby za chwilę znów jej posłuchać pięć razy z rzędu (nie wiem, co mnie z tą piątką).

Konkluzja: Zespół znam od niedawna (nieco ponad rok), a w częstości słuchania ma mocną trzecią pozycję :) I jest to jeden z zespołów, którego przyszłe płyty postanowiłem kupować w sklepie 8)

_________________
Every knee shall bow!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 17 lutego 2008 22:18:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
heee miło :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 21 kwietnia 2009 10:55:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
nowy numer http://www.youtube.com/watch?v=gFb5ZBjknFQ
nie został moim ulubionym numerem na świecie
ale mże byc ;)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 22 kwietnia 2009 09:47:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
Jestem wielkim fanem płyty "S.C.I.E.N.C.E.", ale pozostałe płyty też mi się podobają. Problem jest taki, że nie mam za bardzo czasu na gwiazdkowanie i rozpisywanie się o każdej płycie ;)

A nowy utwór sobie podaruję, nie lubię zapoznawać się z muzyką przez youtube'a... Wolę poczekać, aż wyjdzie płyta.

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 27 kwietnia 2009 15:46:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
przypadkiem natrafiłem na necie na piosenkę solową pana baisity
całkiem to przyjemne !

http://www.youtube.com/watch?v=3YZfx5PdSB0


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 29 kwietnia 2009 09:37:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
stiw pisze:
przypadkiem natrafiłem na necie na piosenkę solową pana baisity
całkiem to przyjemne !

http://www.youtube.com/watch?v=3YZfx5PdSB0

Przyjemne to jedno, ale filmik fajny! :D

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 28 maja 2009 09:47:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
http://muzyka.onet.pl/0,1979208,newsy.html

Stiw - do dzieła!

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 maja 2009 10:58:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
dzięki Pet :piwo:

anyway poklikałem trochę i paczę klip jednak jest

http://www.youtube.com/watch?v=mhmfSqCF--M do black heart inertia

nei jest najlepszy na świecie i miarowo zabawny max **
ale solówka na płonącej kolumnie marszala na ***** ! :)

pozdro


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group