Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 03:35:18

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 288 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 14 sierpnia 2014 20:23:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
yyyyyyyyyyyyyyyyy trochę mi trudno zacząć :)
Miewał ten wątek swoje zakręty i z dzisiejszej perspektywy trudno mi czytać, wiele z moich dawnych wypowiedzi, ale jakoś spróbuję z tym żyć i nadać mu trochę inny charakter - mam nadzieję, że się uda :).

Przypomniała mi o sobie niedawno ta grupa, niczym zarzucony w jakiejś kreskówce bumerang, który nieoczekiwanie wraca pod koniec odcinka i robi krzywdę głównemu bohaterowi.

Natychmiast zacząłem wspominać genialny koncert w Berlinie i kilkadziesiąt (?) nader przyjemnych odsłuchów ALIVE!.

Swoją drogą, ten osławiony, swego czasu przeze mnie, Berlin do dziś pamiętam tak dobrze, że mógłbym po tych 6 latach napisać pełnoprawną relację. Co ciekawe, z czasem ten występ na swój sposób... zyskał.

Na mojej prywatnej liście wśród koncertów stadionowo-halowych walczy zaciekle o pierwsze miejsce z praskim Sabbathem i w tej chwili wygrywa :)

A powodem tych wszystkich przemyśleń była zawartość poniższego linka: https://www.youtube.com/watch?v=FwBhWs4C6PI

O tym co to właściwie jest, niech opowie właściwsza osoba:

Drdoctor pisze:
Pojawiła się nowa nieoficjalna kompilacja zawierająca nagrania z Albumu KISS ALive, w nieco innych wersjach. Jest na niej 5 kawałków, które pochodzą z kilku koncertów zarejestrowanych przez E. Krammera z myślą albumie ALIVE i które w latach 70 były wyemitowane w audycji radiowej "The King Biscuit Flower Hour". Pozostałe numery zostały zmiksowane z osobnych śladów, które pozostały po sesji ALIVE. Autorem tego dzieła jest prawdopodobnie gość o ksywie Mick E. Gee. Kolo od wielu lat zajmuje się remasteringiem starych nagrań bootlegowych, oraz "poprawia" po zespole KISS oficjalne nagrania.


No właśnie.

Pierwszy komentarz jaki przyszedł mi do głowy po przesłuchaniu Deuce to...
CO ZA PETARDA! :shock:
Jaki niezwykły nastrój mają te nagrania!
Nie wiem czy na gruncie muzyki, którą nazywam Rock 'n' Rollem istnieje dla mnie coś lepszego.

Brud, czad, wybijająca się na pierwszy plan atmosfera dość, mimo wszystko, nieokiełznanej zabawy, wyraziste, mocne i jednocześnie melodyjne riffy i naprawdę fajne partie wokalne.

To co sprawia, że KISS An Alternate Alive! zachwyca mnie obecnie bardziej niż kanoniczne ALIVE! to przede wszystkim dużo lepiej słyszalne partie gitarowe Stanleya.

CO ZA NIESAMOWITY GITARZYSTA RYTMICZNY!
Wcześniej niespecjalnie zwracałem uwagę na to co on właściwie gra i doznałem wstrząsu!
Świetny muzyk - wyszła na jaw masa niebanalnych dźwięków, które zdecydowanie nie są tylko dublem melodii wokalu.

Druga sprawa to nieco bardziej surowe, ale nie mniej zawodowe, brzmienie tej kompilacji. Na przód wyszedł żywioł, zaangażowanie i wrażenie, że mury miejsc w których grali drżą!

Dlatego słucham całości z zapartym tchem i to do samego końca.

Myślę sobie nawet, że jak ktoś chce się dowiedzieć czy KISS ma dla niego coś do zaproponowania to wystarczy by spróbował z pierwszymi dwoma numerami. Jak nie chwyci, można sobie spokojnie odpuścić :wink:

Dla mnie, kawał rewelacyjnego grania!

_________________
http://freemusicstop.com


Ostatnio zmieniony pt, 15 sierpnia 2014 07:48:17 przez MAQ, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 14 sierpnia 2014 21:22:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
A właśnie! Oprócz dobrego i złego ryżu dostałem na urodziny płytę. Okrągłą. Winylową. O taką:

Obrazek

Jeszczem nie przesłuchał, albowiem nie posiadam gramofonu, ale już się boję. :)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 14 sierpnia 2014 21:31:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
hehe :)

Spoko płyta, ale jedynkę oceniam znacznie wyżej.

Nie tyle chodzi o wykonanie co o dobór numerów - na dwójce jest niestety trochę kandydatów do wywalenia. Mimo to Detroit Rock City, Makin' Love, Love Gun, Shock Me, I Stole Your Love, God of Thunder, I Want You i Shout It Out Loud kopią jak trzeba :)

Cytat:
Jeszczem nie przesłuchał, albowiem nie posiadam gramofonu, ale już się boję. Smile


Przełam lody wysłuchaniem pierwszego numeru z tego linka co wkleiłem w poprzednim poście! :)
W sumie jestem mega ciekaw co myślisz.

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 12 sierpnia 2015 11:35:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Może to efekt upałów, a może nadchodzącego kryzysu wieku średniego, ale od kilku dni męczy mnie natrętna ochota, żeby szerzej zapoznać się z Całusem. Wiem, że MAQ na pierwszy ogień poleci mi koncertówki. A po jakie studyjne albumy warto sięgnąć? Zastrzegam, że interesuje mnie R'n'R bez klawiszy i plastikowego brzmienia 80-dziesiony.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 12 sierpnia 2015 11:44:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Hehe, chyba dobrze rozumiem twój stan. Ja trzasnąłem jakiś czas temu Love Gun i byłem zadowolony:

Obrazek

:mrgreen:


PS

Pet pisze:
Zastrzegam, że interesuje mnie R'n'R bez klawiszy i plastikowego brzmienia 80-dziesiony.


"Love Gun" ma bardzo fajne, siedemdziesionowe brzmienie z mocnym dołem.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 12 sierpnia 2015 12:38:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Nie znam się jakoś bardzo na ich studyjnych produkcjach, ale pierwszą płytę to polecam bez wahania :).
Choć oczywiście wiadomo, że wersje z ALIVE biją studyjne odpowiedniki na głowę i to poważnie.

edit: ich druga płyta i wspomniany przez Witka Love Gun też nie będą chyba złym pomysłem :).

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 12 sierpnia 2015 15:06:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Przerobiłem debiut i Alive - nie moja bajka
Za wolno.
Za spokojnie
Za mało jajek.

Jutro dam szansę innym albumom. Jeśli będzie recydywa, to się żegnamy na dobre.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 12 sierpnia 2015 19:29:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Pet pisze:
A po jakie studyjne albumy warto sięgnąć?
Wydaje mi się, że anglojęzyczne przewodniki płytowe w pierwszym rzędzie polecają "Destroyera".

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 13 sierpnia 2015 07:17:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Peregrin Took pisze:
Wydaje mi się, że anglojęzyczne przewodniki płytowe w pierwszym rzędzie polecają "Destroyera".


Przesłuchałem i już wiem, że Kiss to kompletnie nie moja bajka. Od kolejnych prób raczej się powstrzymam.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 13 sierpnia 2015 07:22:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
Ja też niedawno próbowałem i chyba po pierwszym utworze wyłączyłem. Może za cicho sobie puściłem?

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 13 sierpnia 2015 18:03:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
E tam, nie znacie się.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 13 sierpnia 2015 21:11:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Tak sobie zupełnie na marginesie merytorycznej dyskusji... jak byłam w tym roku na urlopie, to wynajmowałam kwaterę u jednych ludzi i jedną noc tam musiałam przekiblować w jakimś ich prywatnym pokoju. Był tam stojak z mnóstwem płyt.
WSZYSTKIE tylko KISS!
Od razu sobie pomyślałam o forum...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 14 sierpnia 2015 05:58:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
antiwitek pisze:
E tam, nie znacie się


Tego oczywiście nie możemy wykluczyć. :)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 04 lipca 2016 10:51:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Cytat:
Hehe, chyba dobrze rozumiem twój stan. Ja trzasnąłem jakiś czas temu Love Gun i byłem zadowolony:


Kilka razy tak miałem. Mimo wszystko uważam, że płyta z mojego avatarka zjada na śniadanie wszystko co Kiss zrobiło :)

(chociaż pomysł, żeby wszyscy członkowie zespołu jednego dnia wydali płytę solową, jest trochę upośledzony)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 04 lipca 2016 10:59:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Ty mówisz poważnie? :D :D :D
Podoba Ci się solowa płyta Ace'a?
I to jeszcze BARDZIEJ niż np. Love Gun?

Jestem oszołomiony! :o :o

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 288 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group