Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 16 kwietnia 2024 06:08:32

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 288 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 06 marca 2007 22:15:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
Skoro tyle komentarzy się nazbierało to ja chętnie założę wątek i jednej z moich ulubionych kapel. Widzę że na tym forum grupa raczej nielubiana, ale jakoś niezbyt mnie to zniechęca.

Zacznę od moim zdaniem najmocniejszego punktu dyskografii KISS

Obrazek
KISS ALIVE! * * * * * 1975
Koncerty KISS to coś absolutnie niesamowitego, i to jest zapis tej niesamowitości. Trochę ponad 70 minut totalnego rockandrollowego czadu!
Za każdym razem kiedy tego słucham przechodzą mnie ciarki po plecach, a to dlatego że momentów magicznych na tych dwóch płytach nie brakuje. Każdy utwór bez wyjątku brzmi tutaj lepiej niż oryginał. Wszystko wykonane z niesamowitym jajem i wykopem. Wiele koncertówek z lat siedemdziesiątych to jedna wielka improwizacja, tutaj chodzi raczej o niesamowitą zabawę i radość grania. Oczywiście solówek tu bardzo wiele, nie ma to jednak nic wspólnego z popisywaniem się niesamowitą techniką czy inwencją twórczą. Warto też zapolować na jakieś DVD z tego okresu, widać od kogo RAMMSTEIN czerpał inspirację :wink:
Już otwierające słowa Deuce'a mówią wszystko Get in and get your grandma out of here
Kolejnym czynnikiem niewątpliwie dodającym autentyzmu tej płycie to dialogi z publicznością na temat wiary w rocka czy alkoholu. Po prostu niczym nie skrępowany RRRRRROOOOOOOCCCCKKKKKKKKAAAAAAANNNNNNDDDDDRRRRROOOOOOOOOOLLLLL
Osobiście uwielbiam wracać do tej płyty i polecam każdemu który docenia rockowy czad You got You got You got nothi'n to llllllloooossseee!!!

_________________
http://freemusicstop.com


Ostatnio zmieniony wt, 16 października 2007 09:53:38 przez MAQ, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 marca 2007 17:02:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
W miarę możliwości będę wątek uzupełniał nawet dla własnej satysfakcji :wink:

Był KISS ALIVE więc czas teraz na....

Obrazek

KISS ALIVE! II * * * * i pół 1977
Jeśli już ktoś ma KISS ALIVE! i stwierdził że bardzo mu się podoba, to kolejnym jego zakupem powinna być dwójka. Tutaj objawia nam się najlepszy otwieracz KISS'owych koncertów czyli Detroit Rock City, niesamowity Riff solówka no i ten klimat.... Pod jednym względem ALIVE II bije jedynkę na głowę a mianowicie reakcje publiczności!, na żadnej innej koncertówce(nie tylko KISS ale w ogóle), nie słychać tak żywo reagującego tłumu. Kolejną nowościa będzie to ze na tym koncercie każdy członek KISS śpiewa. Tzn na jedynce śpiewali Stanley, Simmons i Criss, a tutaj dochodzi jeszcze Frehly... o MAN!, nie mówię że nie umie śpiewać czy fałszuje ale głos ma jak z papieru :wink: , takze ten moment koncertu mozemy traktować bardziej jako dla jaj , no i teraz nasuwa się pytanie skoro jest tak fajnie to czemu nie * * * * *?, a no dlatego że dołożono na tę płytkę cztery nowe mdławe kawałki i psuje to atmosferę tego niesamowitego show.

_________________
http://freemusicstop.com


Ostatnio zmieniony wt, 16 października 2007 09:58:35 przez MAQ, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 08 marca 2007 15:13:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
żeby wesprzec MAQ w historii zespołu KISS i żeby nie było, że pisze sam dla siebie posty przekleję tu z innego wątku moją przygodę z kissami:
w VI klasie szkoły podstawowej przeszłam się z płytą kissów pt "Dynasty" pod pachą po Starym Rynku tak, żeby wszyscy przesiadujący pod BWA punkowcy widzieli co trzymam. Koperty od longplejów były duże. wydawało mi się, że zespół kiss zrobi na nich wrażenie a ja przyszpanuję. :oops: :lol: możecie sobie wyobrazic jakich musiałam wysłuchiwac podczas tego "spacerku" komentarzy? płakac mi się chciało.
dziś spojrzałam na okładki kissów i poczułam ucisk w żołądku - ach wspomnienia!
:wink:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 08 marca 2007 15:21:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24315
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Wprawdzie miałem zapytać o to tam gdzie po raz pierwszy się pojawiła ta historia, ale ciekawie będzie podbić wątek o Kiss. :D
Natalio - co to jest/było BWA?

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 08 marca 2007 15:38:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19447
Skąd: z prowincji
Peregrin Took pisze:
BWA

Biuro Wystaw Artystycznych

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 08 marca 2007 19:56:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
Peregrin Took pisze:
ciekawie będzie podbić wątek o Kiss.

Może tak ktokolwiek by się wypowiedział? :wink: ,
cokolwiek np
- lubię
- nie lubię
- nie znam
- są zbyt kiczowaci i nie obchodzi mnie muzyka
albo
- przynajmniej oni nie są gejami
Zachęcam do wypowiadania swej opinii jaka by ona nie była.

* * *

No dobra było ALIVE!, ALIVE II trójki nie znam ale za to znam...

Obrazek

KISS ALIVE IV With Symphony * * * *
Nazwa dość myląca bo koncert nie cały jest symfoniczny...dziwne
Płyta podzielona jest na trzy akty:
Pierwszy- typowy czyli tylko KISS w prawie oryginalnym składzie czyli bez Frehleya. Bardzo fajnie dziadki są w bardzo dobrej formie, jedyna osoba której trochę brakuje tu ognia to pałker. Za to Simmons i Stanley w genialnej formie zarówno instrumentalnej jak i głosowej. Bardzo fajny set utworów także wszystko wręcz idealnie
Akt Drugi- I tu jest trochę gorzej czyli KISS w wersji Unplugged. Gdyby ten set skrócić o dwa kawałki a dołożyć na przykład 2 do Aktu pierwszego ocena całkowita była by o gwiazdkę wyższa... Powiem tak dwie ballady zrobiły sie trochę popowe... kurde szkoda
No i Akt trzeci
Idealnie!!! bardzo mi się podobają te aranże dodają ognia i potęgi. Genialnie wykorzystano tutaj również chór dziecięcy. Polecam również wersję DVD cała orkiestra wymalowana, dużo efektów pirotechnicznych bardzo przyjemnie sie to wszystko ogląda, szkoda, że szanse na przyjazd do Polski są praktycznie zerowe....

_________________
http://freemusicstop.com


Ostatnio zmieniony wt, 16 października 2007 10:01:19 przez MAQ, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 08 marca 2007 21:03:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14864
Skąd: wieś
Nie znam, nie lubię, bo są zbyt kiczowaci i nie obchodzi mnie ich muzyka, chociaż przynajmniej nie są gejami. :)

Może kiedyś poznam i polubię.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 08 marca 2007 21:10:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
Peregrin Took pisze:
Natalio - co to jest/było BWA?


pablak pisze:
Biuro Wystaw Artystycznych
_________________

nadal jest na Starym Rynku, ale w części przemienione na tanią książkę Arsenał.

MAQ powklejaj może okładki. samo patrzenie na nie jest , no takie fajne :wink:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 08 marca 2007 21:23:11 
dobra! wypowiem się! nie znam, ale jakoś lubię bo te mordki takie są pocieszne. zabawny zespół.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 08 marca 2007 21:24:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 12:21:40
Posty: 5834
MAQ pisze:
Zachęcam do wypowiadania swej opinii jaka by ona nie była.


mi się zespół KISS kojarzy przede wszystkim z Popcornem :) może wstyd ale nie znam ani jednego ich kawałka :oops: poza acidowską wersją z fishdicka ;)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 09 marca 2007 00:14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
MAQ pisze:
- nie lubię
- nie znam
- są zbyt kiczowaci i nie obchodzi mnie ich muzyka
- prawdopodobnie są gejami


W sumie moja opinia...
:twisted:

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 09 marca 2007 00:29:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
ja przepraszam ale taka manipulacja godna jest bana!, a przynajmniej ostrzeżenia. A poza tym KISS powinni dostać medal jako najmniej gejowski zespół na świecie( najlepiej ukazuje to pewne DVD dostępne w boksie KISS Gold, a także jako osobne DVD KISS Exposed najpierw towarzyszu Pilarski obejrzeć a potem pisać :twisted: )

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 09 marca 2007 02:24:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
MAQ pisze:
towarzyszu


Ja przepraszam ale taka manipulacja godna jest bana!, A przynajmniej ostrzeżenia. :wink:

Nie nabzdyczaj się, MAQ. Co do najmniej gejowskiego zespołu:
Obrazek
Jak widać mężczyźni pełną umalowaną gębą. Okazy dumnych zwycięskich samców :) Szczególnie ten umalowany na kotka. Mrrrrau....

A co do muzy.... to Kiss jest słaby jak dla mnie...

Użytkownik Piła otrzymuje pierwsze ostrzeżenie. Nie wolno się śmiać z umalowanych panów. No, może trzeci od lewej trochę rzeczywiście demonstruje pewien brak wprawy w używaniu szminki, ale wytrwale ćwiczy i kiedyś osiągnie zadowalający rezultat

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 09 marca 2007 09:32:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24315
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
MAQ pisze:
Może tak ktokolwiek by się wypowiedział?

Dobra! Chcesz - masz! Miałem w podstawówce płytę "Revenge" i nie raz słyszałem ją w całości. Dziś mgliście pamiętam z niej jeden utwór, drugi dużo mniej mgliście i stawiam całej płycie dość solidne ***. :)

EDIT: No i wbiłem wątek na drugą stronę! :D

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 09 marca 2007 09:44:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19447
Skąd: z prowincji
Ja mam jakieś dvd z jakimś koncertem z Las Vegas.
Coś nowszego, chyba z tego wieku.
Nie pamiętam w tej chwili.

Grają z playbacku :shock: .

Jakieś to mdłe dla mnie. Ten rodzaj muzyki do mnie nijak nie trafia.
Ani za młodu ani za staru.

Chyba raczej nic więcej w tym wątku nie napiszę.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 288 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group