Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 20:41:23

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 31 maja 2007 20:27:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
K.T.W.S.G. pisze:
Hello Goodbye i Baby You're a Rich Man.
...dla mnie to fajne numery!

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 31 maja 2007 20:37:17 
Cytat:
...dla mnie to fajne numery!


Dla mnie też, ale są przykładami na spadek formy w ramach jednej płyty - pozostałe są bardzo dobre lub wybitne, a te są tylko (a może aż) dobre. Pytałeś o przykłady odbiegających poziomem kawałków z Magicala, to je podałem.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 01 czerwca 2007 12:24:52 
Dzisaj krótko, bo nie mam na nic czasu. Kolejna płyta którą bardzo polecam nie jest już z zestawu "zespół o którym nikt nie słyszał", a wręcz przeciwnie :-) Jest jednak jedno "ale" - album to w ramach dyskografii zespołu raczej niezbyt popularny.... W każdym razie dziś przyszedł na winylu - i słucham go po raz pierwszy od 15 (?) lat.

Rolling Stones - Their Satanic Majesties Request!

Jestem bardzo zaskoczony tą płytą! Świetny materiał, bardzo fajne numery, zabawa konwencjami na całego - no i płyta bardzo reprezentatywna dla swojego 1967 roku.

Stones na forum sa mocno zaniedbani - może ktoś pokusi się o oddzielny wątek? Pet?

Obrazek


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 01 czerwca 2007 12:27:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
K.T.W.S.G. pisze:
Stones na forum sa mocno zaniedbani - może ktoś pokusi się o oddzielny wątek? Pet?


Nie piszą się na to... Te dziady za dużo płyt wydały. ;)

Zdrówka życzę

PS: Wiecie dlaczego rozebrali palmę na de Gaulle'a? Bo Stonsi do Polski przyjeżdzają ;)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 01 czerwca 2007 12:39:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Z Rolling Stones to ja zasadniczo jedynie składaneczkę znam i polecam:
Obrazek
Podobno bardzo reprezentatywna, zbierająca materiał od lat wczesnych po bardzo współczesne. Dobra rzecz.

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 01 czerwca 2007 12:47:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
K.T.W.S.G. pisze:
Their Satanic Majesties Request

Dawno dawno temu gdy RMF był jeszcze całkiem dobrym, dającym się słuchać radiem (tak, niech młodzież forumowa nie przeciera oczu ze zdumienia i nie puka się w głowy) z niedzieli na poniedziałek pięciogodzinną audycję "Rock malowany fantazją" prowadził tam Piotrek Kosiński.
Często kładąc się i szykując się do nowego tygodnia w szkole czy na studiach zostawiałem włączone radio na tej audycji i zdarzały mi się przebudzenia w środku nocy i natykanie się na cudowne dźwięki. W ten to sposób usłyszałem kiedyś utwór "She's a rainbow" z polecanego przez Kacpra albumu. Istna magia to była.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 01 czerwca 2007 12:50:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Peregrin Took pisze:
"She's a rainbow"

Jest też na powyższym składaku 8)

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 01 czerwca 2007 12:59:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
W temacie Stonesów to ja jestem dobrze obeznany z dwiema płytami - "Sticky fingers" i "Let it bleed". ale to za mało na założenie wątku.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 10 listopada 2007 14:40:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Zapoznałem się ostatnio z płytą "Skeletons From The Closet" zespołu Grateful Dead. To taki zestaw 'gratest hits' wydany w 1974 roku, w Stanach podobno bardzo popularny.

Obrazek

Zawsze byłem ciekaw tego zespołu - ciągną się za nim różne ciekawe legendy, na przykład dotyczące tripowych koncertów. A z drugiej strony osoby, które słyszały nagrania, mówiły że to taki zwykły rock, a nawet country - rock.

Na podstawie tego co poznałem wydaje się, że druga opinia jest bliższa rzeczywistości. Ale nie do końca. Ja tu słyszę przede wszystkim bardzo fajne piosenki, które mają w sobie coś bardzo specyficznego. Dużo życia, radości, ale też tajemnicy - a to nie jest znów tak częste połączenie. Warto też wsłuchać się: sporo jest ciekawostek aranżacyjnych (również harmonie wokalne), a zwłaszcza brzmieniowych.
Moje ulubione utwory: "Uncle John's Band", "Mexicali Blues", "Rosemary", "St. Stephen", "Casey Jones".

Może ktoś zna inne nagrania, mógłby cos rozjaśnić, polecić?

Podoba mi się też stylistyka obrazków, którymi zespół zdobił okładki płyt i plakaty.

Obrazek

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 10 listopada 2007 16:32:04 
(-)


Ostatnio zmieniony wt, 23 grudnia 2008 13:53:26 przez Y, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 10 listopada 2007 17:21:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Wiedziałem, że można na Ciebie liczyć Kacper!

K.T.W.S.G. pisze:
Aoxomoxoa
- to widziałem nawet ostatnio w MuscCornerze.

K.T.W.S.G. pisze:
zdecydowanie najlepszą płytę - Workingman's Dead
- a to wyglądało mi na najlepsze, bo utwory z tej płyty ma "Szkieletach" podobają mi się najbardziej.

Dzięki!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 10 listopada 2007 18:57:48 
(-)


Ostatnio zmieniony wt, 23 grudnia 2008 13:52:34 przez Y, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 07 czerwca 2008 11:42:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...kupiłem ostatnio 4 płyty zespołu Grateful dead i muszę powiedziec ,że są tam nawet niezłe momenty....szczególnie podoba mi się tytułowy kawałek z płyty "Terrapin station" i koncertówka Live/Dead...a do bardzo sławnej w ameryce płyty pt. Anthen of the sun na razie się przyzwyczajam...ale jest nieźle....na razie wcale nie jest to nudne country... :D muszę odświeżyc ten wątek bo zakupiłem i słucham ostatnio bardzo dużo psychodelii ..Can, Faust ,Spirit,( dzięki Pablak! -"So far " Fausta -bardzo fajne ! ) Ash ra tempel...czy właśnie Grateful dead...muszę tez powiedziec ,że ta muzyka -a szczególnie wczesny Can bardzo mnie inspiruje i kto wie,kto wie ...co niedługo zacznę nagrywac ...poza tym uważam ,że taka kapela jak CAN zasługuje bezprzecznie na osobny wątek !

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 07 czerwca 2008 12:14:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
elrond pisze:
uważam ,że taka kapela jak CAN zasługuje bezprzecznie na osobny wątek !
Tylko kto się odważy? Ja słyszałem raptem 4 płyty z czego naprawdę dobrze znam tylko pierwszą - "Moster Movie". "Yoo Doo Right" jest absolutnie fantastyczne. Krautrockowa odpowiedź na "Sister Ray".

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 07 czerwca 2008 12:21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
azbest23 pisze:
"Yoo Doo Right" jest absolutnie fantastyczne.
...też tak uważam ...w zasadzie to fantastyczne są wszystkie utwory na tej płycie!

jak dla mnie *****
Obrazek

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group