Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 20 kwietnia 2024 16:50:37

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 kwietnia 2007 13:08:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Peregrin Took pisze:
Jeśli już to "zmiksowane w nowych wersjach". "Nagrane w nowych wejjsach" to bym rozumiał gdyby John i reszta przysiedli i zagrali wszystko i zaśpiewali na nowo.


Mówie o Armii.

Peregrin Took pisze:
Stron A chyba jednak głównie.


Jest mniej więcej po równo. To jeszcze gorzej :-) - te były wydane gdzieś tak na 10 płytach :-).

Peregrin Took pisze:
Ale (prócz, zgoda, wklejonej przez Ciebie okładki) niespecjalnie poważnie traktowane jako "oficjalne" płyty Beatlesów.


http://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskografi ... cje_i_inne
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskografi ... e_i_inne_2

Zapoznaj się z tracklistami kilku składanek to pogadamy, he he :faja: . Past Masters nie spełnia ŻADNYCH wymogów gry - to komercyjny składak wydany 20 lat po oryginalnych wydaniach na 7" woskach (co z resztą wcześniej miało już miejsce na innych składankach - a nie można głosować dwa razy na te same nagrania). Panek?


Ostatnio zmieniony wt, 17 kwietnia 2007 13:12:29 przez ., łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 kwietnia 2007 13:12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24319
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Wskaż mi taką składankę która zwiera tylko kawałki z singli, a nie z regularnych albumów. Wtedy zapoznam się z tracklistą i Ci chętnie przyznam rację.
Decyzji Panka się oczywiście podporządkuję, ale póki co ciągle pisze że toto się liczy.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 kwietnia 2007 13:13:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Ale nie wolno głosować na składaki.

Nie mówiąc tym, że duża część "Past Masters" to inne miksy/wersje kawałków znanych z płyty.


Ostatnio zmieniony wt, 17 kwietnia 2007 13:14:20 przez ., łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 kwietnia 2007 13:14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24319
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
. pisze:
a nie można głosować dwa razy na te same nagrania

A czy ktoś wcześniej głosował na jakieś składanki Beatlesów? Więc jakie "dwa razy"?

. pisze:
Ale nie wolno głosować na składaki.

Radzę przejrzeć poprzednie lata. Niektóre składaki spełniają warunki - vide "Big Hits", "Relics" itp.

. pisze:
duża część "Past Masters" to inne miksy/wersje kawałków znanych z płyty

Biorę się za liczenie.

Na pierwszym dysku nie znalazłem kawałków z regularnych płyt.
Na drugim 4 (z 15).
Łacznie 4 z 33.
Is this what You call "duża część"?

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 kwietnia 2007 13:23:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Peregrin Took pisze:
Wskaż mi taką składankę która zwiera tylko kawałki z singli, a nie z regularnych albumów.


http://www.rarebeatles.com/boxsets/rarit.htm

Przykro mi, ale wyszły z 3 takie płyty - jakieś tam Collector's Items, dwie wersje Rarities - pierwsza w 1979 :-). Nie da rady - "PM" odpada.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 kwietnia 2007 13:27:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24319
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
. pisze:
Przykro mi

Mam Ci uwierzyć? :wink:
A gdzie na tych wskazanych przez Ciebie linkach jest choćby "Hey Jude", "Lady Madonna" lub "The ballad of John and Yoko"?
. pisze:
"PM" odpada

Od tego to jest żiri, które uprasza się o werdykt po gdańsko-poznańskich wesołych przepychankach. :D

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Ostatnio zmieniony wt, 17 kwietnia 2007 13:30:27 przez Peregrin Took, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 kwietnia 2007 13:30:12 
Ja też uważam, że głosowanie na składanki jest kompletnym bezsensem. Przyznaję, że zagłosowałem na Relics i Living in the Past - ale tylko dlatego, że płyty zawierały materiał premierowy i *dodatkowo* wydane zostały w czasie kiedy zespoły (odpowiednio Pink Floyd i Jethro Tull) były w szczycie swej działalności. "Past Masters" nie spełniają tego warunku (pomijając już to, że pierwsze P.M. jest zwyczajnie słabe!). Gdyby przyjąć takie głosy, to co stoi na przeszkodzie, żebym w 1997 roku zagłosował na "The First Three Singles" Pink Floyd, wydane na jednej płycie trzydzieści lat po ich nagraniu? A może mogę zagłosować na składankę "bestową" ECHOES Floydów? A na "Essential Rarities" Doorsów?? Trzymajmy się głosowania na płyty-albumy-longpleje nie będące składankami i nie będące koncertówkami!


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 kwietnia 2007 13:32:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24319
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
K.T.W.S.G. pisze:
A może mogę zagłosować na składankę "bestową" ECHOES Floydów?

Sprawdź ile kawałków z regularnych płyt jest na "Echoes" a ile na "Past Masters".
Kacper - ja ogólny sens niegłosowania na składanki rozumiem. Nie głosowałem na "Relics", nie zagłosuję na "Czas i byt". Ale "Past Masters" zbiera dla mnie kawałki spoza albumów. Howgh. To moje zdanie, nikomu nie odmawiam innego, Pankowi nie odmawiam decydującego głosu. Ba, domagam się wręcz.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 kwietnia 2007 13:36:58 
OK - czyli moge głosować na "The First Three Singles" Floydów w 1997 roku....? Z sześciu utwórów które się tam znajdują, tylko Scarecrow ukazał się na regularnej płycie.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 kwietnia 2007 13:38:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24319
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Gdyby nie była to EPka to powiedziałbym bez wahania że tak... :wink: Na szczęście nie ja tu rozstrzygam takie kwestie.
Ale ale!!! "Arnold" i "Paintbox" już były na Relics, na które można było głosować.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 kwietnia 2007 13:44:51 
Będzie jak Piotrek postanowi, ale zupełnie serio - głosowanie na płytę wydaną prawie dwadzieścia lat po śmierci zespołu jest moim zdaniem lekko bez sensu.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 kwietnia 2007 14:11:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Peregrin Took pisze:
A gdzie na tych wskazanych przez Ciebie linkach jest choćby "Hey Jude", "Lady Madonna" lub "The ballad of John and Yoko"?


Ale ja w ogóle nie rozumiem problemu. Pokazałem Ci z 3 płyty składające się tylko i wyłącznie z materiałów singlowych - wyszły około 10 lat wcześniej. Chciałeś - proszę bardzo. Nie mówiąc po prostu o totalnym absurdzie o którym wspomniał Kacper. Poza tym uważam, że te utwory ukazały się już na singlach, więc datą "W Y D A N I A" nie jest 1988, ale np. 1968.

Na "Czas i Byt" zagłosuję gdyż jest to całkowicie nowa płyta, nagrana od nowa, posiadająca nowe kompozycje, wydana kilka lat po pierwotnych wersjach, no i powstała z myślą o formacie LP.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 kwietnia 2007 14:16:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24319
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
. pisze:
Pokazałem Ci z 3 płyty składające się tylko i wyłącznie z materiałów singlowych - wyszły około 10 lat wcześniej

Zgoda. Ale były wycinkowe. W "Past Masters" jest "element kompletności".
Rozumiem Twoją argumentację co do "Czasu i bytu" i nie będę protestował gdy pojawią się (a pojawią się, żiri nie raz zachęcało :wink: ) głosy nań. Nazwijmy to że mam opory moralne, bo za dużo tam dla mnie powtórek z debiutu, na który głosowałem.
Na żadne wycinkowe składanki Beatlesów nie głosowałem, czekając na jedną kompletną te 20 lat (choroba! Już ponad 20 tygodni się w toto bawimy! :D ).

. pisze:
więc datą "W Y D A N I A" nie jest 1988, ale np. 1968.

Tak. Na singlu. A my się w LP bawimy.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 kwietnia 2007 20:25:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7694
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Żyri podjęło decyzję i tak łatwo się z niej nie wycofa.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 kwietnia 2007 20:55:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25385
K.T.W.S.G. pisze:
głosowanie na płytę wydaną prawie dwadzieścia lat po śmierci zespołu jest moim zdaniem lekko bez sensu.

ja się z tym również zgadzam - na tym własnie polega główna różnica z Relics czy High Tide and Green Grass.

Oczywiście Pippin ma rację, że jak nie Past Masters, to nie ma kiedy zagłosować na kupę piosenek i to wspaniałych. Nie rozumiem tylko, w jaki Pippinie drogi sposób wyszło Ci w takiej sytuacji Past masters na siódmym :shock: :shock:
No, w kazdym razie ja bym wolał decyzję, że się NIE liczy, zresztą z tego co widzę i tak nie wejdzie nigdzie wysoko, a to by była kompletna kompromitacja listy ;-)

A z innej beczki - rok ten ma dużo interesujących plyt z żeńską wokalistyką, Sade (Boski, na pierwszym? ho ho... ale ja jednak wolę Promise), Tracy Chapman, czy aby nie Tanita Tikaram?... no i przede wszystkim Basia :D :D

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group